Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Черната магия на словото. Какво може да се направи?


Диляна Колева

Recommended Posts

Известно е ,че словото е най- първата и най- силната магия.

За съжаление сме изгубили силата да я владеем.

Въпреки това доста от нея е останала тук и съвсем хаотично влиза в нашето общуване.

Мъдростта е бяла магия.Често тя е непонятна за повечето хора.

Страховете са черна магия , те са преобладаващи в момента и за съжаление все повече владеят човешката мисъл, лесно я обхващат и са си проправили стъбилна пътека навлизайки в нас още от ранно детство.

Манипулацията -добро владеене на черната магия на словото-много разпространена-медии, взаимоотношения, простото човешко общуване дори.

Много по -лесно е да повлияеш на някого работейки със страховете му от колкото с това което е зад тях.

Доста често това се прави с привидно добри намерения.

Да накараш някого да не прави нещо ,което на теб не ти харесва нацелваш правилния страх и акцентираш на него.

Иначе с най- добри намерения.

Майка не иска единственото и дете да напусне добра позиция в България и да замине камериерка в чужбина.Хваща се за страха от неизвестното на детето си и го развива да крайност, страха от самотата и го натиска до болка и т.н. И така с най- добри намерения прави черна магия на детето си , ограничавайки свободата му, манипулирайки го(ако може) и подчинявайки го на собственото си разбиране за добро, без право на избор.

Защо този тип общуване е водещият?

Защо черната магия на словото ни е обхванала толкова сериозно и противопоставянето ни на нея е обикновенно неутралитет, защити , бариери, но не и бяла магия?

Да повдигнеш човек с бялата магия на думите се изискват минимум месеци ежедневно общуване, ако той не е готов, ако е готов стигат и няколко часа разговор.Да го сринеш с черната магия на словото е необходимо не повече от 5 изречения , даже и те са много по някога.

Да работиш с човек чрез страховете му е много по -лесно, от колкото да стигнеш до него въпреки тях.

Защо черната магия на словото е толкова силна и защо заема много повече пространство от бялата!?

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм със всичко написано didi_ts ,страха е водещ фактор от хилядолетия ,за това немисля ,че някой е виновен ,родителите са ни дали най доброто което те са мислили или както са ги учели техните родители .Смятам че това е част от еволюциата ни ,която вече е време да ускорим и да навлезим по бързо в хармонията ,няма случайни неща ,мисля че хората трябва да преминат през лошото за да познаят и оценят доброто .А иначе всичко идва от практиката ,слушали сме примерно как наште роднини и приятели злословят за някого ,изкават мнения ,слушаме техните убеждения и копираме техния модел ,също и от телевизията,а като малки деца ние сме наивни и приемаме всичко за истина .Преди 2000 години един човек ни е показал пътят ,но и до днес той до голяма степен си остава неразбран и криворазбран,виждаме всички какво причиняваме хората на планента, помежду си как си вредим,на животните и на себе си .Въпреки това съм убеден че това ще се промени ,че ни хората ,ще се пробудим .

Линк към коментар
Share on other sites

Да повдигнеш човек с бялата магия на думите се изискват минимум месеци ежедневно общуване, ако той не е готов, ако е готов стигат и няколко часа разговор.Да го сринеш с черната магия на словото е необходимо не повече от 5 изречения , даже и те са много по някога.

Да работиш с човек чрез страховете му е много по -лесно, от колкото да стигнеш до него въпреки тях.

Защо черната магия на словото е толкова силна и защо заема много повече пространство от бялата!?

Защото други са обработили почвата, а понякога и засяли.

За бялата магия също няма как да сем сигурни, че е бяла - може само в нашите очи човекът да има качества да се справи, а и да не сме преценили вярно ситуацията.

Затова непоискан съвет не се дава.

"Черната" магия на подтискането също понякога има обратен ефект - човекът решава да действа "въпреки".

И стигаме пак до темата, че в крайна сметка човек сам си прави, каквото си прави - е , с побутване понякога.

П.П. За да не излезе, че омаловажавам силата на словото, ще допълня - а аз съм го казвала и в др. теми - тази "мода" да се псува и да се ползват нецензурни изрази за щяло и нещяло ...

