Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Има ли възможност за лечение на циклотимия с хомеопатия?Благодаря предварително!

Възможно е, но зависи от много обстоятелства, отключващи и поддържащи фактори, фамилна обремененост, продължителност на състоянието и т.н.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Момиченцето ми е на 4 месеца и половина със запушено слъзно каналче на едното оченце. Освен че сълзи, има и жълто-зелени секрети, вероятно стафилококова инфекция. Възможно ли е да се повлияе от хомеопатично лечение и да избегнем сондиране?

Имам въпрос и относно мой проблем. На 32 години съм и след раждането ми откриха фиброаденом в дясната гърда. Казаха, че мога да го махна само оперативно. Има ли друг лек?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Гуенди,

И за двата проблема има възможност да се въздейства хомеопатично, така че да си спестите стреса.

Хубав ден,

Александър

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Гуенди,

И за двата проблема има възможност да се въздейства хомеопатично, така че да си спестите стреса.

Хубав ден,

Александър

Благодаря за отговора! А бихте ли ме ориентирали към добър специалист във Варна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички, предварително се извинявам ако вече има подобен на моя зададен въпрос към хомеопатите в сайта. Интересува ме на кратко мога ли да откажа цигарите с помощта на хомеопатията, имам желание да ги спра и съм ги спирала за известен брой месеци, но когато се появи някакъв сериозен проблем или притеснение пред мен/изпит, важна работа и т.н./ започвам пак да пуша с оправдание, че ми е напрегнато и се успокоявам с цигара/ което зная, че е самовнушение/. Приличам малко на по-пълничките хора, които искат да отслабнат и обещават, че днес имат проблем и ще ядат сладолед, утре са пак на диета. Проблемно ми е и ходенето на ресторант, кафе и т.н където се пуши, гледайки пушачите на съседните маси ми се иска и аз да запаля цигара. Благодаря предварително за отговора, на 25 години съм, пуша от 4 години и то много, средно кутия на ден. Знам какво вероятно ще ми кажете, че просто трябва воля, не успявам с воля, няма я при мене в такива количества. Осъзнавам колко лош навик е това и че трябва да спре.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички, предварително се извинявам ако вече има подобен на моя зададен въпрос към хомеопатите в сайта. Интересува ме на кратко мога ли да откажа цигарите с помощта на хомеопатията, имам желание да ги спра и съм ги спирала за известен брой месеци, но когато се появи някакъв сериозен проблем или притеснение пред мен/изпит, важна работа и т.н./ започвам пак да пуша с оправдание, че ми е напрегнато и се успокоявам с цигара/ което зная, че е самовнушение/. Приличам малко на по-пълничките хора, които искат да отслабнат и обещават, че днес имат проблем и ще ядат сладолед, утре са пак на диета. Проблемно ми е и ходенето на ресторант, кафе и т.н където се пуши, гледайки пушачите на съседните маси ми се иска и аз да запаля цигара. Благодаря предварително за отговора, на 25 години съм, пуша от 4 години и то много, средно кутия на ден. Знам какво вероятно ще ми кажете, че просто трябва воля, не успявам с воля, няма я при мене в такива количества. Осъзнавам колко лош навик е това и че трябва да спре.

Здравейте,

Ясно е че без воля и дух, няма как да стане. Разбира се хомеопатията и тук има набор от хомеопатични л-ва, които не действат "анти",а освобождават не само от физическата, но и от психическата зависимост. Но все пак волята е водеща. Досещате се защо, нали?

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Александър, много благодаря за крема, който ни препоръча - "Дар" от аптеката на Чаталджа :) Отне ми малко време да открия нашия начин - кога и как да се мажем, но наистина много й облекчава сърбежа. (Дъщеричката ми е с атопичен дерматит и се лекуваме с хомеопатия. Напредваме бавно, но надявам се трайно).

Отново огромно благодаря!

Ивена88, един съвет от една бивша пушачка - опитай се наистина да осъзнаеш пушенето ;) Не с клишето "лош навик", а наистина му се отдай изцяло, осъзнай го и го разбери. После пак си помисли за волята...

Линк към коментар
Share on other sites

Моите въпроси са:

Лекува ли хомеопатията гръбначно изкривяване /кифоза/, което се наблюдава при три поредни поколения/тоест има някаква наследственост/?

Ако е лекуван поведенчески проблем, колко време след приема на ХЛ може да се разбере, ако е лекуван симптоматично?И къде може да "избие", ако е просто подтиснат?

Доколкото разбрах, ХЛ дори ако е погрешно давано не може да предизвика патология. Защо тогава при продължително подтискане на хронично състояние или лекуването му грешно като остро с ХЛ може да доведе например до астма или екзема...Има нещо, което не съм разбарала в тая част и моля да ми обясните.

Ако майка ми е оперирана успешно от доброкачествен тумор на гърдата, може ли да се говори за карцинозинова предиспозиция при мен?

Благодаря предварително за отговорите :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Моите въпроси са:

Лекува ли хомеопатията гръбначно изкривяване /кифоза/, което се наблюдава при три поредни поколения/тоест има някаква наследственост/?

Ако е лекуван поведенчески проблем, колко време след приема на ХЛ може да се разбере, ако е лекуван симптоматично?И къде може да "избие", ако е просто подтиснат?

