Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Негативните атаки - как се справяте с тях?


Recommended Posts

:) И аз се присъединявам към благодарностите и предварителни също отпращам към всички, които споделят своите защитни техники срещу енергийните вампири.

Имала съм преживяване подобно на това, за което споделя мекота. Ефектът беше подобен. :)

На хленчещ вампир на мен ми е помагала формулата "всяко зло за добро" :) когато завалят оплакванията. започвам сериозно и загрижено да "светвам" на оплакващия се колко е полезно това, което му се е случило. :)

Например - изгубил бележка за 50 лв. платен (но не лично) телефон и му казват, че не е платен. Трагедия ужасна! Клетви към БТК! Аз казвам - късметлия си - само 50 лв. ти струваше урока, че тези бележки се пазят старателно и внимателно. Гледа ме объркано и се оказва, че той и за тока и водата бележките пилее. :) Значи благодарен да си казвам...само 50 и се моли до следващото плащане да не ти се обадят от енергото :) Мисля, че пак го "нахраних", но не с енергията, която той си искаше - съчувствието.

Само че не всички реагират положително на такава защита. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Защитата беше молитви "Отче наш" и "Добрата молитва" с поемане на въздух по метода даден от Учителя. Изпращане на Любов и благодарност към тези хора.

Вярата, Любовта и разбирането са най-добрата ограда. :thumbsup::yinyang::angel:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Симптоми:

Когато човек започне да анализира определени явления в живота си и стигне до енергийния вампиризъм, е добре да знае точно кои неща в него са последствие от претърпяно нападение и отнемане на енергия. Ще изредя най-честите въпроси които трябва да си зададем, и онези явления, които ако присъстват в живота ни, показват че сме претърпели енергиен "обир" :) :

- Разболявате ли се по-лесно отколкото при предишни периоди?

-Стусът влияе ли ви болезнено, имате ли по-чести усещаниуя за студ по тялото, най-мече ксрайниците и ръцете?

- уморявате ли се по-лесно?

-често ли сте раздразништелни, не пестите на себе си и другите язвителни думи и обвинения?

-чувстате се по-агресивен от преди. Търсите скандална ситуация- в семейстовот,1 в магазина, на автобусната спирка, докато чакате на опашката да си платите интернета, телефона и т.н.

- Изпитвате ли по-често от преди нощем изтръпвания- тръпки по тялото и усещане за изтичане на енергия от слънчевия сплит? (усещането е за студ, ковлкото и да се завивате, има една трайна симпатикотония, която предизвиква съдов спазъм, и краката и дланите са вми студени и изпотени, понякога чувате дори пулса си в ушите)

- струва ли ви се понякога, че сте посивели илипребледнели, кожата ви е загубила нормалбния си цвят и свежест и тонус, нападат ли ви кожни проблеми- лишеи, петна, пъпки, черни точки (комедони), погрознели ли се чувствствате катго се погледнете, и като се усещате?

- губите ли апетит напоследък, дори икъм храни които са ви били любими и не сте отказвалби никога?

- страхуватели се постоянно от определено нещо, определена ситуация, или човек, или към всичко- от настоящето, от бъдещето, преследва ли ви миналото от което си правите все черни изводи за себе си, че сте винавни, че сте направили грешки и т.н. Струва ли ви се че това е нещо ужасно, напълно погрешно, период в който сте извършили милион непоправими грешки; или пък имате чувството че сте изпуснали Съдбата си, че сте изтървали това,което е трябвало да стане, но поради това честе грешили много, не сте успели да следвате съдбата такава, каквато ви е била "писана"?

-дори и при внимателен анализ на хората около вас, не можете да откриетете никой, на когото да имате чувстнвото, че може да споделите, да се доверите, да потърсите подкрепа, помощ, насока? Всички ли ви изглеждат като негодници, психовампири, или непукисти, изнудвачи, скъперници, използвачи илъжци, сред които вече ви е непоносимо да стоите?

- нямате сили, нямчате мотивация, минават ви мисли за свмъртта, за болести, идеи от типа "по-добре да не се бях раждал/а", или пък "по-добре е да умра, но не и да живея в такива условия", илби пък направо идея за самоубийство, което ви се вижда дори като привлекатерлна и добра идея, в която виждате спасението си по отношение а този ваш живот, който имате чувства че сте дали под наем на някой, който обаче никога не си е платил наема, набутал ви е във сметките, изпоцапал е къщата, и е изчезнал, и властите ви вкарлват в затвора заради това...

Това е приблизителната картина на човек, който е претърпял едно или повече нападения от енергиен вампир- един, или повече от един вампир.

Проявите на вампиризъм и видове енергийни вампири:

Индивидуален енергиен вампиризъм ИЕВ

Най-чести са две форми- активен индивидуален вампиризъм, и пасивен индивидуален вампиризъм.

Активният е ясен- човек нахлува дирекнно в полето ви, и чрез предизвикателното си държание нахлува в енергийната систе3ма на жертвата и я изсмуква, а.човекът-жертва има чувството че му става студено, изпотява се със студена пот, пребледнява, омалява, заболява го главата, може дори да колабира, усеща се мек, лек и като парцал..Когато някой ви е вдигнал скандал и ви се е скарал, или ви е ругал и обиждал, или е клеветил за вас пред всички, или когато ви изправи пред останалите и започне да се гаври с вас пред останалите- ето това е активния вампиризъм.

Пасивния вампиризъмч Инатари го описа с добър пример. Баба си живее самичка, и като дойде да я навести някой, започва да му се жалва за какво ли не- за това което я боли, пък какво направила съсадката, пък в поликлиниката, личната лекалка каво и как...и усещането е същиото- по едно време главата ви се замайва, чувате думите отдалеч, приглушено,у усещате че главата ви тежи, изневряте се, нещо ви сърби изотвъртре, но не можете да го локализирате къде е, нито да сторите нещо....и като финал са да речем думите: "Ей, на баба, добре че си ти, ти ме3 разбираш....Знаеш ли колко много ми олекна, ох, сега се чувствам по-добре..." И изведнъж, приели порцията енергия от онази, която влагаме в нашето "съчувствие" се ободряват и дори се развеселявати изапочват да проявяват активност..

