Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

В момента не мога да се свържа с нашия хомеопат - д-р Джеджев, затова моля, ако някой има възможност да ми отговори на следния въпрос: имаме бебе на 50 дни. За колики й даваме Колоцинтус - по две гранули, разтворени в малко водичка - за около 4-5 минути накапваме в устата. Въпросът ми е колко е трайността на приготвения разтвор от лекарството - трябва ли за всяко даване да приготвям нов разтвор или мога да ползвам остатъка от предния път (примерно отпреди 2-3 часа)?

Благодаря предварително за отговорите!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

В момента не мога да се свържа с нашия хомеопат - д-р Джеджев, затова моля, ако някой има възможност да ми отговори на следния въпрос: имаме бебе на 50 дни. За колики й даваме Колоцинтус - по две гранули, разтворени в малко водичка - за около 4-5 минути накапваме в устата. Въпросът ми е колко е трайността на приготвения разтвор от лекарството - трябва ли за всяко даване да приготвям нов разтвор или мога да ползвам остатъка от предния път (примерно отпреди 2-3 часа)?

Благодаря предварително за отговорите!

Здравейте,

Ако правилно го съхранявате, може спокойно да изкара седмица до 10 дни. Как? Да се покрие с книжна салфетка, да се държи на тъмно и далеч от ел. мгнитни полета, като ДжеЕсЕми, телевизори, хладилници, тонколони и др. под.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам алопеция ареата от пет годишна възраст. Скоро ми правиха изследвания в Александровска болница за установяване на причината. Пратиха ме на ендокринолог, АГ, стоматолог, УНГ. Нямам огнища. Не са изследвали гъбички и алергии. Според тях е автоимунно заболяване, което може да е самостоятелно или придружено от друго автоимунно заболяване. От няколко години започна да пада повече. Тези косми, които падат не се заменят с достатъчно нови. Петната, които имам се разширяват и е на път да стане Тоталис. Случвало се е на определено петно да порасте коса и след известно време на същото място отново започва да пада. Ако това има значение имам сенна хрема от тополите, гастрит, колит, понякога високо кръвно и захар. Последните две се подобриха след използване на кафява захар и заместител на сол. Въпросът ми е може ли на се намери причината за алопецията и дали може да се повлияе от хомеопатията? Знам, че никой не може да ми гарантира, че няма да се получават нови петна, но поне да се запълнят старите и да не се налага да слагам перука.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Това което не знаят как да си обяснят, обикновено определят като..... алергия.

Аз обаче съм склонен да мисля друго, за Миазъм, хомеопатичен термин, който до някъде се припокрива с понятието предиспозиция, предразположеност.

А иначе шанс косопада да спре с помоща на хомеопатията е голям. Дали ще се възстанови косата, не би могло да се твърди със сигурност.

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander,

Благодаря за отговора. Това означава ли , че не е автоимунно заболяване. Че примерно падането зависи от стрес или нещо друго? Защо после не иска отново да порасте или пада на същото място?

Мога ли да си запиша час при ВАС или ако не практикувате да ме насочите към добър хомеопат? Чувала съм за компютърна диагностика с апарат "Оберон". Има ли шанс с него да се открие причината?

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander,

Благодаря за отговора. Това означава ли , че не е автоимунно заболяване. Че примерно падането зависи от стрес или нещо друго? Защо после не иска отново да порасте или пада на същото място?

Мога ли да си запиша час при ВАС или ако не практикувате да ме насочите към добър хомеопат? Чувала съм за компютърна диагностика с апарат "Оберон". Има ли шанс с него да се открие причината?

Здравейте,

Причината е мн. по дълбока и.... невидима за Оберон.

Писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

аз искам да попитам, когато започна хомеопатичните лекарства може ли да продължа да пия ксизал......?

при мен става въпрос за алергична астма и много се притеснявам, че ако спра да пия ксизала изведнъж сигурно няма да мина без асматичен пристъп.....

