Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Желанията, действията и ответния удар


Recommended Posts

Значи спечелването или загубването на войната е зависило от това дали Хитлер ще намери нещо в Тибет или не???

Според мене - категорично не.

Но не е важно аз какво мисля, а какво са мислили Хитлер и компания, както и другите съфорумци за желанията, действията и ответния удар. Може би те така си мислят/мислили? Не знам.

Небесния град не се насилва и мами, влиза се там само след измолена покана Свише според мене.

Линк към коментар
Share on other sites

Темата не е за Хитлер, но той се оказва май благодатен пример в темата за желанията и техният ответен удар.

Хитлер пределно ясно е знаел, че Кивотът и Граалът не са предмети и съвсем не е полагал никакви реални усилия в тази насока. Единственото нещо, което него го е интересувало - това е била властта, без оглед на начините на постигането й. Поради тази причина, той е искал да притежава легендарният реалносъществуващ нейн символ - Копието на Лонгин (Според свързаната с това копие легенда, който предяви права над него и разгадае тайните му, за добро или зло, държи съдбата на света в свои ръце).

Разбира се, той е опитал много пътища на търсене на Истината - минал е дори и през хата йога на Патанджали! Но, много бързо си дава сметка, че силовата йога и свързаният с нея контрол върху дишането са предназначени за източния човек от миналото. Съзирал в тази система път за хората, които нямат силно развито его и у които силата на интелекта е проправила само малка пътечка навътре, че това е една техника, която посредством медитация и аскетизъм цели да пречисти физическото тяло до такава степен, че то да се превърне само в око на Душата. "Последното нещо, което искам да направя, е да се окажа в кожата на някой Буда", пише самия Хитлер в книгата си.

Също така, следствие увлеченията му по двамата неразделни приятели маестрото-музикант Вагнер (и по-специално "Парсифал" и Нибелунгите) и скептичния философ Ницше - в него се ражда, узрява и се превръща в мания идеята за Свръхчовека. Свръхчовекът, който той ще създаде в своите лагери и лаборатории. Това е целта на експедициите му (не само в търсене на Шамбала, но и по много други древни източни легенди) - намиране на първоначалния геном от човек + извънземен и възстановяването му отново на земята..

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Темата не е за Хитлер, но той се оказва май благодатен пример в темата за желанията и техният ответен удар.

М-даа... така е.

Единственото нещо, което него го е интересувало - това е била властта, без оглед на начините на постигането й. Поради тази причина, той е искал да притежава легендарният реалносъществуващ нейн символ

Е да де, желанието да консумираш безконтролна власт над Света и .... съответно ответния удар не закъснява. Никой Франкенщайн не успявал да овладее властта над Света. Самото желание е погубвало всеки със съответния ответен удар. Просто защото този Свят е Създаден от Твореца със съвсем друго предзнаначение. От Атлантида до сега много са се опитвали да притежават тази власт над Света, не само Хитлер. Смъртта е погубвала всички. По-голям на този Свят от нейно величество Смъртта няма, дори Животът. Защото Животът не е от този Свят, Той - Животът е само гост Тук. Само князът на този Свят властва Тук. Но като дойде Живот, дори князът на този Свят замълчава.

Това е то парадоксът на дуализма.

Линк към коментар
Share on other sites

Желанията, действията и ответния удар

То, Хитлер много благодатна тема се оказа...

А да се разходим ли и до Тибет с него?

Според някои автори, именно желанието да споделят окултни знание и даването им на членовете на експедициите е довело от ответен удар като падането на Тибет под Китайска власт.

Може ли според вас да е така?

Според други пък, душите, които се прераждат като висши лами на различни школи (далай лама, панчен лама....) са отговорни за това падение. И е ли то падение? Или просто разселване и ........

Какво мислите вие?

Лично на мен ми направи силно впечатление списъка с Далай Ламите ТУК. След 1805г. те живеят твърде кратко и умират много млади. Т.е. за каква реална власт може да се говори, след като те едва са завършили обучението си?

Де факто управляват регенти... Стори ми се странна гледка, от моята си малка камбанария...

Та се зачудих....

Линк към коментар
Share on other sites

Желанията, действията и ответния удар

То, Хитлер много благодатна тема се оказа...

А да се разходим ли и до Тибет с него?

======

........ списъка с Далай Ламите ТУК. След 1805г. те живеят твърде кратко и умират много млади. Т.е. за каква реална власт може да се говори, след като те едва са завършили обучението си?

