Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Puzzle

Вегетарианството- личен избор или възпитание?

Recommended Posts

О, bulgaro, защо си мислиш, че малкия човек си няма начини да покаже какво предпочита и какво не?

Аз съм отгледала две деца и прекрасно си спомням, как още от раждането си всяка от тях ясно показваше какво иска и какво не иска.

Хм, като се замисля, показваше е направо мека дума biggrin.gif .

Ами че аз просто не бях в състояние да ги накарам да хапнат нищо друго, освен това, което те сметнеха за добро smile.gif . Малката ми дъщеря се мръщеше и плюеше абсолютно всичко с изключение на кърма, дори и вода, което чак ме притесни, защото е лятно бебе, но ... явно си знаеше много добре. При това имаше страхотен апетит!

По-скоро обратно - като поотраснат малко, започват те самите да проявяват любопитство, а и фазата им на развитие вече позволява да бъдат прилъгани/изкушени да хапнат и нещо, което не са поисквали до сега (ако, разбира се, възрастните около тях направят това). И пак става въпрос за еднократно хапване/опитване, не и за твърдо прояждане на определена храна, освен ако няма перманентно давление от страна на възрастните.

Възпитанието за неконсумиране на месо (предимно като личен пример и обяснения защо) е едно, а забраната да се яде месо, в каквато и да е форма, включително индиректна и завоалирана (примерно правенето невъзможно да се яде), или оправдавана с възрастта и всякакви др. "логични" причини - съвсем друго!

И тъй като по-горе стана дума за съзнателния избор. За мен дете, което иска да яде месо, не следва да бъде ограничавано; оставете му шанса да направи своя съзнателен избор малко по-късно в живота си.

П.П. Обърнах се към bulgaro, но сме писали едновременно, така че и теб да попитам - НиколаДамянов, ти имаш ли деца и наистина ли не си разбирал какво те предпочитат като храна? ohmy.gif Изумявате ме направо! Или май по-добре да си говоря с майки за храненето на децата. rolleyes.gif

Децата имат усещане за вкус още от самото си раждане. Аз понеже нямах кърма, като родих дъщеря ми, докато бяхме в болницата, и даваха "хумана". Но нещо ми казваше да не и давам хумана и започнах да и давам Бебе1. Давах и го два-три пъти, да видя дали ще направи разлика между него и хуманата, и да - после като и дадох хумана, я плюеше. Значи всичко това, че бебетата нямали вкус, не е вярно - имат.hypocrite.gif

За месото, не обичаше да го яде, и спря да го яде по естествен начин.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега