Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Усмивката


Sweetness

Recommended Posts

:) Братко Синева и аз благодаря за картинките :D особено третата :) веднага я преживях :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

Една истинска усмивка наистина може да разтопи една истинска душа и да направи много чудеса, не сте ли забелязали, че хората подсъзнателно търсят и предпочитат контакт по-често с приветливи лица, лъчезарни и усмихнати хора...а и когато една истинска усмивка идва от цялото ти сърце и душа тя носи радост не само на хората срещу теб а и удоволствие за самия теб...

"ВЪТРЕШНАТА УСМИВКА

Вътрешната усмивка е истинската усмивка за всички части на тялото, включително всички органи, жлези, мускули, както и нервната система. Това ще предизвика произвеждането на голямо количество енергия, която може да лекува и евентуално да преобразува от по- висока степен.

Искрената усмивка предава енергията на любовта, която да притежава силата да затопля и лекува.Една от моите ученички се излекува от рак на гърдата, като непрекъснато практикуваше вътрешната усмивка за болното място.

Даосите в древен Китай са познавали силата на енергията на усмивката. Практикували са вътрешната усмивка.Практикували са Вътрешната усмивка за себе си, което привеждало в движение Ци, издигала я на по- висока степен, подобрявайки здравето, носейки щастие и дълголетие. Усмихването на себе си е като радостта от любовта, а любовта може да лекува и да подмладява.

Вътрешната усмивка насочва енергията на усмивката към органите и жлезите.

Вътрешната усмивка е свързана с тимуса и повишава активността на тази жлеза. В даоиската система тимусът се разглежда като място на голямо просветление, място на любовта и място на жизнената сила на енергията Ци. Когато сме подложени на емоционален стрес, първа бива засегната тимусната жлеза . В книгата „Твоето тяло не лъже” от Джон Даймънд, д-р Даймънд представя изследване, което показва, че тимусът е главният контрольор, който управлява жизнените и лечебни енергии на тялото. Теорията за рака, формулирана от сър Макфарлън Бърнър, австрийския нобелов лауреат, твърди, че повишаване активността на тимуса, увеличава способността на организма да се справи с рака. Част от клетките, произвеждани от тимуса, са Т-клетките. Тяхната функция е да разпознават клетките, които са извън нормата и да ги разрушават. В тялото всеки ден се произвеждат милиони клетки, някои от които излизат извън нормата. Ако Т-клетките не са активизирани от тумосните хормони, анормалните клетки ще продължат да се размножават и ще се превърнат в ракови клетки. Оттук и основната роля, която играе тимусната жлеза при предпазването от рака.

Даоиските мъдреци твърдят, че когато се смееш, органите освобождават медоподобен секрет, който подхранва цялото тяло. Когато си ядосан, уплашен или в стресово състояние, те отделят отровен секрет, който запушва енергийните канали, отлага се в органите и причинява загуба на апетит, нарушено храносмилане, увеличено кръвно налягане, ускорен пулс, безсъние и отрицателни емоции. Усмихването на органите ги кара да се разширяват, да стават по- меки и влажни и поради това по- ефективни. Като резултат на това черният дроб, например, има повече пространство, за да съхранява хранителните вещества и да отстранява токсините.

Практиката на Вътрешната усмивка започва в очите. Те са свързани с нервната система, която регулира функцията на органите и жлезите. Очите са първите, които приемат емоционалните съобщения и карат органите и жлезите да ускоряват своята работа по време на стрес или опастност и да я забавят, когато кризисната ситуация отмине. Затова чрез релаксиране на очите можеш да релаксираш цялото си тяло и с това да освободиш енергията, за да ти е под ръка."

"Даоски методи за трансформиране на стреса в жизненост" Мантак Чиа

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::thumbsup: Благодаря, Таня!

Ами ако/когато сме в състояние на дискомфорт - нещо е предизвикало недоволство, дори съпротива, мъка, разочарование... - как "викате" вътрешната си усмивка?

