Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Проблем с нервната система


Recommended Posts

Здравейте,

На 20 години съм, момче. Проблемът ми се състои в това, че имам хроничен проблем с нервната система. Най-неприятната му последица е, че ме обливат вълни от студена пот дори и в най-студените месеци. Дланите ми се потят постоянно и са непрекъснато влажни. Естествено, симптомите се засилват в среда с много хора, а ако е затворено и задушно изпадам направо в някакви кризи. Най-странното е, че вътрешно не изпитвам никакво напрежение или притеснение, нямам проблеми със социалните взаимоотношения- тъкмо обратното. Отражение има само върху потните ми жлези явно. Преди имах огромни проблеми със съня, заспивах чак час, след като си легна, но успях да се справя с проблема на мисловно ниво чрез мисъл-форми. Уви, този метод не действа при другия проблем. Правил съм си не един път пълни изследвания, хормоналните и кардиограмата заковават абсолютно всички показатели в нормата, особено за щитовидната жлеза, където на хартия нямам абсолютно никакви проблеми, а уж тя била причината за проблема. Кръвната захар също е в нормата. Преди си мислех, че е от възрастта, но колкото повече раста, мисля че се засилва това състояние ( не знам дали може да се определи като болест). Още повече, че спортувам активно и като цяло мога да кажа, че съм изключително здрав физически и като цяло не помня кога съм бил болен за последно от грип. Не знам дали може да се търси някаква зависимост, но крайниците ми по наследство не ми се оросяват много добре, т.е. въпросните длани. Там също е ставало да коригирам проблема с мисъл-форма, но става много трудно. Мерси предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

На 20 години съм, момче. Проблемът ми се състои в това, че имам хроничен проблем с нервната система. Най-неприятната му последица е, че ме обливат вълни от студена пот дори и в най-студените месеци. Дланите ми се потят постоянно и са непрекъснато влажни. Естествено, симптомите се засилват в среда с много хора, а ако е затворено и задушно изпадам направо в някакви кризи. Най-странното е, че вътрешно не изпитвам никакво напрежение или притеснение, нямам проблеми със социалните взаимоотношения- тъкмо обратното. Отражение има само върху потните ми жлези явно. Преди имах огромни проблеми със съня, заспивах чак час, след като си легна, но успях да се справя с проблема на мисловно ниво чрез мисъл-форми. Уви, този метод не действа при другия проблем. Правил съм си не един път пълни изследвания, хормоналните и кардиограмата заковават абсолютно всички показатели в нормата, особено за щитовидната жлеза, където на хартия нямам абсолютно никакви проблеми, а уж тя била причината за проблема. Кръвната захар също е в нормата. Преди си мислех, че е от възрастта, но колкото повече раста, мисля че се засилва това състояние ( не знам дали може да се определи като болест). Още повече, че спортувам активно и като цяло мога да кажа, че съм изключително здрав физически и като цяло не помня кога съм бил болен за последно от грип. Не знам дали може да се търси някаква зависимост, но крайниците ми по наследство не ми се оросяват много добре, т.е. въпросните длани. Там също е ставало да коригирам проблема с мисъл-форма, но става много трудно. Мерси предварително.

Ами гледай сега. Всяко лошо нещо си има положителната страна. Според някои изследвания тези, които се потят много, живеят повече от другите хора :):thumbsup2:

Сега за спорта. Особено активния спорт. Мисли се, че спорта спомага за подобряване на кръвообращението и оросяването на крайниците. Няма такова нещо. Не е императивно. Особено грешно е да се мисли, че спорта ще оправи всичко, което разваляме по други начини. Не са малко случаите на активно спортуващи с инфаркти в млади години. А особено активно спортуващи, които са изоставили активния спорт поради брак, работа и т.н.

Едно хубаво ходене, комбинирано с движение, а не заседналост, общо по 2 часа на ден прави чудеса с организма и човек няма никаква нужда от активно спортуване...е за коеф може да поспортува. Но е грешно да се мисли, че ако човек спортува, няма нужда от ходене, от природа и от друго движение. Тези неща осигуряват здраве и релаксират от изтощителното натоварване на спорта.

Сега се усещам, че главната причина за сърдечните проблеми и недоброто оросяване са май токсините в организма. Всеки обикновен човек мъкне в себе си няколко килограма токсини, които се разполагат къде? по стените на съдовете, нервите, важните органи. И пречат, вкл. о на оросяването.

Особено, ако като спортуващ приемащ хранителни добавки. Преди години приемах хранителни добавки (протеини, витамини, някои химикали) и то не активно и много. Две години след като бях спрял един познат окултист сподели, че все още мириша на хранителни добавки. Трябваше яко чистене, за да се освободи организма.