Пасивните вампири са "мрънкала"- те говорят бавно, тихо, така че човек да се напряга да ги слуша, повтарят една и съща дума, плачливи са, например, съседката е загубила мъжа си, и като е на гости, винаги намира повод да се жалма колко труден и е живота, и уж случайно споменава"Е, не знаете какво е..." и поглежда някак си дори укорително, така че да се помчувствам виновен че съм женен и жена ми е жива и здрава...и тогава следват сълзите...и няма начин да не ви причини енергиен нокаут- стомапът ви започва да се свива, ивмате чувствоото че стомахът ви се е усукал като смок на лоза около гръбначния стълб...искате да кажете нещо и тъкмо си отворите устата, и хоп, прекъсват ме със сълзи...

Честно казано, това и хора като мен, които носят на източване на енергия, при това много големи, трудно го понасят....Предпочитам агресивния тип, защото там можеда прекратиш атаката дори и без знания, безспециални умения..а тук просто не може...Този тъп вампиризъм с8е практикувма по-често от жени- има такива, като съседкатяа, има и други съседки, които ходили по болници и доктори, идват после у нас да ме питат като "доктор" (на нашата улица сме 9 души доктори, като само в нашата кооперация има 6 доктора, и все на мен налитат... :) )и като наизвадят рецепрти, рентгенови снимки....преди не отказвах, сега просто казвам, че не реазбирам от такива болести,че съм глупав хирург, и че със игурност ако кажа нещо, ще ги объркам повече отколокото да ги упътя.. :D или само казвам, не мога...

Същите два вида вампири практикуват вампиризма си чрез

а)- дирекстен контакт;

б)- потелефона

в)- в писмен вид

Интерес представлява писмения вид- интернет е мястото където най-често и най успешно се практикува писвмената форма на индивидуалния вампризъм.

Не сте ли попадали на някой миловишден постинг, в който някой се жалва от нещо, и после вие му давате най-доброто от себе си, слмед което получавате едно :( , и 20-30 реда оправдания, и подобнви в насока "защо не мога точно това което пишете да направя", или "не ми помогнахте,дори ми е по-зле след като прочетох написаното от вас"....

Или другия вариант е този, в който пишете постинг, и някой след вас пише нещо подобно (ей сега ще ви намеря томчни цитати от дзействителността...)

Записани: Jun 7, 2006 22:46:39 Albedo Rubedo Цитат

потребител

не ми се случва да бъркам- другото нещо, което означава се нарича тик..

Иначе, да ти трепка дясното око е на лошо както казват бабите..защото е функция на лявата (тъмната) мозъчна половина, или това е мозъчната половина която използваме най-често, и е свързана с логично-материалистичния подход към света като съзнание...

И пет теми да отвориш, едва ли има някой, който да ти каже нещо повече от това..

А ако преформулираш въпроса си точно, може и да получиш отговор на това, което всъщност не написа тук, а именно, какво имаш предвид- нещото, което те накара да питаш...е, аз няма да те шашкам и да ти отговарям на незададени въпроси, но само ти казвам, че трялва да имаш точен въпрос, за да получиш точен отговор..

Засега, толкова.

___________________________________________________________________

sharkky Записани: Jul 3, 2006 20:59:25

Потребител Цитат

a twoite i dwete polowini sa tymni. izpolzvach. ubiec.

umirash da znaesh

______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Albedo Rubedo Записани: Jul 4, 2006 01:08:58

Потребител Цитат

Едва ли- предпочитам кремацията, а от прахът ми съ сигурност би станала страхотна хранителна добавка за sharkky-та от всякакъв вид или порода...

Иначе, болни мозъци монго- зависи обаче от гледната точка- болният мозък разпознава само подобни на самия него, защото, ако взема да попитам що ли е здрав мозък....едвал и може да получа свестен отговор...

________________________________________________________________

_______________________________________________________________

sharkky Записани: Jul 4, 2006 08:35:40

Потребител Цитат

imash dupka wyw glawata

______________________________________________________________

Добър опит- първия пример е опит за така- изтърсваш коментар, и си вече хвърлил въдицата и стръвта, остава само някой да клъвне...

Вторлия пример е след хвърляне на въдицата- аз отговапям на въпросния потребител, и той реагира след това- без да е получил нито капчица енергия.

Така че, виртуалния индивидуален вампиризъм е разпространен много повече отколкото човек може да си представи- ако напишете нещо с желание, с добро настроение, дори и да не сериозно, с достатъмчно хумор, или пък сериозно- няма знамчение какво, важното е това което влагате- добро чувство, радост, положителна емоция, то вампирът "подушва" и за него това е потенциална жертва- хвърля въдицата с коментар, в който ви обижда, или нещо подобно под формата на коментар.

След това чака. Когато човек прочете коментарът под своето писание, няма начин несъзнаваното в него да се обади- пулсът му ще се ускори, може да се изпотят дланите и краката му- слънчевият спилт ралботи..и вемче от него се източва...както се източва чужда база данни...

Интернет дава възможност за много прояви на вампиризмът чрез писане- директните чатове са най-сериозните по отношение на преките последствия и количеството енергия, която може да източи вампирът от жертвмата, включителбно тук похватите са и чисто сексуални- знаете че половата, сексуалната енергия е най-мощната, която човек притежава като свой собствен "продукт"- навсякъде,1 където с писане, говорене и визия се отнема такава енергия чрез съблазняване на жертвата, или някакъв начин водещ и до такъв момент, създава условия за енергийно източване в което само единият отдава, а другият приема...