Де факто управляват регенти... Стори ми се странна гледка, от моята си малка камбанария...

Та се зачудих....

Хитлер не е живял от 1805 година, но карай да върви.... Много явно причината за ставащото в Тибет не е Хитлер.

Няма нищо за чудене, всичко си е на място и добре си е написано от тебе. Остава и да бъде разбрано добре написаното от умните анализатори на ситуацията. Добре казано - "Де факто управляват регентите" .

А това какво означава? Управляват бюрократи без да имат съответното езотерично Познание вътрешно в себе си. Нямам впредвид прочетено Познание от книжки. Сиреч жжеланието, неутолимата жажда за власт е водещото в Тибет. Получават си регентите ответния удар и туй то.

Та няма нищо за чудене.... смърди си на умряла риба и това си е... Пък ако искаме и при нас да засмърди на умряла риба - ми да ги пуснем тези регенти да ни обяснят на нас невежите що е то ББ .... ( имам впредвид Бяло Братство, не си мислете за друг ББ) . Пък ако искаме можем и да си самовъзпроизведем наши си регенти. Ефектът ще е абсолютно същият .... комунистически режим със съответните лозунги и идеи за революция и революционна ситуация като в Китай. И прочие ценности от последните 50 ... опсссс ...70 години. Тя схемата на тази ужасно изостанала еволюция навсякъде е една и съща. Въпросът опира до това тези които твърдят, че са много умни да го видят и да престанат да регентстват, защото след тях ще има винаги само кървища от войните които ще предизвикат.

Линк към коментар
Share on other sites

Самите тибетци са тези, които злоупотребяват със знанието си. Много се говори за тибетския будизъм, но почти нищо за бон – добудистките вярвания и ритуали в Тибет, които продължават да се използват масово от населението и до наши дни. А това са едни от най-мощните съществуващи практики на черна магия. Самият будизъм също като че ли е станал прекалено ритуален и отделен от вътрешния си смисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Самите тибетци са тези, които злоупотребяват със знанието си. Много се говори за тибетския будизъм, но почти нищо за бон – добудистките вярвания и ритуали в Тибет, които продължават да се използват масово от населението и до наши дни. А това са едни от най-мощните съществуващи практики на черна магия. Самият будизъм също като че ли е станал прекалено ритуален и отделен от вътрешния си смисъл.

Абсолютно проверена и доказана ми Истина казва Станимир. Но мъчно доказуема пред лековерни незапознати(да не кажа неизпатили си лековерници), а и е опасно да се доказва в конкретика. Но темата май беше за желанията, действията и ...ответния удар на Съдбата, Кармата, Причина-следствието .... или както искате го наречете. Защото желанията и действията обикновено са прикрити от многото очи и уши на широката публика. А тибетския будизъм си остава само едно много добро и функционално прикритие за едни "добри хорица".

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно съм съгласна с последните мнения на Ян и Станимир:thumbsup:. Лошото е, че някои управляващи се ползват от практиките на Тибет. Жаждата за власт си е много ярък фактор да се търсят езотерични знания.

Западното мислене е абсолютно необходимо, човек трябва да е развил мисълта си /поне до 4-о ниво/, а после и съзнателно да работи за Любовта.

Но пък е време и да се разбере, че е нужно да сме просто човеци и да не търсим партийни пристрастия...

Вие имате по две очи, и затова ще ме запитате: „За кое око говори Христос, за дясното или за лявото?“ И наистина, Христос не казва: „Ако очите ти са светли“, а казва: „Ако окото ти е чисто“. Оттук се вижда, че Христос говори за едно око, което е вътре, в центъра на мозъка. Това око не е, което наричат пинеален възел, а аз го наричам „око на душата“.

Христос взима думата „око“ в единичен смисъл, като общ принцип, който включва всичко в себе си. Когато говорим за Бога, ние разбираме единица, която включва всичко в себе си. Когато говорим за тази единица разделена, размножена в себе си, разбираме всичките ѝ проявления в света. Хората тълкуват това подразделение различно; учените хора го наричат закони, причини и последствия, еволюция, мисли, чувствания и т.н. Христос казва, че вътрешното око е едновременно и слънцето на човека. И когато човек изгуби своето слънце, той умира. С други думи: Когато човек ослепее духовно, той умира, а когато прогледа духовно, той оживява. Че тази мисъл е вярна, вижда се от думите на Христа: „Които чуят гласа на Сина Човечески, те ще възкръснат“. Може да ви се вижда чудно, че не се казва: „Който чуе гласа на Бога, той ще възкръсне“, а се казва: „Който чуе гласа на Сина Човечески“. Син Човечески е глас на Мъдростта...