Та, както казвам, няколко са нещата:

- начина на живот. Спорта е елемент от твоя живот, значи трябва да помислиш за начина си на живот. Има спортисти особено занимаващи се с бодибилдинг, които се тъпчат с храна, вдигат в залата, а останалото време гледат да прилагат минимални усилия: съвета "ако можеш да седнеш седни, ако можеш да легнеш легни". Какво е това?! На мен ми прилича на начина, по който угояват гъските за да им расте черния дроб. Държат ги вързани, за да не мърдат и ги тъпчат насила. Така става и с черния дроб на този "спортист". Та аз бих преосмислил начина си на живот и ролята на спорта в него.

- Премахване на токсините, премахване на токсините, премахване на токсините. Една хубава чисто вегетарианска диета (без месо, млечни, риба, яйца) без рафинирани храни, без кафе, без безлкохолни, без консерванти, без бели храни. Това комбинирано с прочистване с пелин и карамфил. Може да потърсиш рецептата в Интернет.

- Има генетични предразположения и особености, които трябва да се вземат предвид. Зависи от генетиката, кръвна група и т.н. Някои кръвни групи не трябва да ядат месо. Някой генетики понасят само някои видове физическо натоварване. Потърси информация за храненето спрямо кръвните групи и начина на живот спрямо генотипа (има и гнига на български)

Другото за потенето може да е в ума причината наистина. Ами опитай се да потърсиш причината. Влез в състоянието, в което създаваш мисъл форми и се опитай да се върнеш назад във времето, за да установиш психологическата причина за потенето.

Тук вече трябва да се установи причината, за да се види какво може да се направи. Може да потърсиш и помощ от психо-терапевт за установяването й. П

ричината може и да не е психологическа разбира се. Има и лечение чрез хирургическа намеса за прекъсване на нервите, които участват в процеса. Но важното според мен е да се види каква е причината.

Но ти сам се усещаш, че "симптомите се засилват в среда с много хора"...

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси, всичко, което си написал, е вярно. Но мисълта ми беше не в някаква теоретична конструкция от рода на "спортувам-следователно не е редно да имам подобни проблеми", а че водя относително здравословен начин на живот, в това число и хранене с прости храни, спазване на някакви часове, като не претендирам, разбира се, за някаква свръх програмност в това отношение. Казах го, просто за да конкретизирам ситуацията. Още повече, че проблемът е видимо наследствен, пък и не ми създава толкова трудности в ежедневието, въпреки че е много неприятен. Доколкото знам и няма сигурно лечение в тази насока в рамките на традиционната медицина.

За изпотяване не смятам, че са нужни хирургични намеси, най-малкото защото нямаше да пиша именно тук. Хурургическата намеса ще има за предмет последствията, а не причините, в което има голяма разлика. Ти сам пишеш, че в това се състои пълноценното преодоляване на проблема :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че не си обърнал внимание на това, което съм написал, т.е. че според обстойни хормонални изследвания нямам проблеми с щитовидната жлеза.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че не си обърнал внимание на това, което съм написал, т.е. че според обстойни хормонални изследвания нямам проблеми с щитовидната жлеза.

Напълно е възможно,ИЗВИНЯВАЙ!( Имаше хора при мен.)Възможно ли е да имаш подсъзнателен страх?

Линк към коментар
Share on other sites

Пусни си пак кръвни изследвания ,но обясни на личния си лекар оплакванията ,които имаш,за да ти пусне два вида кръвни изследвания,освен урината.

Дори и последно да си ги правил преди 2 или 3 месеца ,няма значение!

Хайде .. и успех !

Линк към коментар
Share on other sites

Димитър, прочети за тревожните разстройства - генерализирана тревожност и паник атаки! Би ти помогнала йога, медитация, релаксация, автохипноза! Ако не можеш сам да преодолееш страха си от телесните промени за по-дълго време, потърси специализирана помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Димитър, най-напред - моите поздравления за отношението ти към здравето и физическото тяли на тази възраст! Ти ме зарадва днес.

След като търсиш корена на проблема , при това в емоционално - психическото състояние, мислил ли си по въпроса :

Как и доколко се изявява твоята творческа и трудова активност в професионално-обществената и в личната сфера? Доволен ли си от това, което постигаш? Смяташ ли, че си на прав път в своето професионално реализиране и в отношенията си с близки хора? Имаш ли мечти и желания, които смяташ за невъзможни? Има ли родителски схващания, които се чувстваш задължен да следваш? ...

Мога да пиша още подобни въпроси. Ако малко поне те познавах, щеше да е по-лесно. Виждам, че си интелигентен и търсещ.

В тази насока на търсене много ще ти помогне фактът, че потенето на дланите е наследствено. Обмисли живота на своите близки с такова оплакване - към какво са се стремили, какво са постигнали, кое лично качество им е попречило / помогнало? Как се е развил личният им живот? Защо? Къде не са използвали добри възможности и защо? Къде са могли по друг начин да действат, а не са го направили, защо? ...

Намери общите неща между хората; доколко те се отнасят до тебе? Тук е нужна безмилостна честност към себе си и аз ти пожелавам от сърце да намериш сили за това. И на по-възрастни хора им е трудно.

Споменаваш, че ползваш формули. По някакъв модел ли ги конструираш? Каква литература си чел по въпроса?

