Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли значение деня, в който сме сънували?


Recommended Posts

Искам да Ви попитам какво значение има в кой ден от седмицата сънуваш,и дали наистина има "празни" сънища? Снощи(понеделник с/у вторник) сънувах много реален сън. Надявам се да ми помогнете. Прочетох значението на тези знаци , които ме интересуваха , но незнам дали ще се изпълни съня ми! МОЛЯ ВИ , ПОМАГАИТЕ!!! :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен няма никакво значение в какъв ден е сънуван сънят.Важен е самият сън и какво е било усещането при събуждане.

Бих ти препоръчала една малка,но много ценна книжка(според мен)- "Алхимия на сънищата" на Вал Глейд.Там е описано почти всичко свързано със сънищата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

На мен са ми казвали, че трябва да си записвам датата, на която съм сънувала съня. Аз така правя, само че до сега не съм открила връзката между датата на сънуване и кога например се сбъдва сънят. Ще се радвам ако пишат хора, които знаят повече по въпроса, защото ми е много любопитно.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен са ми казвали, че трябва да си записвам датата, на която съм сънувала съня. Аз така правя, само че до сега не съм открила връзката между датата на сънуване и кога например се сбъдва сънят. Ще се радвам ако пишат хора, които знаят повече по въпроса, защото ми е много любопитно.

Идеята на сънищата изобщо не е свързана със сбъдване.

Повечето сънища са отработващи проблемите ни и така сънят се явява като един чудесен Психотерапевт.

Има разбира се и Пророчески сънища, но там трябва да има специални "маркери" указващи че сънят е именно такъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви попитам какво значение има в кой ден от седмицата сънуваш,и дали наистина има "празни" сънища?

Денят има значение, ако си настроиш съзнанието, че в определен ден ще сънуваш знаменателен сън. И ако повярваш в това и си го внушиш - няма начин да не те споходи някакво послание.

Имам приятели, които са убедени, ча всеки четвъртък (или понеделник, или събота... при всеки е различно) сънят им е пророчески.. и той наистина впоследствие се оказва такъв (все си мисля, че сто на сто имат нещо индианско в кръвта тия хора rolleyes.gif смайват ме, значи, понякога). Защото при мен всички сънища са "празни" по твоето определение. Някак нямам нагласата да сънувам като си лягам, а имам нагласата да се наспя.. Просто винаги съм смятала, че ако любовта е за двама, то сънят си е само за мен и не ми трябват нашествия biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Знам, че като цяло идеята на сънищата не е свързана със сбъдване. Но има и такива сънища, които са предсказателни (наистина в тях има "маркери", които ги отличават от останалите). Именно за тях се опитвам да разбера-каква е връзката между датата на сънуване и датата, когато ще се сбъдне сънят? Ако някой знае нещо по въпроса, нека сподели...

Редактирано от mimence
Линк към коментар
Share on other sites

Сънуването все още е загадка за нас, но си мисля, че добрия езотерик има най-голям шанс да надникне през булото.

Моето усещане е, че там най-лесно се осъществява фината връзка с духовнота ни същност. Но потопени в материята ни е трудно да намерим общ "език". Душата ни ни изпраща послания, но подобно на дете през дебела стъклен преграда, примерно, не можем да я "чуем". За това подсъзнанието ни използва визуални и други символи,които се надява да ни говорят/напомнят нещо. Колкото повече човек се доверява и обръща внимание на сънищата си, толкова повече ги помни и/защото разбира. Предполагам също, че ако постоянно свързва определени дни от седмицата с определени неща, в крайна сметка ще постигне "съгласие" и "договаряне", онази другата негова същност зад дебелото стъкло постепенно ще изполва точно тези дни, когато усети , че за него означават "еди кво си". Когато вярваш в поверие, свързано със съновиденията в определен ден от годината, то вероятно за теб ще е вярно.

Без съмнение най-голям потенциал за разтълкуване на един сън има самия сънуващ. Макар че понякога основните компоненти на съновиденията са директни проекции на колективното несъзнавано и на общи архетипи.

Зависи и какво те вълнува истински/някой път сами не сме наясно/ също и колко важно е лично за теб. Много учени са достигнали големи открития в съня си, факт е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Мисля, че на всички четящи хора, трябва да е безкрайно ясно, че няма значение нито деня, нито часа на сънуването. Важно е самото сънуване и добрият анализ след това, ако изобщо ще се наложи такъв после.

 

Мисля, че е време, много от езотеричната чалга, особено по отношение на сънуването, да бъде заровена в скрина :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...