Доколкото разбрах, ХЛ дори ако е погрешно давано не може да предизвика патология. Защо тогава при продължително подтискане на хронично състояние или лекуването му грешно като остро с ХЛ може да доведе например до астма или екзема...Има нещо, което не съм разбарала в тая част и моля да ми обясните.

Ако майка ми е оперирана успешно от доброкачествен тумор на гърдата, може ли да се говори за карцинозинова предиспозиция при мен?

Благодаря предварително за отговорите :feel happy:

Здравейте,

Гръбначното изкривяване може успешно да се повлияе с помоща на хомеопатията. Това че има наследствено предразположение обаче усложнява нещата.

Поведенческо поведение се повлиява много успешно и ефекта е виден от няколко минути до няколко дни след прием на добре подбраното хо л-во.

Случва се хо л-вото да не е подходящо и да предизвика потискане, но един класически хомеопат лесно може да забележи това и да го коригира. Затова е толкова важна обратната връзка с хомеопата. Не така стои въпроса с не-класическо предписване на хо л-ва, по така наречената "схема", например по 5 гранулки, през 2 часа в подължение на дни и седмици.

Щом е доброкачествен тумор, едва ли. Такова предразположение не е трудно да бъде открито от един опитен хомеопат и за това не е нужно непременно да има патологични соматични промени. Дори и без тяхното наличие може да се "види" такава предиспозиция.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам алергии и обикновено лятото тези алергии се обръщат в астматични пристъпи, зимата ми няма нищо обикновено....

миналата пролет реших да опитам да се лекувам с хомеопатия, когато започна лятото и започнаха пристъпите не можах да спра противоалергичните, но по някое време спрях хомеопатията....

тази зима ми се получи екзема по клепачите, по ръцете започнаха сърбежи......миналите зими не съм получавала поне така помня....

въпросът ми е.... възможно ли е хомеопатичното лекарство да е подействало в някаква степен, но резултатът да е по-късен....? започва пролетта и сърбежите по дланите се засилват.....това хубав признак ли е ...или се заблуждавам?

от летните пристъпи, които не спряха да се е изтласкало в кожен проблем ....?

Линк към коментар
Share on other sites

Не може да се прецени конкретния случай, въпреки краткото описание. Липсва и най важната информация, какво е станало с астматичните пристъпи?

По принцип лекуващи алергия алопатични л-ва няма. Има палиативни, облекчаващи последствията на алергията л-ва, като тези от групата на антихистамините. За разлика от алергията, която е мн. трудно лечима дори и за хомеопатията, то астматичните пристъпи лесно се овладяват и лекуват.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Не може да се прецени конкретния случай, въпреки краткото описание. Липсва и най важната информация, какво е станало с астматичните пристъпи?

По принцип лекуващи алергия алопатични л-ва няма. Има палиативни, облекчаващи последствията на алергията л-ва, като тези от групата на антихистамините. За разлика от алергията, която е мн. трудно лечима дори и за хомеопатията, то астматичните пристъпи лесно се овладяват и лекуват.

асматичните пристъпи се появяват рядко през лятото, когато пия противо алергични........по план трябваше да спра с антихистаминовите, но ако това всяка вечер получавам пристъпи.........

благодаря за отговора

Линк към коментар
Share on other sites

От Пловдив съм и се интерисувам от хомеопатично лечение. Бихте ли ми препоръчали добър хомеопат за детето ми, което е на 7 год.

Пращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

За първи път пиша тук, изчетох много неща за хомеопатията, за избор на добър хомеопат, че е добре да е класически хомеопат, че трябва да се дава само едно ХЛ. Моля да ми препоръчате добър класически хомеопат за София, става дума за сина ми 1,10 мес, вече има 3 пристъпа един ларингитен и 2 астматични пристъпа, при които се наложи да постъпим в болница. При него много бързо се развира картината, потичане на нослето и след 8 до 12ч. вече е с пристъп, без температура и почти няма кашлица. От изчетеното тук стигнах до извода, че с хомеопатия ще има добри резултати, само да се намери правилния хомеопат, затова моля за помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Диди и добре дошла при нас. :)

Вашето описание потвърждава, че при липса на висока Т. болестта протича по-тежко и с усложнения. Веднага ще Ви успокоя, че с помощта на класическата хомеопатия до няколко месеца може да имате едно здраво и жизнерадостно дете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

надявам се да получа малко яснота за хомеопатичното лечение при малки деца и бебета.

Кой подход е по-подходящ: лекуване на конкретна симптоматика чрез конкретно лекарство, например колики, кашлица, запушено носле или определяне на едно лекарство след преглед, който обаче е базиран най-вече на бременността и състоянието на майката.

Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

И двете. Хомеопата преценява според конкретния случай. Например при мн. силни колики или при мн. болезнено никнене на зъби, те са приоритета, като се съобразяваме и с индивидуалните особености, например модалностите.

По пронцип може да се предписва по 5 различни приоритета: Конституционално, Ситуационно, Органно, при оказване на Първа помощ и при Остро състояние.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!!! Наскоро се бях уплашила за себе си ,че дойдоха на моята съквартирантка 5 мъже да я вземат с кола,и 2 дена пих на своя глава гелсениум, който ми помогна за ужасната уплаха,ако моге някои да ми препоръча нещо по-силно за нощен страх!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Писахте ми на лични за хомеопат в Пловдив. Въпроса ви беше какъв хомеопат търся в Пловдив- може и класически може и боаронси хомеопат, въпроса е да е добър.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...