Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънувам починала приятелка


Recommended Posts

Здравейте искам да споделя с вас какво сънувам в последно време.

На 06.08.2009 година моя много близка и добра приятелка почина.

Причините за смъртта и не са ясни, според нас (приятели, роднини, родители)

не е нещастен случай, но за полицията е точно обратното. Както и да е това.

Бяхме много близки.

И от както почина аз я сънувам.

Деня преди погребението сънувах духа й.

Няколко дни след това сънувах как всичко си е наред с нея,

събуждам се и първата ми мисъл е "Олее Настя си е добре, тя е жива"

и в следващия момент осъзнавам, че нея я няма.

На няколко пъти съм се опитвала да я питам "Какво се случи горе на скалата?"

(там от където тя "падна"), но все не успявам, защото тя много бърза за някъде,

и винаги трябва да тръгва.

Една вечер сънувах как нейния глас ми казва:

"Пете, те ме бутнаха, аз не паднах сама, Пете те ме хвърлиха!" (бях уплашена като се събудих)

Имах и друг сън в който аз обикалям из едни тъмни улици и крещя "НАСТЯ КЪДЕ СИ?, МОЛЯ ТИ СЕ НАСТЯ ПОКАЖИ СЕ, МОЛЯ ТЕ!" и плача и крещя, след което Тя се появява и аз и се извинявам за нещо което още приживе и бях казвала а не трябваше, и се разплакахме заедно, прегърнати плакахме много, след което аз я попитах "Добре човече, аз като ти говоря ти чуваш ли ме?" (т.е. в реалния живот дали като и говоря нещо дали ме чува) и тя каза "Да Пете, спокойно чувам всичко"

Онази вечер (18.10.09, към 4:30 заспах) сънувах как я прегръщам, как си говорим, чувставах се цяла, но и усещах, че скоро пак ще си тръгне, аз не исках, исках да я прегръщам колкото може по-дълго, по едно време тя стана и тръгна аз се опитах да я поселедвам, но се засуетих в един подлез и не успях, след което тръгнах да тичам сред хората. Спирах непознати, хващах ги за раменете и им крещях много исплашена "НАСТЯ КЪДЕ Е??, ВИДЯХТЕ ЛИ КЪДЕ ОТИДЕ НАСТЯ?" тичах и крещях, "НАСТЯ КЪДЕ СИ, НАСТЯ КЪДЕ СИ???" не я намирах.

След което изведнъж се пренесох някъде другате, в съня си знаех, че това е нейния дом, говорих с майка й, говорих с адвокатката, говорех и с някакви други хора, след което ми казаха да седна и ми дадоха нещо метално голямо, беше като огледало и една жена казваше така: "Сега който има вярата ще я види, аз я видях" Както го държах и съвсем леко го завъртях под ъгъл и само видях нослето й, и всякаш се исплаших адски много, в съня си започнах да усещам как след малко ще умра. Имах чувството, че ще умра в съня си и се разкрещях "О, Боже мой, видях я, АЗ ВИДЯХ НАСТЯ, хора аз я видях, Мони (майка й) аз я видях, видях я бе, това беше Настя". И изведнъж сякаш испаднах в безтеглонност, и все едно щях да се пренеса някъде другада, усещах как ще изчезна, сякаш бях под действието на някакви опиати. Тръгнах по някакви стълби и само мисля,че казах "някой да ме хване, защото ще падна и ще умра" и майка ми се появи и ме хвана през ръцете и ме сложиха да седна, плискаха ме с вода. В съзнанието си виждах само нейното носле, знаех, че това беше Тя. След което мисля че се оправих, но продължавах в съзнанието си да виждам само тази сцена, и някак си се пренесохме с Мони (майка й) и адвокатката на мястото (Скалата) от която "падна" Настя, и от там на татък не помня какво беше.

Имала съм и още много сънища,

будила съм се на сън и съм крещяла: "НАСТЯ КЪДЕ СИ??"

Благодаря на тези който са прочели всичко това.

Искам да продължавам да я сънувам,

но след това се чувствам много подтисната

и сякаш безсилна за всичко около мен.

