Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечение с минерали, кристали, скъпоценни и полускъпоценни камъни


Recommended Posts

Поздрави и от мен за чудесната придобивка!:)

В момента съм с къса огърлица от светло жълт кехлибар - имам възпалено гърло.Купих я преди няколко години и не съжалявам - помага безотказно!

Кехлибарът е вълшебен дар от природата и помага при много проблеми.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Поздрави и от мен за чудесната придобивка!:)

В момента съм с къса огърлица от светло жъл кехлибар - имам възпалено гърло.Купих я преди няколко години и не съжалявам - помага безотказно!

Кехлибарът е вълшебен дар от природата и помага при много проблеми.

Да живее Кехлибареният клуб! Приятно е да споделяме радостта си! :thumbsup2:

Интересно, че всеки път в началото има едно особено неудържимо привличане и желание, което не ме оставя, докато не се сдобия с обекта. Така беше преди години с коралите, после беше розовият кварц, после дълго "ухажване" от страна на тюркоаза, Но кехлибарът е най-дългогодишния "ухажор" и ето, най-накрая се "събрахме". По-рано не се е случило, защото не се "познавахме" добре. :3d_146:Т.е. нямах достатъчно знания за кехлибара, за да направя избор и покупка. Пък и време. И възможност. ;)

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз се "запознах" с кехлибара когато бях в 8 клас - на майка ми и подариха красива висулка от Финландия.Бях запленена от красотата на бижуто и тъй като тя не носеше украшения си го "присвоих".:)

Беше с мен до навършването ми на 18 години и изчезна мистериозно.Купих си кехлибарено сърчице от магазина към Полския ц-р(тогава беше много популярен!) което пазя и до днес.

След като разбрах някои от тайните на кехлибара постепенно се "обзаведох" с различин по цвят и дължина огърлици.Те са мои приятели и помощници в трудни моменти!

Някой път ще ви разкажа за пръстена с александрит,който избрах за своята 18 годишнина и за влиянието на този променящ цвета си камък върху моята съдба.Това,което се пише за него е съвсем вярно,но когато го купувах бях твърде млада и не знаех какво ще ми донесе...

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Александрит

АЛЕКСАНДРИТ - "тежък" камък. Магически барометър - преди нещастие пожълтява. Ако човек иска да изпита силата на характера си - няма да намери нищо по-добро.

Защото след страданията идват щастие и покой. Подходящ камък за онези, които дават обет.

Изт.

aleksandrit.jpgИзточници: Бразилия, Бирма, Индия, Мадагаскар, Русия, Танзания и Зимбабве

Ултра-редкият скъпоценен камък александрит, наречен още Царски камък, дължи името си на руския цар Александър Николаевич II ( управлявал Русия от 1855 до 1881). Има свидетелства за находища на aлександрит покрай бреговете на река Токовая, в изумрудените мини на Екатеринбург, който е разположен по протежение на източните склонове на Уралските планини в Свредловска област, Русия. Александрита е разновидност на минерала кризоберил, който е обикновено от прозрачен до полупрозрачен, като някои камъни имат особени рефлекторни качества. Скъпоценния камък има уникалната способност да променя цвета си, като това се дължи на промените в цветовата температурата на заобикалящата светлина. Заради уникалната способност на александрита да абсорбира определени елементи от цветовия спектър, той може да изглежда зеленикаво-синкаво-сив на дневна светлина и червеникаво-пурпурен ( малиново червен) на изкуствена светлина ( топла ). Естествените александрити са много редки и най-добрите кристали идват от находищата до река Токовая. Бразилските александрити се намират в околностите на градовете Ново Крузейро и Нова Ера в известният минен район Minas Gerais на Бразилия. Цветът на повечето бразилски александрити не се променя до зеления спектър, така както на руските, въпреки това последните добиви от Нова Ера демонстрират малко по-добра способност за промяна на цвета. Тези специмени от Нова Ера са доста малко и с множество инклузии. Други източници са мините Нарсипатнам и Вишакхапатнам в щата Андхра Прадеш в централно-източна Индия. Мините във Вишакхапатнам са затворени след цунамито от 2004г. Мадагаскар и Танзания са също източници на александрит. Заради това, че е много рядък, качествени специмени от Бразилия и Индия могат да се продадат за няколко хиляди долара на карат.

Изт.

Лечебни свойства

Александритът способства за вярност, дълголетие и здраве,помага при медитация,дарява с добра памет,носи успех .Предотвратява ревността и алкохолизма.

