Jump to content
Порталът към съзнателен живот

С партньор или без партньор по пътя на развитие?


Янина

Recommended Posts

Не смятам, Донка!

Ако всички несемейни постигаха божественото и ставаха ученици в смисъла влаган от Б. Дуно - нещата биха били еднозначни и ясни и прости. Но не са.

...

Във всеки случай - безбрачието дава ако не вътрешна, то материална, финансова свобода, както и време! Въпросът е, че и по време на изпълнение на семейните задължения (готвене, чистене, печелене на пари, грижи за децата...) човек би могъл да се усъвършенства. Или не? Как мислите?

В този контекст - какво именно е службата на Бога и с какво семейството пречи на тази служба? Ако е чист овътрешна работа, тогава не виждам защо всички дейносто да не буъдат ПОСВЕТЕНИ на Бога, тоест да се правят с подходяща психическа настройка и присъствие на духа, от позицията на този вътрешен Бог, реалния АЗ.

За други външнидейности - например превод на книгите на Учителя, посещаване на сбирки и паневритмии, формални молитви и медитации (защото те са външен ритуал за стоящите зад тях психични процеси) и събори и пр. - определено семейният живот би могъл да намали интензитета на подобен род дейности и участия.

За секса - съгласен съм, че при съвременните нрави няма никакво значение дали е женен или не човек, а по-скоро поведенческия подход към него зависи от вътрешната му мотивация, осъзнатост, чистота.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ла Горда, благодаря за линка :thumbsup2:

Мисля си, че в днешно време е добре просто да няма прилепване, зависимост към каквото и да било, т. е. да кажем, да знаем, че вярваме и приемаме Божията воля, т.е. причина-следствие и това ни води към вътрешното израстване.......... И да приемаме всичко като училището на живота, т. е. всичко, което ни се случва е за да се учим-възпитаваме...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Дааа - здрав линк! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

За да бъде животът на двама млади хора щастлив, те трябва, ако първия ден са били на Земята, втория ден да се качат в духовния свят. Третия ден да се качат още по-високо – в умствения свят. Четвъртия ден да се качат в причинния свят. И след 4 деня, като обиколят четирите свята, те трябва отново да слязат на физическото поле. Ако не могат да се качват, тогава ще има плач, въздишки, неодобрения. Този живот е един затворнически живот – нищо повече. Ако така не се разбира животът, който и да е, бил той философ или цар, животът му непременно ще бъде затворнически.

от Свърши се виното

Линк към коментар
Share on other sites

Тези събирания се различават едно от друго. Когато двама души се съединяват в мисловния свят чрез правата мисъл, когато единият мисли и другият мисли, тогава те са като мъж и жена. Когато в духовния свят двама души чувствуват еднакво, те се съединяват в едно, като мъж и жена. Когато двама души работят заедно на физическото поле, те се съединяват пак в едно. И най-после, когато двама души мислят, чувствуват и действуват еднакво, те са в най-високото поле, в причинния свят. Те едновременно желаят да помогнат на човечеството и да се жертвуват за него. Това е вътрешно. А тъй, дойдат двама души, на физическото поле се срещнат, те веднага започват да мислят да се съединят, да образуват една щастлива двойка. Особено ако те са млади.
Целият човек не е нито в жената, нито в мъжа. Половината човек е в жената и половината – в мъжа. Като съберете тези две половини, ще имате целия човек. Така ще разрешите въпроса. Във физическия свят има едно събиране, в духовния свят – друго събиране, в умствения свят – трето събиране и в причинния свят има четвърто събиране.

Из Свърши се виното, 2-ра НБ, 4.X.1936 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат(didi_ts @ Nov 3 2007, 14:46) *

...Човека е социално същество и има нужда от друго такова до себе си.

Не винаги е лесно и приятно ,но къде пък пише ,че трябва да е лесно и приятно?

Въпроса не е в това дали е добре да вървим по пътя на развитие с партньор или без партньор, а в това какво избираме за себе си... :hypocrite:

Ето ви една интересна история, която може да ни помогне да си изясним въпроса с партньорството.

"Приятели,

Това е нещо истинско. Пожелаваме ви приятно четене. Наслаждавайте се на живота такъв, какъвто е.

"Най-щастливият човек на света не е този, който няма проблеми, а този, който се научава да живее с неща - далеч не идеални".

