Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Животните


Guest alma9

Recommended Posts

Внимавайте на кого си подарявате малките котенца и кученца! Напоследък има "мода" с тях да бъдат хранени влечугите в частните и обществени терариуми!

Моя приятелка, учителка от Варна, ми сподели как при посещение с децата в тукашния терариум в Морската градина - пред очите на всички са нахранили змиите с живи котенца....

Впоследствие при проучванията ни, се оказа, че това се прави отдавна и от собственици на частни домашни терариуми или на хищни риби-пирани, и не само във Варна, но и навсякъде в страната. Както и че се изкупуват животни за дране на кожи за износ в чужбина, уж под "шапката" на "загрижени" местни български асоциации!

Внимавайте!

В София много "доброжелателни" хора откликват на обявите, че се търси стопанин на бездомно куче,коте,вземат ги дори болни с обещанието да ги лекуват.Като ги питат от къде са, никога не дават точен отговор.Тези животни отиват за храна на кучета в развъдници,готвени за боеве.

Линк към коментар
Share on other sites

https://secure.peta.org/site/Advocacy?cmd=display&page=UserAction&id=911

Подпишете петицията срещу убийството на китовете!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Издевателствата над животните са много, дори и съвсем несъзнателно, се чувстваме господари на тази планета и на всичко намиращо се на нея.

Тези дни по лични причини ми се налага да чета много за меда и всички продукти добивани от пчелите.

След две седмици усилено четене, снощи не можах да заспя от угризения, какво всъщност правим ние хората с пчелите. Добиването на всеки един пчелен продукт е свързан със смъртта или осакатяването на стотици пчели. Сутринта като стнах в пощата ми имаше писмо от позната, която ми беше пуснала линк към филма Земляни, който е точно за злоупотребата на хората с животните, било за добив на продукция, било за удоволствие, било по невнимание.

Всички тези мисли започнаха при мен след като дадох пчелен прашец на познат и му обясних грамажите и приема, а той ми каза, че вземал много повече, защото му било вкусно.

Попитах го знае ли как се вади този продукт и какво коства това на пчелите? Естествено не знаеше.

Относно пчелните продукти ние сме крадци, затова и започнаха да бягат пчеличките, до кога да ни хранят. Относно другите животни сме експлоататори, много от тях обаче не могат да избягат, относно природата си сме неблагодарни използвачи. И колкото и да ни се иска на някакви групи хора да променим това, не можем, затова един призив: Моля, консумирайте само толкова, колкото ви е необходимо за днес. Нека лакомията, чревоугодничеството и суетата да останат малко на заден план, защото природата ни плаче. Болшинството от хората не чуват този плач, но повярвайте всичко живо край нас страда, за да сме доволни ние.

И това, че се отнасяме добре с домашните си любимци и че обръщаме внимание на няколкото кучета и котки край нас не ни прави по- малки консуматори, нито по големи природолюбци, защото дрехите които носим, храната която консумираме е все продукт на експлоатация над природата и животните. Затова нека поне консумираме разумно!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Любопитни неща, които видях по National Geografic !!!

Видях как захапана от крокодил зебра, захапва крокодила за окото ! Той отпуска за малко хватката си и тя се измъква невредима на сушата при другите зебри. Според стара ловна мъдрост, за да се освободиш от крокодила, трябва да му бръкнеш в окото ! Така че, ако ви се наложи, знаете как да действате ! :lol:

Видях как крокодил награби едно животно подобно на антилопа, обаче в това време се появи хипопотам. Той измъкна антилопата от хватката на крокодила и я пренесе на сушата. Водещият каза, че на пръв поглед изглежда, че той иска да я изяде, обаче той лапва внимателно главата и ! Лапва главата и, без да стиска и сякаш се опитва да я съживи, все едно и прави изкуствено дишане. :lol: Обаче не успя и си тръгна. После дойдоха лешояди, но крокодилът ги прогони и си върна плячката в реката.

Маймуни наречени павиани не се поколебаха да се нахвърлят върху крокодил, който беше захапал малко маймунче и го мъкнеше към водата. Успяха да го измъкнат, но то почина от захапването.

В следващ момент дадоха как крокодил захапа възрастна женска маймуна. Другите маймуни стояха безучастно, сякаш не им пука. Въпреки че беше успял да я захапе за главата, тя като по чудо се измъкна жива и здрава.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Внимавайте на кого си подарявате малките котенца и кученца! Напоследък има "мода" с тях да бъдат хранени влечугите в частните и обществени терариуми!

