Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, Александър!

Явно аз съм останала с погрешна представа като съм мислила, че точно това състояние /примерно Nat m/ се лекува и човек впоследствие ще се справя по-лесно с притесненията, които други хора с лека ръка подминават. Нали в случая се лекува организма като цяло и би трябвало да може да се справи със стресовите ситуации, след като вече сме излекувани?Да приемем, че е действително както Вие споменахте, че сме подложени на постоянен стрес /който не може да се избегне/ - как се процедира тогава, след като едно лекрство с дадена потенция /което в случая е изиграло важната роля в оздравителния процес/ не може да се приема повече от веднъж, а симптомите са отново налице?

Поздрави,

Редактирано от valin
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

Явно аз съм останала с погрешна представа като съм мислила, че точно това състояние /примерно Nat m/ се лекува и човек впоследствие ще се справя по-лесно с притесненията, които други хора с лека ръка подминават. Нали в случая се лекува организма като цяло и би трябвало да може да се справи със стресовите ситуации, след като вече сме излекувани?Да приемем, че е действително както Вие споменахте, че сме подложени на постоянен стрес /който не може да се избегне/ - как се процедира тогава, след като едно лекрство с дадена потенция /което в случая е изиграло важната роля в оздравителния процес/ не може да се приема повече от веднъж, а симптомите са отново налице?

Поздрави,

В "Органон на лечебното изкуство" от бащата на хомеопатията, Ханеман, която книга е философската парадигма на хомеопатията, са разгледани всички възможни случаи, при които хомеопатичното л-во може да се повтори, не бива да се повтаря, трябва да се проследи и дори преразгледа случая и т.н. и т.н. и всичко това е в динамична възка с реакцията на жизнената сила, и промените (или не) в окръжаващата среда, които влияят върху лечебния процес.

Въобще нещата са много по-сложни, отколкото изглеждат на пръв поглед и ролята на добрия хомеопат, като обективен и безпристрастен наблюдател е, да вземе пред вид всичко това при избора си - да повтори ли не хо л-вото, да промени или не потенцията му, да смени или не л-вото и т.н. и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

Явно аз съм останала с погрешна представа като съм мислила, че точно това състояние /примерно Nat m/ се лекува и човек впоследствие ще се справя по-лесно с притесненията, които други хора с лека ръка подминават. Нали в случая се лекува организма като цяло и би трябвало да може да се справи със стресовите ситуации, след като вече сме излекувани?Да приемем, че е действително както Вие споменахте, че сме подложени на постоянен стрес /който не може да се избегне/ - как се процедира тогава, след като едно лекрство с дадена потенция /което в случая е изиграло важната роля в оздравителния процес/ не може да се приема повече от веднъж, а симптомите са отново налице?

Поздрави,

Малко допълнение към Алекс,

Ако лекарството е точно подбрано и е конституция,то може да се налага вземането му на известни периоди,като промяна на потенцията може да има.

При положение,че се налага постоянно повишаване на потенцията и действието се изчерпва по-бързо,това е близко,но не точното л-во.Или се налага междинен прием на л-во за изчистване на миазма.Понякога се налага да се мине през повече лекарства,защото слоевете на потискане на жизнената сила са повече-пример обелването на лук,за да достигнем до сърцевината на проблема,трябва да се изчистят последвали въздействия от стресове,които са се насложили....

Хомеопатичното лекарство дава енергията да се промени начина на мислене и да излезе от погрешния модел на мислене.Тогава човек е в хармония,независимо от заобикалящата среда и случващото се,а и самото то се променя.Когато се променим самите ние,то и всичко около нас се променя....

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговорите

Аз се доверявам на хомеопата, който ме лекува и за миг не съм подлагала на съмнение неговите компетентност и възможности, т.к. той ме извади от онзи омагьосан кръг, в който си ме подхвърляха алопатичните лекари в продължение на година и половина. Знам, че в един такъв момент мога да му се доверя,т.к. съм сигурна, че ще вземе правилното решение. Притесних се от факта, че изобщо могат да се върнат същите симптоми и то толкова скоро, както стана с моята позната. Аз лично от скоро се лекувам с хомеопатия и положителните резултати са налице и съм щастлива, че все повече хора прибягват до този метод на лечение.

