Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Вселенските закони (дадени от Алена)


Роси Б.

Recommended Posts

"Вселенските Закони са 111. Всеки един от тях е съобразен с живота не само на планетата Земя, а и с живота на всички останали планети във Вселената. Това, че ние хората се правим на единствени и неповторими като форма на живот, си е само за наша сметка. Космосът живее пълноценно и без нашето признаване.

Вселенските закони са заключени във Вселенската памет. На определен етап на развитие за всяка една планета, те започват да достигат до нея, в онази част, в която разумът на планетата е готов да ги разбере и да ги следва.

Първите Вселенски закони, за които получих разрешение от моите Тибетски Учители, публикувани за първи път през 1998 г. са десет.Това стана в сп."Кармичен кръг"през 2002г., въпреки че за закона за непоискано добро съм говорила поне петилетка по-рано. Сигурна съм, че за някои този факт, че законите се появяват в България на български, е без значение, но уверявам ви, всеки, който мисли така, греши.

........

Четири години по-късно, на 30октомври 2006г. в 22.00ч., получих разрешение от моите Тибетски Учители да оповестя и вторите десет Вселенски закона.

Предлагам ви този цитат от книгата на Алена "Настоящето е само ден";ИКАрос;2009;София; с желанието да коментираме и разсъждаваме заедно върху написаното от нея.

Ето и първият от тези закони, който гласи:

1.За да живееш пълноценно, трябва да знаеш защо си дошъл в твоя свят и откъде си дошъл.

Ще се радвам да чуя вашите коментари.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1.За да живееш пълноценно, трябва да знаеш защо си дошъл в твоя свят и откъде си дошъл.

Ще се радвам да чуя вашите коментари.

Има ли който да знае...

Всички търсения се основават именно на този въпрос.

Един вселенски закон е че ние сме онова, с което се идентифицираме и за което се мислим. Но дали наистина сме.

Линк към коментар
Share on other sites

Има много хора които не си задават въпроса за какво са дошли на този свят, какво трябва да свършят. Когато човек се пробуди духовно и прогледне, тогава започват да го вълнуват тези въпроси и да търси подобаващи отговори. Не знам дали има някой който може да отговори със точност на тези въпроси и да се самоопредели правилно... Това ще да го могат само най-напредналите в материала, за които отговорите на въпросите са основа в/у която градят своя житейски опит!!!

Но ако не знаеш защо си дошъл в твоя свят и откъде си дошъл, ако не знаеш отговорите на тези важни въпроси, дали това може да бъде пречка да водиш пълноценен (пълно-оценен) живот. Самия стимул да открием правилните отговори ще изпълни със смисъл живота ни, и все ще се намери кой да го оцени!! :)

Линк към коментар
Share on other sites

1.За да живееш пълноценно, трябва да знаеш защо си дошъл в твоя свят и откъде си дошъл.

Според мен, освен личният отговор на въпроса: "Защо съм дошъл в моя свят?", на когото всеки сам и индивидуално трябва да търси отговор в това- кой е той в действителност и каква мисия има да изпълни в този си живот, има още едно звучене, което е валидно за всички от една нация, етнос, народност, което ни свързва вече поне на едно стъпало над родовата съдба. Това са въпросите за нашите предци в национален и общочовешки план, а защо не и в космически, вселенски план.

Мисля, че всеки би могъл да се поучи от грешките на своите предци, а и би било още по-добре от техните постижения. Ако говорим за личните минали прераждания, би могъл да се поучи и от собствените грешки, което не е най-важното като информация, ако приемаш и тълкуваш вярно събитията, които ти се случват сега. Толкова за този закон от мен.

А сега искам да ви предложа следващия:

2.Създателят трябва да е в теб, а не около теб. Само така ще са в единение твоят Дух и твоето тяло.

Ще се радвам да чуя вашите коментари.