Група дипломирани отдавна, сега утвърдени в своите професии студенти се събрали, за да посетят бившия си професор от университета.

Разговорът скоро се превърнал в низ от оплаквания за стреса на работа и в живота.

След като предложил на гостите си кафе, професорът влязъл в кухнята и се върнал с голяма кана кафе и множество различни чаши. Те били порцеланови, пластмасови, стъклени, кристални, някои изглеждали обикновени, други скъпи, трети изтънчени. Казал им да си налеят кафе. Щом всички студенти държали по чаша с кафе, професорът казал: "Ако забелязахте, всички красиви и скъпо изглеждащи чаши бяха взети веднага, а обикновените и евтините останаха непокътнати. Докато продължавате да искате само най-доброто за себе си, това ще бъде източник на стрес и проблеми. Бъдете сигурни, че самата чаша не променя качеството на кафето. В повечето случаи тя просто го прави по-скъпо, а и понякога скрива какво всъщност пием. Това, което всички искахте беше кафе, не чаша, но всеки от вас съзнателно пожела най-хубавата чаша. А после започнахте да оглеждате чашите на останалите..."

Сега помислете върху това, казал професорът: "Животът е кафето, а работата, парите, социалното ви положение са чашите. Те са просто инструменти, които удържат и съдържат живота и видът чаша, която имаме, не определя, нито променя качеството на живота ни. Понякога, концентрирайки се върху чашата, забравяме да се насладим на кафето, което ни е дал Бог... Насладете се на кафето си!"

Най-щастливите хора не притежават най-доброто от всичко. Те просто създават най-доброто от това, което ни заобикаля. Четири са нещата, на които следва да обръщаме внимание в живота:

1. Живей просто.

2. Обичай щедро.

3. Желай от сърце.

4. Говори мило и приятелски.

Запали свещ и се наслади на кафето си този следобед..!"

Линк към коментар
Share on other sites

:) Всички искаме това блаженно просто щастие ,но да живеем просто ,днес е прекалено сложно,защото ние сами направихме ежедневието си непосилно за нас самите.

За съжаление оборотите се покачват с всяко следващо поколение ,а когато нещо се забърза много повече от колкото му е капацитета,се чупи.

С партньор или без партньор ,мисля ,че в много близко бъдеще вече просто няма да има значение.

Нека живеем бавно и сега ,мисля че това е много важно Днес.

Линк към коментар
Share on other sites

През изпитания житейски или други, всеки минава сам. Няма кой да придружи никой друг по пътя към Голгота...

Временно помощ ще се намери, ако се търси такава, както и разбиране, но същността не е в това - истината е другаде.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::thumbsup: Диди! Мона!

Дори и да има кой да ни придружи по пътя ни, ние все пак си го вървим сами. И не само пътя към Голгота... пътят към щастието ни също се върви самостоятелно - и няма значение сам ли е човек или с партньор или с цяло семейство....

Сега си мисля - ние, говорейки за партньорство по пътя на развитие, като че ли априори приемаме - когато сме с партньор (не сме сами), ние не сме самостоятелни. Нищо подобно. Била съм и без партньор, сега съм с партньор - и в двата случая си вървя със собствените си ум, емоции, воля. Нося си отговорността за собственото си развитие и не нося отговорност и грижа за развитието на човек(а) до мен.

Ще каже човек - е тогава за какво партньорство говорим? Снощи в личен разговор "чух" от устата на моя приятелка собствената си позиция отпреди няколко години - ..."съжалявам, че не можах да му помогна да се осъзнае и да намери пътя си." Да, така сме програмирани да мислим, очевидно - че партньорството означава да "помагаш на другия да се развива и осъзнава". На времето ми звучеше благородно, сега ми звучи агресивно. Такова разбиране на партньорството, според мен, е семето на трагичните зависимости във взаимоотношенията между най-близките хора.

Как го разбирам сега? - Всеки пази свободата на другия да избира и да върви сам по своя път на развитие, където и да го води той. Партньорът до мен е важен за мен и моето развитие със ситуациите, в които попадаме докато и защото сме заедно. Но аз сама осмислям своите позиции, вземам решенията си. Дали, как и с какво аз допринасям за неговото развитие - това не е моя работа. Ако започна да се замислям за това, аз ще наруша неговата свобода и самостоятелност и своята също......

