Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да се науча да гледам аурата на други хора


Guest Системен

Recommended Posts

Здравейте,

Много ме интересува темата за аурата.

В една книга прочетох за някакъв ритуал, при който самата вода ти дава възможност да се наблюдава аурата на други хора при условие че имаш необходимите дарби. СТава дума че се произнасят някакви молитви, мантри и след това от магическата водата се капва на очите и се виждала вече аурата.

Вие какво мислите по този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма такова нещо като аура и гледане на аурата.

Тези дето обясняват такива неща, яко са се задълбали в илюзията :)

Друго се гледа.

Елф, абе тези там най-малкото са объркали имената на телата бе :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Да видим. Един казва , че такова нещо няма. Другият казва, че е даденост, а аз само пропуснах през себе си нещо интересно прочетено по въпроса. :hmmmmm: Хмммм Системен може и да се пообърка, но аз предлагам вие двамата да защитите твърденията си а аз ще чета от страни и ще възприема само това което сметна за добре за себе си. Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Елф, аура като това дето се говори, че еди как си се вижда, та такова нешо няма. Друго се вижда. И човек може да се научи да го вижда, ако го няма по рождение. Всеки го има при рождение, но при някой не е доразвито. Всеки може да си го доразвие.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Диатностиката по аурата, това е така нареченият термо-визионен анализ. За който не може сам да го диагностицира чрез "виждане", има и съвременна апаратура.

Това не е особено надежден и обективен метод при доста хора, т.к. се мени постоянно, дори с промяната на мисълта.

Вярно е, че константни (за определен период от време) остават определени параметри (по езотеричному "цветове") - но те могат само да индикират зоново къде в "ауричното" ни тяло има пробив, блокаж, замърсяване, заболяване и т.н. проблем, но не дават отговор за причината на проблема, което всъщност е и от съществено значение за неговото премахване.

Линк към коментар
Share on other sites

За един опитен професионалист и това е нещо от което може да се тръгне, за да се открие истинският проблем т.к. :rolleyes: Мисля ;)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, Елфи, всичко е добре дошло като знания и умения.

Някои хора лесно виждат ауричните полета, но пък нямат знания как да локализират дълбинната причина за даден проблем или да "разчетат" цветовите послания. При други хора може да е точно обратното.

Децата например, особено днешните, са с преобладаващ розово-виолетов диапазон на цветно излъчване. Това, обаче, не ги прави еднакви по физически, психо-емоционални или духовни показатели.

Все пак, за любителите на този вид диагностика, има практики и упражнения за усвояването й. Основното при тях е разфокусиране на погледа и задържането му в растояние от около 25 см. от наблюдавания обект. Най-добре полетата се виждат, когато обекта (човек, животно, растение, минерал, фотография..) е поставен пред матирана бяла повърхност.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма такова нещо като аура и гледане на аурата.

Тези дето обясняват такива неща, яко са се задълбали в илюзията :)

Друго се гледа.

Елф, абе тези там най-малкото са объркали имената на телата бе :)

E, нищо, че са объркали имената; в крайна сметка имената не са най-важното.

Иначе от линка може да се почерпи известна информация.

Потвърждавам това, което казва Чебурашка - разфокусирането на погледа, светъл, блед, едноцветен фон зад човека помагат. Единствено според мен е желателно да гледаме по контура на физическото тяло и постепенно да се опитваме да погледнем едновременно и по-встрани от тялото (наистина до около 30см, но и пак зависи какво търсим да "видим") - в това се състои и разфокусирането.

Понякога, ако човекът е притеснителен или не може да се съсредоточи лесно е по-добре да гледа фотография, вместо реален човек.

Обаче и аз като нея да попитам - ама защо ви е да виждате аурата? Само от любов към спорта ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Мен ме интересува как да се науча да виждам аурата. Усеща ли се това нещо, може ли да се докосне.

Тайната сила на водата - в тази книга има описан добре ритуал с магическа вода.Първата стъпка е да се види аурата на енергийно пречистената и заредена вода. И след това от същата вода се капва на всяко око и хоп аурата на другите хора се показва. Така го пише в книгата. Не съм го пробвал. Въпросът е да се вярва ли на такива ритуали.

Линк към коментар
Share on other sites

С това разфокусиране ще се види само етерното тяло и известен негов преход.

За другите неща са нужни ясновидски упражнения. Те са!

А и аз да запитам. Че за какво ви е да "виждате аурата"?!

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

С това разфокусиране ще се види само ефирното тяло и известен негов преход.

За другите неща са нужни ясновидски упражнения. Те са!