Като знаете, че взехме модата от американските филми на ниско ниво, които се продуцират за определени пазари, а рядко се предлагат на вътрешния им пазар, направете си извода.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

За бялата магия също няма как да сем сигурни, че е бяла - може само в нашите очи човекът да има качества да се справи, а и да не сме преценили вярно ситуацията.

Затова непоискан съвет не се дава.

Възможно е докато пресичаме улицата да ни блъсне кола. Това значи ли, че не трябва да пресичаме? Означава единствено, че трябва да внимаваме. Когато съветваме някого е достатъчно да го оставим свободен да приеме или да не приеме съвета, без да му го налагаме. В това да посичиш на другия по-различна гледна точка от неговата собствена, която считаш, че ще му бъде от полза, няма нищо нередно. Но само да му я посочиш. А грешки навсякъде се допускат.

Сега по темата. Не ми е ясно защо се намесва думата „магия“, чийто смисъл е доста мъглив и различен за различните хора, а границата между черната и бялата магия в някои случаи е толкова тънка, че едва ли обикновеният човек може да я различи. Иначе на въпросите:

Майка не иска единственото и дете да напусне добра позиция в България и да замине камериерка в чужбина.Хваща се за страха от неизвестното на детето си и го развива да крайност, страха от самотата и го натиска до болка и т.н. И така с най- добри намерения прави черна магия на детето си , ограничавайки свободата му, манипулирайки го(ако може) и подчинявайки го на собственото си разбиране за добро, без право на избор.

Защо този тип общуване е водещият?

Защо черната магия на словото ни е обхванала толкова сериозно и противопоставянето ни на нея е обикновено неутралитет, защити, бариери, но не и бяла магия?

Защо черната магия на словото е толкова силна и защо заема много повече пространство от бялата!?

Отговорът е един и същ: заради човешкия егоизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен отговора е в човешката ни незрялост и обща заспалост.Но аз съм оптимист.Не знам за вас,но на мен ми се струва,че през последните години булото от мъгла пред погледите на хората се повдига.В медиите също започват като кокичета да се появяват първите симптоми на осъзнаването.То няма и как да бъде другояче.Творците първи реагират със своята сетивност.

В сп.Житно зърно бр.1 за 2009 година има публикувани две писма на Учителя .И в двете се говори за Словото.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/jzar...arno_1_2009.pdf

Линк към коментар
Share on other sites

Много хубава тема, благодаря!

Много е важно ние да сме наясно със себе си, да вярваме в себе си и да разбираме себе си. Да сме си простили. Така, изпълнени с Любов и разбиране можем да се обърнем към света, към хората. И тогава думите ни са заредени с положителна енергия.

Наистина нашите страхове ни пречат.

Например-"Ти не можеш, внимавай, тук има опасност... Не правиш това, както трябва... Това е страшно..." и т. н. са ужасни заряди. Как да обърнем посоката? - Като разговаряме с другите, като си дадем свобода. Като например кажем: "Справил си се добре, но тук би могло още малко да се пооправи..." Или детето ни падне - а ние реагираме спокойно без паника, да се успокои и то...

Когато пътувахме за Мюнхен, за операцията на Лори в самолета зад мен имаше родители с малко 5-6г. момиченце. Тя чуруликаше през цялото време: "Това е самолета за Рая. Виж сега кацаме в облаците. Мамо, тате, колко са мънички къщите." - Родителите бяха сковани от страх и само и шъткаха. Говорела глупости... ;) А то, детето, изживяваше красотата на мига... Нямаше страх.

Ние сме магьосниците, които си програмират живота, с мисъл, с дума и действие. Но и чувство-Любов!

Желая на всички прекрасен ден, изпълнен с усмивки и радост!

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

...

Да повдигнеш човек с бялата магия на думите се изискват минимум месеци ежедневно общуване, ако той не е готов, ако е готов стигат и няколко часа разговор.Да го сринеш с черната магия на словото е необходимо не повече от 5 изречения , даже и те са много по някога.

Да работиш с човек чрез страховете му е много по -лесно, от колкото да стигнеш до него въпреки тях.

Защо черната магия на словото е толкова силна и защо заема много повече пространство от бялата!?