Влияе благотворно върху сърдечносъдовата система,нормализира сърдечния ритъм,подобрява кръвообращението.

Действа биполярно върху нервната система - успокоява или възбужда в зависимост от промяната на цвета.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За първи път вниманието ми бе привлечено днес от един камък наречен лабрадорит, с красивите и мистични цветове, които извират от него. Ето и малко повече информация:

Лабрадоритът е силикатен минерал, пртижаващ уникална палитра от преливащи се цветове, които могат да бъдат наблюдавани в цялото им великолепие, когато камъкът бъде поставен под определен ъгъл. Смятат го за проводник на мъдростта и пречистител на човешката аура. Камъкът е с преливащи цветове ако се разглежда от различни ъгли. Основният цвят е сив, черен или кафяво жълт, но на повърхността се отливат хладни зелени, сини и виолетови тонове които избухват като огън или се разтварят в непрозрачна черна мъгла от сапфирени проблясъци.

big%20labradorite%2001.jpg

В Индия наричали камъка паунов заради сходството му с красивото оперение на пауна. В Европа лабрадоритът е станал известен през 1770 г. когато е бил открит на остров Лабрадор в северна Канада и скоро французите и англичаните са започнали да носят украшения като пръстени, обици и брошки с този камък. А по време на строителството на Ермитажа през 1781 г. в Санкт Петербург са се появили гълъби с очи като цветът на този камък. И така в царската резиденция започнали да носят украшения от този камък, и дори бални рокли са се украсявали с вече известния камък, а модата се нарекла паунова мода.

labradorit.jpg

Камъкът се прочул и започнали да го употребяват в различни монументални здания като в някои станции на метрото, в мавзолея на Ленин и др. Сега се използва широко в бижутерията и декоративните изделия.

Смята се, че е камъкът на борците. Талисман е на практикуващите магове и вълшебници от висок ранг. Хубаво е да се сложи на високо място в дома, а не под прага. Камъкът много се привързва към собственика си и се стреми да му помага във всичко особено в неприятни ситуации. Той е незаменим помощник на хората, които рискуват в живота. Той може да усили мистическото, да развие ексрасенски способности, пробужда и скритите таланти на човека. Също така помага и на писателите и творците, като ги вдъхновява и им донася слава. Своята сила камъкът черпи от луната и при новолуние е хубаво да го поставяте навън да събира енергия. Не бива да го давате на друг да го докосва или използва, а също и да го подарявате. Астролозите го препоръчват за зодиите Лъв, Скорпион, Овен и Дева. Лекува сърдечни и полови болести, а също и такива свързани с гърлото.

/изт./

labradorit.jpg

Лабрадоритът е прекрасно средство за хора, които се преуморяват от работа или им предстои продължителен период на активна дейност. Стимулира физическите сили и желанието за действие. Освен това издига съзнанието и може да направи връзка с енергиите на Вселената.

Лабрадоритът като че ли действа най- добре върху пета, шеста и седма чакра. Тъй като смекчава ефекта от реакцията /умствена или физическа/ спрямо дадена ситуация, можете да го носите често, без да ви уморява.

300_03_0490_labradorite.jpg

/изт./

Линк към коментар
Share on other sites

Малък откъс от книжката на Марианна Шелдрейк "Кристалът лечител":

"При едно пътуване през Ню мексико и Аризона бяхме представени на един почитан старейшина от племето лакота Холис Литълкрийкс. С него прекарахме един незабравим ден и научихме много за вярванията на древните от първоизточника, така да се каже. Той ни разказа и за своите приятели - мистериозните "хопи", с които беше рабитил лично по разгадаването на старите племенни предказания. В тях се говори за "Дъгата на разбирателството", чрез която Червенитят и Белият човек споделят древните си знания и създават едно ново движение - за уважение и за лечение на Майката Земя. Хората, които работят за постигането на тази цел, са известни като "Войни на дъгата".

Холис вярва,че кристалите са сеществена част от Колелото на живота на човека и разбирането на техните взаимоотношения е първата основна стъпка при лечението с кристали. Предлагам на вашето внимание неговите мисли:

Растението взима своята храна от минералите на Майката Земя. Ние ядем растениято и оцеляваме. Някои растения трябва да преминат през друга трансформация, така че техните свойства да не навредят на тялото ни. Животните ядат тези растения и после ние ядем тези животни и оцеляваме. Най-накрая обаче, растенията, животните и ние умираме и телата се връщат в Майката Земя. За няколко милиона години (нищожно време за една планета) телата отново са се превърнали в минерали. И така става ясно, че макар и в материалния свят, ние живеем вечно. Човекът е едно чудесно хармонично съотношение между духовната енергия, която идва от Великия Дух, и физическото тяло, което идва от Майката Земя. Това е истинското Колело на живота. "

Една чудесна идея за пречистване на кристалите чрез силата и вибрациите на звуците:sorcerer: В сайта има представени и клипчета, откъдето слушайки (ако ви допада музиката) да си изчистите и заредите вашите камъчета.

