Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Детската сексуалност


Recommended Posts

Ами по темата може да се изкаже всеки, дори и да не е психиатър, но поне трябва да е видял повдигнатите въпроси в темата.

Независимо от липсата на конкретен въпрос в заглавието, самите въпроси, които възникват, а и някой вече са дискутирани в темата до сега, според мен са:

- как и кога се проявява детската сексуалност;

- цялата мотивация на детските действия ли е основана на сексуалност;

- има ли сексуален подтекст в действията на "чистите дечица" или "чистотата и мърсотата" са проекция на обременените съзнания на родителите;

- сексуалната енергия (либидото) винаги ли е свързана с некво несъзнавано желание за секс при децата или е проекция на по-висша енергия и отразява желание за социално обвързване;

и т.н.

Както споменах вече - много въпроси могат да възникнат по темата за детската сексуалност!

А п.п.-то в предния беше просто да те насоча, че има и психологични обяснения за задълбочения интерес относно темата за оралния секс при възрастните. Също така те посъветвах, че подобна тема, която очевидно те вълнува, би могъл да започнеш във форум "Психотерапевтични насоки онлайн", където би могъл да получиш мнения от специалисти по въпросите за опознаване на собствената ти форма на проявявана сексуалност и интереси по пътя на опознаването на себе си. 

Нямах желание за задълбочаване по въпроса за оралния секс, тъй като е само една малка част от възможните развития при потисната сексуална енергия при децата, а често е и следствие на външна информация, която бъркаме като наше желание. А това не е по темата, тя е по-обща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Не мисля, че съм кой знай колко "учен", още повече, че не става въпрос за мен, или за това как си възприел включването ми в темата, а за това, за което е публикувана темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...