На живо сексуалните вампирски прояви са най-често свързани с хора, които са или "ергени", или "моми"- сменят често партньорите си, краткотрайни връзки и т.н., животът им е предимно нощен, и по заведенията, където има и Ез това достатъчно фактори водещи дзо намаляване на "енергийната бдителност"- алкохол, дансинг, и т.н., така че там "ловът" е успешен, дори по няколко жертви на нощ може да има....Тези вампири наистина са красиви, и дълги години си остават "младолики"- интересно е че натрупват доста материални блага, осигуряват си луксозни малки жилища, предизвикателен гардероб, по-изчанмчени коли, мотор пък е върхът...неща, които предизвикват, съблазняват- оръжията на енергийния вампир не са неговите емоции, а вещи и изобщо материалния му статус, чарът и "екстрите"- кола, мотор, скъпи бижута- те влизат в деяйствие е жертвата вече "пожелава" да се потопи в дивото...за една нощ....от която цял живот може да си носи последствията...

(следва продължение)

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Кристиян, от прочетения постинг си извадих заключение, че и на мен ми се е случвало да бъда енергиен вампир. Макар и несъзнателен. Когато са ми се струпвали много проблеми явно е имало спад на енергия и съм имала нужда да се оплача на някого. Това си е черпене на чужда енергия.

Благодарна съм, че това са много редки и кратки мигове на слабост. Както казваш и ти обикновено от мен се зареждат, но пък съм щастлива, че мога да помогна, макар и само с това.Бях се превърнала в кошче за душевни отпадъци, но след едно здраво източване реших, че трябва да всеки да си поема отговорностите, а не да ме питат постоянно за глупости.

Но пък погледнато всички сме слаби /някои повече, други по-малко/. Когато доброволно и с Любов даваме енергия мисля, че се зареждаме от онази, другата, космическа енергия наречена Любов. Тя просто тече в нас и няма опасност да ни липсва :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

По тази логика излиза, че всеки един от нас е бил или е енергиен вампир. Защото имаме близки, приятели с които споделяме проблемите си и те ни съчувстват, изслушват, дават съвет. Не го възприемам толкова като енергиен вампиризъм, а по скоро като взаимопомощ - аз давам и помагам когато близък има нужда и обратно, но го правя съзнателно. Има моменти в които някой ми дудне с проблемите си - ако не искам да помогна, просто го оставям да си говори и само се обаждам от време на време.

Но бих искала да задам въпрос към Кристиян

Чела съм, че за децата, когато имат недостиг на енергия е най-лесно да я вземат от майките си - така е сигурно, че са максимално съвместими (звучи малко като трансплантация или кръвопреливане, но си е така- все е енергия). Знаете ги тези моменти когато детето сякаш си е поставило за задача да те ядоса и прави беля след беля, докато не му се развикаш и изведнъж се успокоява. Пишеше, че точно това е целта - в момента в който реагираш то получава необходимата му енергия. Пробвала съм различни начини - скарвам се, търпя безпричинното мрънкане цял ден, предлагам му нещо ново като занимание; детето иска да е до мен докато получи това от което се нуждае.

Как смяташ, кое е по-редно: да даваш или да не даваш енергия на детето си, особено след като аз съм със стойност 9, а той е 3? Благодаря ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Редното е- който има, да дава, а който няма- да иска. Всички сме преживели състояния на вампиризъм или жертва, и нека да повторя пак- вампиризмът е явление, в което вампирът КРАДЕ енергия, независимо дали е дете или възрастен човек- т.е. отнемането става без питане и съгласие. Вампиризмът е явление, в което водеща е ролята на егоизма, а проявяване на чувства няма- има патологична по съдържание емоция, чрез която вампирът си изгражда "хоботче", което забива в енергийната "вена" на жертвата си...

Всичко, което е основано на любов- даване, искане и пр. не е в обхвата на вамприризма. Дали някой ще вярва или не, днес повечето структури в обществата, и взаимоотношението между тези структури, а също и между отделните единиц в структурите- индивидите, са основани на вампиризма като явление... Любовта е нещо, което всъщност е вероятно най-разпространената липса на индивидуално и всякакво друго ниво...Любовта е резултат от съзнателна работа и себеизучаване, с разчистване на всички паяжини и здрачни местенца в нас самите.

Много пъти се самозаблуждаваме, че в нас има любов...е, може и да има любов някаква- рециклирана и т.н. ядена и отделяна от нас хората, но Любовта не е естествено явление за човека в настоящия му вид, а и масова е заблудата, че децата познавали Любовта- това изобщо не е вярно. Ако може да видите фините излъчвания около децата- от кърмачета, до възрастта около 8-10 години (тогава постепенно започва да се губи типично детското) ще се изумите от гледката- най-често се виждат огромни емоционално-себични енергийни модели, в които детето може да се изяви като съвършен егоист- всъщност, няма по-големи егоисти от децата- егоизмът е състояние, което има двояко значение- децата рядко се интересуват за някой друг освен за себе си и собствените им интереси, желания и нужди са основното което изпълва съществото им- по този начин те не се занимават съзнателно с другите, и затова децата са привидно "чисти"- нямат време да завиждат на другите, да ги мразят, да ги измерват и т.н., защото са зауети със самите себе си и нуждите си- това е началото, което е задължително като първа стъпка в т.нар. духовно развитие- човек да се научи да гле3да само в "своето канче". Децата обаче имат едно друго предимство, което ги отличава от възрастните, и практически ги прави по-адаптивни, по-мобилни, и с повече хармония в енергийната си система- алфа ритъмът, който до 4-5 годишна възраст е естествено състояние при децата в будно състояние...

А иначе, като родители, би трябвало да даваме само тогава, когато е необходимо- детето не винаги трябва да получава...

Моята стойност е 8, на детето ми е 22 (4)- когато зацикли и4 се увлече в искане на разни ненужни емоции, когато започне да манипулира възрастните несъзнателно чрез чар, или емоционални "подкупи", винаги го спипвам, и лично от мен получава единствено и само възможността да се огледа в моето огледало, и нищо повече...В такова състояние децата е най-добре да си "вземат" от природата. и затова го завеждам някъде на слънце, на зелено, при вода, при дървета или скали- и го оставям да си вземе. Децата понеже са по-интуитивни, лесно се свързват с естествените енергийни източници, и пховече от това не е необходимо...А когато въпреки всичко реша да дам, нарочно подбирам още една дете, на което също давам онова, което давам и на нашето дете, просто за да разбере, че даването е нещо, което зависи единствено от това, дали човек желае да даде- другото е в една или друга степен форма на изнудване или кражба...Надявам се, въпреки че съм единствен в начинанието си спрямо собственото ни дете и спрямо всички други деца с които контактувам (и като човек, и на работа- като лекар), да мога да създам едно мъничко местенце в детето/децата, което да осъзнаят и да развият когато това им е по възможностите...За съжаление обаче, децата са същества, които предпочитат и избират винаги пътят на най-малкото съпротивление в постигането на своите желания...а помощници в този път има навсякъде- под път и над път..

