Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Негативните атаки - как се справяте с тях?


Recommended Posts

:hmmmmm: Това за вървенето и за носенето... и аз съм допускала тези грешки. За това казвам, че всичко "лошо", което ни се случва си е урок. Вече съм го усвоила, ама първо трябваше да се опаря... За това и смело си споделям в този форум, а не говоря с другите хора за тези неща /скритите, духовните/. :feel happy:

Всичко в природата си има предназначение... всичко е прекрасно :yinyang::yinyang::yinyang::thumbsup:

Благодаря на Валентин за беседата :thumbsup::smarty:

:hmmmmm: Мислех си за пчелата и свинята. Учителя е дал много хубаво описание за пчелата. И дори ни съветва да се учим от нея. Тя е единственото "животно", което приема всички отрови в себе си, а продуктите /мед, пчелно млечице и др./ са екологично чисти. В пчелния кошер има строга йерархия и рядко някой я нарушава... През краткия си живот тя само работи и работи...

А за свинята... и на мен не ми е симпатична, но щом Бог я е създал, сигурно си има място... :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Таня,

Аз съм вероятно патологичен оптимист, и винаги съм търсил доброто у хората, и принципът ми е бил да раздавам доверие...но, именно това е било основната причина поради която съм получил доста уроци. Да дадеш доверието си на някоюй е като да му сложиш една раница на гърба- ако стоварим всичксото си доверие навъднъж на човек, с когото не сме вървяли по равното, по високото, как може да си позволим да го натоварваме? Не всеки има нужната сила да понесе доверието, което някой му оказва,и понякога, ако някой ни стовари цялото си доверие, и на нас просто ни дойде в повече, какво да направим? Ще го върнем, ще го оставим на земята...или ще си намерим помощници- ще раздадем на този и онзци по малко от доверието на този, който ни го е дал...и така ще ни е по-леко...Но, този който е дал доверие, после се разочарова, обвинява, че не може да ни има доверие...Ами не може, защото не е научил как да отдава това доверие- не е повървял с човека, не го е опитал колко може да носи...Ето защо, когато става въпрос за търсенето на положителното, тези неща които пиша тук, са именно резултати от търсене на положителното...

Здравей Кристиян, ще ти отговоря с думи на Учителя, които съм взела от "Смирението -пътя към Бога"

"Какво донесе Христос на човечеството?Той донесе едно учение на любов и свобода, да направи всички хора вътрешно свободни.Това не значи, че искам да философствам пред вас, но говоря истината.Ако е въпрос за философстване, аз продпочитам простодушния, смирения и глупавия пред учения и философа.Глупавият има само едно верую. Той знае, че съществува Бог и повече не се интересува. Той знае, че Бог е всемъдър и всеблаг и не търси вината за лошото в никого, освен в себе си. Ученият , обаче, като се разболее, търси вината в яденето, в готвача, в слугите. Разположението и неразположението в човека се дължи на неговите мисли, чувства и желания. Те са храната, която той употребява."

"Животът на съществата се определя от степента на тяхното съзнание. Съзнанието им определя и техните блага.Колкото по- високо стои едно същество, толкова повече блага има на разположение и толкова по- разумно ги използва. Като знаете това, благодарете и на най- малкото благо. Микроскопическото благо, добре използвано, струва повече от най- голямото благо, неизползвано или неразумно използвано.

И тъй, не се стремете към големи богатства, към голяма сила, към много знания. Всички хора не могат да бъдат еднакво богати, силни, учени, но всички могат да имат поне едно благо, което да използват добре и да се радват на неговите плодове. Няма сила в света, която да отнеме микроскопическото благо на човека. Цялото небе ще се бори за това благо, но няма да допусне да му го отнеман. Що ес отнася до големите блага, въпросът е поставен друяче За големите блага човек сам трябва да се бори , да ги пази. Ако е разумен, ще ги опази; ако е неразумен, всичко ще изгуби. Който е доволен от малкото, ще постигне и голямото. Тъй щото, искате ли големи постижения, не пренебрегвайте малките блага."

