Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Имам следното питане:

Кой са хомеопатичните лекарства ,които влизат в групата на Туберкулиновия миазъм?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Много ми е приятно, че съществува такова място за споделяне. За първи път се включвам, но ви чета отдавна. Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет, объркана съм и не знам какво да предприема. Става въпрос за детенцето ми, което е на почти 5 годинки и от два месеца се борим със стрептокок пнеумоние, открит чрез гърлен секрет. Първо пи суметролим, сега някакъв азитромицин, по анбиограма. Секрета от днес показа пак наличие значително на тези стрептококи. Няма клинична изява, преди втория антибиотик кашляше, но вече не. Моля ви, пишете дали хомеопатията може да ни помогне. Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Това което описвате и за което досега нямате нито лечение, нито обяснение, не само че се лекува с лекота от Класическата хомеопатия, но и ще Ви бъде обяснена и етиологията на болестта.

Здравейте, на първо време ще препоръчате ли нещо като диета или нещо успокоително да не е хиперактивен?

Не, съжалявам, класическата хомеопатия не предписва "успокоителни" , а за диета? например да не пие нищо кофеиносъдържащо и възбуждащо, като шоколад, кока-кола и др. под.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Много ми е приятно, че съществува такова място за споделяне. За първи път се включвам, но ви чета отдавна. Много ще съм благодарна ако ми дадете съвет, объркана съм и не знам какво да предприема. Става въпрос за детенцето ми, което е на почти 5 годинки и от два месеца се борим със стрептокок пнеумоние, открит чрез гърлен секрет. Първо пи суметролим, сега някакъв азитромицин, по анбиограма. Секрета от днес показа пак наличие значително на тези стрептококи. Няма клинична изява, преди втория антибиотик кашляше, но вече не. Моля ви, пишете дали хомеопатията може да ни помогне. Предварително благодаря!

Разбира се и го прави непрекъснато. Подходящото индивидуално подбрано хомеопатично л-во не се опитва да се бори директно с бактериите и вирусите, а прави нещо мн. по-рационално и ефикасно - дава информация на жизнената сила (включваща и имунната с-ма) как сама да хармонизира индивидуалните нарушения на организма и как да се справи с бактериите и вирусите. И тогава тя го прави по един чудесен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Внимание! Беладоната е силно токсично растение, съдържащо алкалоида атропин. Има случаи на деца, отровени само от три плода, а добре сдъвкано листо може да бъде смъртоносно за възрастен човек. Коренът най-често е най-отровната част на растението.

Беладоната (Atropa belladonna) е наречена на името на най-възрастната от трите древногръцки богини на съдбата, мойрите, - Атропа (Атропос), - която отговаря за последния етап от живота на хората.

изт

Спомням си че доста отдавна са ми изписвали сироп с такава съставка който направо ме "трупясваше", за това проверих в уикипедия какво пише за нея.

Хомеопатичното лекарство носи това име, не ползвам билката а готовите гранулки.. и нямам оплаквания.

Отново съм аз с ново питане. Три години лекарите се борят с моята слънчева алергия която както се оказва е неизлечима, медикаментите само успокояват обривите и петънцата. Искам да пробвам хомеопатичните методи.. Въпроса ми е има ли смисъл, помага ли хомеопатията при алергии...

Линк към коментар
Share on other sites

...

Хомеопатичното лекарство носи това име, не ползвам билката а готовите гранулки.. и нямам оплаквания.

:feel happy:Радвам се за теб, аз лично веднъж опарила се трудно бих се доверила на лекарство съдържащо Беладона независимо под каква форма и за кой клон на медицината става въпрос, но... всеки човек е различен :). Хубав ден на всички!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

...

Хомеопатичното лекарство носи това име, не ползвам билката а готовите гранулки.. и нямам оплаквания.

:feel happy:Радвам се за теб, аз лично веднъж опарила се трудно бих се доверила на лекарство съдържащо Беладона независимо под каква форма и за кой клон на медицината става въпрос, но... всеки човек е различен :). Хубав ден на всички!

:)Дано не ти се наложи преглед на очните дъна!

Линк към коментар
Share on other sites

:)Дано не ти се наложи преглед на очните дъна!

Какво се случва с тях?

Елфче, това което съм ползвала е зрънце за спешна помощ при внезапна много висока температура в случаи когато друга помощ не може да бъде оказана, а не за лечение. . с билката... Мисля че разликата е огромна.

Редактирано от не...
Линк към коментар
Share on other sites

Защо?

п.п. Дано, но ако продължа все с този ентусиазъм да се взирам в монитора доста често забравяйки предпазните очила може и да се наложи да ида на очен лекар, като нищо. Майка ми има проблем с очите и са и правили такива прегледи, но като я попитах какво общо има това с Беладоната се поочуди. Да не би в капките да се съдържа ?

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Елфче, това което съм ползвала е зрънце за спешна помощ при внезапна много висока температура в случаи когато друга помощ не може да бъде оказана, а не за лечение. . с билката... Мисля че разликата е огромна.

