Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Каква е половата ориентация на вашия мозък?


Hera

Recommended Posts

Целта на този тест е да определи половата насоченост на вашия мозък.

Няма правилни и грешни отговори. Резултатът показва количеството мъжки хормони, които вашият мозък (не) е получил между шестата и осмата седмица след зачатието ви. Количеството мъжки хормони, получени тогава, се отразява върху личните ви предпочитания, ценности, модели на поведение, стил и др.

ще намериш ТУК

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Да попълва тестове и да се "изследва" човек, който е в Пътя е меко казано безумие!

Все пак предизвикателство от подобни тестове са няколко... Първо дали може да се влезе в психологията (психологичният портрет) на правещите подобни тестове и да се разбере тяхното разбиране и критерии за "полова ориентация", например. В следствие на това можеш да имаш резултати, каквито си поискаш.

Има тестове по сложни и качествено направени, но съществуват и много простовати и елементарно направени.

Друго предизвикателство (конкретно за този тест!) е да разсъждаваш от гледна точка на жена (ако си мъж!)... Въпроса е дали може да влезеш в психологията на женското възприятие за околният свят и женското поведение? Дали познаваш добре женската психика?

Подобни тестове може да се правят от мъже, на които се налага да провеждат разговори с нежния пол и особено на такива, които си позволяват да дават съвети или да коментират женското поведение...

Респективно погледнато теста може да се попълни и от жена със същите цели и насоченост. Ще е интересно да се видят и подобни резултати...

Моите резултати:

"Повечето мъже събират от 150 до 330 точки, повечето жени - от 300 до 450 точки.

Вие събирате 460 точки."

Аз съм доволен от резултатите си! :)

Някой ако иска може да ги коментира... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Kaкаво съвпадение - и аз толкова точки, и аз съм доволна.

Тестът е все пак за тийнейджъри - изрично пише.

Някои качества като интуитивността, естетическият усет и готварското умение неправилно се приписват като присъщи на жените. Много жени ги притежават в значителна степен, а още повече ги култивират поради традицията.

Но когато единици мъже притежават тези качества, то те ги притежават в екстремна степен, което ги прави гении или поне много известни в своята област - предсказатели, модни дизайнери, кулинари и др.

Което изравнява общото количество дадености на единия и другия пол.

Същото се отнася за техническите и "типични мъжките умения", но с обратен знак.

Линк към коментар
Share on other sites

Вие събирате 280 точки.

Мозък, който има главно мъжка ориентация, обикновено събира под 300 точки. Колкото резултатът е по-близък до 150, толкова мозъкът е по-мъжки ориентиран и нивото на хормона тестостерон в организма е по-високо. Хора с такъв резултат се отличават с изявени логически и аналитични умения, както и способност за точно боравене с думите, и привично са дисциплинирани и добре организирани. Колкото по-близък до 150 е резултатът, толкова по-добри в планирането на разходи и обработването на статистически данни са съответните хора, като те остават напълно неподвластни на чувствата си.

:feel happy::P

Линк към коментар
Share on other sites

310 :)

Резултат между 300 и 330 точки означава, че при съответния човек мъжкият и женският начин на мислене се припокриват, т.е. този човек е стъпил с единия крак в едното поле на половата ориентация, а с другия крак - в другото поле.

При такива хора няма ясно изразено предпочитание към мъжкия или женския начин на мислене и те обичайно проявяват гъвкавост, а това е значително предимство при колективното решаване на проблемите.

Такива хора са предразположени да завързват приятелства както с мъже, така и с жени.

Линк към коментар
Share on other sites

350 - сега разбирам защо рева като гледам филми и мразя таблици, статистика, числа и пр. убийства на творчеството ... :) Ама женчо... мани мани

Линк към коментар
Share on other sites

Вие събирате 305 точки.

Резултат между 300 и 330 точки означава, че при съответния човек мъжкият и женският начин на мислене се припокриват, т.е. този човек е стъпил с единия крак в едното поле на половата ориентация, а с другия крак - в другото поле.

