Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Щом Ви е предписано от лекуващия лекар, ще го приема.

В хомеопатичния Реперториум главният симптом при който би могло да се предпише това хомеопатично л-во е: Уремия.

Уремия означава самоотравяне на организма с токсични продукти от обмяната на веществата при нарушена функция на бъбреците.

Линк към коментар
Share on other sites

... да допълня, че на сайта, който ви дадох, може директно да го поръчате от Хелиос - с кредитна карта или някой който пътува до Лондон и обратно да Ви го донесе. Препоръчвам Ви по-ниска потенция, като по-нежно действаща, например 12С или 15С, а най-добре потенция LM-1

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander, много полезна тема. Поздрави!

Ще ходя на ски, какви хомеопатични лекарства ще ме посъветвате да нося със себе си? Предварително благодаря за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , имам следния проблем и след дълги консултации с лекари се насочих към хомеопатията. 22-годишно момче съм и от 5 години имам проблеми с коста . След консултация с лекар , скоро разбрах че имам мазна себорея (всички симптоми са на лице) . Писна ми само да пия някакви хапчета и да се тровя без ефект , а положението никак не е розово със Себореята . Ако можете да ми помогнете....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам бебе на 10 месеца. На 2 месеца направи заден ринит и от тогава ползвам услугите на хомеопат, който лекува с Боарон. Наистина оправи хремата и детето не е боледувало от нещо по-сериозно, но ме притеснява факта, че не е спирала да пие такива лекарства вече 7 месеца.Изписаха и ги за имунната система - Силицея, сулфур йодатум и натрум муриатикум. Не трябва ли да почива все пак за известно време организма . Идругият ми въпрос - преди десетина дни я замедох отново при лекарката с оплакване повръщане и разтройство. Изписа ни Арсеникум албум 30 и Бисмутум 9. След прием от три дни нямаше ефект и аз ги спрях.Вече детето е здраво, но забелязах странна промяна в поведението и . На третият ден от приема на тези лекарства се промени коренно . Тя по принцип е спокойно ,мило детенце, а изведнъж стана капризна и проявява много често гняв. Ядосва се много лесно. Въпросът ми е : Възможно ли е това да е предизвикано от грешно изписано лекарство- например Арсеникум албум?Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander, много полезна тема. Поздрави!

Ще ходя на ски, какви хомеопатични лекарства ще ме посъветвате да нося със себе си? Предварително благодаря за отговора.

Не съм Александър ,но ще си позволя да отговоря вместо него.Нужна е Arnica ,ако има травма

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander, много полезна тема. Поздрави!

Ще ходя на ски, какви хомеопатични лекарства ще ме посъветвате да нося със себе си? Предварително благодаря за отговора.

Здравей Майче,

В София има една хомеопатична аптека, на ул. Чаталджа 13 където има готови комплектчета хо л-ва за спешна помощ, м-у които и за планина, с упътване за употребата им.

Приятни ски и добър сняг!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , имам следния проблем и след дълги консултации с лекари се насочих към хомеопатията. 22-годишно момче съм и от 5 години имам проблеми с коста . След консултация с лекар , скоро разбрах че имам мазна себорея (всички симптоми са на лице) . Писна ми само да пия някакви хапчета и да се тровя без ефект , а положението никак не е розово със Себореята . Ако можете да ми помогнете....

Здравейте,

Наистина е време вече да спрете да се тровите... без ефект.

Пиша Ви на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам бебе на 10 месеца. На 2 месеца направи заден ринит и от тогава ползвам услугите на хомеопат, който лекува с Боарон. Наистина оправи хремата и детето не е боледувало от нещо по-сериозно, но ме притеснява факта, че не е спирала да пие такива лекарства вече 7 месеца.Изписаха и ги за имунната система - Силицея, сулфур йодатум и натрум муриатикум. Не трябва ли да почива все пак за известно време организма . Идругият ми въпрос - преди десетина дни я заведох отново при лекарката с оплакване повръщане и разтройство. Изписа ни Арсеникум албум 30 и Бисмутум 9. След прием от три дни нямаше ефект и аз ги спрях.Вече детето е здраво, но забелязах странна промяна в поведението и . На третият ден от приема на тези лекарства се промени коренно . Тя по принцип е спокойно ,мило детенце, а изведнъж стана капризна и проявява много често гняв. Ядосва се много лесно. Въпросът ми е : Възможно ли е това да е предизвикано от грешно изписано лекарство- например Арсеникум албум?Благодаря предварително.

Здравейте!

Бихте ли казали и "схемата" по която 7 месеца са вземани изброените от Вас хомеопатични л-ва?

По принцип хомеопатичното л-во може да помогне, например при потискан гняв, гневът да спре да бъде потискан, преглъщан и да започне да "излиза" навън, което е добре за пациента, но не и за околните.

