Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

Лекувам се с хомеопатия и досега съм имала добри резултати.В момента обаче съм много притеснена тъй като смятам,че ми беше предписано неправилно лекарство и сега мисля,че ми се случва нещо,което доколкото разбирам се нарича "доказване". Не зная дали това е опасно,как да го спра и въобще какво да направя.Опитах се да се консултирам с хомеопатът,който посещавам,но получих много остро отношение,а при втори опит отказ да разговаряме.Притеснена съм и не зная как да постъпя,моля Ви дайте ми съвет,благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър.

На 42 години съм. От 3 години имам проблем със стафилококи в носа. Всяко година по 3-4 пъти ходя на специалист УНГ. Редуват се едни лекарства, капки и мехлеми. Четох, че със хомеопатия се лекували и даже изчезвали.

Също така имам и високо кръвно налягане и шум в ушите. Смениха ми 3 вида лекарства. В момента съм спрял лекарствата и се опитвам с билки да го регулирам.

Много ще се радвам ако има лечение и за мен.

Здравейте,

Първо се извинявам на всички, че се забавих с отговорите си.

Има лечение, та Вие сте още млада за изброените симптоми и патологиии..

Потърсете класически хомеопат в населеното място до Вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат за Пазарджик(ако има такъв)или Пловдив...Благодаря ви :)

Здравейте,

Ако още не сте си намерили, ще Ви изпратя на "Лични"

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Искам да пиша по една много болна тема. Майка ми има проблеми със съня и с нервите. До колкото знам това рефлектира и на стомаха и, тъй като ако не пие хапчета за сън, започва да повръща постоянно и не може да яде. Вече над 20 години е на хапчета, кое от кое по силно и отровно. В последно време вече не и действат. Освен това има проблеми с кръвното - пие хапчета за високо кръвно и хапчета за остеопороза. Хомеопатът и предписа cocculus 30c, като трябваше 3 дни да приема по 2 и да се консултира отново. По време на приема, е нямала проблеми със съня, но вчера не е пила и днес се чувства ужасно. Повръща и се и е много нервна. Преди е изживявала подобна криза в продължение на цели 3 дни и аз много се бях уплашил за състоянието и. Изглежда и в момента нещата отиват натам. Лекарката и е казала да приема cocculus само при нужда вече, тя днес е взела 2 пъти по 2. Освен това и е казала да спре всички други лекарства. Дали Cocculus ще "замести" (не намирам по-точна дума) хапчетата и за кръвно и остеопороза? А трябва ли да се вземат някакви други мерки, тъй като сега тя е доста зле, не съм сигурен, че изобщо ще може да спи и въобще не знам как ще е утре? Благодаря предварително!

Здравейте,

По изложеното от Вас се вижда, че и при двата вида лечение се прави опит да се лекува, по-точно потиска следствието,а не да се лекува причината.

Освен това при класическата хомеопатия, само първия път може да се приемат гранулки, но после се продължава на хо л-во в течнаформа.

Вижте повече тук: http://www.beinsadou...?showtopic=8604

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте искам да попитам дали има лек за хъркането? Мъжът ми хърка много може би проблемът идва от това че е с много големи сливици и както се майтапи той винаги може да си вземе болничен само да си отвори устата пред джи пи то. Какво можем да направим по въпроса има ли нещо което може да ни помогне? благодаря ви

Може, но наистина трябва да се излекува причината - сливиците, включително и третата сливица. И да спи настрана, но не по гръб.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Лекувам се с хомеопатия и досега съм имала добри резултати.В момента обаче съм много притеснена тъй като смятам,че ми беше предписано неправилно лекарство и сега мисля,че ми се случва нещо,което доколкото разбирам се нарича "доказване". Не зная дали това е опасно,как да го спра и въобще какво да направя.Опитах се да се консултирам с хомеопатът,който посещавам,но получих много остро отношение,а при втори опит отказ да разговаряме.Притеснена съм и не зная как да постъпя,моля Ви дайте ми съвет,благодаря предварително

Не познавам случаят Ви, и не мога да взема отношение по него, но е странно лекар да Ви се обижда и да отказва да говори с Вас, по въпроси на здравето?...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър.

На 42 години съм. От 3 години имам проблем със стафилококи в носа. Всяко година по 3-4 пъти ходя на специалист УНГ. Редуват се едни лекарства, капки и мехлеми. Четох, че със хомеопатия се лекували и даже изчезвали.

Също така имам и високо кръвно налягане и шум в ушите. Смениха ми 3 вида лекарства. В момента съм спрял лекарствата и се опитвам с билки да го регулирам.

Много ще се радвам ако има лечение и за мен.

Здравейте,

Първо се извинявам на всички, че се забавих с отговорите си.

Има лечение, та Вие сте още млада за изброените симптоми и патологиии..

Потърсете класически хомеопат в населеното място до Вас.

Благодаря за отговора.

Аз съм мъж. От София съм. Къде бихте ми препоръчали да отида на преглед.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Честита баба Марта на всички! Дано да измете лошото от душите ни !

Може ли хомеопатия да помогне при функционална киста на яйчник?

Конвенционалната медицина препоръчва хормонални таблетки, но аз не желая да приемам такива?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Честита баба Марта на всички! Дано да измете лошото от душите ни !

Може ли хомеопатия да помогне при функционална киста на яйчник?

Конвенционалната медицина препоръчва хормонални таблетки, но аз не желая да приемам такива?

Здравейте,

И със право, не желаете да приемате хормонални таблетки, защото тази област е много, много деликатна.

Кисти на яйчника успешно се лекуват с "нежната медцина", както някои наричат хомеопатията.

Линк към коментар
Share on other sites

Не все още не съм намерила такъв хомеопат,бихте ли ми изпратили координатите на лични,благодаря ви...

Здравейте,

Моля Ви пишете ми на Лични, за да не спамим темата и отбелязвайте за кой град да Ви посоча хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

ZDRAVEITE!!!

ne se chystvam dobre psehicheski tova ot dva meseca sam taka nz mojebi e na nervna pochva, mislq che se dalji na параноидна депресия, daje nz kak da go opisha otslabnah s 13 kg chystvam se nqkak stanno sqkash sam blokiral i nz kakvo da pravq

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Христо,

Първо се успокойте, това е лечимо и избягвайте ситуации,които биха могли да провокират това състояние. Консултирахте ли се с Психотерапевт? Ако не сте, трябва да го направите. Хомеопатията също може да Ви помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

Направи си и преглед на щитовидната жлеза при добър ендокринолог,особено ако имаш глад,храниш се ,а слабееш.Както ти е казал Алекс,хомеопатията ще помогне.Какво ти се случи в житейски план,преди да дойдат тези състояния?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам, дали хомеопатията може да се справи с високото кръвно ,и ако може да ми кажете дали в Пазарджик има хомеопат

Здравейте,

Да, може, тъй като с хомеопатията се лекува причината, а не следствието.

Пращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте е тази темичка :P

Нужно ли е да има поставена диагноза човек, когато посещава хомеопат?

Не, диагнозите са приоритет на алопатичната медицина и според тях се предписват алопатични лекарства.

Хомеопатията предписва според индивидуалните особености на всеки отделен човек. Например двама еднояйчни близнаци с поставена една и съща алопатична диагноза, може да имат нужда от различни хомеопатични лекарства.

Все пак диагнозите се имат в предвид.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...