Мария-София user_popup.png

"Хомеопатичното лекарство дава енергията да се промени начина на мислене и да излезе от погрешния модел на мислене.Тогава човек е в хармония,независимо от заобикалящата среда и случващото се,а и самото то се променя.Когато се променим самите ние,то и всичко около нас се променя.... " - ето това беше отговора, който търсих!

Редактирано от valin
Линк към коментар
Share on other sites

Това,което написах е опит,освен като хомеопат ,и като пациент,преминал по този път:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

значи въпроса ми тук....

алергиите могат ли да се излекуват с хомеопатия или поне да се подобри състоянието на пациента....?

и ако преди това дълги години е използвана само традиционна медицина и лекарства....?

имам алергична астма, която продължава 4-5 месеца и започва юни месец.....тази година мисля да опитам с хомеопатия, но може би трябва да започна преди да са започнали пристъпите....

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

значи въпроса ми тук....

алергиите могат ли да се излекуват с хомеопатия или поне да се подобри състоянието на пациента....?

и ако преди това дълги години е използвана само традиционна медицина и лекарства....?

имам алергична астма, която продължава 4-5 месеца и започва юни месец.....тази година мисля да опитам с хомеопатия, но може би трябва да започна преди да са започнали пристъпите....

Здравейте,

Въпросът Ви съдържа отговорите: да, може да се излекуват с хомеопатия или поне да се подобри състоянието.

Наистина е добре да опитате преди Юни месец.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли начин чрез хомеопатия да се повлияе слънчевата алергия?

А в какво се изразява, тъй като в класическата хомеопатия не се предписва по диагнози, а индивидуално.

Линк към коментар
Share on other sites

При всяко показване на слънце или при посещение в солариум по кожата на ръцете и краката се появяват червени петна, сравнително големи и сърбящи. Всъщност това състояние се получи след прием на антидепресивни лекарства преди 4-5 години, които явно повлияха на кожата. Но и до ден днешен е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

От година и половина имам проблеми с кондиломи...правен ми е HPV тест за високорисковите видове, който за щастие се оказа отрицателен, правена ми е и колкоскопия(надявам се да е правилно) при която не се установи изменение на маточната шийка или във влагалището. До тук се изчерпаха силите на медицината....няколко месеца бях на силни имуностимуланти, а самите кондиломи ги горих с кондилин...След "лечението" с имуностимуланти и повтарящите се появи на нови кондиломи, реших да се обърна към хомеопатия. Отидох при калсически хомеопат във Варна, който ми изписа медоринум, в началото 15CH всяка седмица по 3 хапченца, а сега ми дава от по-големите, мисля че 30ch един път месечно. От 3 месеца(почти) съм на това лечение, но отново преди менструация ми се появяват по 1, 2 кондиломи.... Всяка нова поява на образованията ме депресира, уж правя всичко необходимо, а тялото ми не успява да се пребори вече толкова време, започвам да си мисля, че нещата ще се влошат повече, отколкото да се оправят. Знам, че трябва да се настроя положително, за да променя нещата, но ми е много трудно....Има ли шанс това лечение да ми помогне според Вас?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Van,

Не мога да коментирам предписанието на колегата и дали ще помогне, но ми прави впечатление, че вземате хо л-вото само на "хапчета", а не течно. Вижте повече за това тук:

Как да разпознаем добрия хомеопат?

Линк към коментар
Share on other sites

При всяко показване на слънце или при посещение в солариум по кожата на ръцете и краката се появяват червени петна, сравнително големи и сърбящи. Всъщност това състояние се получи след прием на антидепресивни лекарства преди 4-5 години, които явно повлияха на кожата. Но и до ден днешен е така.

Вместо безполезно търсене на анти-алерген с-у слънчева алергия, направете нещо много по-мъдро: Спрете да си правите експерименти със здравето, по-точно да проверявате, колко още може да издържите, без да си докарате меланом.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,въпросът ми е свързан със синът ми,който е на 4г .Днес разбрах от изследванията на гърления му секрет ,че има стрептококи А ,предписан му беше антибиотик.Може ли да се лекува с хомеопатия и ако е така моля да ме насочите към такъв в София.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,въпросът ми е свързан със синът ми,който е на 4г .Днес разбрах от изследванията на гърления му секрет ,че има стрептококи А ,предписан му беше антибиотик.Може ли да се лекува с хомеопатия и ако е така моля да ме насочите към такъв в София.