Когато детето спекулира с емоциите на родителите, роднините, учителите и всички останали, може да стане ефективен манипулатор- задоволяването на тези капризи спират развитието на човека, който представлява това дете.

Отношенията родители/деца, на енергийно нивоэ сами по себе си представляват отделна тема за дискусия, в тази тема най-вече се разглеждат негативни влияния и атаки- енергиен вампиризъм, обсебване от безпрлътни същности, и съзнателното манипулиране и на съзнаниетао и на чувствата и на енергетиката- магията, заклинанията от най-различен вид, и т.н.- но тези явления са много по-редки, и всъщност, малцина ги прилагат- повечето случаи става въпрос просто за енергиен вампиризъм- енергийният вампиризъм е най-конвертируемата "валута" на борсата за "жизнена енергия"- всеки един човек може да изследва, да провелява, да осезава- като започне от себе си, като порабути над сетивността си, за да разшири възприятията си, и да има възможност да регистрира тези явления, да ги вижда, да ги "чува" или "подушва"...Не енужно да има някаква специална дарба или нещо такова- повишената сензцитивност, ясновидството и т.н. са процеси, които всеки един от нас може да развива. Аз лично нямам никакви дарби, нито пък съм и предполагал преди, че подобни неща могат да станат част от личното ми възприятие на реалността, но като се поупражнява човек, като се потруди, като си създаде вътрешни условия за работа, тези качества се проявяват. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Кристиян е прав, че когато е направено с Любов и искането и даването са добро. Но когато доминира егото става лошо. Според мен майчината любов е най-близо до Божествената /това казва и Учителя/. Когато прощаваме и сме благосклонни и добронамерени към хората можем и да ги разбираме и да сме всеотдайни. Недостигът на Любов е голям. Но най-големия проблем е /както писа Синева в един постинг/, че хората искат да "пленят Любовта".

Когато тя свободно протича през нас ние сме в състояние да я отдаваме непрекъснато и пълноценно. В мига, в който се намеси егото ни става каша, има и поражения. Важното е, че се учим :smarty::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, вярно е, че с въпроса си изместих малко темата. Благодаря за отговора и споделеното. Не съм възприемала като вампиризъм това което обменяме с децата, затова и попитах.

Мисля, че ако децата ни имат възможност да прекарват повече време навън, в една спокойна обстановка ще има по-малко нерви и проблеми. Синът ми тренира бейзбол, който активно се играе от март до ноември. Почти всеки ден е на стадиона, на слънце. През този период е спокоен, уравновесен и вечно усмихнат.

Кристиян, с нетърпение очаквам следващите постове, ако решиш да продължиш. На теб и всички останали форумци желая една весела и спокойна седмица!

Линк към коментар
Share on other sites

:smarty: Кристиян , бих искала да те попитам , каква е ролята на космическото число в нумерологичния хороскоп ?

И има ли връзка между него и космическата енергия , която получава всеки един човек ?

Ако имаме космическо число единица , значи ли , че сме енергийни вампири , на космическа енергия ?

Че вегитираме , чрез "изяждането " космическата енергия на другите хора ?

Линк към коментар
Share on other sites

Питагоровата нумерология, исъздаването на психоматрица- индивидуална числова мандала е най-томчния и презцизен метод за изчисляване на стойностите на енергията ни по рождение, и промените в нея през всеки час от живота ни...

Иначе, ориентировъчни стойности са тези като числото на житейския път, и т.нар. "стъпка"- сбор от житейсия път и съдбата като стойности- при това интерлпретацията тук е твърде относителна, но понеже е най-разпространената форма на нумерологичните методи, е долу-горе насочващо за това, което е човекът всимчщност..

Дари и 9-ка да е човекът, ако има повече от три деветки, то това блокира тяхната функционална активност, и човекът може да се чувства хронично изтощен, уморен и т.н. и да си вампирства колкото пожелае...

И обратно, стоиности като 1 и 2, ако се съобразяват с това, което числата са вложили в тях, никога няма да помиришат "чужда кръв" като се казва...

Въпрос на среда, съзнание, и овладяване на изкуството на комуникациуята- тук дори не става въпрос за нищо духовно...все още. Товяа, да бъде здрав и да не черпи енергия от нерегламентирани източници, е вложено в човека, и за да го спазва, не е нужно да е нито извисен, нито духовно развит...

Напротив, именно сред онези които се считат за духовно развити, извисени и прочие, вампиризмът е разпрлодтранен най-често и най-мащабно. Защото един такъв човек, може да създаде такава мощна енергийно-информационна паразитарна структура (егрегор), която да повлече и помете стотици, че и хиляди, да не кажа и милиони хора...като той ще бъде само един "автор" и "лидер"- ще черпи толкова колкото може да понесе, но егрегора расте и има свои собствени нужди...а изкуствено създадените егрегори се хранят по изкуствен начин- чрез човешки ресурси...Нацизмът, комунизмът, различните видове секти, различните фен-клубове на разни отбори и много други, са все примери за егрегори...

За човек със стойност 1- мястото е на сцената- от там ще получи енергията на хората, но в замяна на това ще им предложи таланта си, защото кой ако не една 1-ца има всичко, което може да се нарече "артист"...винаги има възможности за хармония, но правилото е, че първо- се отричат, второ- никой не иска да отстъпва, и трето- защо аз а не някой друг, и четвърто- кой се отказва ако е на "далавера"...осъзната или неосъзната..? :)

Има различни типове вампири, които обаче ще продължа да описвам в следващи постинги, за които е нужно да со подготвя- материята е доста обемна, и тук основното е това, да нахвърлим основните щрихи относно проявми, механизми, видове, последствия, откриване, лекуване, предпазване..