„Има, казва апостол Павел, тела естествени и тела духовни”.Има магаре естествено и има магаре духовно. Думата „магаре” може да я чувствате като вулгарна, но това значи и осел, а оселът е емблема на четвъртото посвещение, то е смирението. Когато дойдеш до положение да пораснеш много, Бог те смирява и ти дохождаш до положение на магаре.Казват:той е магаре. Каквото и да говориш, все магаре те наричат. Каквото и да правиш, все за твоите уши ще говорят:магаре е той.Туй е посвещение за смирение и търпение. Като говори за магарето, то значи, да се смири човек, да се откаже от своята гордост. Вие мислите, че магарето е смирено. Не, горделиво е то!Че е горделиво, пуснете го, ще видите, че то никога не остава назад, на опашката, все напред върви. То показва:аз съм капитан, аз водя. Големи амбиции има в него. Следователно, за да дойде туй магаре в естествено състояние, Господ го е турил на големи изпитания. То е нашето вътрешно състояние. Отначало мислим, че имаме големи таланти, знания, но най- после казваме: и хората имат право, смиряваме се и започваме да понасяме всички оскърбления. Няма учител, няма какъв и да е проповедник, който да не е понесъл оскърбления. Та и вие, като изпитате туй състояние, ще кажете:аз съм сега в четвмърта стадия на посвещение- на магарето. Като видиш едно магаре, ще попиташ:дали съм изпитал това състояние на магарето?

Забележете, Христос не влезе в Йерусалим с кон, а с ослица.С това той казва, че хората не трябва да яздят на кон, а на магаре.Ослицата ни казва, че който не се научи на този Божествен закон, ще реве като магаре."

Линк към коментар
Share on other sites

А ако човек знае как ад ползва кристалите, може да си купи, и да има незаменими помощници, които ще му помагат както да лекува себе си, така и да се предпазва от подобни отрицателни влияния, да защити детето си например- знаете ли, че ако пришиете няколко кристалчета, или просто окачите на вратлето на детето подходящо кристалче, което сте "програмирали" детето няма да има нужда от ваксинации, няма да боледува, няма да проявява склонност към попиване на отрицателна енергия...Дори сам се учудвам колко просто, лесно и достъпно е всичко това...и колко малко средства всъщност като пари отнема...Вместо 10-15 лева за витамини,  ако намерите подходящите кристали, за 3-4 лева ще имате "цял сезон" в който витамините простосами ще идват при нас, или при децата ни, чрез тези няколко кристалчета... :)  Изумително е наистина..Кристалите възпитават и децата дори. бурните дечица, по-непослушните и палави- активни дечица, могат да се укротяват и да насочват енергията си съзидателно, само с помощта на няколко кристалчета- или окачени на

Здравей Кристиян,

Прочетох всичко, което си написал по темата и много ти благодаря за ценната информация.

Моля те, би ли казал повече за кристалите, как точно се ползват, как определяш точните кристали за конкретен човек? Досега просто съм усещала в даден момент кой кристал ми е нужен и би ми помогнал за конкретното ми състояние. По подобен начин усещам всяка сутрин с какъв цвят дреха да се облека.

Още нещо бих те попитала... при мене се получава числото 11 след двукратно редуциране на цифрите от рождената ми дата. Чела съм в доста източници по нумерология, но не съм намирала нищо в светлината, в която ти разглеждаш това число на "пътя на живота"/някъде така го наричат/.

Моля те, ако имаш време и желание, ще съм ти благодарна, ако предоставиш тук още информация.

Приятна вечер! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на ВСИЧКИ във форума!

Обичам да чета какво пишете т.е. какво мислите и Ви се радвам!

Регистрирам се, защото прочетох нещо, което много ме интересува в момента.

Кристян, описали сте точно това, което аз изпитах 3 пъти много осезателно в последните месеци и очаквам да ме опътите. Два пъти на събуждане и веднъж на заспиване силно усещам сянката и присъствето на животни. В 2-та случая бяха някакви гризачи но не съм сигурна какви точно, защото чувах и тропане и усетих студа на енергията преминаваща покрай дясното ми ухо и ужаса на сблъскването с главата ми, а вчера сутринта беше котка, която се сви над главата ми и усетих мъркането, което не беше толкова страшно, защото не ме е страх от котки, но повярвайте ми просто е необяснимо. Усетих цялото движение на котката по коридра, влизането в стаята, качването на леглото и настаняването й върху главата ми и то с ясното съзнание, че в този апартамент няма котка, защото апартамента в който съм от 1 месец няма котка. А предишните 2 случая бяха у дома и затова си мисля, че къщата няма значение с усещанията ми.