Лични опитности?

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::thumbsup2::feel happy: за усмивката картина доста се порадвах :1eye:
Линк към коментар
Share on other sites

Опитност : Обичам това нещо или някой , като част от тялото и душата си . Все едно е мое продължение в пространството .

След това след, като се приобщя или /приобщя това нещо или някой се опитвам да го разбера , как мисли , какво съзнание има и обиквам това съзнание на нещото или човека , като мое продължение .

Ако и след това не успея да му се усмихна вътрешно на това нещо или някой , /но обикновено се усмихвам/ , аз започвам да говоря с този някой като само го изслушвам и обиквам гласа му като моя собствен . Опитвам се да бъда само приемаща и трансформираща , само да се отварям . И тогава се усмихвам . По инстинкт някакси става .

:D Между другото въътрешната усмивка , която човек притежава е основен инстинкт за самосъхранение .

Когато ни се налага да отцелеем ние сме много " вътрешно усмихнати " , в непозната среда да речем . Забелязали ли сте го ? :angel::):feel happy::P

Линк към коментар
Share on other sites

Усмивката без нея не можем,тя ни е необходима както въздуха и водата ,любовта и обичта.УСМИВКАТА ни носи само положителни емоции.

За мен е достатъчно да си помисля за нея и тя се появява на лицето ми.Усмивката тя прави чудеса и отваря заключени сърца,тя лекува с лекота и нежност,тя е във всеки един от нас.Една българска поговорка казва"светът е оцелял защото се е смял".

Приятно ми е когато вървя из софийските улици да срещам хора с усмихнати лица.Срещата с една такава усмивка променя настроението ми и денят става по добър.

НЕ СПИРАЙТЕ ДА СЕ УСМИХВАТЕ

Линк към коментар
Share on other sites

Относно "вътрешната усмивка" аз мисля, че тя може да се види /усети/ при бебетат и малките деца с татъв успех както при хората които имат тренинг с нея :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, xameleona!

Вътрешната и външна усмивка за мен тя е една и съща.Ако тя не идва от вътре тогава няма как да се появи на лицето ми.А дали първо ще заблести в очите или ще грейне на устните няма значение.Важното е ,че я има :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде още опитности за вътрешна усмивка , как я преживявате ?

А външната ? Каква е разликата в усещането и изпитването на двете ?

Линк към коментар
Share on other sites

:):):) вътрешният мир ражда вътрешната ми усмивка + малко от Учителевото Слово:

Като имаш първичното онова състояние, ти всичко друго може да имаш.

Ако дойдете след хиляда години ще видите, че тази наука се е изменила. Отношенията между сегашната наука и бъдещето ще бъде както между гъсеницата и пеперудата. Ще турите за една седмица следното упражнение:

Всеки един от вас да си вземе по едно огледалце и като се огледате си кажете: Няма да мисля по старому, малко по-весел ще бъда.  :P Какво си се намусил. Я ми дай една хубава усмивка, усмихни се насреща ми. Ще приказваш на себе си в огледалото. Ще се постараеш да дадеш на лицето си най-хубавия оттенък, че като се огледаш в огледалото да ти е приятно и да се харесаш. Да кажеш: Така да те запомня. Поне една, две, три, пет минути в огледалото да се оглеждаш. Ако някой може и без огледало да го направи, може, но с огледалото е по-лесно. Най-първо ще си представите, че имате едно чуждо лице, един ученик и ще кажеш: Какво си се представил така пред мене, я се представи, както едно време те знаех, я се представи хубаво, а пък той се смущава горкият. В тебе низшето се смущава от висшето. Като дойдат те в съгласие, ти ще видиш един оттенък в очите, в мускулите. Най-първо едно недоволство, веждите, устата изкривени, косите разхвърляни. Ти ще се загледаш хубаво, има разни методи. Едно време учениците правеха косата да щръкне, косите не трябва да бъдат много пригладени, но и много чорлави не трябва да бъдат. Ако са много чорлави имат много електричество, ако са много прилепени, имат много магнетизъм, а трябва равновесие. Косата един, два пръста, един сантиметър да излиза вън от ушите.