Линк към коментар
Share on other sites

2.Създателят трябва да е в теб, а не около теб. Само така ще са в единение твоят Дух и твоето тяло.

Създателят според мен е навсякъде, и в нас и извън нас. Само че въпросът е да осъзнаем че е в нас, приемем и оставим да работи и проявява. Ако не Му позволим да работи в света чрез нас, той пак ще е в нас, ще остане скрит и няма да се изяви, но ще продължи да поддържа живота ни! Защото той е свещен.

А за да са в единение (на едно мнение,.. моя интерпретация :) ) нашият Дух и нашето тяло, то трябва да има синхрон м/у тях, да няма противоречия. Трябва тялото и всички клетки в него да се подчинят на духа, защото Духът стои по-високо от плътта. А това е възможно само ако Бог работи на пълни обороти в нас!

Така че вяра и силна воля е необходима, преди всичко.

поздрави и хубав ден!!

Линк към коментар
Share on other sites

Да  е хубав деня на всички :D , които учат- нямам впредвид само студентите.За себе си осъзнах след като преминах през академичните знания, че това е един безкраен процес.Той е съзидателен, осмислящ съществуването, даващ хармония на духа, възпитава ценности.Мисля, че всеки ден и час е предизвикателство с избора, който да направим.Много са трудни изборите, за всяко същество, което е духовно осъзнато, поради факта, че израстването нагоре е свързано със силна болка.Мерило за силата на човешката душа е способността и да понесе и силно страдание.Всяко нещо се плаща с цена, която не е  само разходно-калкулативната, а от какво се отказваме в името на новото.Ето това е смисъла на нашето пребиваване тук на Земята.Доброто мислене е труден процес, но Учителя казва, че за нас е особена привилегия, че сме въплътени в човешко тяло тук и сега.Това е призвание за нас, но също и отговорност пред Вселената.    

Линк към коментар
Share on other sites

"Вселенските Закони са 111. Всеки един от тях е съобразен с живота не само на планетата Земя, а и с живота на всички останали планети във Вселената. Това, че ние хората се правим на единствени и неповторими като форма на живот, си е само за наша сметка. Космосът живее пълноценно и без нашето признаване.

Вселенските закони са заключени във Вселенската памет. На определен етап на развитие за всяка една планета, те започват да достигат до нея, в онази част, в която разумът на планетата е готов да ги разбере и да ги следва.

Първите Вселенски закони, за които получих разрешение от моите Тибетски Учители, публикувани за първи път през 1998 г. са десет.Това стана в сп."Кармичен кръг"през 2002г., въпреки че за закона за непоискано добро съм говорила поне петилетка по-рано. Сигурна съм, че за някои този факт, че законите се появяват в България на български, е без значение, но уверявам ви, всеки, който мисли така, греши.

........

Четири години по-късно, на 30октомври 2006г. в 22.00ч., получих разрешение от моите Тибетски Учители да оповестя и вторите десет Вселенски закона.

Предлагам ви този цитат от книгата на Алена "Настоящето е само ден";ИКАрос;2009;София; с желанието да коментираме и разсъждаваме заедно върху написаното от нея.

Ето и първият от тези закони, който гласи:

1.За да живееш пълноценно, трябва да знаеш защо си дошъл в твоя свят и откъде си дошъл.

Ще се радвам да чуя вашите коментари.

Здравей Роси.

Очевидно книгата на Алена те е впечатлила .Аз не съм чела Алена и ще влизам с интерес в тая тема,за да разбера кои 20 закона от всички 111,са предоставени от Алена на вниманието ни.

Твоите коментари също са ми интересни.

Всяко нещо,което спира вниманието ни и ни кара да разсъждаваме върху него има своето значение.

Питам се обаче дали не бихме могли,да потърсим какво е казал Учителя по т.нар. закони.Може би някои от по-напредналите в изучаването на Словото ще дадат информация по въпроса.