Ако човек притежава мъдрост, за него ще е достатъчно също само едно или няколко изречения, за да повдигне човека. Примери много в лицето на Учителя в спомените на неговите ученици. Проблемът е, че далеч не всички притежаваме мъдрост. Не можем да употребяваме нещо, дето го нямаме. Чета подписа на Klaudia, и си мисля, че и познанията ни дори куцат, какво остава за мъдрост. И съм съгласна с нея - отговорът е в невежеството ни.

А и тези страхове уж се задействат само с няколко изречения, но тези изречения са само повода, спусъка. На практика страховете са наслагвани с години у човека, понякога несъзнателно (както каза Веселин децата ги попиват, слушайки и наблюдавайки възрстните около тях, медиите, ...), а понякога дори съвсем съзнателно: всички сте чували някои загрижени (или просто мързеливи) родители или баби/дядовци с цел да не допуснат малкото дете да се отдалечи нанякъде, да го плашат: "Не отивай там, върни се при мен, защото ... (кучето, мечката, лошия чичко, дядо Торбалан, баба Яга, ...) идва!"

За съжаление съм чувала и директно омагьосване от типа: "Не се качвай толкова високо на катерушката, ще паднеш!" и т.н.

Но и аз като Klaudia съм оптимист - такива изрази чувам предимно от баби и дядовци, а все повече майки и татковци казват на детето си "Ти можеш!", "Ти се справяш!" ...

Линк към коментар
Share on other sites

Диана,съгласна съм с тебе.И да добавя нещо,за което ти ме подсети.На мен напоследък все по-често ми се случва да чувам мъдрости наистина от най-възрастните хора,обикновени,селски хора,но и от съвсем млади хора.Например родени след 1980,каквито имам около себе си.Изумявам се на формулировки,които на мен са ми отнели няколко години четене и осмисляне, когато ги чуя от тези млади хора.Знам,че не е прочетена тази мъдрост.Според мен тези души си идват с това познание.И знаеш ли става ми светло на душата.

Сега е напълно възможно някой да си каже"Чак пък такъв захаросан оптимизъм".Но това,което споделям ,аз наистина го усещам около себе си.Най-скорошния ми пример беше покрай една психоза ,тая пролет ,с предсказание за земетресение в нашия град.Трябва да кажа,че най-зряла,точна реакция имаше точно от тия две групи,за които пиша.Те останаха в града и бяха навън в деня X,при това сплотени,на групи и решени да действуват ,ако се наложи.Сред тях не усетих паника и недоволство,а една много интересна решимост.Не мога да намеря подходяща дума,но смятам,че се разбира.Т.е ,една част от тях , не употребиха словото за черна магия в оня момент(гняв,бунт срещу аастролога),а бяха бели магъосници.

Линк към коментар
Share on other sites

   Разделението на черна и бяла магия е  една от най-финните заблуди създадени от черната ложа. Магията е само една и във всички случаи води до обвързване и карма на практикуващите я.  Злоупотребата със словото води до демонизиране и голямо падение. 

Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава -злоупотреба със словото?

Линк към коментар
Share on other sites

 За да изградим здрав градеж ни трябва здрава основа.Когато използуваме словото е същото.Ако не сме положили като основен камък Любовта,в живота си,каквото и добро да се опитваме да направим,то ще си бъде човешко добро;сиреч зло.Една дума от любящ човек има сила да те повдигне.Цяла лекция от бездушен човек може само да ти подействува приспивателно по твоя път.Защо е така ли?Защото в словото на любящия човек има нещо скрито зад думите,което носи живот,докато в словата на обикновения човек няма нищо освен някой закон. 

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм.

Но тук става въпрос за работата с думите.

Тя по принцип отдавна е неосъзнат процес.

Силата на думите, какво е ,ако не е магия?Магията нали е сила?А Словото .... бе в началото .....

То е в основата на всичко.

Магията на Словото ни е отнета отдавна, за да се даде ход на развитие на свободната ни воля.

И именно чрез тази сила или магия на словото отново се нарушава развитието на свободната воля на човека.

Това използване наричам -черна магия.Най -силната.

Използването на словото или словата или думите без нарушаване на развитието на свободната воля е бялата магия , това е мъдростта, силата да стигнеш до човешката същност през всичките и обвивки без да я подчиняваш на себе си.

Всичко е в думите.