Имам въпрос към тези, които в момента или някога в живота си имат или са имали партньор в развиттието си - как сте посрещали евентуално "старание" на партньора си да ви "помага да се "осъзнаете" и да намерите "своя път", т.е. пътя, който той смята най-добър за вас?

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Всъщност, почти всички се дразнят от опита на партньора им "да ги вкара в пътя"; и при положение, че това продължава дълго, едва ли има благоприятен вариант за развой на съжителството. Ако обаче човек е високо съзнателен, той дори и тогава има друг вариант, освен да се махне, т.е. да осмисли още по-кристално своята собствена реалност и съответно - да я промени или, ако продължава да му се вижда на място, да я отстоява... И тогава най-вероятно ще напусне именно другият - освен ако и той не порасне до много по-високо ниво на осъзнаване! :feel happy: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Когато човек твърдо се установи в Духа, може би е възможно, но със съответния партньор.Но защо да говорим за това, нека първо познаем Духа! :)

А за цитата, който дава Димо: "забравете, че сте женени" - аз го тълкувам, че се отнася за отпадане на секса при семейните двойки.

Поздрави

:)

"В специалните класове могат да влязат такива лица, които да бъдат образец, да се познават. Вдовици да влезат, но да са девствени. Женени също може, но които живеят чист живот. Онези, които са в чистота, те са свободни. Мома, която иска да се жени, не е свободна, не може да влезе. Годеници не могат да влизат. Сега, никому не трябва да става мъчно. Всички трябва да бъдете тъй разумни, да знаете, че всичко у нас трябва да става разумно. Всичко е обусловено, и ние не можем да престъпим великия закон на Бога, понеже има ужасни последствия. Ние седим пред тази велика интелигентност и не искаме по никой начин, даже най-малко да размътим Божественото съзнание; и Господ, макар че е дълготърпелив, не искам, да злоупотребим с Неговото дълготърпение.

Ние искаме Господ да се весели в нас, и ние да се радваме в Него."

Беседи и упътвания от Учителя 1922 г., стр. 212

Абе аз като гледам е най - добре хората да бъдат кастрирани , и да се размножават с клониране ?какво ще3 кажете ?

Абе какво ще кажете хората да бъдат кастрирани и да се размножават чрез клониране ?А?

Абе какво ще кажете хората да се кастрират ????

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

За по-платонично настроените, бялата Тантра или методът Karezza могат да бъдат насочващи понятия...

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

С партньор или без партньор по пътя на развитие?

С партньор ( по възможност). И с повече хора около себе си - деца, роднини, приятели. Ние никога не сме сами, нито в живота, нито в смъртта , нито отвъд. Всички сме едно цяло. Уединяването е необходимо на всеки за част от деня , но като начин на живот в днешно време е псевдоразвитие. (Затова е и по-лесно. )

Трудно е , когато партньорът се развива в друга насока или с друго темпо. Ако той/ тя все още приема да сте заедно, връзката не е случайна и ще се намери път през трудностите. Различията обогатяват. Дори да ни се струва , че ни забавят, те са полезни. Ако наистина имаме духовност, ще ги преоткрием така, че да сме съвместими като партньори.

---------------------

Както винаги Любо дава полезни и симпатични идеи :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Aз дори си мисля, че е почти невъзможно партньорът ни да се развива точно в нашата посока и точно с нашето темпо. Но това едва ли е голяма беда. Или поне не би трябвало да бъде. :feel happy:

Това го казвам на необвързаните съфорумци, с цел да ги успокоя донякъде в това отношение :) и да не се плашат толкова от различията при избиране на партньор в живота, защото търсенето или по-точно намирането на еднаквост е на практика невъзможно според мен. Дори и да сте на почти едно и също стъпало в определен момент, със сигурност няма да е така след 10 години примерно; тогава биха помогнали по-скоро малко взаимна толерантност и разбиране, а ако са съществували хармония и допълване в останалите аспекти на живота, връзката ще си остане жива и здрава. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Тези събирания се различават едно от друго. Когато двама души се съединяват в мисловния свят чрез правата мисъл, когато единият мисли и другият мисли, тогава те са като мъж и жена. Когато в духовния свят двама души чувствуват еднакво, те се съединяват в едно, като мъж и жена. Когато двама души работят заедно на физическото поле, те се съединяват пак в едно. И най-после, когато двама души мислят, чувствуват и действуват еднакво, те са в най-високото поле, в причинния свят. Те едновременно желаят да помогнат на човечеството и да се жертвуват за него. Това е вътрешно. А тъй, дойдат двама души, на физическото поле се срещнат, те веднага започват да мислят да се съединят, да образуват една щастлива двойка. Особено ако те са млади.
Целият човек не е нито в жената, нито в мъжа. Половината човек е в жената и половината – в мъжа. Като съберете тези две половини, ще имате целия човек. Така ще разрешите въпроса. Във физическия свят има едно събиране, в духовния свят – друго събиране, в умствения свят – трето събиране и в причинния свят има четвърто събиране.