То е същото както и в медицината- стъпките на общуването, диагностиката, оттграничаването, изграждзането на лечебен план, леичение, и профи4лактика, и няма никаква разлика...и затова, долбре е информацията да се представя по този начин, както би трябвало да се представи и в една медицинска монография...и най-вече, сравнението с медицината е поради това, че тук основното е това, че можем да видим, да открием тези неща, а ги усетим по много начини, да се убедим лично в тях, и да знаем какво да правмим...Има много спешни случаи, които завършват фатално...Повечето катастрофи напривмер са явления, основани на енергиен вампиризъм- рязко източване на енергията води до липса на контрол и на шофиращи ина пешеходци и т.н....Ако някои вампир зад волана ви спипа и започне да ви псува от колата си, и ви източи само докато ви показва среден пръст и ви задминава с ругатни и обиди, че сте левак, сакат, сляп и прочие...след 15 минути, малко по-нататък, може да не сте способен да прецените, да натиснете спирачките, да отпуснете крака на газта, и да прегазите пешеходец.

Често енергийно източения човек пък поема алкохол- алкохолът е напитка, която осигурява незабавно огромно количество енергия, и това пък е явление, което ако изследвате, и разберете групите в които се употребява най-много, най-масово и най-редовно, ще разберете че точно тези хоряа са подлбожени на явлението психовампиризъм- най-често като жертви, но има и вампири, което преди да "захапят за врата", тренират с капачката на бирата.. :)

Лека вечер на всички! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм възприемала като вампиризъм това което обменяме с децата, затова и попитах.

Мисля, че ако децата ни имат възможност да прекарват повече време навън, в една спокойна обстановка ще има по-малко нерви и проблеми. Синът ми тренира бейзбол, който активно се играе от март до ноември. Почти всеки ден е на стадиона, на слънце. През този период е спокоен, уравновесен и вечно усмихнат.

:thumbsup: То и не е вампиризъм. Твърдя го с пълното съзнание и опит на човек, който е прекарал целия си съзнателен живот на възрастен до момента (25 години) сред деца от най-разнообразна възраст и в най-разнообразни ситуации и взаимоотношения.

Интересно ми е как би се обяснил фактът, че прекарвам с деца 8-9 часа на ден в стая и след всеки (учебен- 50 мин.) час децата си тръгват свежи и спокойни, а вечерта не се усещам уморена или "източена" нито заредена - нормално свежа и спокойна като тях. Има енергиен обмен, естествено, но това не е вампиризъм!

Според мен, децата "изнервят и източват" възрастните тогава, когато последните не желаят да общуват с тях на техния език (децата не владеят нашия напомням). отказват да погледнат света и детето през очите на самото дете, а се стремят да му наложат своите правила и представи за добро поведение и дисциплина. Вместо да се "свържат" с доброто в детето и да усетят нуждите му (детето още няма силите и възможностите и правото да ги задоволи само) и да му помогнат, възрастните се опитват да го поправят и възпитават. Е, сега вече и енергиен вампир ще виждат в него. :D

Един въпрос само - ако кученцето ви задраска по вратата, вие за вампир ли го таксувате или разбирате, че иска да излезе навън. Защо го извеждате - защото ще ви източи енергията или защото го разбирате и обичате? Ако детето се размрънка, обаче.... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Кристиян, :)

Много добре си написал всичко и не се съмнявам, че си го видял и го виждаш, но това е много тъжно и много изморително, много енергоотнемащо. Споделям го на базата на личните си преживявания. Не преди много време и аз исках да си обясня как стои въпросът с енергийния вампиризъм, изобщо с нещата , които ни приковават към ниската, земната енергия- съмнения, недоверие, ревност, гордост, щестлавие, завист, омраза и мн.други производни на тези, и макар да нямам ясновидски способности и не мога да виждам по- фините енергийни полета, аз толкова силно исках да си обясня тези процеси, че при мен „дойдоха” тези книги, които ми бяха необходими и ми помогнаха да разбера всичко, за което пишеш в постингите си за енергийния вампиризъм. В този период се чувствах постоянно „ограбена” и „ограбваща”, много изтощена и болна.

Тези книги ми помогнаха да постигна някакви положителни резултати, но те бяха непостоянни. В същото време се запознах и със Словото на Учителя Беинса Дуно. В това Слово се съдържаше всичко, което бях прочела и приложила, за да си подобря състоянието. За да постигна постоянни резултати си наложих един друг начин на живот. Започнах да изучавам Словото на Учителя, което по много достъпен начин ни разяснява как да приложим Божието Слово, Христовото Слово, Словото на Любовта, Мъдростта и Истината.Започнах да посещавам Общия окултен клас, Неделните беседи, да участвам в работата на Общество Бяло Братство във Варна, да играя Паневритмия, да пея песните на Паневритмията , песните на Учителя и Братските песни, през лятото посетих Лятната Окултна Школа на Рила. Сега се чувствам много уравновесена, разбираща и обичаща другите. Проблемите, които имах, останаха в миналото. Повишаването на моята вибрация спомогна и за повишаването вибрацията и на моите близки, с които вече се разбирам чудесно. Това , което разбрах е, че е мнооооооого по- добре да виждаме положителното у хората, отколкото отрицателното и че можем да го виждаме само когато се научим да виждаме нашите положителни страни, когато се научим да приемаме себе си, да си прощаваме и да се обичаме такива, каквито сме.

П.П.Много от нещата, които научих, са и благодарение на вас, приятели.Участието ми в Портала бе изключително ползотворно за мен и затова съм ви искрено благодарна. Обичам ви и ви желая да ви споходят всички добродетели, за които се сетите. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте, приятели + нямам импулс да коментирам темата щото не ми достигат думите, а ей така просто не ми идва да пиша + но имам импулс да добавя малко инфо от "Дванайсетте Тайнства на Христос" - Спас Мавров от раздела за Самарянката/книгите ги има в Спиралата.

