Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте! Ще ми препоръчате ли добър класически хомеопат в Бургас?! Става въпрос за бебе на 5 мес. със силно изразен атопичен дерматит и лежало в болница на 2,5 мес. с грешна диагноза пневмония и вземало АБ 15 дни :(

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Александър.Дъщеря ми е на 3,6год.,с много засилена суха кашлица особено сутрин при ставане и вечер при лягане,като в промеждутъка кашлицата почти не се обажда.Температура няма,има малко секрети в нослето,но тази вечер кашлицата стана неудържима и дори се стигна до повръщане.Ползвали сме само сироп,но вече не помага.Молбата ми е да ми прпоръчате лек и ако може хомеопат за Пловдив.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат в София? Благодаря предварително!

ЗДРАВЕЙТЕ ГРЕТ,пращам Ви на Лични

Линк към коментар
Share on other sites

Честита Коледа на всички! Ако не може д апрепоръчате добър класически хомеопат за Варна или Бургас, може ли тогава за София! Вече сменихме двама в Бургас, а резултат няма!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Честита Коледа на всички! Ако не може д апрепоръчате добър класически хомеопат за Варна или Бургас, може ли тогава за София! Вече сменихме двама в Бургас, а резултат няма!!!

Здравейте Вичи,

Не бях в Бг, сега се връщм и Ви пращам на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Честита Коледа на всички! Ако не може д апрепоръчате добър класически хомеопат за Варна или Бургас, може ли тогава за София! Вече сменихме двама в Бургас, а резултат няма!!!

Всъщност на 23 Дек. съм Ви изпратил писмо на "Лични", но не сте ми отговорили...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ЧНГ много здраве и просперитет, на автора и на участниците.

Искам да попитам нещо относно конституционното лекарство, в кои случаи се приема и може ли да се приеме в случай на нужда при невъзможност да се посети хомеопат по инициатива на пациента.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Леваро,

Може, тогава когато има релапс при хроничо заболяване.

Има обаче случаи, когато конституционалното л-во не е подходящо, и това е при т.н. Остро състояние, при първа помощ, при ситуационно предписване. Тогава най-добре е да се консултирате с хомеопата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Още малко информация за коституционното лекарство ако може, то променя ли се по някаква причина за даден човек първо и второ дали се пие по принцин след лечение с лекарство при ситационно предписване в случая описан от вас по-горе.

Линк към коментар
Share on other sites

Още малко информация за коституционното лекарство ако може, то променя ли се по някаква причина за даден човек първо и второ дали се пие по принцин след лечение с лекарство при ситационно предписване в случая описан от вас по-горе.

Променя се, но не е задължително. Например при хората на село, които живеят сравнително спокоен живот сред природата, конституцията им остава една и съща, от детството до дълбока старост и тогава хомеопатичният симилимум действа чудодейно!

За съжалние не е така в града, където стреса драматично може да променя картината.

След Остро или ситуационно л-во, обикновено се взема веднъж конституционалното, като пак се съобразяваме с моментната картина.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам въпроси относно лечението с хомеопатични продукти. Аз съм от Шумен през лятото на 2008 ми поставиха диагноза шизофрения. Проведох почти двегодишно лечение с помоща на психиатър. От година не приемам никакви лекарства и се чувствам добре. Единственото което ме притеснява е че понякога си мисля за болеста и разбира се се притеснявам дали може да се повтори. Въпроса ми е мога ли да се обърна към хомеопат който да ми помогне да не се притеснявам че нещата ще се повторят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам въпроси относно лечението с хомеопатични продукти. Аз съм от Шумен през лятото на 2008 ми поставиха диагноза шизофрения. Проведох почти двегодишно лечение с помоща на психиатър. От година не приемам никакви лекарства и се чувствам добре. Единственото което ме притеснява е че понякога си мисля за болеста и разбира се се притеснявам дали може да се повтори. Въпроса ми е мога ли да се обърна към хомеопат който да ми помогне да не се притеснявам че нещата ще се повторят.

Здравейте,

Разбира си,че може да Ви помогне. В Добрич има много добри хомеопати, вижте тук: http://homeohelp.eu/bg/about-us.html

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

ще ми препоръчате ли добър класически хомеопат за гр. Пловдив.

Става въпрос за дете на 8 месеца.

Предварително Ви благодаря.

Здравейте, изпращам Ви на лични. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз съм твърдо за прилагането на хомеопатията за моето и това на семейството ми лечение.

Интересува ме подходящо ли е за внука ми, който е на 1г и 2мес.

Моля Ви, препоръчайте ми хомеопат, който има опит в работа с деца. Предпочитам да е от София.

Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз съм твърдо за прилагането на хомеопатията за моето и това на семейството ми лечение.

Интересува ме подходящо ли е за внука ми, който е на 1г и 2мес.

Моля Ви, препоръчайте ми хомеопат, който има опит в работа с деца. Предпочитам да е от София.

Хубав ден!

Здравейте Соня,

Хомеопатията е подходяща както за малки деца, така и за бебета.

Изпращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, бихте ли ми дали координати за контакт с хомеопат в София. Става въпрос за лечение на автоимунно заболяване на щитовидната жлеза- Хашимото.

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, бихте ли ми дали координати за контакт с хомеопат в София. Става въпрос за лечение на автоимунно заболяване на щитовидната жлеза- Хашимото.

Здравейте,

И на Вас изпращам на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър.

На 42 години съм. От 3 години имам проблем със стафилококи в носа. Всяко година по 3-4 пъти ходя на специалист УНГ. Редуват се едни лекарства, капки и мехлеми. Четох, че със хомеопатия се лекували и даже изчезвали.

Също така имам и високо кръвно налягане и шум в ушите. Смениха ми 3 вида лекарства. В момента съм спрял лекарствата и се опитвам с билки да го регулирам.

Много ще се радвам ако има лечение и за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Искам да пиша по една много болна тема. Майка ми има проблеми със съня и с нервите. До колкото знам това рефлектира и на стомаха и, тъй като ако не пие хапчета за сън, започва да повръща постоянно и не може да яде. Вече над 20 години е на хапчета, кое от кое по силно и отровно. В последно време вече не и действат. Освен това има проблеми с кръвното - пие хапчета за високо кръвно и хапчета за остеопороза. Хомеопатът и предписа cocculus 30c, като трябваше 3 дни да приема по 2 и да се консултира отново. По време на приема, е нямала проблеми със съня, но вчера не е пила и днес се чувства ужасно. Повръща и се и е много нервна. Преди е изживявала подобна криза в продължение на цели 3 дни и аз много се бях уплашил за състоянието и. Изглежда и в момента нещата отиват натам. Лекарката и е казала да приема cocculus само при нужда вече, тя днес е взела 2 пъти по 2. Освен това и е казала да спре всички други лекарства. Дали Cocculus ще "замести" (не намирам по-точна дума) хапчетата и за кръвно и остеопороза? А трябва ли да се вземат някакви други мерки, тъй като сега тя е доста зле, не съм сигурен, че изобщо ще може да спи и въобще не знам как ще е утре? Благодаря предварително!

Редактирано от vinyllover
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте искам да попитам дали има лек за хъркането? Мъжът ми хърка много може би проблемът идва от това че е с много големи сливици и както се майтапи той винаги може да си вземе болничен само да си отвори устата пред джи пи то. Какво можем да направим по въпроса има ли нещо което може да ни помогне? благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...