Из Свърши се виното, 2-ра НБ, 4.X.1936 г.

Това е Истината и Бъдещето!

Човека е ЧОВЕК от две Същности-Мъж и Жена. ЕВА така избра преди милиони години да слезе тук в материята и да Твори най-прекрасното нещо на Този свят-детето, и Адам я послуша, иначе щяха да си останат едни безплодни старци в Едем. :)

Затова Тук, в този свят, разделени,поляризирани в материята, тези две същности непрестанно се търсят, Мъжа и Жената, да се слеят и творят.

Хората се свързват в Единство, в социална единица-семейство например,но няма да се отклонявам сега за ролята на тази социална единица, доколко е функционална, всъщност разводите говорят красноречиво...

Необходимо е първо да разберем Кои сме, да намерим Себе си, какво и защо ни свързва с партньора ни, какво искаме,т.е. да се замислим за кармичните отношения от които е изплетен живота ни.

Бъдещето е времето на търсене и единение на Сродните Души, без оглед на раса, националност, възраст и т.н.

Критерии за сродство може да се определят много, но най-същественият е ТЕ да имат Общ духовен стремеж, Сродство в Същността си.

Затова Единствената, Истинска и Същностна задача е да открием Сродната си Душа, Истинската Любов!

Редактирано от Silviya
Линк към коментар
Share on other sites

...

Затова Единствената, Истинска и Същностна задача е да открием Сродната си Душа, Истинската Любов!

Tака формулирано звучи твърде императивно. А на практика е нереализируемо, защото сродните души се прераждат едновременно средно веднъж на 12 прераждания.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Едно писмо, което получих от някъде... ;)

...

ICT FUN

ПИСМО ДО СОФТУЕРНА КОМПАНИЯ

Уважаема Софтуерна компания,

Преди около година замених продукта ГАДЖЕ 7.0 с Продукта СЪПРУГА 1.0, която автоматично и много бързо инсталира продукта ДЕТЕ 1.0, който заема ужасно много място на диска и изисква прекалено много време за привеждането му от активно състояние в състояние на SLEEP или поне STANDBY.

Обаче това, което най-много ме притеснява е, че продуктът СЪПРУГА 1.0 се самоактивира и намесва, когато отварям някои други продукти и ги блокира.

Така, вече продукти като, БИРА_С_ПРИЯТЕЛИ.ГЪЛ, ФУТБОЛ_НЕДЕЛЯ.ГОЛ или КАРТИ_СЪБОТА_ВЕЧЕР.КОЗ повече не функционират. Още по-лошо е, че често се появява вирус ТЪЩА 1.0, който тотално обърква конфигурацията ми. Дали изтриване от паметта и изключването от захранване би помогнало срещу този досадeн вирус? На фона на тези проблеми няма да ви изненада, че не успявам вече да отворя продукти като SEKS_SYBOTA_SUTRIN.EXE и ДОСПИВАНЕ_ДО_ОБЕД.KEF.

Бих искал да деинсталирам СЪПРУГА 1.0 и да инсталирам отново ГАДЖЕ 7.0, а най-добре някоя по-нова версия на продукт от серията ГАДЖЕ. Същевременно не бих искал да подлагам на риск съществуващия продукт ДЕТЕ 1.0, контактът с който (в удобно за мен време), ми харесва и доставя истинско удоволствие.

ОТГОВОР ОТ СОФТУЕРНАТА КОМПАНИЯ

Уважаеми Г-н Клиент,

Вашият проблем е често срещан сред потребителите. В ръководството за употреба Ви предупредихме (на последната страница), че минаването от ГАДЖЕ X.0 към СЪПРУГА 1.0 носи неочаквани рискове.