може ли постепенно да спра ксизала, да го разредя докато пия хомеопатията...?:huh:

другия вариант е ако спра ксизала и получа асматичен пристъп дали може да пия новфилин, макар че той пък прецаква сърцето....:huh:

и как като цяло стои въпроса с приема на нормални лекарства и хомеопатия едновременно...?

:)

Линк към коментар
Share on other sites

аз искам да попитам, когато започна хомеопатичните лекарства може ли да продължа да пия ксизал......?

при мен става въпрос за алергична астма и много се притеснявам, че ако спра да пия ксизала изведнъж сигурно няма да мина без асматичен пристъп.....

може ли постепенно да спра ксизала, да го разредя докато пия хомеопатията...?:huh:

другия вариант е ако спра ксизала и получа асматичен пристъп дали може да пия новфилин, макар че той пък прецаква сърцето....:huh:

и как като цяло стои въпроса с приема на нормални лекарства и хомеопатия едновременно...?

:)

Защо просто не спрете постепенно с тези химически "нормални" л-ва и вземете здравето в ръцете си.

Астмата е една от лесно поддаващите се на хомеопатично лечение болест. Вие сте почти пред вземане на решение. Кураж!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Защо просто не спрете постепенно с тези химически "нормални" л-ва и вземете здравето в ръцете си.

Астмата е една от лесно поддаващите се на хомеопатично лечение болест. Вие сте почти пред вземане на решение. Кураж!

Ами аз съм го взела решението и днес ще отида да си взема хомеопатията, която ще започвам да пия.....посетих вече класически хомеопат, но все още ме е страх, че в началото ако спра изведнъж ксизала ще получавам пристъпи за това питам :)

Линк към коментар
Share on other sites

timestamp

О, много благодаря!

И в тези случаи се приема по една гранулка ли?

При първи прием 1 - 2 гранулки, но всички следващи приеми да са течни - пускате 2 гранулки в 0.500л бутилка мин. вода Девин, удряте бутилката 5-6 пъти и приемате 1/3 чаена лъжичка (под езика).

Здравейте отново

Искам да попитам - лекарството Mercurius solubilisподходящо ли е за малко детенце (на 2 и половина). Познат хомеопат спомена, че е твърде силно за деца.

Също и Belladonna, което е за внезапна висока температура...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново

Искам да попитам - лекарството Mercurius solubilisподходящо ли е за малко детенце (на 2 и половина). Познат хомеопат спомена, че е твърде силно за деца.

Също и Belladonna, което е за внезапна висока температура...

Опасно е да се самолекувате, дори и с хомеопатични лекарства!

В Класическана, Ханеманова хомеопатия няма лекарства срещу "това" или "за онова"...има предписване според законите на хомеопатията, според "КАРТИНАТА" на индивидуалните: ментални и психо-емоционални особености, общофизически характеристики, тоталност на симптомите, модалности и т.н.

Така например, при неправилна преценка, давайки Беладона "срещу"?! висока Т., може да провокирате повишаването и до високи стойности !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново

Искам да попитам - лекарството Mercurius solubilisподходящо ли е за малко детенце (на 2 и половина). Познат хомеопат спомена, че е твърде силно за деца.

Също и Belladonna, което е за внезапна висока температура...

Опасно е да се самолекувате, дори и с хомеопатични лекарства!

В Класическана, Ханеманова хомеопатия няма лекарства срещу "това" или "за онова"...има предписване според законите на хомеопатията, според "КАРТИНАТА" на индивидуалните: ментални и психо-емоционални особености, общофизически характеристики, тоталност на симптомите, модалности и т.н.

Така например, при неправилна преценка, давайки Беладона "срещу"?! висока Т., може да провокирате повишаването и до високи стойности !

Разбирам това...