При такива хора няма ясно изразено предпочитание към мъжкия или женския начин на мислене и те обичайно проявяват гъвкавост, а това е значително предимство при колективното решаване на проблемите.

Такива хора са предразположени да завързват приятелства както с мъже, така и с жени.

Този тест потвърди моите собствени мисли и усещания по въпроса. Постарах се да го попълвам автоматично, без да обмислям отговорите.

Най-добрите ми приятели са мъже. С тях се чувствам комфортно, винаги имаме интересни теми за разговор. Имам и много добри приятелки жени, но сред тях няма такива, които да обичат да ходят по магазините, да говорят само за мода, козметика, манджи, хвалби за собствените им деца, за това колко са гадни мъжете. Сигурно и тези мои приятелки, ако попълнят теста, ще попаднат в диапазона между 300 и 330 точки.

Работя много успешно в екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Вие събирате 300 точки.

Резултат между 300 и 330 точки означава, че при съответния човек мъжкият и женският начин на мислене се припокриват, т.е. този човек е стъпил с единия крак в едното поле на половата ориентация, а с другия крак - в другото поле.

При такива хора няма ясно изразено предпочитание към мъжкия или женския начин на мислене и те обичайно проявяват гъвкавост, а това е значително предимство при колективното решаване на проблемите.

Такива хора са предразположени да завързват приятелства както с мъже, така и с жени.

Линк към коментар
Share on other sites

Сина ми направи теста, той е на 18г.

Вие събирате 420 точки.

Мозък, който има предимно женска ориентация, традиционно показва резултат от теста над 330 точки. Колкото по-голямо е числото, толкова по-женска е ориентацията на мозъка и по-изразени са творческите, артистичните и музикалните таланти. Такъв човек взима повечето си решения интуитивно, при дефинирането на проблем са му необходими по-малко данни. Освен това съответният човек е способен да решава проблемите творчески, ръководен от вътрешен усет.

:feel happy: Доста смях падна, но като имам предвид, че се е насочил към актьорство, значи има доза истина.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Сина ми направи теста, той е на 18г.

Вие събирате 420 точки.

Мозък, който има предимно женска ориентация, традиционно показва резултат от теста над 330 точки. Колкото по-голямо е числото, толкова по-женска е ориентацията на мозъка и по-изразени са творческите, артистичните и музикалните таланти. Такъв човек взима повечето си решения интуитивно, при дефинирането на проблем са му необходими по-малко данни. Освен това съответният човек е способен да решава проблемите творчески, ръководен от вътрешен усет.

:feel happy: Доста смях падна, но като имам предвид, че се е насочил към актьорство, значи има доза истина.

xameleona, той когато е правил теста в "кожата" на жена ли си е представял че е,...или е отговарял искрено това което мисли ?

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем искрено е отговарял. Както и аз. :feel happy: Тези тестове не са задълбочени, но пък са забавни. А и ни карат да се замислим... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вие събирате 300 точки. Резултат между 300 и 330 точки означава, че при съответния човек мъжкият и женският начин на мислене се припокриват, т.е. този човек е стъпил с единия крак в едното поле на половата ориентация, а с другия крак - в другото поле.

:);) Вярно е, даа, така е с влизането в другото поле на ориентация....Много даже е вярно. :D Даже очаквах да имам 450 точки, но работата не била толкова зле. B)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Съвсем искрено е отговарял. Както и аз. :feel happy: Тези тестове не са задълбочени, но пък са забавни. А и ни карат да се замислим... :)

И аз предположих така, но все пак исках да доуточним...

Пишеш, че "доста смях падна" и сте се позабавлявали, но аз лично смятам, че подобни резултати са притеснителни и детето, което е минало вече тинейджърската си възраст, има проблем. Сериозно го казвам! Не бих искал да се обосновавам обаче...

Ако съм на твое място, бих му отделил повече внимание и ще се опитам да анализирам по-дълбоко нещата. Ако мислиш, че няма да се справиш се консултирай, поискай помощ, други гледни точки, идеи... Предприеми някакви действия в тази насока.