Всичко това много ме плаши като факти. Аз съм жена на 41години, бих казала зряла, в земния смисъл на тази дума. Имам много силна интуиция. В живота си постигам все по-голяма хармония и се чувствам толкова щастлива. Самата аз винаги съм усещла, че имам нужда от енергия / съгласна съм с Кристиян за числата, а моето междудругото е 1/, аз си я намирам на толкова много места - музика, природа, слънцето, звездите, цвенята и какво ли не. Понякога се чувствам като пеещо звънче от щастие и хората обичат да са с мен, в компанията ми. А сега се притеснявам, че някой иска да ми вземе звънчето. Имам вяра в най-прекрасните неща, но мисля, че имам нужда от помощ заради тези сенки. Как да ги махна от себе си?

Къде да намеря решение?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Временно прекъсвам писането в тази тема. За кристалите има достатъчно информация в нет-а, така ми каза един познат преди няколко седмици като потърсил в търсачката май с понятието crystaltherapy, задал "картинки" и намерил много сайтове с информация.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest НиколаДамянов

Здравейте на ВСИЧКИ във форума!

Обичам да чета какво пишете т.е. какво мислите и Ви се радвам!

Регистрирам се, защото прочетох нещо, което много ме интересува в момента.

Кристян, описали сте точно това, което аз изпитах 3 пъти много осезателно в последните месеци и очаквам да ме опътите. Два пъти на събуждане и веднъж на заспиване силно усещам сянката и присъствето на животни. В 2-та случая бяха някакви гризачи но не съм сигурна какви точно, защото чувах и тропане и усетих студа на енергията преминаваща покрай дясното ми ухо и ужаса на сблъскването с главата ми, а вчера сутринта беше котка, която се сви над главата ми и усетих мъркането, което не беше толкова страшно, защото не ме е страх от котки, но повярвайте ми просто е необяснимо. Усетих цялото движение на котката по коридра, влизането в стаята, качването на леглото и настаняването й върху главата ми и то с ясното съзнание, че в този апартамент няма котка, защото апартамента в който съм от 1 месец няма котка. А предишните 2 случая бяха у дома и затова си мисля, че къщата няма значение с усещанията ми.

Всичко това много ме плаши като факти. Аз съм жена на 41години, бих казала зряла, в земния смисъл на тази дума. Имам много силна интуиция. В живота си постигам все по-голяма хармония и се чувствам толкова щастлива. Самата аз винаги съм усещла, че имам нужда от енергия / съгласна съм с Кристиян за числата, а моето междудругото е 1/, аз си я намирам на толкова много места - музика, природа, слънцето, звездите, цвенята и какво ли не. Понякога се чувствам като пеещо звънче от щастие и хората обичат да са с мен, в компанията ми. А сега се притеснявам, че някой иска да ми вземе звънчето. Имам вяра в най-прекрасните неща, но мисля, че имам нужда от помощ заради тези сенки. Как да ги махна от себе си?

Къде да намеря решение?

Никой ли няма да ми отговори?

Случая сам по себе си е сложен не в смисъл това,което ти се случва,....а в смисъл,че много трудно може да ти се помогне...

Препоръчвам ти да ходиш и да си вземеш един поп и да ти освети /или там както се казва те знаят/ апартамента.

След това никога не чети повече тези неща,които четеш към момента и внимавай,с кого контактуваш.

Ако решиш да четеш някаква окултна литература започни на първо време с Учителя Петър Дънов "Закони на Доброто" или поредицата "Сила и живот" -по избор,които ти допаднат повече и след това следвай усета си...

Внимавай много с другата окултна литература и прави прецизен подбор.Не чети и не пробвай нещата хаотично!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Janeva!

