Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

" ... Не го режете, а се обадете на най-близкия до Вас класически хомеопат, който ще Ви излекува. .. "

Благодаря за съвета. Случайно да знаете такъв класически хомеопат в София, в жк "Младост" например?

Линк към коментар
Share on other sites

Александер, възможно ли е лечение хомеопатично на глаукома. Става въпрос за жена на 69 години. Сега е открито заболяването. Има пристъпи със силни болки в очите и главата. Има наследствена предразположеност. Баща й ослепява от глаукома на около 70-годишна възраст

Линк към коментар
Share on other sites

Има, но дотогава веднага трябва да си слага всекидневно капките които са и придписали за намаляване на налягането!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Интересувам се пернионите на ръцете с какви хомеопатични препарати се лекуват или дали има препарати ,които облекчават състоянието и стимулират кръвообращението на крайниците. Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате хомеопат в София, по възможност за района Дружба или Младост?

Благодаря, лек ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате хомеопат в София, по възможност за района Дружба или Младост?

Благодаря, лек ден!

Здравейте,

Писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Искам да знам дали има някакъв, дори и минимален шанс да бъдат повлияни интелектуални нарушения вследстивие на черепно-мозъчна травма години след инцидента? Проблемите ми предизвикват изключителна фрустрация и ограничават, дори напълно потискат социалното ми функциониране. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Искам да знам дали има някакъв, дори и минимален шанс да бъдат повлияни интелектуални нарушения вследстивие на черепно-мозъчна травма години след инцидента? Проблемите ми предизвикват изключителна фрустрация и ограничават, дори напълно потискат социалното ми функциониране. Благодаря!

Разбира се че има. Трябват Ви кураж и добър хомеопат във Вашето населено място.

Линк към коментар
Share on other sites

Не искам да се обнадеждавам прекалено, но с отговора си ми вдъхвате капчица оптимизъм... Живея в София, кв. Дианабад, много ви благодаря!

Редактирано от Flicker
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

от 2 години лекуваме детето си с хомеопатия.

От 5-6 месеца наблюдавам едно странно за мен нещо и бих искала да чуя мнение на специалист и/или други които са имали подобно явление. Започва кашлица. Суха, картки изкашляния. На втория ден зачестява - кашля примерно през минута - 2-3 изкашляния, но често . Може да се каже, че постоянно кашля, но не задушаваща кашлица да не може да си поеме дъх,а просто така 2-3 кашляния.Не се оплаква от болки в гърло. В по-тежките случаи на третия ден започват да се чуват свиркания в гърдите, което ме притеснява много. Слушан е от педиатър и от хомеопата, и двамата казват - "да има леки свиркания". НО това състояние продължава не повече от една нощ. После кашлицата става влажна и изчистваща и изчезва за ден-два. При по-леките случай пропускаме момента със свиркането в гърдите. Всичко това преминава за 3-4 дни без никакво лечение - нито стандартно, нито хомеопатично.

Та това ,което ме тревожи е

1. Дали имунната му система се е засилила и преодолява леко вирусите или

2. Има някаква алергична реакция, която предизвиква тези кашлици и свиркания.

Почти всеки месец изкарваме по 3-4 дни в кашляне.Други разболявания не е имал от година... Хомеопата ми е изказал едно становище,

но бих искала да съм сигурна. Може би има някакви изследвания, които трябва да се направят?

До колкото четох в нета, хроничните кашлици се изразяват в 2-3 месеца кашляне нон стоп, а не в често повтярящи се. Не знам вече, какво да мисля....

Надявам се някой ако е минал по този път да сподели.

Поздрави!

От моя опит -прилича на все още леки асматични пристъпи.И ако детето наистина развива астма,това не говори добре за хом.му лечение...При децата с астма е засегнато по-дълбоко ниво и обикновено не хващат вируси и не боледуват от друго,но пристъпите са на месец или два.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Александър, пак съм аз :)

По въпроса за мазането - ясно, не трябва, но за почистване на бузките мога ли да използвам сребърна вода или розова вода? Стават мокри екземи, от които тече лимфа, а ги чеше и разранява, та се чудя дали чешмяната вода е достатъчно подходяща?

Да, със сребърна вода може, но без да се разчесват и нараняват, за да не се получи т.н. вторичва бактериална инфекция.

Няма как да й обясня да не се чеше(на годинка е все пак), а и обиновено го прави вечер насън или сутрин на събуждане. Имам чувството,че се въртим в омагьосан кръг, от който няма излизане - вече 6 месеца се лекуваме с хомеопатия - не мога да преценя това дълъг период ли е, нормално ли е единствената промяна да е, че детето ми като че е по-спокойно? Колко време отнема лечението на кожен проблем в най-лошия случай?

А сега през зимата много й се изсушава кожата на челото и ръцете, няма мокри екземи като на бузките, но става грапава и се лющи. Не смея да намажа с нищо, но да питам пак - с някакво кокосово, сусамово или бадемово масло поне не става ли?

Линк към коментар
Share on other sites

В хомеопатичната аптека на ул. Чаталджа 13 има един неутрален крем, ДАР, който редуцира сърбежа и с него може да мажете проблемните места вечер, поне за да спи спокойно. Сигурно знаете някои методи, като изрязване ноктите до дъно, ръкавички...

По принцип, кожните проблеми са най-трудно и най-бавно лечими. Защо? Защото са в периферията и истинско излекуване може да има само "отвътре - навън". А най-дълбокото ниво е психиката Следователно психиката достатъчно дълго време трябва да е добре, за да очакваме и благоприятния лечебен ефект върху кожата.

Линк към коментар
Share on other sites

Здрвейте. Интересувам се от добър лекар-хомеопат в Русе. Благодаря предварително!

За съжаление, в Русе, доколкото знам, няма класически хомеопат. Най-близко има в Добрич и Варна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, детенцето ми е на 9 месеца и е с атопичен дерматит. Когато беше на 3 месеца и излезнаха петна по бузките на лицето. Преди месец станаха като сълзящи ранички и след лечение с Елоком петната започнаха да избледняват, но след няколко дни петанта покриха цялото и тяло. Четох в интернет,че хомеопатията помага. Ние сме от Благоевград. Моля, преоръчайте ни добър хомеопат в Благоевград, ако ли не дайте ни координати за София или най-близкото място.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Една мн. вероятна причина за АД са ваксините. Обрива е опит на жизнената сила да изхвърли проблема в периферията - кожата и мажейки обрива, всъщност връщате проблема навътре - към жизненоважни органи и системи.

Класическата хомеопатията се справя с подобни проблеми и на Лични Ви изпращам отговора на втория въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...