Моя приятелка, учителка от Варна, ми сподели как при посещение с децата в тукашния терариум в Морската градина - пред очите на всички са нахранили змиите с живи котенца....

Впоследствие при проучванията ни, се оказа, че това се прави отдавна и от собственици на частни домашни терариуми или на хищни риби-пирани, и не само във Варна, но и навсякъде в страната. Както и че се изкупуват животни за дране на кожи за износ в чужбина, уж под "шапката" на "загрижени" местни български асоциации!

Ирина, можеш ли да ми напишеш имена, адреси и телефони на лица и "фирми", които извършват подобни издевателства над котенца и кученца?

Лично ще подам сигнал за това тук,в Америка, до Международната Асоциациа за Защита на Животните.Ще настоявам и за репортаж на тези извращения!

Не мога да изкажа ужаса си, когато прочетох, че и ТОВА се върши в България! До кога ще се действа в тази държава по този начин???Докога?

Иначе, аз си имам вкъщи един невероятно красив сив котарак, който взехме от приют миналата година. Съжалявам, че нямам снимки на приюта за да бъде нагледно как се отнасят в Америка с животните.Приюта си има отделни помещения само за игра на животните, храна в изобилие, и парк за разходки.

А само преди няколко седмици, в една яма, която всъщност е изход към приземните етажи на къщата, си намерих Ели-малко шарено котенце(черно, оранжево и бяло,с розови лапички). Толкова силно мяукаше, че беше невъзможно да не я чуеш.Вероятно е следвала майка си, но за беда е паднала в ямата, откъдето няма излизане. Сега е любимката на семейството ни,едно невероятно нежно и кокетно създание, което вече се преборва с големия сив котарак, също като всяко друго женско създание :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Силвия 22935.gif

Аз не съм била пряк свидетел на подобни извращения, когато са се случвали, а са ми били разказвани от познати. Да, бих могла да ти кажа информацията, която съм научила – но, какво ще постигнем без преки доказателства? Например, зная няколко човека тук във Варна, които системно тровят улични животни. Зная и групи деца, които ми разказват как "едни батковци” им плащат по 2 лева на уловено и предадено малко живо котенце. Приятели от други градове са ми разказвали сходни сличаи, че имат информация за частни развъдници на кучета за бой (участващи в залагания), които биват обучавани в разкъсване и изяждане на други кучета като им се пускат уловени от улицата.

Обаче, една сериозна организация няма как да предяви обвинения без доказателства на преки свидетели, снимки, имена на извършителите и т.н. А тези, които са ми давали информацията и от които съм искала да се ангажират да свидетелстват – са отказвали. Уж всеки е потресен, но само дотам – никой не иска да направи повече. Предполагам, че една от причините е страхът им, че няма да бъде запазена конфиденциалност на информацията при едно евентуално дело или разследване и най-вече това, че тях ги е страх да не станат жертва на саморазправа от страна на извършителите на деянието. Тук в България, знаеш, че малцина вярват в правосъдната система и в способността й да ги защити. В Америка със сигурност е друго – и като култура на отношение към природата и животните, и като право. Там има програми за защита на свидетелите и т. н.

Това на практика прави така, че у нас нелегално да се извършва почти всякакво беззаконие. А съдилищата имат повече интерес да фабрикуват безкрайновлачещи се дела, без кой знае какъв стремеж към правосъдие. Просто системата все още е такава. Вярно е, че има хиляди съвестни адвокати, има и достатъчно местни организации, които биха подходили сърцато и коректно – но в крайна сметка, те се сблъскват с тази система и остават безсилни в един момент.

Всички тези неща карат хората да искат да стоят колкото се може по-далече от инстанции и бюрократщина и да се опитват сами да решават проблемите си, доколкото могат с помощтта на съмишленици. Това, обаче, рядко се оказва истинско решение. Така се излюпват всевъзможни асоциации уж за закрила на животните – частни сдружения от идеалисти, най-често с ограничени възможности и разчитащи на чуждо спонсорство.

В България бездомните животни на практика са собственост на местните общини и поради тази причина гражданите нямат право да защитават тяхното право.. Това е парадоксът! Така тези животни стават жертва на всеки. И понеже държавата не се грижи за тях, а хората по кварталите - единственият начин да бъдат опазени е законно да им се издадат документи, че са собственост на хората. Тогава няма да има чак такава опасност да бъдат убивани и прибирани, защото вече няма да са собственост на Общината, а на частни лица и законът ще е на страната на тези частни лица.

