Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Безпричинния страх. Какви са причините за него?


Пламъче

Recommended Posts

Всички хора изпитват страх.Когато има основание да се страхуваме,страхът е проява на инстинкта за самосъхранение(не мога да плувам-страх ме е да вляза навътре в морето).Какво представлява безпричинния страх и какви са причините за него?

Линк към коментар
Share on other sites

Всички хора изпитват страх.Когато има основание да се страхуваме,страхът е проява на инстинкта за самосъхранение(не мога да плувам-страх ме е да вляза навътре в морето).Какво представлява безпричинния страх и какви са причините за него?

страхът много често е проекция на нашето подсъзнание.Може би нещо преживяно в дестството???Скоро в един форум по астрология имаше тема за фобиите-оказа се,че и те са ни заложени от звездите :D Така,че може би е преживяване от минали инкарнации...Знам ли?!

Линк към коментар
Share on other sites

Всички хора изпитват страх.Когато има основание да се страхуваме,страхът е проява на инстинкта за самосъхранение(не мога да плувам-страх ме е да вляза навътре в морето).Какво представлява безпричинния страх и какви са причините за него?

страхът много често е проекция на нашето подсъзнание.Може би нещо преживяно в дестството???Скоро в един форум по астрология имаше тема за фобиите-оказа се,че и те са ни заложени от звездите :D Така,че може би е преживяване от минали инкарнации...Знам ли?!

Много добре казано.

Нещата идват от минали травмиращи преживявания, особености на живота в детството, пренатален (в корема на мама) период, минали прераждания.

Нещата от детството и пренаталния период може да са толко силни, че да замажат всичко, което си постигнал в предишните прераждания. Затова са толко важни такива неща като преглед на Кастанеда, откриване на истинската цел в живота, освобождаване от егото (убежденията натрупани в детството и т.н.), себеанализ и себерефлексия. Те ни позволяват да изплуваме над затлачванията в този живот.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Всички хора изпитват страх.Когато има основание да се страхуваме,страхът е проява на инстинкта за самосъхранение(не мога да плувам-страх ме е да вляза навътре в морето).Какво представлява безпричинния страх и какви са причините за него?

страхът много често е проекция на нашето подсъзнание.Може би нещо преживяно в дестството???Скоро в един форум по астрология имаше тема за фобиите-оказа се,че и те са ни заложени от звездите :D Така,че може би е преживяване от минали инкарнации...Знам ли?!

Съгласна съм с теб,но има и "внушен" страх.Ежедневно човек получава "порция" внушения,които пораждат страх.Според мен този вид страх е най-опасен и може да има фатални последствия при определени индивиди.Как човек може да се пребори с него?

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с теб,но има и "внушен" страх.Ежедневно човек получава "порция" внушения,които пораждат страх.Според мен този вид страх е най-опасен и може да има фатални последствия при определени индивиди.Как човек може да се пребори с него?

Гранат,

Ако притиснеш силно един портокал, какво ще излезе от него?

Лимонов сок или портокалов сок ? :)

Ако те притиснат силно външните обстоятелства с например внушаване на страх, какво ще излезе от теб?

Само това, което го има вече в тебе:)

Причината защо приемаш "внушения" страх е пак вътре в тебе. И там трябва да правиш анализа защо става така.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с теб,но има и "внушен" страх.Ежедневно човек получава "порция" внушения,които пораждат страх.Според мен този вид страх е най-опасен и може да има фатални последствия при определени индивиди.Как човек може да се пребори с него?

Гранат,

Ако притиснеш силно един портокал, какво ще излезе от него?

Лимонов сок или портокалов сок ? :)

Ако те притиснат силно външните обстоятелства с например внушаване на страх, какво ще излезе от теб?

Само това, което го има вече в тебе :)

Причината защо приемаш "внушения" страх е пак вътре в тебе. И там трябва да правиш анализа защо става така.

Точно така стоят нещата,но хората са различни.Вземи масовата психоза с разните там птичи и свински грипове- по-внушаемите личности направо си се разболяват,без да се сетят да направят анализ на внушенията по медиите.Аз лично смятам,че "внушаването" на страх в повечето случаи има за цел да се отвлече вниманието от сериозните проблеми в обществото или комерсиална цел(може и двете едновременно!).Всеки да се спасява "поединично" ли?!Няма ли начин да се помогне и на другите?

Линк към коментар
Share on other sites

Има Гранат :)

Вземи отиди и убеди оня отдел, а който говорихме да направи нещо :)

А сигурна ли си, че наистина не правят нещо?! А че то си заслужава цената.

Всяко нещо, което искаш да се направи "за всички" пак изменя груповото несъзнавано и пак опираме до внушаемост и контрол над хората.