...Днес хората търсят начини как да си влияят един на друг. – Да, може да влияеш, но никога не можеш да владееш. Всеки, който се опитва в това, той може да завладее само себе си. Желанието за владение се вижда и в някои религиозни общества. Едно ново течение иска да завладее друго, да го претопи в себе си. Един народ иска да завладее друг. Хората умират все от тази лакомия, да имат много. Онзи, който иска много, не разбира Божествените закони. Не трябва да искаме много, защото имаме повече, отколкото ни трябва. Сегашните хора, макар че имат толкова малко мозък – 16 сантиметра на широчина и 21 сантиметра на дължина, – не са го обработили, както трябва. Земята на човека не е обработена. У българите, например, е обработено отпред на мозъка едно пространство само от 6–7 сантиметра и те мислят, че са носители на велика култура.

В това отношение ние приличаме на старите евреи. Те измъчваха, убиваха своите пророци, притриваха главите им с трион, а след смъртта им правеха паметници и ги величаеха. Така постъпиха и с Христа, а днес паметници му строят и песни Му пеят. И в църквите все песни пеят за Христа, а навън нищо не се чува за Него. И ние пеем, пеем за Бога, но когато дойде въпрос да се замислим и за ближните, веднага предпочитаме себе си. Господарят третира зле слугата си, обира го, а с това се създават отношения на буржоа и пролетарии. И едните, и другите не се разбират. Господ не е създал нито буржоа, нито пролетарии, а човеци. Като ви говоря, аз не искам с това да ви морализирам, защото морализирането не е нещо хубаво, то е дресиране на човека. Аз ви говоря върху един Божествен закон, за да знаете как да раждате децата си. Когато ги викате тук на земята, ще трябва да им кажете всичко истинно. Знаете ли как са раждали хората преди грехопадането? Мъжът и жената тогава са водили чист, девствен живот. Мъжът е познавал само една жена, и жената само един мъж; не са се женили, както сега, по няколко пъти. Някои ще ме запитат: „Като е тъй, по колко деца трябва да раждаме?“ – Само едно. Защо? – Защото Господ има само един, единороден син. Господ казва на хората: „Ако искате да живеете добре, вашият син трябва да бъде готов да напусне света и да помага на своите братя и сестри, тъй както Христос се пожертва за човечеството“. Като синове и дъщери на вашите майки, вие не сте готови да служите на човечеството.

Из Светило на тялото

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Желанията, действията и ответния удар

........ списъка с Далай Ламите ТУК. След 1805г. те живеят твърде кратко и умират много млади. Т.е. за каква реална власт може да се говори, след като те едва са завършили обучението си?

Де факто управляват регенти... Стори ми се странна гледка, от моята си малка камбанария...

Та се зачудих....

Хитлер не е живял от 1805 година, но карай да върви.... Много явно причината за ставащото в Тибет не е Хитлер.

Няма нищо за чудене, всичко си е на място и добре си е написано от тебе. Остава и да бъде разбрано добре написаното от умните анализатори на ситуацията. Добре казано - "Де факто управляват регентите" .

А това какво означава? Управляват бюрократи без да имат съответното езотерично Познание вътрешно в себе си. Нямам впредвид прочетено Познание от книжки. Сиреч жжеланието, неутолимата жажда за власт е водещото в Тибет. Получават си регентите ответния удар и туй то.

1805 не е в контекста ми за Хитлер...

То е ясно, че Хитлер не е ходил (ако въобще е ходил) с бастунче и брада до коленете по Хималайте...

Но отиването на "негови хора" там е следствие от ставащото на Платото.

Ако се приеме, както твърдят, че всички висши лами на няколкото основни школи се прераждат,

то е чудно как лесно ги отравят, или си съграждат болнави тела......

Тогава за каква реална духовна сила може да се говори...

Ако един гъбар гордо се гъбарка с отровните гъби - има шанс и да го събудат в Спешно отделение, а и да му простят за невежеството и разсейването.

Но когато едни такива души "се гъбаркат" със съдбата на един народ и познание.... то идват китайците...

Вгледах се в снимките на предпоследния (про-китайски) Далай Лама... много интересно...