В резюме заявяваме, че наследената от древните тайна, утвърдена отново от Христос и Християнската църква, гласи ясно и категорично:

Всяка жена, имала повече от четирима мъже за полови партньори, е енергийно мутирала своята ДНК, която ще пренася в поколенията разрушителните следствия на половата й разпуснатост.

Съществува и един допълнителен момент, който смятаме за нужно да поднесем днес на хората като знание: енергийната вълна на майката е база за енергийната вълна на децата й -тяхната енергийна специфика е производна на майчината. От казаното следва, че когато майката контактува със своето дете, ще пренася своите енергийни характеристики и върху него. Независимо, че вече е родено.

Дали днешните жени съзнават какво правят с децата си? Не знаят тайната - но знаят забраната.

Жените "самарянки" ще предадат на децата си по енергиен път своята разпуснатост, а това ги прави лесна плячка на тъмната ложа.

Всички жени с подобна полова дейност са неволни посредници на представителите на тъмната ложа и стават източник на обсебване за съпрузите и децата си.

Няма жена или мъж, имал полово общуване с такава жена, които да не заразят своите сегашни или бъдещи полови партньори.

"Ако не бях дошъл на този свят, вина нямаше да имате, - казва Христос,- но Аз дойдох и оправдание нямате".

Затова една от най-старите митологии на света - Попол Вух - категорично и еднозначно определя: краят на света ще настъпи тогава, когато жените започнат да общуват полово с много мъже!

В "Теория на енергийния обмен" ние посочихме две от главните причини за унищожаването на Четвърта коренна раса: мутирането на ДНК и генното инженерство, стигнало до ужасите на експерименти като Кентавъра и Химерата.

Космосът и индивидът са тясно свързани. Едното влияе на другото и обратното.

Това е положението...всичко е 00 =Отношение + Обмяна и разбира се още доста разни неща...ВзаимоЗависимост + ВзаимоСвързаност + ВзаимноОтговорност...който има очи да гледа + вижда + осъзнава и който има Воля и Разум ...да се напъне да прилага - независимо дали от страх + вина + грижа или пък движен от Любовта. Да бъде Виделина. Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, децата "изнервят и източват" възрастните тогава, когато последните не желаят да общуват с тях на техния език (децата не владеят нашия напомням). отказват да погледнат света и детето през очите на самото дете, а се стремят да му наложат своите правила и представи за добро поведение и дисциплина. Вместо да се "свържат" с доброто в детето и да усетят нуждите му (детето още няма силите и възможностите и правото да ги задоволи само) и да му помогнат, възрастните се опитват да го поправят и възпитават. Е, сега вече и енергиен вампир ще виждат в него.
:thumbsup:

Напълно съм съгласна. Това, че има "майки", които са родили деца само, за да задържат бащите им и не дават нищо друго освен материални блага на децата си, не прави децата енергийни вампири. Кристиан сам писа в друга тема, че децата трябва да бъдат гушкани, обичани... Времето е такова, че има разногласия и скрити "войни" между деца и родители. Но това е, защото децата идват по-чисти и по-разумни от нас. Ние ги променяме и тровим. В света, който сме измислили.

Че трябва да му се показват положителните и отрицателните неща в живота, да му се говори, да му се покаже, че дори и да сгреши има кой да му помогне да осъзнае грешката си и да го обича такова, каквото е.

Тези книги ми помогнаха да постигна някакви положителни резултати, но те бяха непостоянни. В същото време се запознах и със Словото на Учителя Беинса Дуно. В това Слово се съдържаше всичко, което бях прочела и приложила, за да си подобря състоянието.
:thumbsup:

Да, Учителя ни е дал всичко, което ни е нужно. Пълнота за приложение в живота.

Не съм съгласна, че духовните хора са енергийни вампири. Има и такива, отклонили се от пътя. Усвоили знания само за да ги използват за собственото его, за манипулации на останалите. За това те се наричат служители на "черната ложа".

Благост, но пък Христос застана до Мария-Магдалена и и помогна да се осъзнае. Той и прости и попита другите дали те нямат грехове... За всички има спасение ако отворят очите си. Другото е заклеймяване. И всеки камък хвърля пръв....

БЛУДНИЦА

Захвърлена блудница скита сама

преливат се дните и в нощи.

Отвътре гори я онази вина

от извършен грях, незабравен още.

Изгубена блуднице, дарявай любов!

Единствено тя ти остава.

В живота окаян, в живота суров

повярвай ми тя ще те сгрява.

Не плачи грешнице, потанцувай им блуднице.

И нека любов те гори.

И с ранено сърце от нея дарявай!

Пък нека те съдят!

Никой от тях не обича колкото грешник дори...

Линк към коментар
Share on other sites

Блудници има жени, има и мъже! Ако жените се замърсяват енергийно и това ги прави несподобни да имат висшо потомство, то мъжете, които са злоупотребявали полово - са изгубили много от ресурсите си, които са им дадени, за да слушат интуицията си и да я следват. Повече от 90% от хората на земята са блудници. Повечето от нас, които пишем тук, сме блудници...

Но - това също е опитност - вкореняване в земята, за да можем после да се устремим нагоре! Сигурен съм в това. Иначе щяхме да си стоим девствени духове невъплътени. Сега, когато сме натрупали опитност и сме се осъзнали, можем да направим завой в живота си и тръгнем нагоре. Ако в този живот сме загубили твъре много за решително продвижение, завоят ще е добро начало. И ще стигнем до където можем! Никой не е обречен! Всичко е опит! За добро!

Линк към коментар
Share on other sites

Но - това също е опитност - вкореняване в земята, за да можем после да се устремим нагоре! Сигурен съм в това. Иначе щяхме да си стоим девствени духове невъплътени. Сега, когато сме натрупали опитност и сме се осъзнали, можем да направим завой в живота си и тръгнем нагоре. Ако в този живот сме загубили твъре много за решително продвижение, завоят ще е добро начало. И ще стигнем до където можем! Никой не е обречен! Всичко е опит! За добро!
:thumbsup2::smarty::yinyang:
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с последните коментари, Донка, Благост и Хамелеона.