Моето впечатление от малкото,което съм чела и продължавам да чета от Учителя е,че няма област на живота ,върху която да не е казал най-важните неща в беседите си.

Краткия цитат,който си ни дала ме кара да мисля,че Алена прави опит да приложи вече приложен похват от някои американски автори,чрез който да смели и даде информация от древна източна философия на езика на модерния човек в България.Ласкае нас българите с последното изречение на този цитат,но това е опасно.Опасно е внушението за богоизбраност при неподготвени хора,каквито сме повечето хора днес.

Позволявам си да напиша това,защото още първия закон съм чела преди време при Дийпак Чопра-Закон за дхарма("Седемте духовни закона за успеха").Т.е не е нещо ново и за пръв път казано на български.Вторият закон пък е формулиран като принцип на транссърфинга от руския автор Вадим Зеланд в неговите книги .

Чопра за разлика от Алена не претендира за пионерство,а казва,че след като е изучавал древната Аюрведа е решил да я приложи в лекарската си практика ,а чрез книгите си да представи това древно знание в подходящ за западния човек вид.

Моето конкретно предложение е ,ако не възразяваш , като инициатор на тая тема и ако има подготвени хора ,да се опитаме да намерим съответствие на тези закони в Словото или при други автори,ако някой е срещал.

Това предложение не цели критика или отричане ,а обогатяване .

Аз съм убедена,че знанието е едно ,просто стига до нас по различни начини.

Светъл ден и поздрави на всички . :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Klaudia за съдържателното мнение, особено за това:

Моето конкретно предложение е ,ако не възразяваш , като инициатор на тая тема и ако има подготвени хора ,да се опитаме да намерим съответствие на тези закони в Словото или при други автори,ако някой е срещал.

Колкото до темата, дали съм впечатлена, отговорът ми е: и да и не. Поне дотук не съм срещала така систематизирано поднесени вселенски закони с конкретно, разбираемо "на езика на модерния човек" (както се изразяваш ти) съдържание. Не съм впечатлена от факта, че са дадени на български език, подобно тълкуване срещам и при други български автори и не мисля, че всички страдат от прекалена гордост и ни ласкаят без основание. Тук можеш да се замислиш върху примера, който ти си дала за нашия Учител- Петър Дънов, с когото имаме основание да се гордеем.

Моето впечатление от малкото,което съм чела и продължавам да чета от Учителя е,че няма област на живота ,върху която да не е казал най-важните неща в беседите си.

Ако говорим за нашето съвремие, мисля че имаме и други, достатъчно интересни автори на езотерична литература, които тепърва ще доказват своя авторитет в световен мащаб. Аз поне харесвам много Мариана Везнева, Йорданка Николова, Христо Нанев. И всички те акцентират върху важната роля, която е играл и ще играе българският род. Може би наистина ни е нужна само повече увереност.

С това обаче не умаловажавам ни най-малко знанието, което черпят всички от древните източници. За съжаление много от тях са изгубени безвъзвратно за нас, или са на такъв език и в такъв стил, за който ни трябва превод и тълкуване. Оттам няма как авторът, препредал древния текст да не е вложил своя субективен поглед и да не е поизкривил понятията.

Аз съм убедена,че знанието е едно ,просто стига до нас по различни начини.

Аз също като теб съм сигурна в това.

От всичко, написано от теб дотук, не разбрах само как тълкуваш ти самата първите два закона, които публикувах в темата.

Аз ще се въздържа от коментарии по втория закон, защото той обхваща теми, достатъчно дълго обсъждани в нашия форум като тази за свободната воля и изборът, който всеки прави във всяка ситуация в живота си, пък бил той и неправилен, все неща, за които съм си казала личното мнение. Но ще ви предложа поредния вселенски закон според Алена. А той гласи:

3. Всичко е живот.Уважавай живота около теб. Уважавай всички живи същества във Вселената, защото може би си бил или ще бъдеш един от тях в някое свое въплъщение.