Със сигурност е огромна и няма нищо общо с онзи мой сироп от който имам толкова неприятен спомен въпреки, че ми беше предписан от лекар и все пак в тези сиропи дозите са спазени, както и да е. Виж сега, когато реших да споделя този свой опит изхождах от идеята, че малко или много всичко е взаимосвързано въпреки, че опита ми като го погледнеш няма общо с хомеопатията, но понеже в предните постове беше споделила някъде, че лекар хомеопат ти препоръчва да не я ползваш (карам по спомен да не се връщам сега назад) направих връзката за себе си че Беладоната е много силно лекарство независимо от всичко. Нали сподели и ти че около теб няма такива специалисти, а и Александър каза, че самолечението не е препоръчително т.е. въпреки че въпросите ги задаваше ти ги следях с интерес защото и около мен няма такива специалисти за това ми се искаше да разбера конкретно аджеба да или не и ако да какъв е риска ако въобще риск трябва да се поеме след като единствената връзка може да е телефона или интернет. Тя стана една ... ужас, и народ се наду само от едно споделяне тцтцтц,сори. Ще си карам с наличните лекари наоколо.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо?

п.п. Дано, но ако продължа все с този ентусиазъм да се взирам в монитора доста често забравяйки предпазните очила може и да се наложи да ида на очен лекар, като нищо. Майка ми има проблем с очите и са и правили такива прегледи, но като я попитах какво общо има това с Беладоната се поочуди. Да не би в капките да се съдържа ?

Беладона се съдържа в капките, които се прилагат с диагностична и лечебна цел за предизвикване на мидриза и парализа на акомодация на очите.

Название Беладона (красива жена) идва от това, че в средновековието жените са си накапвали в очите капки от билето, за да разширят зениците си - очите с разширени зеници са магнетично красиви.:)Какво ли не се прави в името на красотата - и почти да не виждаш, важното е да си красива! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност е огромна и няма нищо общо с онзи мой сироп от който имам толкова неприятен спомен въпреки, че ми беше предписан от лекар и все пак в тези сиропи дозите са спазени, както и да е. Виж сега, когато реших да споделя този свой опит изхождах от идеята, че малко или много всичко е взаимосвързано въпреки, че опита ми като го погледнеш няма общо с хомеопатията, но понеже в предните постове беше споделила някъде, че лекар хомеопат ти препоръчва да не я ползваш (карам по спомен да не се връщам сега назад) направих връзката за себе си че Беладоната е много силно лекарство независимо от всичко. Нали сподели и ти че около теб няма такива специалисти, а и Александър каза, че самолечението не е препоръчително т.е. въпреки че въпросите ги задаваше ти ги следях с интерес защото и около мен няма такива специалисти за това ми се искаше да разбера конкретно аджеба да или не и ако да какъв е риска ако въобще риск трябва да се поеме след като единствената връзка може да е телефона или интернет. Тя стана една ... ужас, и народ се наду само от едно споделяне тцтцтц,сори. Ще си карам с наличните лекари наоколо.

Добре че споделяш опит, такъв сироп сега знам че не бих искала да ползвам (:

Около мен няма хомеопати, аз живея в Турция. Питането ми бе за децата, оказа се, че конкретно Белла Дона (хомеопатичното лекарство) не е препоръчителна за малки деца освен изрично предписана от личен хомеопат какъвто ние нямаме... имам само комплектче зрънца за спешна помощ приготвени в Германия но ми споменаха, че са безопасни и универсални (в смисъл - мога да ги ползвам по спешност дори без предписание, но след това се налага консултация за лечението, те не са за лечение).

Но понеже често пътувам до България смятам скоро да си ангажирам интервю с хомеопат и да ползвам този метод на лечение. От материалите които изчетох из форума разбирам, че таблетките са съставени от многократно разредена вода и вещества, от които не е останало нищо в нея освен информация. Едва ли е точно така, но накратко... затова и споменах, че самата билка не би могла да навреди... - тя там не присъства.

Редактирано от не...
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е после с така разширените зеници как са се чувствали. Защото на мене ми се виеше свят поне два часа след като ми сложиха от въпросните капки, да не говорим, че погледа става премрежен и се губи фокуса на моменти. Как ли се върти флирт в такова състояние, не знам, но права е Пламъчето, че са правени големи жертви в името на красотата.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е после с така разширените зеници как са се чувствали. Защото на мене ми се виеше свят поне два часа след като ми сложиха от въпросните капки, да не говорим, че погледа става премрежен и се губи фокуса на моменти. Как ли се върти флирт в такова състояние, не знам, но права е Пламъчето, че са правени големи жертви в името на красотата.

Откак свят светува и до ден днешен жените се подлагат на ужасни инквизиции в името на красотата.