Вероятно си попаднал на темата в този форум "Емоционално -психическо състояние и болести". Ще е интересно да споделиш, дали си чел посочените там книги и каква е оценката ти за тяхната полезност ( може би в самата тема, или тук - както сметнеш за по-добре).

До скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

късметче, именно. По принцип имах много трудно детство, свързано с развод на родителите ми още докато съм бил бебе, неразбирателства със връстниците ми от всякакво естество, все детерминанти, имащи капитално значение за целият ти жизнен път вбъдеще в положителна или негативна посока. Дали ако тези събития не се бяха случили, аз щях да пиша и чета в тези форуми, примерно, ако ме разбираш какво имам впредвид. Естествено аз не мога да знам за конкретните измерения на алтернативата. Другояче казано, трябва ли да търся причината за здравословните ми проблеми в периоди, през които, лично според мен, аз съм станал по силен и благодаря на Него, че ме е подложил на тях. Защото аз съм толкова благодарен за изминалия си живот, а в настоящия момент дори съм предоволен от моментното си социално, физическо и пр. състояние. Дали този мой наглед малък проблем, в сравнение с тези на останалите хора( абстрактно казано), не е нужният за всеки човек "свестител", т.е. да ти показва, че тялото ти е нито повече, нито по-малко от един развалящ се и потребим организъм и грижата за него е в твой интерес.

В този ред от мисли, задължително ли е причината да се корени в тежък период ( семейна трагедия и пр.), или един единствен момент може да е нейният базис ( кучешки лай те застига в гръб и се стряскаш). При втората хипотеза са нужни определено по задълбочени практики. И пак повтарям, че искам да се излекувам по духовен път.

А иначе за мисъл-формите: не съм чел материалите във форума ( скоро ще го направя обаче). Бях посещавал един нашумял в България семинар в рамките на един уикенд. Не му е мястото обаче да му правя реклама, още повече да съм инициатор на ненужни полемики на тази тема. Ако има някой, който се интересува, ЛС!

Благодаря на всички :)

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип имах много трудно детство, свързано с развод на родителите ми още докато съм бил бебе, неразбирателства със връстниците ми от всякакво естество, все детерминанти, имащи капитално значение за целият ти жизнен път вбъдеще в положителна или негативна посока. Дали ако тези събития не се бяха случили, аз щях да пиша и чета в тези форуми, примерно, ако ме разбираш какво имам впредвид. Естествено аз не мога да знам за конкретните измерения на алтернативата. Другояче казано, трябва ли да търся причината за здравословните ми проблеми в периоди, през които, лично според мен, аз съм станал по силен и благодаря на Него, че ме е подложил на тях. Защото аз съм толкова благодарен за изминалия си живот, а в настоящия момент дори съм предоволен от моментното си социално, физическо и пр. състояние. Дали този мой наглед малък проблем, в сравнение с тези на останалите хора( абстрактно казано), не е нужният за всеки човек "свестител", т.е. да ти показва, че тялото ти е нито повече, нито по-малко от един развалящ се и потребим организъм и грижата за него е в твой интерес.

Kато махнеш въпросителния вид на изреченията - ти си стигнал до отговорите.

В този ред от мисли, задължително ли е причината да се корени в тежък период ( семейна трагедия и пр.), или един единствен момент може да е нейният базис ( кучешки лай те застига в гръб и се стряскаш). При втората хипотеза са нужни определено по задълбочени практики. И пак повтарям, че искам да се излекувам по духовен път.

Не мисли за това, колко задълбочени практики ще трябват. Започни от малкото. Виж, до какво ще те доведе и накъде ще продължиш.

Относно нашумелия семинар, ще ми е интересно ( на ЛС), кой е и какви са отзивите ти, резултатите.

Ето една формула за добре функционираща кожа, можеш да я повтаряш няколко пъти на ден по 15 мин.

Добра идея е да я запишеш на поздравителна картичка или като текст на мобилния, за да можеш да си я поглеждаш по всяко време.

"С любов и мисли за радост и мир защитавам себе си. Прощавам си миналото и го забравя. Свободен съм още в този момент."

Ако знаех повече за начина ти на живот, бих могла да дам съвет с какво още да я съчетаеш, но и така е добре.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Пробвай инициация в рейки - там освен, че се вдигат енергийните нива, се помага и при изчистването на всички планове - физически, енергиен, ментален, духовен, може да се чисти и кармата. Не знам какво спортуваш, но практики от типа на йога и цигун успокояват духа и балансират енергията. Можеш да работиш също с осъзнаване, изкарвай свободно емоциите си без да ти пука каква евентуална реакция би имало, прави различни медитации - мисля, че груповите такива особено помагат. Можеш и да подпреш малко нервната система с билки и хранителни добавки.

Разбирам те много добре, тъй като имам подобни проблеми, не съм ги решил още, но действам :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте искам да питам за някой добър хомеопат който е в София става въпрос за мъжа ми много разклатена нервна система и от там получава сърцебиене и панически атаки.Четох че може да се лекува с хомеопатия.Моля помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...