Ще се радвам да чуя вашите коментарии.

Линк към коментар
Share on other sites

Роси,не претендирам за съдържателност и моля да ми простиш,ако с мнението си те засегнах.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Klaudia, не си ме засегнала, даже напротив, много се зарадвах на написаното от теб. Това за пореден път ми доказа, че в България мислещите хора все още ги има, дори имам усещането, че се множат, което е добре. Но така разводняваме темата, бихме могли да си разменим тези и други подобни реплики на лични, не мислиш ли?

Последно все пак да уточня, няма какво да ти прощавам.

Желая ти хубав ден! :)

Линк към коментар
Share on other sites

http://flyovertheworld.blogspot.com/2008/0...og-post_07.html

На мен много от тези закони ми звучат съвсем като "законите" на Христос. По-скоро като правила на живота. И наистина са засегнати, описани в беседите на Учителя. Той обаче не ни дава нищо директно, а развива чрез Словото ума и сърцето ни, за да се приближим сами до Висшето съзнание и съответно да разберем тези закони. Някои от тези закони и при Маите са описани...

Между Учител-/Мойсей, Христос, Буда, Беинса Дуно.../ и автори на езотерична литература има разлика. Учителите ни донасят знание, повдигат Духа. Другите са хора, търсещи това знание /като много от нас/.

Разбира се има хора със способности и са напреднали в духовния път. И това е прекрасно :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Хубави са тези закони - истини и наистина могат да са в полза на човека, ако ги осъзнае и прилага.

Ама развалихте темата на Роси.

Тя имаше желание да ги помества един по един и да говорим по тях.

С това нарушавате важен вселенски закон. Сещате ли се кой? :D

Така става всеки като е "знаещ"...

А кой е автора и носи знанието за вселенските закони знае един Бог. :P

Добро утро :rolleyes:

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Добро да бъде утрото и светъл денят на всички ни.

Скъпи приятели,значи имаме чудесна възможност да се опитаме да възстановим хармонията и да направим опит свързан с една друга тема в тоя форум.Темата за хармонията,по която днес Диана Илиева има интересен коментар,който аз поддържам.

Роси,ти вчера ме попита какво мисля ,какво е мнението ми по публикуваните правила-закони.

Аз на принципа от оная приказка за Василиса прекрасна,че утрото е по-мъдро от вечерта, отложих отговора си за днес,защото вчерашния ден по причина на изказанто от мене мнение наистина породи дисхармония.

Първо,ако ми позволиш,искам да ти дам обяснение за реакцията си.Още докато пишех поста, имах опасения,че моите думи ще породят отпор.Защо въпреки това публикувах?Защото се поддадох на изкушението да си кажа какво мисля.Не беше проява на мъдрост.Не отсях зърното от плявата навреме.Е всички грешим,нали.Осъзнавах съвсем ясно,че се подразних от Алена,към която напоследък съм със смесени чувства.Но стоварих това върху тебе и хубавата тема.Това беше една моя погрешка.Осъзнах я ,но думите бяха казани.

А както писа тук в една друга тема xameleona-

Следете за мислите си,ще пожънете думи.

Следете за думите ,защото ще пожънете дела.

Следете за делата си,защото ще пожънете навици.

Внимавайте за навиците,защото ще пожънете съдба.

Аз не спрях навреме мислите си(можех просто да игнорирам Алена),стигнах до думите и ето резултата-дисхармония

Пиша това толкова подробно,защото мисля,че сме се събрали заедно да прилагаме и да се учим взаимно на толерантност.

По същество и по темата искам да кажа,че правилата,които са ни дадени аз лично приемам .

Първият закон е наистина нещо много важно и съществено.Да намери човек отговора на въпроса Защо е тук.

Няколко години работих по 7-те духовни закона на успеха на Дийпак Чопра.Този закон,който при него е Закон за дхарма,ми е един от най-трудните.

