Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Леене на куршум


Recommended Posts

И аз съм избирала този метод за "лечение" след стрес, но запитвали ли сте се някога защо Исус ги отрича?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тези практики се отричат основно в Стария Завет. А реално се отрича и съвременната наука и медицина, чиито методи по онова време също са попадали в тази група. Или може би когато отидем на лекар той се позовава на вярата в Бог при лечението вместо на методологията, която познава? Това, че в огромната част от лекарите и учените липсва вяра в Бог, дава ли ни основание да обявяваме науката и медицината за сатанински? Критерият в крайна сметка е един: По плодовете ще ги познаете.

 

Колкото до леенето на куршум, то според мен е практика, чието начало са дали мюсюлманите и корените и не би следвало да се търсят преди началото на Исляма. При нас практиката е донесена най-вероятно от турците. Разбира се в нашите земи арабските молитви съпътстващи ритуала са заменени с християнски. Някъде може би дори не се произнасят молитви, а други текстове и заклинания. Самите ритуали са почти едни и същи с някои вариации тук и в арабския свят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Станимире, истината наистина надхвърля фантазията, а твоята е прекалено богата. Нещата са доста по-прости. Само ние ги правим сложни с некадърните си мнения. 

След стресови ситуации се вижте с приятели. Сипете си по едно питие и се забавлявайте. Толкова, толкова просто.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Със същия успех може да кажеш на алкохолика да спре да пие или на наркомана - да взема наркотици. Просто е на думи. Но в действителност за много хора е доста трудно, а за някои - почти невъзможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти май не можеш да правиш разлика между ситуациите. Къде сравняваш стреса със зависимостите? Нещата там са по-неприятни. 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

О, не, не, еднакво неприятни са, да не кажа и че стреса повече дори. Какво имам предвид - при стреса включително имаме намеса на външни обстоятелства, които често нямаме почти никаква възможност да избегнем.

Не, че и зависимостите не са причинени донякъде и от средата, в която е поставен човека. Точно поради това и двата проблема се повлияват най-добре, когато коренно се промени средата и начина на живот.

 

П.С. Я, да се върна по-близо до темата - скоро чух, някъде преди Коледа по някоя от телевизиите, за един обичай в една от скандинавските държави; оказа се, че по Коледа те си правят в домашни условия нещо като леене на куршум, без специални молитви/заклинания/наричания, а по-скоро с мисълта - какво ме очаква през новата година. Оловото също приема съответни фигурки/формички, по които гадаят каква ще бъде за тях годината.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...