Jump to content
Порталът към съзнателен живот

С партньор или без партньор по пътя на развитие?


Янина

Recommended Posts

Според мен брака е обвързаност. Според Дънов също.

По пътя трябва да сме свободни - с партньор или без партньор.

Бог (учителя, истината, както казваш) не помага повече на двойка мъж-жена, отколкото на сам човек. На всекиму според нуждите.

Така че според мен няма никакво значение, важното е човек да отхвърли всякакви зависимости и обвързаности. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Така че според мен няма никакво значение, важното е човек да отхвърли всякакви зависимости и обвързаности. :lol:

А що е свободата? Може би трбява да отркием нова тема по въпроса.

Моето мнение е, че човек и да иска не може да отхвърли зависимостите и обвързаностите, тъй като е част от един космичен организъм, в който всичко е свързано с всичко друго. Всеки има място, роля и отговорности в този организъм. Какво би станало ако едното око каже не искам да съм обвързано с другото око. По-добре да остана само, искам да съм свободно и необвързано. От тази гледна точка първо човек трбява да се самоопредели, да намери мястото си в живота, каква роля изпълнява, към какво се стреми и т.н. и тогава да се насочи към сериозни отношения с партньор или пък да реши да остане сам. Човек няма нужда да отхвърля всички обвързаности и зависимости, а да избере тези, които ще му помогнат да изпълни предназначението на своя живот. Това поне е моето мнение. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте какво казва Дънов за любовта и закона за свободата:

"Време е вече да правите опити – да прилагате наученото. Срещнете известен човек, който ви е неприятен. Питате се защо ви е неприятен, но не можете да си отговорите. Трябва да се вдълбочите в себе си, да видите защо се явява това чувство във вас. Причината на това чувство се дължи на един закон, наречен закон на разногласие. Съберете двама души, които се обичат, да живеят заедно и вижте какви ще бъдат техните отношения след десетина години. Вместо приятелски, нежни чувства, между тях ще настане известно охлаждане. И те сами няма да знаят коя е причината за това охлаждане. Те не искат вече да се виждат и са готови да се разделят. От тях изтичат дисхармонични сили, излишъкът на които не може да влезе в работа. От единия изтича положителна енергия, но и от другия изтича същата енергия, поради което те се отблъскват. На физическото поле аз наричам това отблъскване закон за освобождаване. Когато момъкът се влюби в момата, той се заробва и нищо не вижда около себе си. Той казва: Като тази мома не съм срещал. Това е заробване. За да ги освободи, природата създава условия за развиване на положителни енергии между двамата и в края на краищата те се отблъскват по естествен път. Само така влюбеният ще види, че се е заблудил. На физическия свят отблъскването е неизбежно. Всеки човек неизбежно ще мине през него."

"Принципи, закони, сили и форми"-08.03.1933г.

Така, че е по-добре с партньор/и, за да можем да изучаваме законите, принципите, силите и формите. ;)

А иначе по Пътя си вървим сами, по-точно сами трябва да си го проправяме. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Държа все пак да ми отговориш на въпросите. ;)

А за какво да е важно? Като градиране на ценности ли? Или за нещо друго? :dancing yes:

Свободата е висшето благо. Там има всичко. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Aз си мисля за тази Любов която е висшата сила, създала всичко. В този смисъл свободата е в нея. Свободата е част от любовта и тя /свободата/ не я изключва. Ти може би говориш за свободата от претенции към себе си и всичко останало. :rolleyes:

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Може би на по-високо вибрационно ниво не бих имала нужда от хората, за да получавам опитности, но сега чрез тях аз осъществявам обмен на информация или може би по-точно, на знания. "Партньорът" е този който е най-близо до мен и съответно сблъсъка на интереси е най-голям. В стремежа си да разбирам същността им, може би някой ден "ще се науча да ходя". :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Може би защото сме я забравили. Защото не искаме да се освободим от страховете, претенциите и .... какво още? А, може би това е начина да еволюираме.

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта е навсякъде, защото е в първоначалния замисъл!!! Обаче ние - хората сме се отделили от него! Тя е нужна само ако сме решили да вървим на горе, обаче е и задължителна. Ако не сте разбрали любовта - нищо по-етерно от себе си не бихте разбрали. А себе си щяхте да познавате като животни.

И моля ви, не петнете тази дума ЛЮБОВ с партньорски съждения. Партньори за какво? Братя! Братя и сестри! Не някои, а всички! Любовта е мирова, защото е към и за всичко, но първо - минаваща през Бога!

Линк към коментар
Share on other sites

Много е вероятно в тема озаглавена "С партньор или без партньор по пътя на развитие?" да се появят "партньорски съждения".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...