А и аз да запитам. Че за какво ви е да "виждате аурата"?!

що за въпрос. По този начин нали се разбира какъв тип човек стой до теб.Пък и е интересно човек да притежава повече екстри. А според мен наблюдаването на аурата на друг човек е екстра и всеки може да я развие с упражнения. :):)

Линк към коментар
Share on other sites

що за въпрос. По този начин нали се разбира какъв тип човек стой до теб.Пък и е интересно човек да притежава повече екстри. А според мен наблюдаването на аурата на друг човек е екстра и всеки може да я развие с упражнения. :):)

Ами тогава вместо постоянно да пишеш това за сидхите тука и в разни магически сайтове, си седни на д-то и прави упражненията :) :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Системен, много си сладък.. :D

Добре де, съгласна съм, че виждането на аурата е все пак някаква екстра и наистина всеки може да се научи.

Обаче, както споменах - това нищо не значи и може съвсем да не е обективна диагностика и преценка.

Представи си, че даден човек може да е прекрасен, но в момента да е болен или в някаква временна лека депресия. Това неминуемо ще се отрази на излъчването на аурата му - и със сигурност ще те подведе в преценката ти за него, ако се ръководиш само по нея.

Или пък виждаш прекрасна светлоструйна аура, но някак се оказва, че индивидуалната ти енергетика не влиза в резонанс със собственика на тази ослепително чиста аура. Тогава какво?

Виж, обаче, тази екстра може да има едно добро практическо приложение. Например, когато си купуваш праз. Говоря сериозно. Определено ще ти помогне да си избереш добър праз.

Друго кой знае какво полезно приложение на това умение аз не виждам. Защото винаги се ръководя от много по-голям набор от рецептори, при преценката си за нещата (особено при преценката си за това сложно и многоизмерно същество, наречено Човек).

Линк към коментар
Share on other sites

Изборът на чиста вода и храна наистина е сериозно нещо.

Предполагам, че не само "зрението" може да служи за усещане на фини енергии.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Ами незнам. Аз всъщност засичам нещо около човека, но може би това е етерикът

Човешкото тяло, което е източник на електричество, е заобиколено с променливо магнитно поле. Етерикът, както ние го наричаме, се колебае и трепти толкова бързо, че е невъзможно на практика да се различи движението. По същия начин, когато лампата гори, въпреки че токът се мени 50-60 пъти в секунда, ние не го виждаме. Обаче в някои изолирани селища или на борда на кораб колебанията са толкова бавни, щото с просто око могат да се видят трептенията на светлината.
Линк към коментар
Share on other sites

Защо на всяка цена трябва да се "учим" да виждаме аурата?!Често човек вижда това,което му се иска да види.Има много начини да се получава информация за хората,храната и всичко което ни интересува.Нали за това са сетивата и интуицията?!При желание може да се ползва и махало.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е излишно това познание, за мен преди години беше много вдъхновяващо, както за мен така и за мои близки хора и ако човек не се отдаде много на "мъдруване" може да се наслади на преживяването, но не е практично по принцип защото вместо очите ми да стават разногледи и да се опитвам да гадая по това на мен ми е по- лесно с излъчването на човека.... ;) .

P.S. Големият праз е добре да се купува от позитивно настроени хора с хубаво излъчване :) .

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Да, всеки един метод има своите императиви и носи послания и не би следвало да правим класификация. Защото предимствата на всеки са различни.

Махалото борави прецизно само, когато изключим мислите и емоциите. Мария Мандаджиева има добри таблици за измерване параметрите на храните, билките, пространството, здравето, и въобще всякакви въздействия. Подобрени версии на таблици бихме могли и сами да си направим.

Други методи, боравят именно посредством посланията на мислите или емоциите.

Някои хора пък имат вродено усещане за диагностика и преценка, посредством тялото си (т.нар. весцерална биолокация).

Но, както каза Диана Илиева в една друга тема - дали ще е махало, карти, звезди... всичко това са патерици, които след време трябва да отпаднат от само себе си по пътя на усъвършенстване на сетивните и извънсетивните възприятия.

Единият път за постигането е посредством практиката с даден метод и съзнателната работа. Това настройва съзнанието към по-фини възприятия. А, както знаем - функцията изгражда и органът.

Другият път е, когато органът е в състояние на "готовност" по рождение. Тогава той сам има нужда от функциониране и изпраща своите послания по естествен начин.

Разбира се, никой не е застрахован от грешки - хора сме, все пак, не сме съвършени. Но, по пътя на опита се учим.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...