А какво правим ние природозащитниците в България – все още ходим и крещим по митинги, хабим нерви, време и средства за тоя дето духа. А пътят е много по-простичък за разрешаване на проблема – животните се осиновяват от тези, които се грижат за тях по райони, издават им се документи.. и по този начин се предпазват от посегателство. Така животното има няколко собственика (частни лица), които се грижат за него по законен начин и си помагат в средствата по грижите. Това е факт, който може да го каже и всеки адвокат при консултация. И аз не проумявам защо никой от въпросните асоциации и защитници не иска да го разбере, а все още се мъчи да "решава" проблема по негов си начин, който не води до никъде. Явно всички предпочитат публичността и гръмките думи, тиражирани по интернет и митинги. Защо ли? Защото е много по-лесно да си "съпричастен" пред компютъра или пред общинарите при митинг, пред телевизора, докато гледаш поредния репортаж за гавра с животно. Обаче, този вид съпричастност не помага на животните, а само временно привлича вниманието – докато в един момент се превърне просто в обществен сеир.

Силвия, това е истината все още у нас. Ако имаш идея за това как можем да променим нещата – ще се радвам да я споделиш, защото твоите наблюдения и информация за това как трябва да стават правилно нещата в това отношение – са ценни.

А засега ние сме далече и от Америка, и от Европа по отношение на устройство и функциониране на етичните закони за защита на хората, животните и природата.

Слънчев морски поздрав от мен:

Ира

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ирина!

Благодаря и за тази информация!

Мда, очевидно е,че българските структури не функционират от мнооого години. Четох и за случая с кученцето Мима в Дряново, както и за намерените кученца и котенца умъртвени в контейнер в Хасково.

Насилие над животни се извършва не само в България,тук също, но граждани, полиция и политици работят съвместно, и резултата е хуманно отношение към животните. Животните често не могат сами да се защитят от садизма на хората, и не животните преследват хората, а хората тях! Питам се тогава, какво всъщност е Човека???

Президента Обама съвсем наскоро прие решение да бъдат спрени и издирени видеоматериали показващи насилие над животните.

Тук е изключение да се видят бездомни кучета, котенца по често се разхождат поради това, че безпрепятствено излизат от къщите.Когато обаче се случи подобно нещо, веднага се сигнализира в някой приют,или се пуска обява за намерено животно, което си търси стопанин. Приютите освен, че се финансират от общините, разчитат и на средства, дарения, от частни лица и фирми.

Онлайн бунт срещу осакатилия кученцето Мима

Хиляда лв. глоба за жестокост към животно

А сега конкретно.

Гражданската инициатива е ефективен начин за осъществяване на цели! Не е необходимо да се започва веднага с глобални мащаби и правителствени проекти.

Така както се осъществяват инициативи по строеж и поддържане на къщата на Дънов, и ред други дейности съхраняващи и разпространяващи дейността му, така и всеки един от вас да се замисли как и кога най-скоро може да допринесе за защитата на животните в България. Споделената информацията е също много ценна. Тогава и международните организации ще ви обърнат внимание.Но нали разбирате, че със страх и бездействия ''революции'' не се извършват.

Четох и един материал за обезумяли чужденци, които са видели кученцата и котенцата в контейнера в Хасково, и това което и аз правя, е да разпространяват информация и да сигнализират в различни организации за защита на животните. Това може да правите и вие от България! Много от вас владеят чужд език, най-често английски, търсете и пишете, разпространявайте за това варварство! Колкото сте повече, толкова ефективността на делото ви се увеличава, иначе както се казва, една птичка пролет не прави.

Освен това, нали разбирате, че вече конкретни действия по приютяване и защитата на животните в населените ви места е изцяло ваша, на онези които имат съвест и обичат животните.

Чужденци: Ще кажем на света, че сте варвари

Сайта по долу е на Световната Организация за Защита на Животните. В него всеки един от вас може да запише името и страната от която подава информация или видеоматериал във връзка със случай на насилие над животни, защита на диви животни и т.н.

World Society for the Protection of Animals

В този сайт, * Home | * Sitemap | * Search ASPCA - We Are Their Voice , се подават сигнали за насилие над животни в Америка, а ФБР разследва и видеоматериали с насилие.

Това което аз вече лично ще направя оттук, е запитване как точно се процедира при подадени сигнали за насилие над животни извън територията на Америка.