Два пъти на събуждане и веднъж на заспиване силно усещам сянката и присъствето на животни. .....

.........

Имам вяра в най-прекрасните неща, но мисля, че имам нужда от помощ заради тези сенки. Как да ги махна от себе си?

Къде да намеря решение?

Виждам, че Силвия и Никола са дали много добри решения на твоя проблем.

Аз съм имала подобни проблеми, но в по-лека форма. Кошмари на сън. Дори при наличие на друг човек в стаята или къщата - пак ги имаше.

Забелязах, че започнаха да изчезват, ако в стаята в която спя има някакво животинче - котка или куче предимно, но и друго върши работа.

Не знам защо е така, но животинките, а и някои растения гонят тъмните сили и негативната енергия. :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

От опит вече бих споделила няколко много бързо и безпогрешно действащи средства:

- напоследък следвам съветите на Учителя за виолетовия цвят. Действа много бързо и стабилизиращо, особено при посрещането на атаката - дава сила и време за спокойна реакция. Докато се "отдръпваме" от удара, за да работим с нея се получава ефектът на айкидото - силата на удара попада в празно пространство и повлича атакуващия, нарушавайки ориентацията и плановете му.

Ако си слаб, сила нямаш, носи виолетов цвят.
Правото отношение

По-нататък имаме виолетовата краска. С нея се извършва Спасението на човечеството. Силата произтича от виолетовата краска. Към виолетовата краска принадлежи Благостта и без тази краска човек не може да бъде благ. Смирението и Почитта също могат да се причислят към виолетовата краска.

Методът на цветните лъчи на светлината

При последната такава атака бавно вливах в ума си подчертаните думи докато изпълвах себе си и света около себе си с виолетов цвят. Ефектът беше неочаквано силен дори за мен.

- старая се максимално точно да определя източника и причината за негативната атака - така я осъзнавам, спирам да я приемам като атака, разбирам мотивите на атакуващия. Това винаги е някакъв техен недостиг на положителна енергия, който опитват да запълнят за моя сметка. Преди великодушно ги оставях, но сега знам,че това е много по-лошо за тях, отколкото за мен.

- молитва - благодарност за изпитанието и урока, който ми е бил изпратен и за силите и разума, които да ми помогнат да се справя. После молитва - благодарност за атакуващия - Бог най-добре знае как да отвори сърцата и умовете на човека до нас за Любовта, кой е Пътя за тяхното спасение. (Много често след защита от негативна атака ставаме свидетели как атакуващите - често това са наши познати или близки - страдат от нашата защита - много е важно в този момент да се осъзнава,че това страдание е най-доброто им лекарство...Съжалението в такъв момент е проява на агресия към тях.) :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Къде да намеря решение?

Мила, не се ужасявай и не се навивай. Обърни се към тях с любов и ги попитай какво искат. Просто си поговори с тях. Те може и нищо да не ти кажат и да си отидат. А може и нещо да ти кажат. Отърви се от мисълта, че светът е опасно място, на което е необходимо да се защитаваш. Сприятели се с него.

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалението в такъв момент е проява на агресия към тях.

Съжалението е липса на уважение.

Janeva, за да разговаряш с някой ти трябва защита и увереност в себе си и в силите си, а в момента на теб това ти е слабото място. За да използваш кристал за защита трябва да се "свържеш" с него. Кристала не е просто камък за да ти служи трябва да го харесаш, да го помолиш да вложиш мислите си в него, да изградиш връзка с него.

Руните са универсални според мен не се изискват специлни настройки. Правиш си плочица от моделин и рисуваш руната, ако и направиш дупчица може да я носиш. Винаги си изграждай защита когато си лягаш.

Свещите, осветената вода, ароматните пъчици също помагат.

