Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Усмивката


Sweetness

Recommended Posts

  • Отговори 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:D:angel::harhar::thumbsup::thumbsup2: Прекрасно е да прочетеш/ чуеш собствените ти мисли, казани от друг - изпълвате чувство на единство с целия свят, или поне ти става готино от това, че не си единствената откачалка, която мисли за "глобалното затопляне" . От няколко седмици насам полагам доста големи усилия да накарам, хората, с които се срещам ежедневно да са по-усмихнати, но тези дни се усетих, че вместо да ги усмихна, те по-скоро ще ме "намръщят".

Имах нужда от точно тези ysmivki и много благодаря за тях.

Айде, наште, ние сме!!! - да превърнем Земята в най-усмихнатата планета във Вселената!!!!! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Хаха:)Само така:)Ооле!:)Бих искала да ви помоля всеки,които има някакви идей или препоръки да се подобри сайта моля да ги каже.Ще съм много благодарна ако заедно измислим нещо още по-хубаво. :angel::):D:thumbsup1::smarty::thumbsup::thumbsup2::v:

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ще помисля в/у това и ако ми хрумне нещо, ще споделя. Може да се побликуват някакви "мъдри" смешки, който да предизвикват усмивки, във всеки , който влезне в сайта.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Усмивката - наложена ,аска в бизнес отношенията, гримаса на лицето и маска скриваща злобата... Или усмивка естествена, идваща отвъутре като външна проява на вътрешната радост... Усмивка не толкова с мимика, колкото с очите, повече с аурата, отколкото с устата. Усмивката я има когато сме силни и хармонизирани, смели и спокойни -да си вътрешно усмихнат по-често си е цяло постижение, и затова се изисква повече духовна дисциплина, отколкото можем да си помислим!!! :D

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Усмивката...песен има такава...

Колко ли струва усмивката по принцип и сега пред Коледа?

Не струва нищо, а печели много. Обогатява този, който я получава, без да прави беден оня, който я дава.Трае един миг, но споменът за нея понякога остава за цял живот - блага да е винаги усмивкаа ни, приятели.Можем го.А и никой не е толкова богат, че да може да мине без нея, но и никой не е толкова беден, че да не се ползва от нейните благотворни последствия.

И все пак, не се купува с пари, не се изпросва, не се заема в заем, нито открадва, защото е нещо, което няма никаква стойност, докато не се даде на другите...с Л+С+М+Радост! :)

:D Усмихнати сме , нали! И вътрешната и външната усмивка! Усмихнати и лъчезарни винаги да сме! Амин

ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА 2006 година !

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Да намираш смешното в себе си, в ситуциите, в които попадаш, или "разигрлаваш" на карти или каквото там се ползва друго, означава да "видиш" директно нечистите, нечестните, и подмолните опити за завладяване от 1 или повече същности общо 7), доста приличащи на човека, но и много по-гротескни от него, и да им посочиш изхода...И те, нямат друг избор, излизат си...като от размерите на баскетболист (в някои случаи) се смаляват и изчезват.....

И така, те могат и да се завърнат..винаги, когато създадем условия- те не изчезват напълно, вегетират като "спори", и чакат подходящи условия....

Ето защо, докато се занимавам с подобни неща, голям смях пада понякога....защото има време в което да бъдем сериозни, има време в което живота и здравето зависят от смеха ни....отправен от нас към самите нас, или към враговете ни- вътре в нас и извън нас...

Благодаря ти и аз Кристияне :sorcerer:

Няколко мисли от "Мъдростта на вековете",изд. "Наука и изкуство",1976 г.

Нищо не предава така добре красотата на човешката мисъл, както усмивката. ШЕКСПИР

Успехът на шегата зависи от ухото на слушателя, а не от езика на този, който я е казал.ШЕКСПИР

Човек трябва да се смее преди да е станал щастлив, защото има опастност да умре, преди да се е смял.ЛАБРЮЙЕР

Човекът се отличава от всички други същества по възможността си да се смее.ДЖ.АДИСЪН

Хуморът е меланхолията на една възвишена душа, която може да ес развлича с онова, което я опечалява.Ж.П.РИХТЕР

Смехът на умния се вижда, а не се слуша.П.БАУСТ

Смехът е слънце: прогонва зимата от лицето на хората.В.ЮГО

Хуморът е спасителен пояс върху вълните на живота.В.РААБЕ

Остроомието само по себе си е евтино. то получава движеща сила само, когато в основата му има мъдрост.МАРК ТВЕН

Не всеки, който се смее е весел.В.О.КЛЮЧЕВСКИ

Единственият начин да развеселиш някои хора е , като се подхлъзнеш и паднеш на заледения паваж.ЕДГАР ХОУ

Когато върху содата бикарбонат на здравия смисъл капнеш няколко капки от лимоновата киселина на критиката, от това се ражда кипежът на иронията.ПИТИГРИЛИ

Хуморът е истинското обществено кръвообръщение и е естествен победител на тайната над мрачната утроба на всяко зло.И.БЕШКОВ

Хуморът е най- чудната любов към света и както за всяка любов, така и за тая , са нужни чисто сърце и безкористен ум.И.БЕШКОВ

От шега глава не боли.БЪЛГАРСКА

Колиба , в която се смеят, е по- добра от дворец, в който плачат.