Където живея в момента хомеопатия няма а преди писах за комплектчето хомеопатични лекарства за спешна помощ което ми подариха. Интересува ме, до колкото да мога да ги ползвам преди да заведа детенцето на лекар (тук възможностите за алтернативна медицина са минимални) и ако с тях избегнем приема на химични медикаменти...

По телефона познат хомеопат спомена че са силни за малко дете. Но антибиотика, който задължително ще ни изпишат тук едва ли е за предпочитане...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

дъщеричката ми е на 2 год. и 11 мес. Когато настъпват горещите дни направо се виждаме в чудо - започва обилно да се изпотява и се появяват едни досадни пъпчици - първо по сгъвките на гушката и ръчичките, а после се разпространяват по цялото й телце. Първите пъпчици по сгънките са дори с бял връх. Много се притеснявам, тъй като много я сърбят а когато почне да се чеше се разраняват и се стига до кървене. Не минават докато не се застуди времето - а през горещите дни се опитваме да ги третираме - постоянно се мием с хладка вода, подсушаваме ги и ги мажем с кремчета, за да ги поуспокоим. Дали с х.л. това може да се оправи? ...Не искам да се обръщам към стандартната медицина и да й давам излишни "отрови" ...

Линк към коментар
Share on other sites

имам един въпрос, който може да се стори тъп...

може ли от хомеопатия да се получи алергична реакция...?

на мен ми казаха, че не може, но хората около мен постоянно се съмняват....

и другия въпрос предполагам, пак може да прозвучи, но може ли хомеопатията да навреди....?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

дъщеричката ми е на 2 год. и 11 мес. Когато настъпват горещите дни направо се виждаме в чудо - започва обилно да се изпотява и се появяват едни досадни пъпчици - първо по сгъвките на гушката и ръчичките, а после се разпространяват по цялото й телце. Първите пъпчици по сгънките са дори с бял връх. Много се притеснявам, тъй като много я сърбят а когато почне да се чеше се разраняват и се стига до кървене. Не минават докато не се застуди времето - а през горещите дни се опитваме да ги третираме - постоянно се мием с хладка вода, подсушаваме ги и ги мажем с кремчета, за да ги поуспокоим. Дали с х.л. това може да се оправи? ...Не искам да се обръщам към стандартната медицина и да й давам излишни "отрови" ...

Да, по подробните обяснениякоито давате, най-вероятно е детенцето ви да е топлокръвно, и да се влошава осезателно от горешина.

Тук хомеопатията е незаменима и постига чудесни резултати, и то без дори да дава и една химическа молекула.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте моля Ви за съвет. Синът ми е на 5 години ходи на детска градина.От две години има едно и също заболяване което започва два- три дни със суха денонощна и понякога лаеща кашлица(два пъти влизахме в болница защото му беше трудно да си поема въздух), температура около38,5-38.9, след като успеем да я увлажним с инхалации с вентолин и физ.разтвор започва свирене на гърдите и хрипове.От март досега сме изпили 4 вида антибиотик и след две седмици пак отново. Пием Сингулер и Ксизал, но явно няма особен ефект. Помага ли хомеопатията в тези случаи защото не ми се иска да тровя детето повече.Може ли да ми препоръчате нещо за повишаване на имунитета и добър хомеопат в Габрово или района. Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте моля Ви за съвет. Синът ми е на 5 години ходи на детска градина.От две години има едно и също заболяване което започва два- три дни със суха денонощна и понякога лаеща кашлица(два пъти влизахме в болница защото му беше трудно да си поема въздух), температура около38,5-38.9, след като успеем да я увлажним с инхалации с вентолин и физ.разтвор започва свирене на гърдите и хрипове.От март досега сме изпили 4 вида антибиотик и след две седмици пак отново. Пием Сингулер и Ксизал, но явно няма особен ефект. Помага ли хомеопатията в тези случаи защото не ми се иска да тровя детето повече.Може ли да ми препоръчате нещо за повишаване на имунитета и добър хомеопат в Габрово или района. Благодаря ви предварително.