Когато хората общуват с истинска любов енергията от Бог идва веднага. И двамата си тръгват после заредени. Божественият поток е дошъл, изчистил и ги е заредил до горе.

"Когато двама или трима са събрани в Мое Име, и аз съм с тях"

Кристиян, знам какво става в болниците. Системата е много болна в момента. Съчувствам и се моля това да се промени.

Има вампири и вампирски сценарии. <_< Когато някое животно е притиснато в ъгъла, ще хапе. Затворено в клетка и мъчено, то деградира, няма начин.

Това са стандартните сценарии от демоничен тип в които кармата, заблудата и невежеството царуват и доминират свободната воля.

Такива неща са показани например на някои фрески в Рилския манастир.

Но това е само малка част от реалността. Да се фокусира вниманието върху нея би донесло повече вреда отколкото полза. Не е ли човек на вълната на любовта и мъдростта, при досег с тъмните сили, състоянието се променя, все едно слагаме тъмни очила.

"Млъкни и излез от него" Господ Исус Христос "И демонът на часа го остави".

Някои хора владеят това и сега. Но за да го постигнат и задържат те саможертват егото и доброволно спазват дисциплина в ядене, пиене, пости, четене на Писанията, молитва, медитация, мантри, постъпки, думи, чувства и мисли.

За по обикновените от нас, лесен начин който действа при негативна ситуация е да се види възможно най бързо едно добро качество у човека и да се държи във вниманието при общуването с него. Това ни прави инструмент на Бог и любовта трансформира веднага ставащото навън. И той е душа. :angel::)

Ситуацията се променя веднага. Но това съвсем не означава да не се внимава. :)

Много да се внимава от кого вземаме храна и напитки. Докато това се спазва, няма проблеми колкото и тежки да са ситуациите външно.

"Никой не е обречен."

В глобалния план на вечността съм съгласен, но за този живот има хора които са и то с много голяма вероятност. Когато някой е скочил от 15 етаж и лети надолу, няма много време нещо да се измени. Подобни са и астралните ситуации на някои хора.

Най лесно и безболезнено е да се спаси здравото или леко болното. Понякога и за тях няма време. "...а работниците, малко."

Когато една многоетажна къща е в пламъци, никакви пожарникари не могат да помогнат.

Но тази цивилизация е тръгнала по нейния път. Който е - докторе, дай ми лекарство, излекувай, но не ме учи какво да правя. :thumb down:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Благост, но пък Христос застана до Мария-Магдалена и и помогна да се осъзнае. Той и прости и попита другите дали те нямат грехове... За всички има спасение ако отворят очите си. Другото е заклеймяване. И всеки камък хвърля пръв....
Сестричке, обична, различни неща са, не ги смесвай...Мария и Самарянката. Помисли и ще проумееш. Можеш го. Извини не ми се пише по темата в този дух. Всеки може да си тълкува както иска и може.Свободен е. От миналата година периодически ми светваше лампичката за този материал да го споделя...и все се удържах. Сега ще се удържам от коментари щото доста неща не разбирам.

Но - това също е опитност - вкореняване в земята, за да можем после да се устремим нагоре! Сигурен съм в това. Иначе щяхме да си стоим девствени духове невъплътени. Сега, когато сме натрупали опитност и сме се осъзнали, можем да направим завой в живота си и тръгнем нагоре. Ако в този живот сме загубили твъре много за решително продвижение, завоят ще е добро начало. И ще стигнем до където можем! Никой не е обречен! Всичко е опит! За добро!

:) Орли, разбира се. че никой от нас не е обречен...винаги е верно, че всяко зло Бог го превръща рано или късно в добро...всеки сам си избира как да реагира...така те устойва - така го тълкуваш+живееш. Мен не ме устройва философията на "вкореняването" по "самарянската" тема за разпуснатостта и не ме е устройвало и до сега. Знаеш го. А лилавия текст...е за размисъл - не за коментар , има ли трамплин или няма...и дали винаги ще има...не знам не ми е в сетивността ...човечета + човеци и человеци...разни и разнообрацни...Природата обича разнообразието + а Бог бил много дълготърпелив към всички свои творения :thumbsup1: ИЛИ пък да не би да ни манипулират...сенчестите :ph34r: тази "философия" ги устройва прекрасно...тя действително си е много удобна + ненапрягаща + разтяяягаща... успокояваща и деградираща :lol: поживем - увидим :king:

Вальо, за постинга ти разумен благодаря + не за двама - трима човеци става всъщност дума. Знаеш го. Ама много , действително много много си е добре да сме си така по двамца...да си се радваме + да си гукаме така...в калта...важното е , че/да си мислим, че сме събрани в Негово Име...

С много , много

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Сещам се за една притча, в която двама монаси вървели заедно. Повървели доста и единят попитал накъде са тръгнали, до къде трябва да стигнат? А другият отговорил, че не е важно докъде ще стигнат, важен е пътят...

Христос слезе на земята преди 2000г., а ние чак сега се пробуждаме... Значи ли, че сме тъпички?... Не, Бог има план за всеки. Рано или късно всеки ще се вгледа в себе си. Мисля, че всичко е част от Божия план... :feel happy:

Права си, има разлика между Мария и Самарянката, но и Орлин е прав. Има любов, има опитност...

Линк към коментар
Share on other sites

Има вампири и вампирски сценарии.

И то над 90% от населението (хората) на Земята. Ние всички сме и сме били част от този процент. Малцина са излезли от него (може “малцина” да не е точната дума).

Напълно извън това са само Човеците.

Нищо чудно в това, напоследък процентът на Човеците да нараства, а другия да намалява. Такива времена настъпват за Земята и това е НЕИЗБЕЖНО.

:smarty::):smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Тъмнината съществува там, където липсва Светлината.

Хубаво и всеки да се погледне четно и да прецени - съществува ли в него Светлината в Истинския и вид.