Линк към коментар
Share on other sites

Такива неща вероятно се случват на много хора. Трябва да се приемат като факт и нищо повече. Изпитали сме няколко мига на неприятно усещане. И единствено това, че нямаме обяснение за случилото се мултиплицира до такава степен случката, че едва ли не се е случило нещо фатално. А предполагам, че всеки е имал далеч по неприятни моменти в живота си. Обяснение може да намерим, но може и да не намерим. Важното е да не допускаме такива ситуации да ни повлияят. Колкото и да са неприятни, те отминават и доколкото видях от поста - бързо. Оттам-насетне всичко са страхове и предположения, но причината за тези страхове вече е в миналото. Уместно е да си зададем въпроса: Реално каква вреда ми е нанесло това усетено присъствие? - Няколко неприятни мига, които ние самите превръщаме в кошмар. Какво се изисква от нас в такива моменти? - Нищо повече от това да опитаме да запазим спокойствие и да изчакаме, да наблюдаваме, да видим какво ще се случи и да поддържаме един висок вътрешен тонус, положителна нагласа и връзка с душата си или Бог. Това става просто като помислим и пожелаем тези неща, без да разсъждаваме за това дали наистина сме спокойни, дали не се самозаблуждаваме и др. под. В тази връзка самовнушението може да се окаже полезно. Да се настроим предварително, че ще запазим самообладание и няма да допуснем понижение на вибрациите си (както става при страх и съмнение), че всичко ще бъде наред и че това което става по никакъв начин не може да ни навреди. Еси спомена за руни. Същите "настройки" спокойно могат да програмираш върху руната, като просто я държиш в ръка и съзнателно мислено "записваш" върху руната това, което искаш. Това трябва да става всеки ден по едно и също време за период от около 3-5 минути. Става и с други предмети, но такива, които сама си направила от глина, вар (в това отношение моделина ми се струва подходящ, особенно ако не е използван преди това) са най-подходящи понеже нямат стари наслоявания.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Ето една негативна атака и справянето с нея:

Условия :

- Жертвата в продължение на известно време е имала контакт с адепта, виждала го е /поне на снимка/ а и адепта познава жертвата визуално.

- Жертвата има активно отношение към адепта /на живо или във виртуалното пространство/ т.е. не е безразлична и мисълта за адепта поражда в нея емоции.

Атаката:

Адепта изненадващо нанася словестен удар, който поражда в жертвата емоционална буря. Следва още по-силна атака, която окончателно извежда жертвата от равновесие. В тази ситуация в дихателното си поле жертвата изгражда мисловен образ на адепта и започва да го храни със своята енергия /етери/, и то колкото и са по-силни емоциите, толкова мисловният образ става по-силен и жизнен. Ако се премине един критичен праг мисъл/формата на адепта става годна за връзка със самия адепт, независимо от разтоянието. Адептът е проникнал зад защитата на жертвата! Преодолял е т.н. кристална сфера, която посредством едно негативно и едно позитивно поле пази жертвата от чуждите сили. Сега адептът е с развързани ръце е може да манипулира жертвата. Чрез мисъл/формата може например да приложи "негативен контекст", нещо наистина доста лошо. "Негативният контекст" е влияние върху индивидуалната реалност на съответен човек, под чието действие при повечето случаи при кръстопътища в съдбата на жертвата тя е подтиквана да избира по-лошия за нея вариант.

Например:

- по време на работа извършва грашка и се заразява, да речем, с хепатит Б. Ако не вземе мерки и продължава за "храни" мисъл/формата хепатитът може да предизвика например саркома на черния дроб...или

- при бурна любов с новия партньр къса презерватив...ХИВ...

ако все пак жертвата успява да ограничи емоциите си и да отслаби мисъл/формата в собственото си дихателно поле, може да се случи само:

- една неправилна крачка през улицата, подхлъзване и счупен крак - 3 месеца в гипс, или

- няколко години преждевременен климакс...изобщо "негатинвният контекст" е доста гадно нещо

ЗАШИТИ от "Негативният контекст"

- Внимавайте при контактуване с непознати /и в нета/ и не влагайте емоции и страсти как да е.

- Дръжте се прилично и не се бъркайте грубо в чужди работи, особено ако не ги познавате

Ако все пак сте загазили:

а. веднага престанете да мислите и действате спрямо адепта, така само подхранвате с енергия мисъл/формата му зад вашата защита

б. тъй като това е много трудно, особено ако сте изведени от равновесие, назначете си мислено един "Пазач на мислите", който да преценява дали съответната мисъл няма да причини нова порция ваша енергия за мисйл/формата

в. избягвайте всяко действие, което може да ви доближи по някакъв начин до адепта и от там до нова емоцшионална буря.