"In our videos, Dr. Glenn Smith, Reiki Master and Professor of Music at George Mason University explains a technique that you can use to clear your crystals by using sound.

Crystals are programmable and can absorb and store energy. This is one reason why crystals are so good at supporting Healing. Crystals can then get “filled up” with these vibrations and it is useful to “Clear” them from time to time. If you notice that you aren’t attracted to pick up a favorite crystal anymore, this is an indication that the crystal needs to be cleared. It is also useful to clear your crystals after every Healing session.

Crystals can be cleared by filling them with a wide range of frequencies such as playing all 88 keys on the piano. By doing this, we are filling the crystal with a multitude of vibrations and this scrambles and clears the vibrations that have been absorbed by your crystal. "

И още малко техники за пречистване на камъни.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Кехлибарът ни избави от болки в ставите, и мен и майка ми! А преди една седмица подарих гривничка от суров кехлибар на една приятелка, млада жена с болезнен артрит на ръката - ставите подути и болезнени на цялата длан. Още на другия ден болките са минали и отокът изчезнал!:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Отдавна ползвам минерали при здравословни проблеми.Кехлибарът определено ми помага,ахатът също.Може би,защото са чисти.Знае ли някой,къде може да се закупи чист тюркоаз?

Миналата седмица видях необработен тюркоаз в Природонаучния музей в Пловдив. Има магазинче и от скоро е доста добре заредено. Мисля, че беше бразилски... Може би. 5-7 лева парчето.

Линк към коментар
Share on other sites

Отдавна ползвам минерали при здравословни проблеми.Кехлибарът определено ми помага,ахатът също.Може би,защото са чисти.Знае ли някой,къде може да се закупи чист тюркоаз?

Миналата седмица видях необработен тюркоаз в Природонаучния музей в Пловдив. Има магазинче и от скоро е доста добре заредено. Мисля, че беше бразилски... Може би. 5-7 лева парчето.

Благодаря ти! :)

Голяма рядкост е човек да попадне на необработен тюркоаз.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И още малко техники за пречистване на камъни. :feel happy:

Камъните и кристалите са много добро средство за лечение. Имат само един недостатък. Трябва да се изчистват редовно от болестотворната енергия, която събират и натрупват в себе си. В противен случай ще я отдават и при лечение и когато сте близо до тях!

Горните начини са добри. Може да използвате и молитва. Сигурно има и други...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, начините са добри.

Аз използвам морска сол за основно почистване на камъните, а преди всяко слагане ги поставям под струя студена вода.

Линк към коментар
Share on other sites

Ангелит

Цвят: светлосин

• Стабилизира емоциите и физическото и емоционалното тела.

• Действа успокояващо.

• Повишава градивността и психичните способности, вербалния ченълинг, способността да изразяваме мислите си, да преподаваме и да се изявяваме пред публика.

• Укрепва връзката с духовните водачи и ангелите и развива способността да ги чуваме вътрешно и да работим с тях.

• Повишава ангелската защита над индивида и дома.

• Подпомага прераждането, разсейва гнева, улеснява опрощението и себеопрощението, развива телепатичното общуване с хора и животни.

изт.

още за ангелита

Смея да твърдя, че това е един вълшебен минерал!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ако някой има представа къде има добри необработени кристали някъде из България, моля пратете ми координати.

Търся разни неща, които не намирам. Зелен турмалин например.

А ако знаете от къде да си накопаем пак става! Ще участвам в експедицията!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

МЕТОД

“Добре е човек да има поне един златен пръстен със скъпоценен камък и всяка сутрин да го туря последователно на всичките си пръсти и да казва: “ Искам да дам ход на Божественото в мен, да бъда благороден, да бъда справедлив, да бъда музикален, със стремеж към красивото и да се отнасям добре с хората.” Голяма сила се крие в скъпоценните камъни.”Из “Енциклопедичен речник” – Петър Дънов

~~~

Литотерапия - или магията на камъните

~~~

Аура, чакри и минерали

~~~

Петър Дънов. Скъпоценните камъни, МОК (беседа 17)

~~~

Библейските камъни

~~~

 
Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...