Излиза да лекуваме внушение с внушение. Клин клин избива, но последния остава.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Така е.Хайде да "слезем" и да погледнем "внушаването" на страх от нашите близки,приятели и познати.Една женица от моето обкръжение непрекъснато се опитва да ми внуши,че Господ ще ме накаже,задето чета окултна литература.Доста хора практикуват "внушаването" на страх,просто защото не приличаш на тях или не си им удобен.Моите наблюдения са,че много хора живеят с "внушен" страх и даже не го осъзнават.Това е Страшно!

Линк към коментар
Share on other sites

Страховете са много. Те са добро средство за манипулация.

Но ако вярвам в себе си, имам воля да следвам живота си без очаквания, но с чувство за отговорност мога постепенно да се освобождавам от страховете. ;)

И защо всъщност позволявам да ми внушават страх? Може би, защото е по-лесно някой друг да поеме отговорност за мен. Да ми каже как да живея живота си....

Линк към коментар
Share on other sites

Една женица от моето обкръжение непрекъснато се опитва да ми внуши,че Господ ще ме накаже,задето чета окултна литература.Доста хора практикуват "внушаването" на страх,просто защото не приличаш на тях или не си им удобен.Моите наблюдения са,че много хора живеят с "внушен" страх и даже не го осъзнават.Това е Страшно!

Затова има окултен закон МЪЛЧИ!

Какво си се разбъбрила насам-натам?! :) :) Виж какво става като не спазваш законите - хоп и плъзва страх

Линк към коментар
Share on other sites

Страхът се дължи на липса на доверие – в света и в собствените възможности, той е свързан с навика да се очаква най-лошото, с желанието да имаме пълен конрол над всичко. Този страх вероятно ни е бил внушен от родители, от близки, от средата – свикнали сме да виждаме опасност във всичко.

В моя блог започнах да пиша статии за отделните видове страх в категория "Освободи се от страха"

В публикацията "Страхът за близките" съм се опитала да покажа как ни се втълпява страха още от малки, а после и ние предаваме страха на децата си. Но има изход:

http://sebepoznanie.com/topics/psihologiq/strah-psihologiq/

Линк към коментар
Share on other sites

Липсата на любов към нещо и някого, липсата на любов към себе си е... страх. Страх, и осъждане на себе си и на всичко около нас...

Ценна мисъл за деня:

Любовта винаги е добра и тази доброта ви прави щедри и отваря всички врати. Страхът е егоистичен - това е само за мен. Егоизмът затваря всички врати. (Дон Мигел Руис)

:feel happy:;) Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Права си xameleona. Любовта е обратното на страха. Липсата на любов е страх. Но страхът ни учи на много неща. Понякога точно страхът, болката ни повеждат по Пътя...За да достигнем да своята същност - а тя е ЛЮБОВ.

Редактирано от Росито
Линк към коментар
Share on other sites

Страхът може да бъде създаден въпреки Любовта!Ще споделя с вас,как чрез внушение моя колежка беше докарана до психично заболяване.Лили(ще я нарека така)беше изключително добър и отзивчив човек.Цялата беше изтъкана от Любов.Започна да намира в дома си разни предметчета,които не бяха нейни.Изчезваха и се появяваха пак нейни лични вещи.(В дома и някой "шеташе" в нейно отсъствие!)Споделила със съпруга си(лекар),а той и се присмял.Лили се промени много за кратко време.Оплакваше се от безсъние,имаше чувството,че някой я преследва.Съпругът и я заведе при психиатър,който предписа някакви лекарства.Това тотално срина Лили.Последва развод.Малко преди него обаче "лъсна" цялата истина -съпругът си имал любовница и искал да се освободи от жена си по най-изгодния за него начин.(Лили в психиатрия,семейното жилище негово!)Сега Лили е добре,работи,гледа две деца и има добър съпруг.А ако плановете на съпруга и се бяха осъществили?!(Искам да допълня,че Лили не вярваше,нито вярва в магии!)

Линк към коментар
Share on other sites

Страхът се дължи на липса на доверие – в света и в собствените възможности, той е свързан с навика да се очаква най-лошото, с желанието да имаме пълен конрол над всичко. Този страх вероятно ни е бил внушен от родители, от близки, от средата – свикнали сме да виждаме опасност във всичко.