Молитвите са думи, формулите са думи, Словото е думи, общуването е думи

в общуването- омразата е по-силна с думи, любовта е по-силна с думи,

Омагьосването.

-Аз съм прекрасен днес :)

-Изглеждаш отвратително.

- :(

Черна магия.

-Обичам те.

-Прекрасен си.

-Ти можеш.

Бяла магия

Няма по -голяма сила.

Негативизма изразен с думи е черна магия зарязаваща много бързо.Непрекъснато го виждам.

Може ли да се злоупотреби със словото действително и в какво се изразява това.

Предполагам, че става въпрос за тъмната страна на словото с цел подчинение и то когато се употребява съзнателно.

Кой определя обаче до къде е съзнателно и къде е несъзнателно?

А когато човек проумее силата на бялата и черната магия от работат със словото къде е границата с манипулацията?

Може би преодоляването на егоизма.Което се състои в......

Думите могат да разплачат, могат и да усмихнат, могат да повдигнат ,могат и да смачкат.

Мачкането ме притеснява, много по използвано е от повдигането.

И тук дори не става въпрос за егоизъм, а по скоро за някакъв вид садизъм.Постоянната обмяна на негативна информация например.Народа се омагьосва в една постоянна депресия.В очакване на следващата глъдка черна магия- негативизим, това всичко става чрез думите.

За тази сила мислех пишейки първият си пост.

Силата, магията на словото отнета ни ,за да се стимулира свободната ни воля е също с цел и да се спре използването на бялата магия , защо?

Едни човешки същества омагьосани в безкраен позитивизъм, любов и съзерцание вярвайки в безметежното щастие също нямат развитие ,това също стопира.

Но притеснителното е, че се развива усилено тъмната страна сякаш няма баланс.Или поне аз не го виждам.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава -злоупотреба със словото?

Злоупотребета със словото означава да го използваш срещу себе си .Хиляди години хората го използват съзнателно и несъзнателно срещу себе си .Селави :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Напоследък отвсякаде ни залива черното слово,най-вече от медиите.С него е възможно човек да се справи.Лошото е,когато близки и приятели започнат да го използват.Тогава е почти невъзможно да не се огънеш под мощната му енергия.На едно дете е нужно насърчаване,а не обезверяване.Много родители омагьосват децата си и ги обричат да не вярват в собствените си сили.Приятелите също понякога пречат,а ти си се обърнал към тях само за едно одобрение(ако това стане тенденция-забравете тези хора!)Не бих пропуснала и "поднасянето" на някои диагнози от лекарите.

Зло се прави най-лесно и най-трудно се премахва.За щастие доброто носи по-мощна енергия и в крайна сметка побеждава.Този,който неволно е допуснал да си служи с черната магия на словото рано или късно получава обратно енергията,която е изпратил.Който умишлено си служи с черното слово поема върху себе си много по-мощен ответен удар.

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, толкова си права. Ние изобщо не си даваме сметка какво причиняваме с думите си. Но това не е оправдание. В последно време се замислям как говоря и какво говоря. Всяка дума има вибрация и нещо казано не на място може лоши неща да предизвика. Но пък се улавям, че наоколо ми има повече черногледи хора. И това безверие-първо се казва-няма да стане... :feel happy:

В края на краищата можем да мечтаем все пак, защо пък да не повярваме в по-красиво и приятно общо бъдеще? И за мен да е добре, и за другите също...

Щастлив човек съм и Благодаря на Бога, за всичко, което имам в живота си.

Страха у хората и всичко дето ни залива от медии, политика и други някак обърква хората. Но пък от нас си зависи дали да проявим Любовта въпреки всичко това или да се поддадем на страха...

Има слаби, страхливи хора, които смятат, че само те имат право да са щастливи и да живеят добре, за това се стараят да внушават страхове и да мачкат останалите. Но пък смятам, че можем да мобилизираме волята и вярата си и да сме щастливи въпреки тях... :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Хамелеона,и аз съм на това мнение!Открила съм за себе си начин да се справям с черната енергия на словото.При насочване на такава енергия към мен,просто се усмихвам! :) Старая се да "меря" думите си и да не наранявам никого(е,не винаги се получава,но никога не го правя умишлено!).Колкото до медиите,старая се да разбера каква е целта на автора(и кой е автора,разбира се! ;) ). :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...