Вътрешното богатство

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Дори самата дума "Усмивката" носи приятно усещане и аз си представям усмихнати неща, сиреч дори думата действа на душата ми. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Усмихнатите очи са несъезмеримо по-красиви от усмивката на устните.

За мене топлите, искрящи, дълбоки и усмихнати очи в комбинация с нежната усмивка на устните са най-добрият вариант на Усмивката.

Усмивката на очите - там е истината.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато има вътрешна усмивка и очите и лицето, целият излъчваш, сияеш.

Е, има смущения, но с наблюдение и работа се овладяват. :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Усмивката и доброто настроение влияят на абсолютно всички хора.Ескпериментите с това са най-интересни при непознати и навъсени продавачи.Действат така че хората не се усещат дори...значи усмивката е много важно нещо...но като чели преди бях още по - усмяна..поне така са ми казвали...даже са се шегували с това. :3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Не знам защо, но малкият, току-що покълващ живот винаги ме е изпълвал с вътрешна усмивка, а външната е просто неудържима...

gallery_377_28_1091840.jpg

Какво е в състояние да събуди вашата усмивка спонтанно и без възможност за контрол?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е в състояние да събуди вашата усмивка спонтанно и без възможност за контрол?

Точно в този момент чувството ,че не съм сама и имам толкова много приятели-хора ,които ме зареждат и които дори и да не срещна никога в реалния живот ми дават чувството за приобщеност.Реалността???

Тази реалност ме кара да се усмихвам...

Линк към коментар
Share on other sites

:P Колко малко му трябва на човек за да се усмихне!!!

Една усмивка може да е от голямо значение за другите около нас, дори и да са непознати.

Усмихвайте се на малките неща, на цветето което е напъпило, на децата, които играят наоколо,

дори и на хората, които ви гледат сериозно и намусено :3d_158: , така денят ви ще е малко по-добър!

:3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Усмивката е ключа към щастието.Колкото повече хора се усмихват дори когато им се плаче ще живеят много по пълноценно.Усмивката може да е най хубавия подарък който човек може да дъри на човека до себе си и вобще човечеството :) .Обичайте се и се усмихвайте всеки ден по 100 пъти :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Има Усмивка и усмивка...Често се Усмихвам,но сега това не е "модерно".За съжаление голяма част от хората предпочитат да се усмихват.Желая на всички повече Усмивки! :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да ви помоля всеки,които има някакви идей или препоръки да се подобри сайта моля да ги каже.Ще съм много благодарна ако заедно измислим нещо още по-хубаво

Мен лично много ме дразни началото на страниците-много място заема-на лаптопите целия екран.Всеки път превъртам :huh: Не може ли да се скриват при желание на потребителя-в други форуми има опция за скриване на заглавните надписи и друго инфо.Малко извън темата,но понеже въпроса беше зададен тук...

За Усмивката ще кажа,че направо настръхвам срещу хора,които си пестят усмивките-веднага ми светва сигналната лампа.И не говоря за онова зъбене,а за искренна и лъчезарна усмивка.От друга страна и хора дето все се хилят не са ми много присърце ;) Абе харесвам сериозни хора,които в даден момент те стоплят с Усмивка.Искренни....И гнева,и сълизте ,и усмивката да са от сърце :P

Линк към коментар
Share on other sites

А кое ме кара да се усмихна спонтанно:

1.Винаги,когато видя децата си/обожавам ги/

2.Винаги,когато видя кученцето си/обожавам я/

3.Винаги,когато видя приятен за мен човек/радвам се/

Абе с две думи аз съм весел човек на повърхността ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...