В моя блог започнах да пиша статии за отделните видове страх в категория "Освободи се от страха"

В публикацията "Страхът за близките" съм се опитала да покажа как ни се втълпява страха още от малки, а после и ние предаваме страха на децата си. Но има изход:

http://sebepoznanie.com/topics/psihologiq/strah-psihologiq/

Благодаря ти! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Страхът може да бъде създаден въпреки Любовта!Ще споделя с вас,как чрез внушение моя колежка беше докарана до психично заболяване.Лили(ще я нарека така)беше изключително добър и отзивчив човек.Цялата беше изтъкана от Любов.Започна да намира в дома си разни предметчета,които не бяха нейни.Изчезваха и се появяваха пак нейни лични вещи.(В дома и някой "шеташе" в нейно отсъствие!)Споделила със съпруга си(лекар),а той и се присмял.Лили се промени много за кратко време.Оплакваше се от безсъние,имаше чувството,че някой я преследва.Съпругът и я заведе при психиатър,който предписа някакви лекарства.Това тотално срина Лили.Последва развод.Малко преди него обаче "лъсна" цялата истина -съпругът си имал любовница и искал да се освободи от жена си по най-изгодния за него начин.(Лили в психиатрия,семейното жилище негово!)Сега Лили е добре,работи,гледа две деца и има добър съпруг.А ако плановете на съпруга и се бяха осъществили?!(Искам да допълня,че Лили не вярваше,нито вярва в магии!)

Това че не вярва в магии, не означава, че не могат да й действат:) Но това е друг разговор.

Пак да кажа, никой не може да внуши на Лили нещо, без да има основа за това вътре в самата нея. Нещо, което тя е приела като свое и на базата, на което е изградила убежденията си.

Линк към коментар
Share on other sites

Страхът може да бъде създаден въпреки Любовта!Ще споделя с вас,как чрез внушение моя колежка беше докарана до психично заболяване.Лили(ще я нарека така)беше изключително добър и отзивчив човек.Цялата беше изтъкана от Любов.Започна да намира в дома си разни предметчета,които не бяха нейни.Изчезваха и се появяваха пак нейни лични вещи.(В дома и някой "шеташе" в нейно отсъствие!)Споделила със съпруга си(лекар),а той и се присмял.Лили се промени много за кратко време.Оплакваше се от безсъние,имаше чувството,че някой я преследва.Съпругът и я заведе при психиатър,който предписа някакви лекарства.Това тотално срина Лили.Последва развод.Малко преди него обаче "лъсна" цялата истина -съпругът си имал любовница и искал да се освободи от жена си по най-изгодния за него начин.(Лили в психиатрия,семейното жилище негово!)Сега Лили е добре,работи,гледа две деца и има добър съпруг.А ако плановете на съпруга и се бяха осъществили?!(Искам да допълня,че Лили не вярваше,нито вярва в магии!)

Това че не вярва в магии, не означава, че не могат да й действат :) Но това е друг разговор.

Пак да кажа, никой не може да внуши на Лили нещо, без да има основа за това вътре в самата нея. Нещо, което тя е приела като свое и на базата, на което е изградила убежденията си.

Прав си!Може би съпругът и я е познавал достатъчно добре,за да действа именно по този начин.Всеки човек си има "болно" място,а нейното сигурно е било желанието за ненамеса в личния живот.Когато човек иска да манипулира друг човек, използва неговите слабости.Значи трябва да живеем "под прикритие"! :P

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Разбирам за какво говориш granat1.

Ставала съм обект на такива влияния-магически и то от хора, които смятах за близки. За съжаление бях разкрила себе си и решиха да атакуват... Но спасението е излъчване на Любов и благодарност към тях. Прошка и забрава...

Колкото и да опитват да се хранят с открадната енергия такива хора, когато я получат с любов, нямат вече влияние. Много е важно да имаме вяра в Бога в такива моменти.

Е, всички други неща, които може да се случат е добре да смятаме за предизвикателства и изпитания. Това ни прави по-силни и независими, устойчиви... ;) И изчистваме вътрешния си свят.

Тъй че пак е за добро. Израстваме, /поне за мен беше така/. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Разбирам за какво говориш granat1.

Ставала съм обект на такива влияния-магически и то от хора, които смятах за близки. За съжаление бях разкрила себе си и решиха да атакуват... Но спасението е излъчване на Любов и благодарност към тях. Прошка и забрава...

Колкото и да опитват да се хранят с открадната енергия такива хора, когато я получат с любов, нямат вече влияние. Много е важно да имаме вяра в Бога в такива моменти.

Е, всички други неща, които може да се случат е добре да смятаме за предизвикателства и изпитания. Това ни прави по-силни и независими, устойчиви... ;) И изчистваме вътрешния си свят.

Тъй че пак е за добро. Израстваме, /поне за мен беше така/. :)

Да,прошката и забравата са най-доброто в такива случаи.Поуката също е важна.Наистина,всяко зло е за добро! :)
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...