Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Филмова музика


Надеждна

Recommended Posts

Днес цял ден ми звучи музика от филмите на Чарли Чаплин и по-точно - "Танцът с хлебчетата". Сетихте ли се? Ето го:

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Музиката във всичките му филми е невероятно богата и красива, ваеща душевността на "малкия човек". Невидими нишки ме отнесоха към "мисълта за днес": "Та казвам: Когато вие скърбите, това показва, че не разбирате дълбокия смисъл на живота. Когато се радвате, показва, че мъчнотиите за вас имат смисъл. В туй отношение животът трябва да бъде за вас в своите проявления една радост. Както и да се прояви животът, той ще бъде една радост. Добрият живот трябва да представлява една радост за вас и в най-лошата си форма." Беден и богат

Свързах я с героя в цялото му творчество, който ни кара да се смеем през сълзи и да плачем, усмихвайки се и който с времето не само, че не избледнява в съзнанието ни, но ни връща винаги към себе си, преоткривайки го.

Предлагам тази тема да посветим на филмовата музика, като едно от най-важните средства за въздействие и внушение на режисьорските идеи. Споделете вашата любима филмова музика. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления за темата!

Много обичам музиката от италианските филми ( Мориконе, но може би и други).

Но все не ми остава време да се погрижа за емоционалния си комфорт по този начин.

Може би тук ...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз ти благодаря, късметче! :feel happy: Мориконе и на мен ми е любимец. Ето нещо от най-любимите ми негови композиции из филма "Професионалиста":

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам тази тема да посветим на филмовата музика...

Споделете вашата любима филмова музика. :)

Скъпи приятели! Благодаря! Тази тема е чудесна.

Шарл Азнавур. Песен от филма «Тегеран-43».

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също смятам, че темата е чудесна. Благодаря за прекрасните клипове. :thumbsup2:

Много харесвам мюзикълите. Днес, гледайки дъжда навън се сетих за „Аз пея под дъжда” – ако в душата ти грее слънцето на щастието, дори и дъжда не е пречка. С оптимизъм и весело настроение е пропит този шедьовър на холивудските мюзикъли, така популярни в средата на миналия век и за съжаление позабравени сега. Два клипа от „Singin' in the Rain” (1952) с незабравимия Gene Kelly и партньорите му Donald O'Connor и Debbie Reynolds

kelly.jpg

Good mornig, good morning

singin-in-the-rain_1.jpg

Ето част от песента: ”I'm singing in the rain”

I'm singing in the rain

Just singing in the rain

What a glorious feel

And I'm happy again

I'm laughing at clouds

So dark up above

The sun's in my heart

And I'm ready for love

For love

Let the stormy clouds chase

Everyone from the place

Come on with the rain

I've a smile on my face

I'll walk down the lane

With a happy refrain

Just singing, singing in the rain

In the rain.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Харесвам много филм на Марк Захаров «Обикновено чудо» (по едноименната пиеса на Евгений Шварц).

Песня Волшебника

(Композитор – Геннадий Гладков, текст – Юлий Ким)

Редактирано от AL414
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Благодаря за чудесните клипове!

Много обичам музиката от филма «Крепостная актриса»

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

:3d_109:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Песента "Оставаме" от филма "Оркестър без име", 1981-една истинска, малко даже тъжна, но дълбоко докосваща песен

Песен от филма "Таралежите се раждат без бодли" 1970

Песен от филма "Войната на таралежите", 1979

http://www.youtube.com/watch?v=r_-AJr7ntVk

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, mochito:feel happy:

Pride and Prejudice ("гордост и предразсъдъци" по Джейн Остин) и на мен ми е любим филм. Ето музика по един друг релийз на тази нейна творба. Според мен е по-успешен.:thumbsup: Английски, на BBC. :)

http://www.youtube.c...h?v=zt--CI035nM

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Максим, mochito:feel happy:

Pride and Prejudice ("гордост и предразсъдъци" по Джейн Остин) и на мен ми е любим филм. Ето музика по един друг релийз на тази нейна творба. Според мен е по-успешен.:thumbsup: Английски, на BBC. :)

http://www.youtube.c...h?v=zt--CI035nM

Благодаря за поздрава Ани! :thumbsup: Напълно съм съгласна,че сериала на BBC е много по-сполучлива версия на книгата, но музиката към новата е една от любимите ми! :rolleyes:

Не е "слизала" от mp3 плеъра ми от поне година!:whistling:

Поздрав с музиката към още един любим филм. Малко е тъжна, но много подходяща за сцените!

http://www.youtube.com/watch?v=gCvNtAwWxXg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Линк към коментар
Share on other sites

http://vbox7.com/play:06737803

Hair - Let The Sunshine In

това е от един стар, но  много популярен филм от близкото минало, с много силно  послание.

понякога е нужно просто да се усмихнем на света, толкова е просто.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...