Имайте предвид, че СЪПРУГА 1.0 вече не е продукт за развлечение, както е ГАДЖЕ X.0, а е Съвършенна Оперативна Система (СОС или както е по-популярна - SOS), създадена за контрол на всички останали продукти, намиращи се в обхвата й. Вече не е възможно връщане към предишната версия ГАДЖЕ X.0.

Същото важи и за вируса ТЪЩА 1.0, който (това е твърдо установено) създава проблеми със съвместимостта на всички системи. Така че деинсталирането му води и до деинсталация на СЪПРУГА 1.0 (която е дъщерен продукт на ТЪЩА 1.0).

Ние препоръчваме да се изчака вируса ТЪЩА 1.0 да се деактивира необратимо от самосебе си.

Различни потребители опитаха да инсталират ЛЮБОВНИЦА 1.0, но рисковете са значителни: ако случайно в този момент в адреса на същото устройство се автовключи СЪПРУГА 1.0 системата няма да може да го понесе безпроблемно и ще се задейства необратимо, активирайки в последствие вирусите RAZVOD.EXE и IZDRYJKA_DETE.EXE. Ако все пак стигнете до този момент и в последствие инсталирате ЛЮБОВНИЦА 2.0, никога не се опитвайте да го промените на СЪПРУГА 2.0, защото проблемите ще бъдат същите, ако не и по-големи. В този случай Ви препоръчваме ЕРГЕН 2.0 + всички налични версии на ГАДЖЕ XХХ.0.

При положение, че все още не сте стигнали до такава крайна ситуация, продължавайте да експлоатирате пакета много внимателно и във всеки един момент бъдете готови да отворите файла IZVINENIYА.MP3. Ако няма ефект не Ви остава нищо друго, освен да минете на значително по-скъпия GORESHTI_IZVINENIYA.AVI в комбинация с CVETIA.JPG.

Съветваме Ви допълнително да употребите и БИЖУТА.USD във всички негови най-скъпи версии, а също НОВИ_ДРЕХИ.BGN (но само последните версии) и ЛУКСОЗНИ_ВАКАНЦИИ_ В_ЧУЖБИНА. EUR.

Спазвайте горните инструкции, забравете старите версии и модификации и вероятно ще успеете да си адаптирате личния пакет към актуалния ъпгрейд под SOS

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_065: много добра интерпретация.
Линк към коментар
Share on other sites

Едно писмо, което получих от някъде... ;)

...

ICT FUN

ПИСМО ДО СОФТУЕРНА КОМПАНИЯ

Уважаема Софтуерна компания,

Преди около година замених продукта ГАДЖЕ 7.0 с Продукта СЪПРУГА 1.0, която автоматично и много бързо инсталира продукта ДЕТЕ 1.0, който заема ужасно много място на диска и изисква прекалено много време за привеждането му от активно състояние в състояние на SLEEP или поне STANDBY.

Обаче това, което най-много ме притеснява е, че продуктът СЪПРУГА 1.0 се самоактивира и намесва, когато отварям някои други продукти и ги блокира.

Така, вече продукти като, БИРА_С_ПРИЯТЕЛИ.ГЪЛ, ФУТБОЛ_НЕДЕЛЯ.ГОЛ или КАРТИ_СЪБОТА_ВЕЧЕР.КОЗ повече не функционират. Още по-лошо е, че често се появява вирус ТЪЩА 1.0, който тотално обърква конфигурацията ми. Дали изтриване от паметта и изключването от захранване би помогнало срещу този досадeн вирус? На фона на тези проблеми няма да ви изненада, че не успявам вече да отворя продукти като SEKS_SYBOTA_SUTRIN.EXE и ДОСПИВАНЕ_ДО_ОБЕД.KEF.

Бих искал да деинсталирам СЪПРУГА 1.0 и да инсталирам отново ГАДЖЕ 7.0, а най-добре някоя по-нова версия на продукт от серията ГАДЖЕ. Същевременно не бих искал да подлагам на риск съществуващия продукт ДЕТЕ 1.0, контактът с който (в удобно за мен време), ми харесва и доставя истинско удоволствие.