А посленият го видях в София... още по-интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако един гъбар гордо се гъбарка с отровните гъби - има шанс и да го събудат в Спешно отделение, а и да му простят за невежеството и разсейването.

Но когато едни такива души "се гъбаркат" със съдбата на един народ и познание.... то идват китайците...

Вгледах се в снимките на предпоследния (про-китайски) Далай Лама... много интересно...

А посленият го видях в София... още по-интересно...

Ами добре сте почнали да се ъъъ....вглеждате....

А бе днес на вас какво ви става?

Очудвате ме направо.

Поредните точни и на място думички. Ей сега и да имаше кой да ги транскриптира в нашата омайна действителност мммм... Но на мене не ми ги транскриптирвайте, че вече от "транскрипции" не мога да се отървя от херпеси и бели коси. Намерете си някой по-добър слушател от мене. Аз съм безкрайно лош слушател, пълен с комплекси и фобии според техни светейшества психотерапевтите. Иначе верно пишете, ама не ми достига само говоренето и писането ви. За другите не знам и не искам да знам, отговарям само за моята си Душа. То като гледам май и за нея не мога да отговарям вече.

Та правилото е простичко: Ответният удар следва желанията и действията, а не .... нищоговоренето. Божият закон е от ясен, по-ясен : "Гледайте делата, не думите". Пък делата следват желанията. Кръгът се затваря. Ми давайте още да се "гъбаркат" самопровъзгласили се "гъбари" със съдбата на цял народ, тоо.. я китайците, я "китайците" ...все някои ще дойдат. Да се види кои ще дойдат иска се само инат и простотия, акъл се не иска за тази работа. А акъл аз нямам за фундаментални анализи. Само ви чета и ви се радвам. Умни сте - евала ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко желание и всяко действие, което извършваме довеждат до кармични следи (обикновено).

А защо възникват желанията?

За мен е риторичен въпрос. Желанието е вид действие. В полярния свят се живее чрез действие. А действията ни осигуряват отработване на онези реперни точки, заради които сме слезли. Друг е въпросът, че човек трябва да е центриран в себе си и да внимава за желанията си (“от които има нужда”). А как да ги прецени?..... Преди години четох от Учителя (моля за извинение, че не мога да цитирам къде точно), че когато нещо е за теб, то под лъжичката ще усетиш една приятност.

За мен всичко е определено. Ти си свободен (и освободен), когато познаваш и прилагаш законите. И изборът за това познание е твой. Когато си извън законите, веригите те следват по пътя. Докато не натежат толкова, че да те спрат. И “малко трамбоване” в кръг...

Проумях сред безликото,

че самотата е път,

че бягането е слабост,

но насред реката

скала да стоиш,

е смърт.

Редактирано от lokator
Линк към коментар
Share on other sites

Всяко желание и всяко действие, което извършваме довеждат до кармични следи (обикновено).

А защо възникват желанията?

Защото нашето Его не е доволно и иска още.
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера в едно предаване казаха, че Хитлер е бил посредствен художник, не лош, но не и много надарен. Не са го приели във Виенската академия по изкуствата, където повечето хора от журито са били ...евреи ! :D Казаха че това може да е създало или подсилило омразата му към евреите. Ех, какво нещо е съдбата. Хем е отклонен от рисуването с това, че не е приет, хем са го направили евреи. И двете неща са спомогнали за по - нататъшните му действия.

Линк към коментар
Share on other sites

Хитлер не е обичал евреите, но истинският идеолог на "крайното разрешение" на "проблема" с тях е Айхман. Хитлер просто е последвал идеите му. Друг велик идеолог на нацизма е Химлер и неговото Ahnenerbe. Тъй че ролята на Хитлер в преследването на евреите се прувеличава. Такова нещо от един човек не може да бъде направено. Той може и иначе да си е бил посредствен, впрочем много вероятно да е бил доста по-посредствен от повечето хора в обкръжението си.