Освен това, ще продължа да разпространявам информация и да подпомагам инициативи за приютяване и защита на животните в България.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм за жестокостта към животните у нас. Съгласна съм и за това, че правораздавателната система не работи добре. Силвия и Ирина, разбирам ви напълно. :thumbsup::)

Аз също много пъти съм си задавала въпроса как да помогна на животинчетата, които виждам пред блока и из града. Не мога да прибера всички в къщи. В момента имам само едно коте – бяха го подгонили кучета и аз го прибрах. Много често виждам жестокости за които не ми се пише. Там където имам възможност да се намеся – правя го. Наистина има доста озлобени и жестоки хора....Не само към животните...Мисля, че такъв човек също има нужда от помощ? Нещо е станало за да се озлоби? И да си го изкарва на най-беззащитните. Не е лек в момента живота в България. Не само за животните. И за хората... :(

Но виждам и добри, състрадателни хора, които според мен са повече от тези за които вие пишете. Ние българите не сме лоши и жестоки, както се мъчат да ни изкарат в тази статия:

Чужденци: Ще кажем на света, че сте варвари

Много силно и грубо според мен. Че има варвари – да. Има ги. Но къде ги няма. Нима в цивилизована Дания не проявяват много по-голямо варварство към делфините?

тук може да се види

Нима не възпитават дори и децата си в тези убийства и жестокост:

тук

Кои са тогава варварите....?

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Когато хората не са готови да приемат в себе си и спазват вътрешни етични правила в отношенията си с видимия и невидимия свят, външните накаэания и правила не носят добзи резултати и това се потвърждава от примерите,които даваме и които за съхаление се увеличават,а не намаляват. Нашата отговорност я виждам в това да работим непрестанно за да придобием любовта в нашата собствена душа-част от Божественият организъм-да проявяваме тази любов и с помоща на нейната топлина да чистим духовното си тяло. Изчиствайки себе си от атавистичните навици ще помогнем и на всички свързани с нас души да работят за своето изчистване. Всепояждащият огън на Любовта ще изчисти всички нечистотии по нашата земя. За разумните-доброволно, за неразумните-насила.

Линк към коментар
Share on other sites

Във всичко в света има съзнание и признателност, във всички растения има съзнание. А ние дотолкова сме отпаднали, мислим, че само хората са разумни същества, а за растенията и животните мислим, че са от нисша култура. А при това ние понижаваме себе си – измъчваме животните. Ако аз измъча едно животно, ще измъча и един човек. Ако съм внимателен към едно животно, към човека – още повече.

Туй е моралът, с който трябва да се започне новата култура. Майките трябва да научат децата си, че Божественият живот прониква навсякъде, в цялата природа, че Бог е жив и ние всички се проникваме от Божественото.

Имаше двама синове

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро прочетох, че Учителя е предупреждавал по никакъв начин да не се намесваме в еволюцията на животните.

Как разбирате това предупреждение?

В същото време Учителя е държал особено строго да не оставаме безучастни, ако имаме възможност - реална - да предотвратим насилие над животно по някакъв начин, който не представлява насилие.

Как разбирате това?

Аз лично съм решила да поддържам мирно съвместно съжителство с животните около мен, но да не влизам в специални лични отношения, като например да държа домашен любимец. Имала съм два пъти и втория път осъзнах, че по някакъв начин отнемам свободата на това животно.... Засега съм на позицията да им се радвам от нормално разстояние и да се уча на нещо от тях... С това съвсем не смятам за грешка съжителството с домашен любимец - просто всеки човек решава за себе си според усещанията си за своя Път.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Известни са много случаи в които животни спасяват човешки живот.Ето един от тях:

Немски овчарки спасиха живота на стопанина си

0000104937-article.jpgСнимка: БГНЕС

Британски диабетик бе спасен от смърт от двете си немски овчарки след пристъп по време на разходка в парка на град Бриджуотър, графство Съмърсет.

54-годишният Лес Парсънс излязъл на разходката с кучетата, без да си вземе лекарствата, твърди електронното издание Small World.

По време на разходката му станало лошо и припаднал на безлюдно място в парка.

В този тежък момент овчарките Ели и Джон предприели възможно най-адекватните действия.

Ели останала да пази лежащия на земята Парсънс, а Джон хукнал към дома, където в момента били съпругата и доведената дъщеря на Лес.

Съпругата свидетелства, че Джон влетял в дома и започнал тревожно да лае. С действията си той накарал жената да го последва към парка, където лежал съпруга й.

Слисаната жена веднага извикала "Бърза помощ" и Лес Парсънс бе откаран в болница.

