Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Простащината в общуването – мода или...? Какво може да се направи?


Пламъче

Recommended Posts

"Хахахаааааа не,от това не се обиждам.Няма нищо по-вдъхновяващо от Глупака,но това не всеки разбира!" - Поясни. :P:angel:

П.П. Според мен, един глупак би могъл да ме вдъхнови като ме разсмее. От смеха ще се почувствам по - щастлив, и вдъхновен. :D За друго вдъхновяване не се сещам. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Хахахаааааа не,от това не се обиждам.Няма нищо по-вдъхновяващо от Глупака,но това не всеки разбира!" - Поясни. :P:angel:

Нито си прост,нито смятам че се държиш просташки.Мисля че разбираш за какво става въпрос-просто един съвет от мен. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

"Простия можеш да научиш, но простака-не". Има голяма разлика между простичък човек и простак. Първият е глупавичък, но добронамерен, вторият-арогантен и груб.

Изобщо думите имат особени, различни вибрации и е добре да ги усещаме ;)

Глупака-също може да е не много умен, но незлоблив човек.

Ето Тук може да се видят значенията.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

И съветът ти към мен е какъв ? :) За глупака добавих в по - горното ми мнение, което редактирах.И наистина в момента не се сещам по какъв друг начин да ме вдъхнови. Може да се вдъхновя ако гледайки проявите на глупостта му се почувствам по - умен.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

И съветът ти към мен е какъв ? :) За глупака добавих в по - горното ми мнение, което редактирах.

Той не е само към теб!(Онова за пътя и... изпръскването)От личен опит съм се убедила че с прост човек не се спори,защото той винаги е прав.А за "изпръскването" след като се "овонях" няколко пъти,бягам щом го видя. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Гранат1, май има някакво смислово разминаване. Ама айде. :D Ама така е, те жените искат мъжете да ги разбират с недомлъвки и заобиколни изрази. Аз обичам точността, Директността и максималната яснота на изказа. А иначе наистина е модерно да си простак, за съжаление. Да се надяваме, че тази мода ще отмине, понеже не ми идва отвътре да я следвам. :D

П.п. Алилуя, май ме съветваше да не се занимавам с простаци и прости. Така кажи де. :3d_007:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Гранат1, май има някакво смислово разминаване. Ама айде. :D Ама така е, те жените искат мъжете да ги разбират с недомлъвки и заобиколни изрази. Аз обичам точността, Директността и максималната яснота на изказа. А иначе наистина е модерно да си простак, за съжаление. Да се надяваме, че тази мода ще отмине, понеже не ми идва отвътре да я следвам. :D

П.п. Алилуя, май ме съветваше да не се занимавам с простаци и прости. Така кажи де. :3d_007:

И аз държа на точността на изказа(което в реалния живот отчитам като своя грешка-не се правя на "загадъчна"),но тук не е място за цветисти думи и изрази.

Ще се радвам ти да определяш модата занапред! :3d_137:

Казах! :3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

Като го видиш че е простак-дай му път да мине.

Като видиш че някой се държи просташки-не го настъпвай,за да не се изпръскаш!

Не, давам път само на психично болни - те нямат вина.

Точно тази позиция да не "се изпръскаме" тотално ни отдалечава от гражданското общество, което имат западните общества. Там хората взаимно се контролират и това не е невъзпитание, а определяне на граници.

В Германия, например, ако те видят, че пушиш, веднага се намират възрастни мили дами или деца дори, които те поздравяват и те насочват към мястото, където изпушената цигара се изхвърля ... Дори и ти сам да си се сетил, те помагат или критикуват. И в това няма нищо лично.

Аз не мълча и когато нещо ме дразни, го казвам, дори и то да ме оцапа. Мълчанието не е злато, то е неглижиране и бягство.

Линк към коментар
Share on other sites

Като го видиш че е простак-дай му път да мине.

Като видиш че някой се държи просташки-не го настъпвай,за да не се изпръскаш!

Не, давам път само на психично болни - те нямат вина.

Точно тази позиция да не "се изпръскаме" тотално ни отдалечава от гражданското общество, което имат западните общества. Там хората взаимно се контролират и това не е невъзпитание, а определяне на граници.

В Германия, например, ако те видят, че пушиш, веднага се намират възрастни мили дами или деца дори, които те поздравяват и те насочват към мястото, където изпушената цигара се изхвърля ... Дори и ти сам да си се сетил, те помагат или критикуват. И в това няма нищо лично.

Аз не мълча и когато нещо ме дразни, го казвам, дори и то да ме оцапа. Мълчанието не е злато, то е неглижиране и бягство.

