Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Идеи за коледни подаръци


Recommended Posts

Скъпи съфорумци,

Дайте идеи за коледни подаръци. Не онези скъпите, които ни искат или които хората са свикнали да подаряват.

Идеята е да се даде и нещо, което отразява духовните ни стремежи и съответства на вибрациите на времето :)

Линк към коментар
Share on other sites

Колко хубава тема Божидар.

Обичам Коледа.Днес освен тебе още един човек ми я напомни с песничка.

Истинско удоволствие е да измисля подаръка на всеки от моите близки.Още не съм се замисляла за тая Коледа,но аз по традиция го правя след 28.11. всяка година.

Сещам се за подаръците,които помня и най-ме сгряват.Те са от моите две деца,които не са малки,но са учащи,сиреч нямат доходи .Те са ми подарявали:

1.Собственоръчно ушит малък гоблен -дъщеря ми на 11.Тайно го е шила с баба си.детски естествено,но сложен в рамка.

2.Четях П.Куелъо и синът ме зарадва с негова книга,която нямах.

3.Рисунка върху керамика -виждането на моя син за моята зодия върху теракотена плочка.

А миналата година изчезнаха с кучето в следобеда на 24.12.

Подаръка беше снимка в дървена рамка на двете деца и кучето между тях, в гората край едно дърво.Дървото е невероятно.Има 7 разклонения на короната си.Тази снимка гледам и в момента на бюрото си в офиса.

Наскоро видях детското списание "Изворче" на издателство Бяло Братство и съжалих,че нямам близко дете на подходяща възраст ,за да му подаря брой на списанието + абонамент.Списанието е много хубаво.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Много хубава тема :)

Обичам Коледа. Иска ми се да подаря на всички бяла, чиста и светла Коледа. :3d_106: : И всеки да намери щастие в малките неща. :3d_108:

:3d_093::3d_053::3d_109: Като пуснем празникa в сърцето си, всичко е прекрасно...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Аз лично не примирам от любов по Коледните празници и суетенето около тях и всички тия безкрайни трапези ... Не.

Но, ако обичате някого, му подарете една красива почивка или дори само една Бъдни вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи съфорумци,

Дайте идеи за коледни подаръци. Не онези скъпите, които ни искат или които хората са свикнали да подаряват.

Идеята е да се даде и нещо, което отразява духовните ни стремежи и съответства на вибрациите на времето smile.gif

Може би трябва да се съобразим с духовните стремежи на другия? :)

А иначе по отношение на Коледа, смятам че тайнството на Рождеството отдавна се е изгубило в масовата потребителска истерия. Много хора просто гледат на този празник, като на генерална репетиция за посрещането на Нова Година.

Линк към коментар
Share on other sites

О ля- ля, каква вълнуваща тема :3d_039: .

Ами, амиии :hmmmmm: чакай да помисля. Това време е вълшебно. Значи, ако човек за миг повдигне завесата, за която се споменава малко по- нагоре и бързичко се шмугне зад нея би могъл да се свърже с коледния дух и той ще го заведе точно там където трябва и ще го научи точно какво да направи. Така си мисля, няма готови рецепти и точно за това е тооолокова вълнуващо :).

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Магията на празника е в приготовлението, това да искаш да направиш нещо, което да зарадва и другите... Да изживееш мига, без за и против, независимо от цената на подаръците....

:3d_093:

Линк към коментар
Share on other sites

...или просто да се разхождаш по улиците и да и позволиш да проникне в теб... Кой знае, може да те отведе и на това място. Мен преди години ме отведе и наистина се случи нещо вълшебно :3d_133:

:whistling: Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

.......А иначе по отношение на Коледа, смятам че тайнството на Рождеството отдавна се е изгубило в масовата потребителска истерия. Много хора просто гледат на този празник, като на генерална репетиция за посрещането на Нова Година.

Може би най-вече трябва да подарим нещо и на рожденника.....и да подарим нещо в чест на идеята на това раждане.

Линк към коментар
Share on other sites

hush.gifПочти съм сигурна, че мислиш да го заведеш на ски ski4.gif

:)))

П.П. Разбирам сериозността на положението, Коледа е все пак не е шега работата. Е, поне се опитах да внеса малко бодро настроение. Хайде, приятни приготовления!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Много хубава тема, пък и актуална.

Има изобилие от всякакви идеи за Коледни подаръци. Основно правило е да знаеш предпочитанията на човека, на когото подаряваш - дали е просто отбиване на номера, защото са Коледни празници или човека ти е скъп. Изобщо, всичко зависи от онзи, който ще получи подаръка ти :)

 

Но, при всички положения, има един подарък, който блести над всички и това е хубавата книга. Втори вариант при повече финансови възможности - уикенд за двама или за един, все едно, на красиво място.

Също така - ваучер за пазаруване на козметика, нещо изключително важно за всяка жена.

Дори и билет за очакван филм, концерти или нещо подобно, би било чудесно решение за Празниците.

 

Аз лично подарявам практични подаръци, които веднага влизат в употреба.

Весели Празници на всички! Бъдете щастливи, подарявайте и получавайте подаръци :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...