ОТГОВОР ОТ СОФТУЕРНАТА КОМПАНИЯ

Уважаеми Г-н Клиент,

Вашият проблем е често срещан сред потребителите. В ръководството за употреба Ви предупредихме (на последната страница), че минаването от ГАДЖЕ X.0 към СЪПРУГА 1.0 носи неочаквани рискове.

Имайте предвид, че СЪПРУГА 1.0 вече не е продукт за развлечение, както е ГАДЖЕ X.0, а е Съвършенна Оперативна Система (СОС или както е по-популярна - SOS), създадена за контрол на всички останали продукти, намиращи се в обхвата й. Вече не е възможно връщане към предишната версия ГАДЖЕ X.0.

Същото важи и за вируса ТЪЩА 1.0, който (това е твърдо установено) създава проблеми със съвместимостта на всички системи. Така че деинсталирането му води и до деинсталация на СЪПРУГА 1.0 (която е дъщерен продукт на ТЪЩА 1.0).

Ние препоръчваме да се изчака вируса ТЪЩА 1.0 да се деактивира необратимо от самосебе си.

Различни потребители опитаха да инсталират ЛЮБОВНИЦА 1.0, но рисковете са значителни: ако случайно в този момент в адреса на същото устройство се автовключи СЪПРУГА 1.0 системата няма да може да го понесе безпроблемно и ще се задейства необратимо, активирайки в последствие вирусите RAZVOD.EXE и IZDRYJKA_DETE.EXE. Ако все пак стигнете до този момент и в последствие инсталирате ЛЮБОВНИЦА 2.0, никога не се опитвайте да го промените на СЪПРУГА 2.0, защото проблемите ще бъдат същите, ако не и по-големи. В този случай Ви препоръчваме ЕРГЕН 2.0 + всички налични версии на ГАДЖЕ XХХ.0.

При положение, че все още не сте стигнали до такава крайна ситуация, продължавайте да експлоатирате пакета много внимателно и във всеки един момент бъдете готови да отворите файла IZVINENIYА.MP3. Ако няма ефект не Ви остава нищо друго, освен да минете на значително по-скъпия GORESHTI_IZVINENIYA.AVI в комбинация с CVETIA.JPG.

Съветваме Ви допълнително да употребите и БИЖУТА.USD във всички негови най-скъпи версии, а също НОВИ_ДРЕХИ.BGN (но само последните версии) и ЛУКСОЗНИ_ВАКАНЦИИ_ В_ЧУЖБИНА. EUR.

Спазвайте горните инструкции, забравете старите версии и модификации и вероятно ще успеете да си адаптирате личния пакет към актуалния ъпгрейд под SOS

Орли, много свежо! Благодаря! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Партньорството си е част от кармата… Дали ще си сам или до някой друг, дали ще бъдеш истински с някого или само за пред обществото – всичко си е следствие. Любовта, човешката любов е само средството, чрез което трябва да се случи Предопределеното. В този смисъл човешката любов, случваща партньорството е инструмент на кармата. Партньорството си е изпитание, изплащане, това е. Дали го желаеш или не, е без значение; ако си го привлякъл за частица от земния си път, то се случва. Но как ще се сбъдне или отгледа едно партньорство е поле за изява само на свободната ни воля и морално въображение. А иначе човек е сам в пътя си, винаги е сам и сам е отговорен, независимо от шума около него, независимо от хората и ситуациите; те са само ориентири, помощници. Най-ярко се усеща това състояние пред прага на съня или … на прага на смъртта.

Но ето това е важно да се има впредвид винаги : "...трябва да ни е ясно, че в момента, в който срещнем човек, с когото сме свързани, ролята на съдбата приключва и ние сме оставени на себе си. Всичко, което произлиза от взаимоотношенията ни в предишните прераждания, трябва да бъде разрешено в този живот (или дори следващите). В състояние сме да действаме съгласно свободната си воля, защото на този етап от историческото си развитие в будния си живот ние не сме запознати с подробностите около предишните си отношения и това ни позволява стигаме до абсолютно нови прозрения, основани на начина, по който се възприемаме такива, каквито сме сега." - д-р Р. Щайнер

Пазете едно правило : Не можете да бъдете щастливи, докато не обичате с незнайната Любов.”/ Учителя

Накрая нека допълня, че истинското партньорство за човека поел по духовния път се основава само на братската любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...