Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вегетарианството- личен избор или възпитание?


Puzzle

Recommended Posts

О, bulgaro, защо си мислиш, че малкия човек си няма начини да покаже какво предпочита и какво не?

Аз съм отгледала две деца и прекрасно си спомням, как още от раждането си всяка от тях ясно показваше какво иска и какво не иска.

Хм, като се замисля, показваше е направо мека дума biggrin.gif .

Ами че аз просто не бях в състояние да ги накарам да хапнат нищо друго, освен това, което те сметнеха за добро smile.gif . Малката ми дъщеря се мръщеше и плюеше абсолютно всичко с изключение на кърма, дори и вода, което чак ме притесни, защото е лятно бебе, но ... явно си знаеше много добре. При това имаше страхотен апетит!

По-скоро обратно - като поотраснат малко, започват те самите да проявяват любопитство, а и фазата им на развитие вече позволява да бъдат прилъгани/изкушени да хапнат и нещо, което не са поисквали до сега (ако, разбира се, възрастните около тях направят това). И пак става въпрос за еднократно хапване/опитване, не и за твърдо прояждане на определена храна, освен ако няма перманентно давление от страна на възрастните.

Възпитанието за неконсумиране на месо (предимно като личен пример и обяснения защо) е едно, а забраната да се яде месо, в каквато и да е форма, включително индиректна и завоалирана (примерно правенето невъзможно да се яде), или оправдавана с възрастта и всякакви др. "логични" причини - съвсем друго!

И тъй като по-горе стана дума за съзнателния избор. За мен дете, което иска да яде месо, не следва да бъде ограничавано; оставете му шанса да направи своя съзнателен избор малко по-късно в живота си.

П.П. Обърнах се към bulgaro, но сме писали едновременно, така че и теб да попитам - НиколаДамянов, ти имаш ли деца и наистина ли не си разбирал какво те предпочитат като храна? ohmy.gif Изумявате ме направо! Или май по-добре да си говоря с майки за храненето на децата. rolleyes.gif

Децата имат усещане за вкус още от самото си раждане. Аз понеже нямах кърма, като родих дъщеря ми, докато бяхме в болницата, и даваха "хумана". Но нещо ми казваше да не и давам хумана и започнах да и давам Бебе1. Давах и го два-три пъти, да видя дали ще направи разлика между него и хуманата, и да - после като и дадох хумана, я плюеше. Значи всичко това, че бебетата нямали вкус, не е вярно - имат.hypocrite.gif

За месото, не обичаше да го яде, и спря да го яде по естествен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 25
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...