И до днес по навик,като се събудя сутрин ,в момента,в който се сетя кой ден от седмицата сме ,първото нещо,което ми излиза веднага след това е законът на деня.Чопра условно определя всеки ден от седмицата на един закон.Например вчера беше ден на закона за причината и следствието,днес е закон за най-малкото усилие,а закона за дхарма е на деня събота.

Това са все различни начини и подходи на хора-автори,както правилно ни насочва вниманието xameleona.Те са по-напреднали в своите духовни търсения ,някои от тях имат своите духовни Учители и връзката с тях и са проводници на древни знания .

Интересно ги е дала Алена.Буди размисъл и провокира към себеанализ.В тоя закон за мен наистина важен е въпроса -Защо съм дошъл.Втората част-Откъде идвам,не ми е толкова съществена.Може би ,защото това е един отговор свързан с миналото,а то е история.Или защото мисля,че не ми е дадено да знам отговора и намирам в това смисъл ,да вървя непредубедено през днешния си ден.Знам ли защо не ме интересува тая част.Със сигурност,ако греша в това си мнение скоро сама ще се убедя.От опит знам,че ако не приемам нещо,то постоянно ми излиза в разни ситуации ,до тогава, докато го приема и разбера.

По второто правило ,моят коментар е аналогичен на вече направения от друг участник -galgo и за да не удължавам мнението просто се присъединявам към казаното.

Роси,развивай спокойно темата си.

Наистина е добра.

За мен е интересно да чета мненията на съфорумците ,с които съм тук заедно.

Радвам се,че с тебе например имаме общи интереси.Харесвам и чета Мариана Везнева от цитираните от тебе български автори.

Хубав и светъл ден на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! За съжаление, нямам време да вземам подробно отноиение по този мн.важен въпрос. Само ще споделя, че според мен думата "закони" е добре да се види в какъв смисъл ще я вземем. Защото някои разбират под нея основните природни закономерности, които ги има и в духовния и в материалния план (7-те на херметистите например). Други разбират ръководни принципи за живота на човека (да речем, 7-те навикана Стивън Кови). Тяхното объркване не ми допада, така че единия закон да касае едното, другия другото, третия пак първото и т.н. Доколкото ми е известно, и двата групи принципи са били широко изяснавани от световните Учители и мъдреци, но без да се прави такова произволно смесване, т.е. ако са говорили за единия вид закони, то е било за тях, ако са наставлявали за втория вид принципи, то в момента е било за тях и т.н. Може би съвременните автори има какво да научат от древните, защото сега информацията е повече, но не винаги и нейното ясно осмисляне... :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Клаудия, не мисля, че има проблем с което и да е мнение. :)

Нормално е да имаме различни виждания. За Алена-има неща, които много ми допадат и други, към които съм малко резервирана. Но в крайна сметка ние сме различни и сме тук да се учим. А всеки е на различна част от Пътя. А и свободата е важна в духовните ни търсения.

Може би съвременните автори има какво да научат от древните, защото сега информацията е повече, но не винаги и нейното ясно осмисляне...

Да, в последно време има доста смесване на учения и автори. За начало, поне първите 5-7 г. след като започнем духовно търсене е добре да имаме Един Учител. И след това да разширяваме и отсяваме нужното от ненужното... Докато не разберем, че всичко е Едно...

3. Всичко е живот.Уважавай живота около теб. Уважавай всички живи същества във Вселената, защото може би си бил или ще бъдеш един от тях в някое свое въплъщение.

И аз, и цветето и котката, всички сме едно и също, материя с различна плътност и вибрация. Всичко Е Светлина.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с Добромир, че във формата в която са поднесени нещата, могат да се определят по-скоро като правила (напътствия), отколкото като закони. Всъщност самите закони отново присъстват, но не така явно, както в първото изречение на третия случай например – „Всичко е живот“. Ще споделя някои разсъждения по първите три правила, въпреки че цялото това класифициране и фиксиране не ми допада.