Но тъй като стана дума за карми, ответни удари, убийства и т.н. Убийството е убийство. Хората не могат да бъдат спасени чрез убийство на когото и да било. Това е заблуда. Преди години седях с приятеля си (евреин) в Будапеща и си говорехме за същото. Той знае, че имам спомени за Холокоста и че съм умряла в него в минал живот, а той тогава е бил мой брат, но се е спасил, поради което и душата му не носи толкова кармичния отпечатък на тия събития. Попита ме какво мисля, ако съм имала възможност да убия Хитлер едно време, щяла ли съм да го направя. Въпросът беше доволно сериозен, за да му давам автоматичен отговор. Вгледах се в себе си и някак си от дъното на душата ми излезе едно "НЕ". Той попита защо. С опасение, че ще ме прати по дяволите (евреин е все пак) му казах другото, което също така само си излезе от устата ми: "Защото душите на тези хора е трябвало да минат през това изпитание." За мое учудване той не ми каза, че съм луда. Загледа се в мен втренчено, постоя така известно време и каза: "Знаеш ли, от всички хора, на които съм задавал този въпрос, малко можеха да ми отговорят. Които можеха, ми дадоха същия този отговор, но никой не беше го казвал с такава дълбока убеденост..." И ме зяпа така още 5 минути и мисли.

Мислех, че съм приключила тая тема, но вчера не знам и аз какво ме прихвана. Седнах и си излях мислите по въпроса и ги пратих на единствения немец, с който по този въпрос се разбираме и без думи - един мой познат, който има подобни спомени, но обратно - бил е СС-офицер. Говорехме си преди много на тая тема, защото много ни успокояваше да протегнем ръка и да докоснем другата страна. Дъх на помирение. Публикувам си тук част от разсъжденията, както ги написах, на английски, което беше след българския най-близкия за мен и разбираем за него език:

This... brought me more to the idea that I should give something to make things better, to heal the past. I did not want Germans to give me anything material. I know they would gladly do this, they would gladly pay to be released – and they actually do, indeed, pay to the victims of the Holocaust, to those whose experience is not just a past life memory. But if they asked me what I need, what my soul needs, I would never say pay me. I would also not say “teach your children at school about how bad you were, how guilty you are”, etc.- which they actually do. Money doesn’t help a soul find peace. And neither do blame and guilt. Love and only love can heal. I wanted from Germans only one thing – to help me feel loved by them. I just needed to feel embraced by Germany, I wanted it to embrace me and tell me it loves me. Had it done that, in one second I would have forgotten all my pain and all my past and there would be only love left to feel. And in return, I would teach them how to love themselves and how to forgive themselves. I would teach their children not guilt and blame, I would teach them love and acceptance. I would give them all that my Jewish soul can give. The understanding that the remedy for all suffering is love. And the way to connect to all people is love. And the way to restore peace is love. And the way to live is love.

... but maybe it is too early for many people here to open their hearts for the pain they have caused others and to themselves. It is easier to blame themselves and pay… Sacrifice is easier than love.

П.П. Това май е единият ефект на житния режим...

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

"Та казвам: Човек е построен, има една наука в природата, по която човек е построен. Тялото му е построено. Силите, които се намират в неговия ум, количествено там са определени. Определена е възможността до каква степен може да се развие. Възможно е да се определи точно каква степен може да има постижението на своите чувства. Има известни желания, които трябва да се постигнат. Сега казвате: Това не желая, онова не желая. Човек трябва да има желание да постигне нещо. Та казвам: Първото нещо трябва да се определи правата посока, истинските желания. Една жена не може да има желанието на един мъж и един мъж не може да има желанието на една жена. Едно дете не може да има желанието на един мъж или на една жена. Тогава, желанията на жените образуват жените. Желанията на мъжете образуват мъжете. Мислите на жените образуват жените. Мислите на мъжете образуват мъжете. Желанията на децата образуват децата. Мислите на децата образуват децата. От тия три вида се образуват всичките други видове, които съществуват в света. В мъжете е разумното начало. Той представя на природата мисълта. Желанията доставят финансирането. За да се постигне човешката мисъл, трябва сърце. Една човешка мисъл без сърце не може да се реализира. Един мъж никога не може да постигне своите желания, ако една жена не го финансира. Казвате жена. Капиталът е от нея. Една жена не може да постигне желанията си, ако един мъж не работи заради нея. Пък ако децата не работят, мъжът и жената и те никакви печалби не могат да имат. Сега аз не говоря за семейството. То е привидно. Един външен образ е. ..."

Всели се между нас

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Сигурно си имат свой си расизъм/национализъм. То коя раса/нация го няма. А немския расизъм е оказал глобално влияние, не само върху евреите и затова едва ли е предизвикан от тях. По-скоро Германия се е оказала най-подходящото „място“ откъдето да избие нещо натрупвано от цялото човечество в течение на хилядолетия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...