Дамите може и да са се чувствали зле след тези капки, но са се усещали красиви и желани, освен това не са виждали външността на ухажорите, което си е един голям плюс.;):D

Аз съм ползвала хо препарат Беладона при възпалено гърло с успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за търпението и точните отговори, нали и Вонегът е казал че този който знае е добре да обяснява нещата така че да може да го разбере и малко дете /перифразирам/. Успех не... с хомеопатията :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

'не...'

..............................................................................................................

От материалите които изчетох из форума разбирам, че таблетките са съставени от многократно разредена вода и вещества, от които не е останало нищо в нея освен информация.

Едва ли е точно така, но накратко... затова и споменах, че самата билка не би могла да навреди... - тя там не присъства.

Правилно, хомеопатичното л-во получено от Беладона не може да навреди, когато е предписано от хомеопат, защото не съдържа нито една молекула от Беладона. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за търпението и точните отговори, нали и Вонегът е казал че този който знае е добре да обяснява нещата така че да може да го разбере и малко дете /перифразирам/. Успех не... с хомеопатията :hypocrite:

Правете разлика между Билката Беладона, и хомеопатичното лекарство "Беладона". :dancing yes:Разликата е съществена! Билката е химическа субстанция, а хо л-вото е.... 100% дестилирана вода.

Пламъче говори за билката Беладона използвана в средновековието от жените. Не се обърквайте.

Линк към коментар
Share on other sites

с приятелката ми изкарахме по две пневминии, аз развих белодробно сърце а при нея се съмняват за 3та и на практика не знам какво да правя. Предписаха ми: Foster, Singolar, Concor, Betaser, Selenogin, Atarax, Lorista, Lorano, Nootropil i Lorano. Срамота е да си на 33 г. и да пие6 повече хапчета от 100 г. човек - не че имам не6то против по-възрастните хора. Мойете ли да ми помогнете да намаля лекарствата или да ги заменя с нещо по- безвредно?

Линк към коментар
Share on other sites

с приятелката ми изкарахме по две пневминии, аз развих белодробно сърце а при нея се съмняват за 3та и на практика не знам какво да правя. Предписаха ми: Foster, Singolar, Concor, Betaser, Selenogin, Atarax, Lorista, Lorano, Nootropil i Lorano. Срамота е да си на 33 г. и да пие6 повече хапчета от 100 г. човек - не че имам не6то против по-възрастните хора. Можете ли да ми помогнете да намаля лекарствата или да ги заменя с нещо по- безвредно?

И на двете с приятелката Ви, класическата хомеопатия може да помогне по един чудесен и безспорен начин и да забравите страданията!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Този път питането ми е за мен. Тази година загубих майка ми, после имах и други проблеми и като следствие започнах да качвам килограми. Има ли начин да се спре този процес на напълняване?

Линк към коментар
Share on other sites

Около мен няма хомеопати, аз живея в Турция.

В Турция вече има хомеопати,познавам лично такъв.Идва на международните семинари в Бг.

Живее в Измир,ако се интересуваш,ще ти дам координати.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Този път питането ми е за мен. Тази година загубих майка ми, после имах и други проблеми и като следствие започнах да качвам килограми. Има ли начин да се спре този процес на напълняване?

Да, има начин и побързайте, докато процеса все още е обратим. Не само ще спре процеса на напълняване, но и болката от загубата Ви ще стане малко по-поносима. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Александър :)

Моя позната (27г.) има хистиоцитома/дерматофиброма от около 2 години. Моля, ще споделиш ли дали хомеопатията би помогнала в случая?

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Александър :)

Моя позната (27г.) има хистиоцитома/дерматофиброма от около 2 години. Моля, ще споделиш ли дали хомеопатията би помогнала в случая?

Предварително благодаря!

Привет Анита,

Това са доброкачествени образувания, а причините за появата им може да са различни. Хомеопатията приема, че тъй като са в периферията - кожата, значи са "изтласкани" там от Жизнената сила, от по-дълбоки нива: от органи и системи, следователно всякакво потискане, вкл. и оперативно, би върнало проблема обратно навътре, което не е добър вариант. Ако е единично и е на такова място, където е подложено на ежедневно търкане и дразнене от обувки или дрехи, тогава се допуска пемахването му.

Хомеопатията се стреми да открие причината за появата им, а тя може и да е резултат от стрес.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Александър :)

Моя позната (27г.) има хистиоцитома/дерматофиброма от около 2 години. Моля, ще споделиш ли дали хомеопатията би помогнала в случая?

Предварително благодаря!

Привет Анита,

Това са доброкачествени образувания, а причините за появата им може да са различни. Хомеопатията приема, че тъй като са в периферията - кожата, значи са "изтласкани" там от Жизнената сила, от по-дълбоки нива: от органи и системи, следователно всякакво потискане, вкл. и оперативно, би върнало проблема обратно навътре, което не е добър вариант. Ако е единично и е на такова място, където е подложено на ежедневно търкане и дразнене от обувки или дрехи, тогава се допуска пемахването му.

Хомеопатията се стреми да открие причината за появата им, а тя може и да е резултат от стрес.

Но не казваш как това да се махне без операция!

Редактирано от Slunce
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...