1.За да живееш пълноценно, трябва да знаеш защо си дошъл в твоя свят и откъде си дошъл.

Значи имаме минало и бъдеще (цели). Това, откъде сме дошли, определя нашето съдържание; това, което сме ние. Това, което сме, определя това, което можем да бъдем. Много е важно с какво ще се отъждествим, а отъждествяването е според това, как ще си отговорим на въпроса „откъде идваме“ и с какво свързваме това.

В по-тесен смисъл ние е добре да не се носим по течението по време на живота си, а да имаме ясно определена цел, която да следваме. Целта ще зависи от това с какво сме се отъждествили – с егоистичните си желания или със своята душа.

2.Създателят трябва да е в теб, а не около теб. Само така ще са в единение твоят Дух и твоето тяло.

Докато в първото правило се споменава, че идваме от някъде, то сега директно се говори за „Създателят“. Тук няма да си спестя малко критика. „Твоят“ е крайно неподходящо да се отнесе към Духа, особено когато се формулира някакво правило (в обикновен разговор е донякъде допустимо). Също са неприемливи думите „а не около теб“, които могат да доведат до сериозно объркване, ако се вземат буквално. „Създателят“ е в нас и около нас. Въпросът е да признаем съществуването му в себе си и да водим живота си от тази позиция, носейки съответната отговорност.

3. Всичко е живот.Уважавай живота около теб. Уважавай всички живи същества във Вселената, защото може би си бил или ще бъдеш един от тях в някое свое въплъщение.

В закон „може би“ няма никакво място. Всяко същество във Вселената е, било е или ще бъде човек. Човек е , бил е или ще бъде на мястото на същество от всеки вид във Вселената. Това е заявявано твърдо и ясно от не един автор. Последното изречение бих изменил на: Уважавай всички живо същества във Вселената, защото те са проявление на същия живот, който се проявява и в тебе.

Линк към коментар
Share on other sites

3. Всичко е живот.Уважавай живота около теб. Уважавай всички живи същества във Вселената, защото може би си бил или ще бъдеш един от тях в някое свое въплъщение.

Благодаря на hameleona и на Станимир за коментара върху тези изречения. Можем и да не ги наричаме закони. Можем да ги наричаме правила, ако това ви харесва (на Станимир и на Добромир).

Моят коментар е свързан с това, че човекът в този четвърти кръг от развитието на нашата планета е минал през минерала(първи кръг), растението(втори кръг), животното(трети кръг) и очаква своя по-висш етап в еволюцията си като духовно същество(ангел) през следващия пети кръг. Ние всички съществуваме едновременно (заедно) и се налага да си взаимодействаме. А всеки знае, че съчувства и съпреживява на другите тогава, когато той самия е преживял неговото положение. Затова е важно да знаем, че сме били в положението на другите или ще дойдем и до този вид съществуване. Тогава ще бъдем по-действено съпричастни в общуването и взаимодейсвието си.

А сега ще прескоча номер 4., защото заедно с номер 6. вече са предложени и коментирани в отделна тема-

Не прави непоискано добро- и е хубаво обсъждането да се продължи там.

Ето обаче "правило" номер:

5.Доброто е ключ за вратите към другите светове.

Ще се радвам да чуя вашите коментарии.

Линк към коментар
Share on other sites

5.Доброто е ключ за вратите към другите светове.

Това мисля, че е известно на всички участващи в този форум. Защо доброто е ключ към другите (духовните) светове? Бог е добро. Доброто е нашата същност. Доброто сме ние самите. Това, доколко реално владеем себе си, доколко сме свободни, зависи от това, как разбираме себе си като добро, как го проявяваме. Само истинската ни същност може да пътува свободно между световете. Всичко останало принадлежи към всеки отделен свят и не може да го напусне. Ние не можем да вземем злото със себе си, то принадлежи на този свят. Докато сме свързани с него, ние ще останем в този свят.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

...