Без да съм хомеопат ще отговоря, че хомеопатията може да помогне във вашия случай. Казвам го от личен опит. Моето момиченце от бебе прави бронхиолити, асматични пристъпи почти всеки месец. Пиехме Сингулер и флексотид, но пристъпите си продължаваха. В началото на годината се обърнахме към хомеопат и мога да кажа, че детето се чувства много по-добре. В момента е на почти 4 години, от малко повече от 3 месеца не взимаме лекарствата, а от месец не е правила и пристъп.

В хомеопатията няма "нещо за повишаване на имунитета", хомеопатията лекува причината за заболяването и е естествено човек да започне да боледува по-рядко и по-леко. Под това лекарите алопати разбират повишаване на имунитета, а хомеопатията нарича здрав човек.

За класически хомеопат от Габрово не мога да помогна, може би някой от хомеопатите би могъл да препоръча ако има такъв във вашия град.

Ще си позволя да цитирам Деиймс Тайлър Кент от книгата му "Лекции по философия на хомеопатията"

В нея той пише какво разбират лекарят-алопат и лекарят-хомеопат под понятието "Болен"

"Лекарят-алопат, говорейки за болния човек, разбира под понятието болест единствено патологичните изменения в тъканите, които са само резултат от болестта и предписва силно действащи лекарства, за да неутрализира следствието, без да обръща внимание на причината. И естествено е, че такова лечение дава само временен ефект и освен това спомага за прогресиранеот на болестт, придвижвайки я към по-тежки форми."

"И така - какво разбира под понятието "болен" лекарят-хомеопат? Под това понятие в хомеопатията се разбира страдащия човек като цяло, а не отделни негови поразени органи и тъкани."

"Но до момента, в който няма изменения в тъканите, лекарят-алопат не смята човека за болен. Когато пациентът настойчиво пита: " Но какво озачават всички тези симптоми? Аз не спя нощем, постоянно ме мъчат болки, храносмилателната ми система не работи!" - лекарят обикновено казва: "О, не се безпокойте! Вие просто имате запек."

"....от една страна, запекът може да е едно от следствията на заболяването, но от друга, може да бъде и причината за заболяването. Лекарите-алопати не различават подобни "дреболии" и лекуват тези две съвсем различни състояния по един и същи начин."

"Безсмислица е да се говори, че до появяването на органни изменения човекът не е бил болен. Напълно е ясно, че пациентът е бил болен и то много, много болен, може би от детството си! В алопатията е прието да с епровежда лечение само въз основа на поставената диагноза, но в повечето случаи такава не може да бъде поставена, докато не настъпят необратими изменения в тъканите, което прави болестта нелечима."

Това е малко в страни от конкретния въпрос, но се надявам да е полезно на четящите в този форум. Книгата е много интересна, силно я препоръчвам на интересуващите се от хомеопатията. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте моля Ви за съвет. Синът ми е на 5 години ходи на детска градина.От две години има едно и също заболяване което започва два- три дни със суха денонощна и понякога лаеща кашлица(два пъти влизахме в болница защото му беше трудно да си поема въздух), температура около38,5-38.9, след като успеем да я увлажним с инхалации с вентолин и физ.разтвор започва свирене на гърдите и хрипове.От март досега сме изпили 4 вида антибиотик и след две седмици пак отново. Пием Сингулер и Ксизал, но явно няма особен ефект. Помага ли хомеопатията в тези случаи защото не ми се иска да тровя детето повече.Може ли да ми препоръчате нещо за повишаване на имунитета и добър хомеопат в Габрово или района. Благодаря ви предварително.

Здравейте,

Синът Ви има тежка Предиспозиция, хомеопатите го наричаме - Миазъм и докато тази Предразположеност не бъде излекувана, ще се въртите в този описан по-горе кръг. Става въпрос за хармонизиране на Жизнената сила, в която имунната система е само една част.