ако сте от този тип хора, които не се спират пред нищо тласкани от своите страсти, Бог да ви е на помощ!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Какви хора са способни на негативни атаки?Според мен слабите,които искат да бъдат като силните,а не могат и им е трудно да приемат истината.

Оставям ги да си атакуват.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Хората, които нямат вяра, нямат правда и истина в себе си. Те атакуват, те манипулират. Хората, които са изгубили представа за реална самооценка. Но точно тези хора, изгубени и живеещи в тъмнина имат нужда от най-много обич и светлина. За съжаление се стараят да си я набавят по външен начин, като изискват това от някого, набелязан за жертва.

Има си такива хора, дето се стараят да заразяват с негативизъм и завист, но само чиста обич и добро отношение ги неутрализира. Най-вече, да не се страхуваме.

Не трябва да се противим на злото. То ще се храни, ще си вземе нужното и ще се откаже. Даже ако успеем да изпратим красиви мисли и чувства, тези същества, духове спират да са хранят, отказват се...

:sorcerer::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Както и в спорта,изисква се техника,упорит труд,самодисциплина.Най-бързия и сигурен начин е да започнем да съхраняваме жизнената си енергия.Трудно се започва защото инерцията ни тласка в обичайната посока,но трябва да се опита.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Из "Не пипай тази книга", гл. "Съществуват ли тъмни сили?",Ян ван Хелсинг :

"Какво представлява обсебването?

Задължително повтаряме още веднъж! Разбрахме от Ариан, че душите без светлина, наречени демони, вземат необходимата им енергия от хора, с които успяват да влязат в резонанс — от тези, които с мислите, чувствата и действията си продуцират мрак.

Никой демон или друго енергийно същество не може просто ей така, от нямане какво да прави, да се нахвърли на някого. Ако обаче се навъртат около човек с дефектна аура (подобната на пашкул енергийна защита на душата ни), на повредените места се задържа нещо демонично и тогава говорим за „обсебване“. Силните демони предизвикват в нас страх, защото страхът е една от най-силните емоции, която дава енергия на съществата без светлина. В книгите си баща ми нарича това енергиен вампиризъм. Всъщност тези същества не могат да причинят нищо повече.

Обсебване в случая означава, че някакво чуждо тъмно същество или демон прониква в съзнанието ни или се закачва за нас. Вероятно подобни същества се намират близо до нас и чакат слаб или подходящ емоционален момент, когато „не сме на себе си“ — това понякога се случва в живота. Ако се отворим, т.е. изпаднем в резонанс с тъмното същество и започнем да се държим като него — агресивно, изпълнени с омраза, гневно, търсещи отплата, с желание за бой, изпълнени със страх или опиянени — то, така да се каже, получава входен билет. Законът е „Подобното привлича подобно“. Виновен е не демонът, а обсебеният, защото съзнателно или не, го е допуснал в себе си. Едно дете-медиум веднъж ми разказа какво ставало в дискотеките и при хората, употребяващи наркотици. Невероятно…

Нека не забравяме и филмите на ужасите. В Холивуд често се случва артистите, участващи в подобни продукции, внезапно да починат по време на или малко след снимките. Най-известният пример е „Полтъргайст“.

Не става дума за „случайност“, а за Закон за подобието. Ако гледаме филми за демони, вампири или полтъргайсти, не трябва да се учудваме, че те се чувстват привлечени. Следователно и чрез тях, т.е. заради предизвиканите от екрана емоции, може да се стигне до обсебване. През последните си години актьорът от „Дракула“ Бела Лугози наистина спеше в ковчег. Той не само силно се беше идентифицирал с ролята, но вероятно е влязъл в резонанс с чуждо същество, което се е чувствало добре от постъпката му.