Все пак той е на 18г. и е по лесно да му се предложат нови гледни точки за преосмисляне. Целта на това ще е да не се развият насадени и придобити несвойствени начини на мислене и навици, които навярно трудното детство и тинейджърство са му капсуловали за сега в неговото съзнание.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо виждаш проблем някой да е отговорил по определен начин на въпросите от теста? Доколкото помня въпросите и възможните отговори, каквито и отговори да е давал някой, те по никакъв начин не предполагат проблеми (освен може би някои съвсем дребни, но пак зависи на конкретен въпрос, точно какъв отговор е бил даден, т.е. е необходимо да се разгледа не общия резултат, а самите отговори).

п.п. Аз имам 340 :)

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Ако съм на твое място, бих му отделил повече внимание и ще се опитам да анализирам по-дълбоко нещата. Ако мислиш, че няма да се справиш се консултирай, поискай помощ, други гледни точки, идеи... Предприеми някакви действия в тази насока.

Все пак той е на 18г. и е по лесно да му се предложат нови гледни точки за преосмисляне. Целта на това ще е да не се развият насадени и придобити несвойствени начини на мислене и навици, които навярно трудното детство и тинейджърство са му капсуловали за сега в неговото съзнание.

Никола, благодаря за мнението, но не съм искала съвет и квалификация. Изглежда ти не си наясно с "женската квалификация" :feel happy: Значи аз съм мъж, сто процентов :P Щом можеш да отсъдиш кой, какъв е по този тест, значи задълбочените психологически знания са ненужни ;)

Да не говорим за окултните... :P

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Той се е вживял в някаква смешна роля тук сякаш е хванал Господ за шлифера, освен това вади от нафталина мнения от преди години и ги си анализира сам... :D

Администраторска бележка: Моля спазвайте дух на уважение. Личните въпроси разрешавайте на ЛС

Линк към коментар
Share on other sites

Впрочем - докато отговарях, бях наясно, че повечето въпроси не дават точна картина на поведението ми винаги. Понякога съм склонна да решавам проблемите по "мъжкия" начин, понякога по женския. Затова на много места маркирах изречението, че въпросът не отразява точно моята житейска ситуация ( или нещо такова беше).

А при вас?

Може би ако го направя още веднъж, и съм с друга нагласа, ще излезе друг резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

Mда, късметче, и аз на много въпроси маркирах, че никой от предложените отговори не отразява точно моята реакция на зададената ситуация. Предполагам, че именно заради тази колебливост и аз имам висок резултат - 425! :)

Попълвала съм подобен тест, но с много повече въпроси (мисля 100) и повече отговори - като че ли бяха по 5 на въпрос, доста по-интелигентно направен (този си е доста прозрачен на места :) ). И при него беше така - под 300-330 мъжка ориентация, над тези стойности - женска. Интересното е, че аз тогава се сдобих с 310 точки, а съпругът ми - с 320 :D

Иначе тези тестове в никакъв случай не са показателни. Аз съм наясно откъде идват "мъжките" и откъде "женските" отговори при мен и при съпруга ми. Мозъкът на съпругът ми определено е доста по-мъжки ориентиран от моя, но той е по-нерешителен като човек. А аз притежавам много характеристики на женски ориентиран мозък (примерно чудесно готвя, говоря по телефона и сушам радио :D едновременно), но същевременно съм по-решителна, а и притежавам добро логично и абстрактно мислене. Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

610т.,а винаги съм си мислел,че съм с мъжка ориентация на 100%.

Ако това ми се беше случило,като тинейджър...не знам какво щях да мисля :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

В момента взех да решавам теста, обаче има въпроси, на които не знам как да отговоря, понеже не съм изпадал в някои ситуации. Може би съм изпадал в подобни. Пък и не съм сигурен как бих постъпил в точно тези ситуации : нещата са относителни, зависи от конкретната ситуация. Има въпрос за готвенето - зависи какво се готви. :lol: В каква фаза е готвенето. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пламъче, Ванка и Иванчо, ако не бях видял вашите резултати, нямаше да публикувам моя. :lol:

Повечето мъже събират от 150 до 330 точки, повечето жени - от 300 до 450 точки.

Вие събирате 370 точки.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...