За Габрово не знам, но за В. Търново - др. Хаджиев - ghadjiev@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

...

Също и Belladonna, което е за внезапна висока температура...

Внимание! Беладоната е силно токсично растение, съдържащо алкалоида атропин. Има случаи на деца, отровени само от три плода, а добре сдъвкано листо може да бъде смъртоносно за възрастен човек. Коренът най-често е най-отровната част на растението.

Беладоната (Atropa belladonna) е наречена на името на най-възрастната от трите древногръцки богини на съдбата, мойрите, - Атропа (Атропос), - която отговаря за последния етап от живота на хората.

изт

Спомням си че доста отдавна са ми изписвали сироп с такава съставка който направо ме "трупясваше", за това проверих в уикипедия какво пише за нея.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

...

Също и Belladonna, което е за внезапна висока температура...

Внимание! Беладоната е силно токсично растение, съдържащо алкалоида атропин. Има случаи на деца, отровени само от три плода, а добре сдъвкано листо може да бъде смъртоносно за възрастен човек. Коренът най-често е най-отровната част на растението.

Беладоната (Atropa belladonna) е наречена на името на най-възрастната от трите древногръцки богини на съдбата, мойрите, - Атропа (Атропос), - която отговаря за последния етап от живота на хората.

изт

Спомням си че доста отдавна ми е бил изписван сироп с такава съставка който направо ме "трупясваше", за това проверих в уикипедия какво пише за нея.

Eлф-че, не се стряскай. Тук, в този форум говорим за Хомеопатия а не за билкарство, корени, сиропчета и т.н.

Щом си във Форум Хомеопатия, би трябвало да се информираш поне малко за Хомеопатията тук, във Форума, преди да цитираш "уикипедия". Основни принципи на хомеопатията въведение в хомеопатията

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Мерси Алекс, знам, но понеже въпроса на не... малко увисна във въздуха (въпреки че си отговорил чудесно) за това просто реших да споделя личен опит :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Отново Ви пиша, но повода е друг. Синът ми е на 7 години. Миналата година му беше поставена диагноза дислексия и химерактивност с дефицит на вниманието. До това заключение стигнаха специалистите от Ресурсен център/логопед и психолог/. Проблемите му са отдавна. Като малък падаше непрекъснато, разсеян, не помнеше цветовете, не можеше да се ориентира в пространството. Имаше трудности със запаметяването. И до ден днешен не може да си върже връзките на обувките.В първи клас имаше леки обучителни проблеми, като например трудно запомняне, объркване на букви/ н- п, к -г и т.н./ Назначиха му ресурсен учител, посещава логопад. При ресурсната няма проблем, пише, смята, чете. Но в другите часове положението понякога излиза извън контрол. Не може да стои мирен повече от 15 минути, бързо му омръзва всичко, става разхожда се по време на час. В стремежа си да си намери приятели, започва да закача децата. Класната му непрекъснато се оплаква, че не може да си проведи уроците, че той бие децата, не изпълнява инструкции, прави каквото си иска. В повечето случай го наказва прав до вратата или да седи на стол до нея на дъската, водене при директорката и т.н. В резултат на всички тези проблеми имаше период , в който не искаше да ходи на училище. В момента посещава психолог. От там ни насочиха в Александровска болница за установяване на причината и лечение/диета и медикаменти/. От доста време нямам вяра на традиционната медицина. Може ли хомеопатията да помогне в този случай, какво трябва да пие, диета?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Това което описвате и за което досега нямате нито лечение, нито обяснение, не само че се лекува с лекота от Класическата хомеопатия, но и ще Ви бъде обяснена и етиологията на болестта.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Това което описвате и за което досега нямате нито лечение, нито обяснение, не само че се лекува с лекота от Класическата хомеопатия, но и ще Ви бъде обяснена и етиологията на болестта.

Здравейте, на първо време ще препоръчате ли нещо като диета или нещо успокоително да не е хиперактивен?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...