Това всъщност са тъмните сили, които инспирират нашите илюминирани приятели и им дават страхотните идеи, че на хората трябва да се имплантира чип, че всички раси по света трябва да се смесят, че е необходимо всичко да се следи и контролира и — което е заклетата им цел: че част от населението трябва да бъде заличено. Това са съществата, вдъхновили Албърт Пайк; те инспирират днешните властници — илюминатите, които държат политиците в ръцете си и в края на краищата не ни позволяват да спим спокойно."

http://chitanka.info/text/15396/18#textstart

Линк към коментар
Share on other sites

Много конкретни книги:

Даян Стейн "НИе сме Ангелите" и "Психична защита".

Помагат ефективно и в рамките на 2 минути.

Авторката има и други книги, които не познавам, предполагам също и там да се намират ефективни решения за други проблеми.

Линк към коментар
Share on other sites

Из "Не пипай тази книга", гл. "Съществуват ли тъмни сили?",Ян ван Хелсинг :

"Какво представлява обсебването?

Задължително повтаряме още веднъж! Разбрахме от Ариан, че душите без светлина, наречени демони, вземат необходимата им енергия от хора, с които успяват да влязат в резонанс — от тези, които с мислите, чувствата и действията си продуцират мрак.

Никой демон или друго енергийно същество не може просто ей така, от нямане какво да прави, да се нахвърли на някого. Ако обаче се навъртат около човек с дефектна аура (подобната на пашкул енергийна защита на душата ни), на повредените места се задържа нещо демонично и тогава говорим за „обсебване“. Силните демони предизвикват в нас страх, защото страхът е една от най-силните емоции, която дава енергия на съществата без светлина. В книгите си баща ми нарича това енергиен вампиризъм. Всъщност тези същества не могат да причинят нищо повече.

Обсебване в случая означава, че някакво чуждо тъмно същество или демон прониква в съзнанието ни или се закачва за нас. Вероятно подобни същества се намират близо до нас и чакат слаб или подходящ емоционален момент, когато „не сме на себе си“ — това понякога се случва в живота. Ако се отворим, т.е. изпаднем в резонанс с тъмното същество и започнем да се държим като него — агресивно, изпълнени с омраза, гневно, търсещи отплата, с желание за бой, изпълнени със страх или опиянени — то, така да се каже, получава входен билет. Законът е „Подобното привлича подобно“. Виновен е не демонът, а обсебеният, защото съзнателно или не, го е допуснал в себе си. Едно дете-медиум веднъж ми разказа какво ставало в дискотеките и при хората, употребяващи наркотици. Невероятно…

Нека не забравяме и филмите на ужасите. В Холивуд често се случва артистите, участващи в подобни продукции, внезапно да починат по време на или малко след снимките. Най-известният пример е „Полтъргайст“.

Не става дума за „случайност“, а за Закон за подобието. Ако гледаме филми за демони, вампири или полтъргайсти, не трябва да се учудваме, че те се чувстват привлечени. Следователно и чрез тях, т.е. заради предизвиканите от екрана емоции, може да се стигне до обсебване. През последните си години актьорът от „Дракула“ Бела Лугози наистина спеше в ковчег. Той не само силно се беше идентифицирал с ролята, но вероятно е влязъл в резонанс с чуждо същество, което се е чувствало добре от постъпката му.

Това всъщност са тъмните сили, които инспирират нашите илюминирани приятели и им дават страхотните идеи, че на хората трябва да се имплантира чип, че всички раси по света трябва да се смесят, че е необходимо всичко да се следи и контролира и — което е заклетата им цел: че част от населението трябва да бъде заличено. Това са съществата, вдъхновили Албърт Пайк; те инспирират днешните властници — илюминатите, които държат политиците в ръцете си и в края на краищата не ни позволяват да спим спокойно."

http://chitanka.info...96/18#textstart

Тази книга преди две години я подарих на мъжа си за рожденният му ден...Всички вкъщи пощуряха по нея...изядоха я с кориците, изкупиха се и още книги! Но лично моето мнение по темата, както и за подобни книги и информации разбира се, е че каквато и да е истина, човек не трябва да си залага подобни мисли на страх и вманиаченост по темата и да живее в един постоянен страх и тюхкане, тъй като подобни мисли могат сами да доведат до един вид саморазруха....

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...