А ако те напсуват или ти се изплюят в лицето на улицата ще им посочиш ли мястото където се правят такива работи?!

Наскоро бях свидетел на подобна "случка" и мъжът, който се опита да защити жертвата беше изритан жестоко.

Е,всеки има своята позиция по въпроса как да оцелява в такава ситуация.Аз се страхувам от агресията и я избягвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за пожеланието. Но не мисля, че съм заслужил цветущи изрази та да ми ги спестяваш. :D

"Цветущите" изрази служат не за да обидиш някого(явно си приел нещата така),а за да изразиш това което искаш по-образно.

Не те познавам и не мога да имам каквото и да било отношение към теб.Пък и да те познавах в реалността,не бих си позволила да те обидя дори да го заслужаваш.

Надявам се сега да си ме разбрал правилно. :3d_142:

Линк към коментар
Share on other sites

Това което разбрах е, че ме съветваш да не се занимавам с простаци и прости. Просто не го беше изказала като че ли достатъчно директно и исках да се уверя дали това ме съветваш...

Линк към коментар
Share on other sites

granat1 ........ .Един отворен човек няма как да не го усети.

..... за простак ,като мен това не може да остане незабелязано.

Преди време ..... ме обвини в просташко поведение ,само защото не уважих неговото тълкуване за съня ми.Колко съм глупава за това ,че не оцених неговия труд.После сто пъти променя поста си.Щооооо ? :huh:

Ако това да бъда себе си и да държа моя позиция и мое мнение е просташко ,то окей ... аз съм най-големия простак и утре вдигам празненство.Ще пия три дена и ще ям още три по този случаи!

... айде поправи ми грешките сега!

Модераторска бележка: Моля спазвайте правилата във форума! Лични обиди и нападки са недопустими!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо лошо човек да има своя позиция и да има свое мнение. Тънката разлика между бунтарското и просташкото е, че такъв човек не напада и обижда лично. Разумно може да се докаже и покаже различието. Да се защити позиция.

Но, когато има класификации и обиди, те показват слабост в човека, който ги използва ;)

Уважавам бунтарския дух, но нека е насочен в правилна посока. Един уважаващ себе си човек не би си позволил просташко поведение. :feel happy:;)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо лошо човек да има своя позиция и да има свое мнение. Тънката разлика с просташкото е, че такъв човек не напада и обижда лично. Разумно може да се докаже и покаже различието. Да се защити позиция.

Да добавя - интелигентният човек признава правото на съществуване и на други мнения. И не се страхува да ги опознае.

Линк към коментар
Share on other sites

granat1 ........ .Един отворен човек няма как да не го усети.

..... за простак ,като мен това не може да остане незабелязано.

Преди време ..... ме обвини в просташко поведение ,само защото не уважих неговото тълкуване за съня ми.Колко съм глупава за това ,че не оцених неговия труд.После сто пъти променя поста си.Щооооо ? :huh:

Ако това да бъда себе си и да държа моя позиция и мое мнение е просташко ,то окей ... аз съм най-големия простак и утре вдигам празненство.Ще пия три дена и ще ям още три по този случаи!

... айде поправи ми грешките сега!

Модераторска бележка: Моля спазвайте правилата във форума! Лични обиди и нападки са недопустими!

Деяна,аз на твое място не бих реагирала така емоционално,но всеки е различен.Не приемай обидата!"Дай и път" да :3d_147: ...където ще :3d_155:

Всеки има право на свое мнение и никой не е в правото си да го лишава от това по какъвто и да било начин. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Простащината е дразнеща, но още по - дразнеща е когато я видиш в образа на някой ТВ водещ, сякаш няма достатъчно по - сериозни и кадърни хора. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Простащината в общуването... ами аз поне не се засягам много, когато стана свидетел на нещо такова. Така виждам нагледно какво не трябва да правя. Общо взето това не са лоши хора, но им липсват някои задръжки (за тях това може да е „освободеност“, „разчупеност“, „свободомислие“...) Те са убедени в правотата си, а за тях това е най-важното, тъй като имат високо мнение за себе си и поставят себе си преди всичко останало. Не се страхуват от „грешки“ или от отрицателното мнение на другите, което не е лошо, но само ако е съчетано с повече отговорност. Развитият егоизъм и високата самооценка водят до там, че тези хора се чувстват нещо повече от обикновения човек (може и да не го осъзнават). В своите си очи те го превъзхождат; той не може да бъде като тях. Всичко това се проявява и на групово ниво, а не само на индивидуално.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...