КИТАЙСКА

В усмихнато лице страла не пускат.ЯПОНСКА

:D

Шегата е като солта:трябва да я употребяваме с мярка.ПИТАГОР

:angel::king::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite:

"Човек трябва да се смее преди да е станал щастлив, защото има опастност да умре, преди да се е смял.ЛАБРЮЙЕР"

Приятели, независимо как се чувствате, работете върху себе си с усмивка и използвайте шегата като стимул за успех в тази най- трудна работа-борба. Не си спомням кой беше казал, че да победиш другите е успех, но да победиш себе си е истинско геройство/ или нещо подобно/. :D:angel::sorcerer:

"Ей, този магарешки бодил!

Сещам се в ученическите ми години правихме една сценка приклякайки и пеейки: "Цъфнал трън, цъфнал трън, цъфнал, цъфнал, цъфнал трън!" Голям смях падаше... Може би авторът е имал предвид именно магарешкия бодил. За него да ви разкажа малко личен опит. Съгласна съм, че може да се приеме за "мъжко" растение, понеже увеличава умствената, физическата /и сексуалната/ работоспособност. Има подсилващ и изграждащ ефект тъй да се каже, при което за съжаление увеличава апетита, затова лично аз не го ползвам. Участва като добавка в храни за бодибилдери. Прекрасното му действие при възпалителни болести на дихателната система е изпитано многократно, чай от него се пие при "магарешка" кашлица. Сигурно още хубави неща може да се кажат за него. Аз си наумих по идея оттук да подаря на приятеля си саксия с магарешки тръни, както той на мене подари саксия с рози. Да има отклик и баланс в отношенията... с пожелание за здраве, сила, чувство за хумор и т.н. Както розата има бодли, тъй и тръна...

Цъфнал трън, цъфнал трън... "

:king::angel::D:sorcerer::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Усмивката на Мона Лиза - обичам много Леонардо Да Винчи - слабост , какво да се прави .

Когато си мислим за картините на Леонардо , едва ли можем да пропуснем , онази странна , омайваща и загадъчна УСМИВКА ,една постоянно настанила се усмивка ,на издължените , плавно извити устни , която всички наричаме Леонардовска . Противоречива като самия чувствен живот на жената - сдържаност и съблазън ,всеотдайна нежност и привличаща като нещо чуждо чувственост .

" Никога художник не е предавал самата същност на женствеността "- казва Мюнц .

Нежност и кокетство ,свян и потайно сладострастие ,ЦЯЛАТА ТАЙНА на едно сърце ,което се сдържа ,един ум ,който разсъждава ,една личност , която се пази и предлага от себе си само своето излъчване "

Чудя се колко ли неща можем да скрием зад една усмивка . :)

Поздрави на всички красиви , усмихнати хора !

Линк към коментар
Share on other sites

:) 1/2 :D "лице, половин усмивка"... това ми беше нещо като прозвище
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Усмивката имаше един такъв арт проект за снимки на усмихнати хора от цяла България ,случайни непознати ,усмихнати хора с розови балони в ръка.

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересно нещо е усмивката! Ето една по- друга гледна точка към нея: На много хора им е ужасно трудно да се отпускат, да релаксират. Оказа се, че сравнително лесно се отпускат, ако си представят и изживеят представата си- да се усмихнат на очите си!

Усмихнете се!

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, имах пред вид съвсем техническа конретика. Да се усмихнеш на очите си и да се усмихваш с очите си са доста различни неща! Едното не може да замести другото! Добре релаксирания човек може и да е винаги усмихнат, може и да има усмихнати очи, но първо самият той трябва да е в кондиция!

Линк към коментар
Share on other sites

Да верно е това ....

Най- красивата усмивка - са усмихнатите очи. Иначе физиономията може да е ... мумио ! Въпрос на тренинг е.

На виж очите .....еееееххх ... това вече си е друга работа ... от там излиза Светлината на Духа .. приказка е ....

Линк към коментар
Share on other sites

:whistling: за смеещите се очи :D

.Те са като 2 скъпоценни камъчета отдолу със смеещи се трапчинки и малки смеещи се бръчици .

Когато бях малка ,винаги забелязвах кога се смеят очите на баща ми . Много особени поводи наистина . :D

Очите на майка ми се смеят при съвсем различни поводи .

На брат ми очите са също смеещи се ,но някак твърде лъчезарно ,изгряващо смеещи се очи .

На приятелите ми смеещите се очи .

Любопитно усмихнатите очи на непознатите хора .

Моите боязливо усмихнати очи . :rolleyes:

Твоите много усмихнати очи .

Усмихвам се с очите си ,някъде надълбоко ,усмивката на очите извира от корема , може би .

А усмивката за очи си е сезонна усмивка , бързо и минава времето .

Преди време казваха че иамам Холивудска усмивка . Но аз толкова рядко се усмихвах и толкова се изчервявах ,че всички ми прощаваха тази холивудска усмивка . /все едно всичко ми е повече от наред / :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:v:

Моите боязливо усмихнати очи . Твоите много усмихнати очи .

Усмихвам се с очите си ,някъде надълбоко , усмивката на очите извира от корема , може би .

А усмивката за очи си е сезонна усмивка , бързо и минава времето .

:D Усмивката на очите :rolleyes: и къде ли е изворът и :1eye:

:D При мен усмихнатото :) "ухиленото" :1eye: състояние е почти постоянно :lol:

:D когато се налагаше възпитателно да постисна устни :angry: дъщеря ми се смееше :) мамо, що ли се маскираш на сериозна / решителна /непреклонна :unsure: очите ти "лъчът" ... издават те :rolleyes: усмихнатият лъч се различава :D

:D нека очите на всички същества :) очите да излъчват блага светлина :feel happy:

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...