По-късно той бе изписан, а лекарите са категорични, че ако мъжът не бе получил спешна помощ, нямаше да оживее.

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Котките ни лекуват!

004_25.preview.jpg

Положителният емоционален заряд, който дават котките, е толкова силен, че може да избави човек от редица психически и физически проблеми.

Общуването с мъркащите същества помага при такива сериозни заболявания като инсулт, атеросклероза и артрит, съобщи argument.ru.

Според учените причина за целебните свойства на котките са силните положителни емоции, които изпитва човек при общуването си с тях.

Много хора вярват, че котките притежават способността да отнемат натрупаната отрицателна енергия.

Те винаги усещат кога стопанинът им има нужда от компанията им и реагират дори на мислена молба за помощ.

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, така е.

Особено препоръчвам котка или куче - по желание на стопанина :) - за децата между 10 и 18 г. Присъствието на животното им дава възможност да са отговорни към някого, да обичат някого, който е по-беззащитен от тях, да се чувстват значими и полезни. Имат кой да ги изслушва и успокоява в тези турбулентни години на бурен растеж. Има кой да ги посрещне на вратата, когато родителите са на работа. Топлина, уют, приятелство, разбиране - дайте ги на децата си, дори това да ви струва някоя скъсана обувка или малко повече чистене.

:feel happy:

Колко добре казано късметче.И е проверено на практика с куче.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

И как само се лекуваме взаимно с котараците вкъщи!:angel:

На вашето внимание-Том, двугодишен сив котарак, който взехме миналата година от приют, и двумесечната Ели, с която се открихме :) преди месец, беше пропаднала в трап, от който не можеше да излезе.

http://pets.webshots.com/photo/2753549530100335493issJZy

http://pets.webshots.com/photo/2129415240100335493JhxTOj

Грижите за животните е задължение на нас хората! Любовта към тях е лично отношение, така както и използването им за храна, или техните продукти(яйца, мляко и т.н.) също е Лично отношение.Ние всички проявяваме Отношение, със или без Действия към заобикалящата ни природа. Иначе каква е целта ни на съществуване?

Линк към коментар
Share on other sites

Зравейте приятели,темата за животните ме вълнува от години.Надеждна ме разплака.Животните и децата са най-невинните и в същото време най-уязвимите същества на планетата.Към тях разбира се можем да причислим старите и болни хора.Но за всяка категория-деца,болни,стари хора има организации,които трябва дасе грижат за тях/поне така пише в приетите закони/.В нашата държава,за съжаление всеки може да постъпва с животните,както си иска,без някой да му поиска отговорност за това.Искренно съчувствам на пострадалите от нападения на животни хора,но кажете ми кой е виновен за това?Нима животните са виновни,че са безстопанствени,болни,гладни,оставени на произвола същества,които всеки може да бие,убива и измъчва само,ако поиска.Обществото,като цяло е виновно за бездомните животни.Виновно е и за това,че разрушава векове наред природата и превзема естествените територии на дивите животни,затова и те нападат-изгонили сме ги от дома им.Но нали Бог затова е създал човека,като разумно същество,негова е задачата да внася баланс в природата,а не да го разрушава.За голамо съжаление май човечеството въобще не се справя с това си задъжение.Има наистина малко на брой природозащитни организации,които разполагат с малко власт и ограничени финансови възможности,затова и ефективността им не се усеща,поне в наши регион.Но въпреки всичко хората трябва се поучат от работата им и да похвалят техните усилия,които никак не са малко в борбата за опазването на околната среда и животинските видове.Много жалко и тъжно,когато по адрес на някое имъчено или убито същество,хората реагират с израз:Какво толкова,та това е само куче,коте,..или само едно животно.Как какво?Нима то не е божие създание,като нас?Нима ние повече заслужаваме да живеем на тази планета?С какво сме заслужили тази чест?Нима Учителят не ни учи:Професорът не бива да е по-важен за теб от едно врабче,трябва да обичаш всички и всичко еднакво".Искам да призова от този форум всички добри хора,каквито според мен са участниците тук:Нека всички ние,всеки сам за себе си да проявява когато може и иска поне малко грижа за животните около нас-кога ще ги нахрани,кога ще ги лекува,кой както прецени.Но нека започнем да правим редовно тези малки крачки и да се надяваме добрата промяна да тръгне вече.Искате ли да Ви кажа аз къде виждам Бог и цалата вселена?В очите на животните и на малките деца!Вижте ги и Вие.Желая здреве на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...