Дали е така, трудно може да бъде разбрано така, в интернет форум, колкото и подробно да е описанието на случая.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам бебе на 10 месеца. На 2 месеца направи заден ринит и от тогава ползвам услугите на хомеопат, който лекува с Боарон. Наистина оправи хремата и детето не е боледувало от нещо по-сериозно, но ме притеснява факта, че не е спирала да пие такива лекарства вече 7 месеца.Изписаха и ги за имунната система - Силицея, сулфур йодатум и натрум муриатикум. Не трябва ли да почива все пак за известно време организма . Идругият ми въпрос - преди десетина дни я заведох отново при лекарката с оплакване повръщане и разтройство. Изписа ни Арсеникум албум 30 и Бисмутум 9. След прием от три дни нямаше ефект и аз ги спрях.Вече детето е здраво, но забелязах странна промяна в поведението и . На третият ден от приема на тези лекарства се промени коренно . Тя по принцип е спокойно ,мило детенце, а изведнъж стана капризна и проявява много често гняв. Ядосва се много лесно. Въпросът ми е : Възможно ли е това да е предизвикано от грешно изписано лекарство- например Арсеникум албум?Благодаря предварително.

Здравейте!

Бихте ли казали и "схемата" по която 7 месеца са вземани изброените от Вас хомеопатични л-ва?

По принцип хомеопатичното л-во може да помогне, например при потискан гняв, гневът да спре да бъде потискан, преглъщан и да започне да "излиза" навън, което е добре за пациента, но не и за околните.

Дали е така, трудно може да бъде разбрано така, в интернет форум, колкото и подробно да е описанието на случая.

Здравейте! Извинете ме за късният отговор, но чак сега успях да вляза в сайта.Схемата се променяше през тези месеците. Последната схема е тази: Силицея 15 СН - по 3 гр. в сряда и събота , Сулфур йодатум- всеки ден по 3гр.и Натрум муриатикум - 10гр. в събота. Другите две лекарства - Арсеникум албум 30 и Бисмутум 9.ги пихме само 3 дена по 3 гр.

Редактирано от Ell
Линк към коментар
Share on other sites

Ell

Здравейте! Извинете ме за късният отговор, но чак сега успях да вляза в сайта.Схемата се променяше през тези месеците. Последната схема е тази: Силицея 15 СН - по 3 гр. в сряда и събота , Сулфур йодатум- всеки ден по 3гр.и Натрум муриатикум - 10гр. в събота. Другите две лекарства - Арсеникум албум 30 и Бисмутум 9.ги пихме само 3 дена по 3 гр.

Този смесен прием по "схема" е типична за алопатично предписване на хомеопатични л-ва.

При класическата хомеопатия не се предписва така, а се дават само едно единствено хомеопатично л-во в определен момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Ell

Здравейте! Извинете ме за късният отговор, но чак сега успях да вляза в сайта.Схемата се променяше през тези месеците. Последната схема е тази: Силицея 15 СН - по 3 гр. в сряда и събота , Сулфур йодатум- всеки ден по 3гр.и Натрум муриатикум - 10гр. в събота. Другите две лекарства - Арсеникум албум 30 и Бисмутум 9.ги пихме само 3 дена по 3 гр.

Този смесен прием по "схема" е типична за алопатично предписване на хомеопатични л-ва.

При класическата хомеопатия не се предписва така, а се дават само едно единствено хомеопатично л-во в определен момент.

Затова реших да се насоча към класически хомеопат.Моля Ви ако знаете добър хомеопат в Пловдив препоръчайте ми.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

имам разширена вена на левия крак под коляното,прилича на нагънат червей.Понеже не ме боли личния лекар ми предписа лиотон 1000 гел.Близо шест месеца пих венифит на доктор Тошков,но хапчетата са много гадни за пиене и ги спрях.Има ли хомеопатично лекарство за разширени вени?Ако някой знае хомеопат в Монтана да каже ?Благодаря предварително за отделеното внимание!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам разширена вена на левия крак под коляното,прилича на нагънат червей.Понеже не ме боли личния лекар ми предписа лиотон 1000 гел.Близо шест месеца пих венифит на доктор Тошков,но хапчетата са много гадни за пиене и ги спрях.Има ли хомеопатично лекарство за разширени вени?Ако някой знае хомеопат в Монтана да каже ?Благодаря предварително за отделеното внимание!

Здравейте,

Не, в Монтана няма класически хомеопат, поне аз не съм чувал да има.

Колкото до разширени или варикозни вени, да, хомеопатията може много да помогне, без при това да има странични ефекти.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес чух по телевизията ужасяваща статистика за България. Над 450000 онкоболни, 33000 новооткрити случаи на рак, и 15000 - 20000 от тах умират за 1 година, все едно да изчезне един град в България!

Въпроса ми е, какво може да направи хомеопатията срещу тази страшна болест?

Линк към коментар
Share on other sites

Днес чух по телевизията ужасяваща статистика за България. Над 450000 онкоболни, 33000 новооткрити случаи на рак, и 15000 - 20000 от тах умират за 1 година, все едно да изчезне един град в България!

Въпроса ми е, какво може да направи хомеопатията срещу тази страшна болест?