Липса на Любов е Тъмнината.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Има хороводни песни, при които, ако си болен, ще станеш. Има болни тъжни песни, при които ако си здрав, ще заболееш. Хороводните български песни са лечебни песни. Който иска, може да ги употреби. Някои от вас направете опит. Ако някой го тресе, пейте му два, три деня наред. Идете при някоя ваша приятелка, болна, да се заиграеш, да се затропаш, леко на пръстите си и онзи, болният, да загуби съзнанието си, че е болен. Като те гледа, ще започне и той да скача. Ти го хвани за ръката и кажи: Няма какво да се тревожиш, Господ не е създал земята за болни хора, земята не е болница, тя е за здравите хора. Че има болести, то е изключение. Болестите на земята са микроскопически. Но в природата съществува едно здравословно състояние и всички ще тълкувате добре.
Вътрешното богатство

Бог има план за всеки. Рано или късно всеки ще се вгледа в себе си. Мисля, че всичко е част от Божия план...

Който го устройва живота, Бог е доволен също.

Всеки получава шанс един ден, някои получават много пъти шанс.

Алтернатива на мъдростта са страданията.

Планът на Бог е извън времето.

Яйцето може да седи известно време, да го изядат, да се развали и пр. Може да се сложи под кокошката и пиленцето да се роди за живот.

Семето може да дреме 30 години в пустинята. Когато дъждът завали и реката напои земята, то пониква и се събужда за живот.

Когато го използват, "шансът" се увеличава лавинообразно.

"Комуто има, още ще се даде".

Причините си намират път за реализация неизбежно и във външните условия.

"Когато ученикът е готов, учителят идва."

Да даде Бог на всеки от нас да има божественото съкровище,

да расте в мъдрост, сила, любов, истина.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Таня,

Аз съм вероятно патологичен оптимист, и винаги съм търсил доброто у хората, и принципът ми е бил да раздавам доверие...но, именно това е било основната причина поради която съм получил доста уроци. Да дадеш доверието си на някоюй е като да му сложиш една раница на гърба- ако стоварим всичксото си доверие навъднъж на човек, с когото не сме вървяли по равното, по високото, как може да си позволим да го натоварваме? Не всеки има нужната сила да понесе доверието, което някой му оказва,

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Сещам се за една притча, в която двама монаси вървели заедно. Повървели доста и единят попитал накъде са тръгнали, до къде трябва да стигнат? А другият отговорил, че не е важно докъде ще стигнат, важен е пътят...

Христос слезе на земята преди 2000г., а ние чак сега се пробуждаме... Значи ли, че сме тъпички?... Не, Бог има план за всеки. Рано или късно всеки ще се вгледа в себе си. Мисля, че всичко е част от Божия план... :feel happy:

Права си, има разлика между Мария и Самарянката, но и Орлин е прав. Има любов, има опитност...

:) Аз пък се сещам за втората серия на тази притча...вървели...вървели...вървели...и от глад и жажда....двамата монаси си умрели ... нищо, че били монаси. Знайно е, още че и не всички попове/владици отиват в рая. А за връзката между пробуждането и тъпотата...кой тъпичък, кой не...не знам ... това просто не ме вълнува + но със сигурност знам , че има човеци слаби + невежи ...аз съм със сигурност от тези...от слабите и невежите съм. Туй, че имам някаква информация + че нещо съм чела - видяла - опитала - преживяла...нищо не значи. Божий Промисъл и Божий План има...ама казват, че имало и Бездна, и Абсолют...и че Бездната не била дълготърпеливааа.

Демони + вампири + разни други същности...не прощават...за тях ние сме храна / живот...вълкът си хапва овцата без угризения - не знам да има вълк да ходи да се покайва после...за него тя е храна / живот...и аз не прощавам на морковчето / ягодката / лешничетата...храна/живот.

:) Моля се да ти прозвучи благо...но поне е искрено - изобщо не ме вълнува дали съм права или не в случая, или пък дали обичния брат е прав и колко е прав. Опитности разни има - нужни и ненужни.

А разликата / приликата между Мария и Самарянката е като между пчелата и свинята...и двете се водят категория животни ( пчелата - свинята).

Вальо, туй за яйцето...благодаря...мислила съм...всяко излюпване си има и крайни срокове - Учителя често говори за 21 дена...после развалените яйца...дааа...Природата е безпристрастна + безморална + неумолима.

Будност + Силен Молитвен Дух за всички нас желая. Благословен Бог Отец наш! Фир Фюр Фен - Тао Би Аумен.

:feel happy: Любов + Светлина + Свобода :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

и понякога, ако някой ни стовари цялото си доверие, и на нас просто ни дойде в повече, какво да направим? Ще го върнем, ще го оставим на земята...или ще си намерим помощници- ще раздадем на този и онзци по малко от доверието на този, който ни го е дал...и така ще ни е по-леко...Но, този който е дал доверие, после се разочарова, обвинява, че не може да ни има доверие...Ами не може, защото не е научил как да отдава това доверие- не е повървял с човека, не го е опитал колко може да носи...Ето защо, когато става въпрос за търсенето на положителното, тези неща които пиша тук, са именно резултати от търсене на положителното...

Не мога да съдя и да се сърдя на онези, които съм премазвал като им стоварвам цялото си доверие, неизависимо дали те сами са предложили, поискали, дори обещали, че ще го носят докрай, или пък аз съм си решил, че едикой си може да понесе всичко което му доверя...

Животните не могатн да бъдат вампири, защото те са в сферата на самосъзнанието- при тях няма его, което да оформя желание да има повемче от някой, желание за забогатяване, за власт над някой, манипулирането на някой...Това само го споменавам мимоходом, защото прочетох по-горе, за кученцето което драска по вратата...

Не, природата е изваяла точно животните- има достатъчно животни, които са паразити, и това е тяхното съществено предназначение- защо ги има, защо съществуват- това е друг въпрос...Една пиявица е доказан кръвопиец и паразит, но ...нали може да помогне в лечението на доста заболявания- да научи човека да дава...за да му се подобри трофиката на тъканите- например след като е претърпял тежка операция, ампутация, или поради съдово-циркулаторни причини...В природата всичко евзаимосвързано...докато при човека има много голямо отклонение от всички останали същества на планетата, коеито имат разум.

Приятна вечер на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...