Всяко същество във Вселената е, било е или ще бъде човек. Човек е , бил е или ще бъде на мястото на същество от всеки вид във Вселената. Това е заявявано твърдо и ясно от не един автор.

...

:o

Koй автор е заявил това твърдо и ясно?

...

Моят коментар е свързан с това, че човекът в този четвърти кръг от развитието на нашата планета е минал през минерала(първи кръг), растението(втори кръг), животното(трети кръг) и очаква своя по-висш етап в еволюцията си като духовно същество(ангел) през следващия пети кръг.

...

Роси, защо мислиш така?

Защото според Р.Щайнер минералното царство е създадено много след човека. Човекът е съществувал, но не в този си вид. Между другото и в Библията е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Диана! Въпросът ти "защо мислиш така?" изисква като отговор доста изчерпателна информация. И понеже не е това целта ми в тази тема, ще се огранича само с отговора, че съм чела тази информация в езотеричната литература.

А сега ще коментирам номер:

5.Доброто е ключ за вратите към другите светове.

В миналото хората са били по- духовни същества, много по-добри и по-умни. Заслуга за това са имали и контактите им с по-разумни същества от други светове. Тук говоря за третата раса и основно за четвъртата(атлантите). С потъването в материализма, егоизма и озлоблението се затварят доста от човешките способности.

Но и в ден днешен съществуват хора, макар и много по-малко, които могат да контактуват с другите светове. Ако се замислим, едно от основните им качества е тяхната добронамереност.

В тази връзка, но с обратен знак, трябва да се тълкува и следващия номер:

7. За поискано и получено добро, на което си отговорил със зло, ще заплатиш с най-тежко кармично наказание.

Ще се радвам да чуя вашите коментарии.

Линк към коментар
Share on other sites

Дойдох от много далече пресичайки млечнолилави светлинни морета

2 ~ Да любиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с всичкия си ум и с цялата си сила.

3 ~ Да любиш ближния си като себе си ; Не убивай!

Който не прави никакво зло, прави добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Тези вселенски закони важат ли за Земята, или са само за Вселената? :)

На Земята живите същества живеят като се изяждат едни други и страдат ако не сполучат в това по простата причина че имат корем да напълнят. Има ли добро и зло в това или е чиста функционалност? Хората пък в добавък имат и глави да пълнят с знания и сърца с емоции. Има ли добро и зло в това или е чиста функционалност с цел стремеж към щастие? Могат ли да съществуват закони без да имат функционален и балансиращ смисъл за Земята, Вселената или която и да е система?

Линк към коментар
Share on other sites

В така формулираните закони има доста дисхармония. За пореден път виждам, колко е важно да се подбират точните думи и определената вибрация.

Не е случайно, че в Библията Слово и Хляб са едно и също.... :feel happy:

1.За да живееш пълноценно, трябва да знаеш защо си дошъл в твоя свят и откъде си дошъл.

1. За да живееш пълноценно, разбери от къде идваш и накъде отиваш.

7. За поискано и получено добро, на което си отговорил със зло, ще заплатиш с най-тежко кармично наказание.

7. На поискано и получено добро, не отвръщай със зло, за да не си навличаш карма. ;)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

7. За поискано и получено добро, на което си отговорил със зло, ще заплатиш с най-тежко кармично наказание.

Това дали са поискали или не са поискали от тебе да извършиш нещо, няма никакво значение при определянето на кармата. Кармата се определя единствено от собствените ни мотиви и действия. Ако отговорим със зло ще поличим отрицателна карма без значение дали действията ни са в отговор на добри или лоши постъпки от ответната страна.

Малко извън темата, най-тежка карма носи предателството. Предателството е предприемане на действия срещу цялото от което човек е съставна част. Тук говоря разбира се за цяло от духовна гледна точка, а не например определена социална организация, държава, фирма или др. под.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...