Как да тълкувам това, че тя все бърза за някъде,

как да си обясня това, че на няколко пъти ми е казвала "Пете те ме хвърлиха"

Както и това, че тя ме чува докато и говоря.??

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко в сънищата ти и начина по който си написала мнението си говорят само за едно: не можеш да се примириш с мисълта, че приятелката ти е починала. Привързаността ти към нея е прекалено силна и отказваш да приемеш, че приятелката ти не е до тебе. Просто приеми нещата каквито са. Пак можеш да я сънуваш, но не по този начин търсейки я, гонейки я, плачейки и др. под. Не мисли за причините за смъртта й. Дали са я бутнали или сама е паднала – отговорът няма да промени нищо. Не търси възмездие. Този живот на приятелката ти е приключил, а това дали има виновни или не, засяга евентуално единствено тях самите.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Linki,

Мисля,че сънуваш приятелката си,защото не искаш да се примириш със смъртта й.Защото постоянно мислиш за нея,даже и да не го съзнаваш.Моят баща почина преди 11г и повярвай,не съм спряла да го сънувам.В началото го сънувах почти всяка нощ и се събуждах щастлива,че съм била с него.Беше ми леко на душата след такива сънища.Той обикновено мълчеше, но беше при мен.Когато бях болна сънувах на два три пъти,че ме придружава до лекаря.Когато оперираха майка ми от рак,същата нощ го сънувах в нейната болнична стая,как спи на съседното легло.Всичко мина благополучно и тя оздравя.Вярвам,че тия сънища не са случайни.Вярвам,че той ни помага.Аз и баща ми имахме много силна духовна връзка.Тези чести сънувания ги приемам нормално не се плаша,напротив радвам се.Явно още не мога да го прежаля и да се примиря,че го няма.Много пъти сънувам,че се връща като жив при нас.Преди няколко месеца загубих и майка си и нея сънувам,но по рядко.

Сънуваме нашите близки починали,защото мислим за тях,защото ги обичаме и защото не искаме да се примирим,че ги няма до нас.

Ти си мислиш,че твоята приятелка е починала насилствено и това не ти дава мира.Затова я сънуваш в такива ситуации.А пък кой знае може и тя да иска да ти каже нещо с тях.Посъветвай се със някой специалист ако искаш.Дано да намериш отговор и да се успокоиш.Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Linki,

Мисля,че сънуваш приятелката си,защото не искаш да се примириш със смъртта й.Защото постоянно мислиш за нея,даже и да не го съзнаваш.Моят баща почина преди 11г и повярвай,не съм спряла да го сънувам.В началото го сънувах почти всяка нощ и се събуждах щастлива,че съм била с него.Беше ми леко на душата след такива сънища.Той обикновено мълчеше, но беше при мен.Когато бях болна сънувах на два три пъти,че ме придружава до лекаря.Когато оперираха майка ми от рак,същата нощ го сънувах в нейната болнична стая,как спи на съседното легло.Всичко мина благополучно и тя оздравя.Вярвам,че тия сънища не са случайни.Вярвам,че той ни помага.Аз и баща ми имахме много силна духовна връзка.Тези чести сънувания ги приемам нормално не се плаша,напротив радвам се.Явно още не мога да го прежаля и да се примиря,че го няма.Много пъти сънувам,че се връща като жив при нас.Преди няколко месеца загубих и майка си и нея сънувам,но по рядко.

Сънуваме нашите близки починали,защото мислим за тях,защото ги обичаме и защото не искаме да се примирим,че ги няма до нас.

Ти си мислиш,че твоята приятелка е починала насилствено и това не ти дава мира.Затова я сънуваш в такива ситуации.А пък кой знае може и тя да иска да ти каже нещо с тях.Посъветвай се със някой специалист ако искаш.Дано да намериш отговор и да се успокоиш.Успех.

Съжалявам за загубата ти.

Немога да се примиря туко така.

Аз също се радвам, че я сънувам, но понякога се и плаша.

Останала съм без думи вече.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.
×
×
  • Добави...