Стрептококи А. - вероятно съкращение от Ауреус, което ще рече "продукт" на вътреболнична инфекция, следователно неподдаващ се на антибиотици.

На хомеопатично лечение обаче се поддава! :)

Линк към коментар
Share on other sites

При всяко показване на слънце или при посещение в солариум по кожата на ръцете и краката се появяват червени петна, сравнително големи и сърбящи. Всъщност това състояние се получи след прием на антидепресивни лекарства преди 4-5 години, които явно повлияха на кожата. Но и до ден днешен е така.

Вместо безполезно търсене на анти-алерген с-у слънчева алергия, направете нещо много по-мъдро: Спрете да си правите експерименти със здравето, по-точно да проверявате, колко още може да издържите, без да си докарате меланом.

А какво бихме могли да направим? Към хомеопат ли да се обърнем или към дерматолог? С този въпрос исках да попитам дали с хомеопатия общото състояние, а от там и този конкретен пробллем би намерил решение. Става въпрос за мой близък.

Линк към коментар
Share on other sites

А какво бихме могли да направим? Към хомеопат ли да се обърнем или към дерматолог? С този въпрос исках да попитам дали с хомеопатия общото състояние, а от там и този конкретен пробллем би намерил решение. Става въпрос за мой близък

Точно така, правилното хомеопатично лечение ще подобри общото състояние, и като следствие и състоянието на периферията - кожата.

Защото състоянието на кожата е следствие на общото индивидуано състояние на целият организъм с неговите предразположения и заболявания.

Доказано е от хиляди години, че потискането на проявленията на едни или други симптоми по кожата, "вкарват" проблема обратно навътре, към по-важни органи и системи и на практика го задълбочават.

Вижте и един пример: ТУК

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Пиша тук заради състоянието на майка ми, която като повечето по-възрастни хора е скептична към хомеопатията и не мога да я убедя да започне хомеопатично лечение. За да съм по-настоятелна и аз трябва да съм наясно дали все пак може да ѝ се помогне :thumbsup:. И така, основните ѝ проблеми са проблеми с жлъчката, увеличен черен дроб, и артроза. Днес обаче беше на лекар и са ѝ казали, че има проблем с оросяването на краката и с вените. Това всъщност беше заболяване и на баба ми - нейната майка. Може ли да се повлияят тези състояния - и особено проблема с оросяването с хомеопатия, и ако не да се излекуват напълно, то поне да се спре развитието им и да се подобри състоянието на майка ми?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Пиша тук заради състоянието на майка ми, която като повечето по-възрастни хора е скептична към хомеопатията и не мога да я убедя да започне хомеопатично лечение. За да съм по-настоятелна и аз трябва да съм наясно дали все пак може да ѝ се помогне :thumbsup:. И така, основните ѝ проблеми са проблеми с жлъчката, увеличен черен дроб, и артроза. Днес обаче беше на лекар и са ѝ казали, че има проблем с оросяването на краката и с вените. Това всъщност беше заболяване и на баба ми - нейната майка. Може ли да се повлияят тези състояния - и особено проблема с оросяването с хомеопатия, и ако не да се излекуват напълно, то поне да се спре развитието им и да се подобри състоянието на майка ми?

Здравейте,

Въпреки и възрастна и с наследствено заболяване, чрез правилно хомеопатично лечение състоянието и може значително да се подобри, включително и оросяването на крайниците.

Колкото до заболяването на жлъчката и черния дроб, там може да се очаква бързо подобрение! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,скоро разбрах за хомеопатията и че може да помогне при хронични вагинални гъбички.Моля за съвет!

Майка ми е в период на менупауза,за нея има ли нещо,което да облекчи симптомите и?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,скоро разбрах за хомеопатията и че може да помогне при хронични вагинални гъбички.Моля за съвет!

Майка ми е в период на менупауза,за нея има ли нещо,което да облекчи симптомите и?

Благодаря предварително!

Здравейте,

И в двата посочени от Вас случая хомеопатията постига чудестни излекувания!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...