Майче, хомеопатията не само може, ами и прави много, особено като профилактика. Всеки професионален класически хомеопат може да установи карцинозиновата предиспозиция, наричана в хомеопатията - Карцинозинов Миазъм и с подходящото ивдивидуално хомеопатично л-во, да "изведе" пациента в безопасност.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не се взема профилактично, нито се повтаря често. Защо? - защото потенцията (силата) му не е ниска, а средно висока 200СН, а с тази потенция шега не бива!

Освен това, дори и в рекламата му се казва: "...при първите симптоми на грип!"

Не се разочаровайте от хомеопатията ако не ви подейства, защото е "индивидуално показан" за около 10% от хората, за останалите 90% - нищо!

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересни неща прочетох (благодаря на автора), мисля че в основни линии разбрах разликата между класическата и бойронската хомеопатия. Ходим от септември 2010та при лекарка хомеопат, преоръча ни я колежка на жена ми, предписва лекарства на Бойрон понякога по 2-3 наведнъж и сякаш има ефект, имаме 2 деца и от тогава антибиотик не се взимали но честичко ходим я за сополи, кашлица или гърло. Сега излиза, че лекуваме само симтомите, а всеки разумен човек ще предпочете да се елиминират причините. Конкретния ми въпрос е може ли да ми препоръчате класически хомепоат в Пловдив.

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересни неща прочетох (благодаря на автора), мисля че в основни линии разбрах разликата между класическата и бойронската хомеопатия. Ходим от септември 2010та при лекарка хомеопат, преоръча ни я колежка на жена ми, предписва лекарства на Бойрон понякога по 2-3 наведнъж и сякаш има ефект, имаме 2 деца и от тогава антибиотик не се взимали но честичко ходим я за сополи, кашлица или гърло. Сега излиза, че лекуваме само симтомите, а всеки разумен човек ще предпочете да се елиминират причините. Конкретния ми въпрос е може ли да ми препоръчате класически хомепоат в Пловдив.

Здравейте!

Писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Кажете, ако обичате, как да се справя с кашлицата, която не ме оставя вече 3-та седмица. Кашлицата я усещам в гърлото, понакога е суха, понякога влажна, без температура съм, най-много до 37.5.

Линк към коментар
Share on other sites

Кажете, ако обичате, как да се справя с кашлицата, която не ме оставя вече 3-та седмица. Кашлицата я усещам в гърлото, понакога е суха, понякога влажна, без температура съм, най-много до 37.5.

Майче, изглежда карате грип щам Бризбейн, който прогича без температура. Това не трябва да Ви успокоява, а напротив внимавайте възпалението от Ларинкса неусетно да не проникне в белите дробове.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес чух по телевизията ужасяваща статистика за България. Над 450000 онкоболни, 33000 новооткрити случаи на рак, и 15000 - 20000 от тах умират за 1 година, все едно да изчезне един град в България!

Въпроса ми е, какво може да направи хомеопатията срещу тази страшна болест?

Вече и в сериозните специализирани издания, които последни могат да бъдат обвинени в пристрастие, се чуват гласове в подкрепа на фактите, че хомеопатичните лекарства могат успешно да унищожават раковите клетки.

International Journal of Oncology:

Cytotoxic effects of ultra-diluted remedies on breast cancer cells

Е, заобиколили са използването на думата Homeopathic remedies и са я заменили с: "ultra-diluted remedies" но то си е същото.

Ето и оригиналния текст:

"The use of ultra-diluted natural products in the management of disease and treatment of cancer has generated a lot of interest and controversy. We conducted an in vitro study to determine if products prescribed by a clinic in India have any effect on breast cancer cell lines. We studied four ultra-diluted remedies (Carcinosin, Phytolacca, Conium and Thuja) against two human breast adenocarcinoma cell lines (MCF-7 and MDA-MB-231) and a cell line derived from immortalized normal human mammary epithelial cells (HMLE). The remedies exerted preferential cytotoxic effects against the two breast cancer cell lines, causing cell cycle delay/arrest and apoptosis. These effects were accompanied by altered expression of the cell cycle regulatory proteins, including downregulation of phosphorylated Rb and upregulation of the CDK inhibitor p27, which were likely responsible for the cell cycle delay/arrest as well as induction of the apoptotic cascade that manifested in the activation of caspase 7 and cleavage of PARP in the treated cells. The findings demonstrate biological activity of these natural products when presented at ultra-diluted doses. Further in-depth studies with additional cell lines and animal models are warranted to explore the clinical applicability of these agents. "

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, моля ви да ме посъветвате. Ходих на хомеопат за акнето ми. Той ми предписа Тестостероне 15 CH. Според изслеванията ми обаче моят тестостерон е под долна граница тоест доста нисък. Като казах това на хомеопата, той заяви, че изследванията често грешат и нямат особено значение. Като се замисля аз наистина имам не само акне, но и окосмяване по лицето. Според вас трябва ли да пия този Тестостероне 15 CH? Има ли опасност да го взимам, ако тестостерона ми е нисък? Само при висок ли се предписва? Моля ви за спешен отговор?!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...