Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

За съжаление, в България е разпространена една фирма (най-много), като производител на хомеопатични лекарства.

Интересувам се от леспедеца (мисля, че така се пише). Доколкото зная влияе добре на електролитността на кръвта, особено на функциите на бъбреците и на възрастни хора. Дали повлиява и невродермити?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Alexandаr,

имам въпрос към теб. Моя приятелка дълги години има следния проблем - измръзване на ръцете. Лекарите и поставиха диагноза Синдром на Рейно. При студено време, дори и да е добре облечена, ръцете и често измръзват, проявяват се всички симптоми за студова алергия и въпросния синдром - побеляване на ръцете в следствие на не добро кръвоснабдяване, изтръпване, след затопляне пък зачервяване, подуване и т.н. Посети различни лекари, прави си изследвания, пи лекарства, витамини, купи си какви ли не ръкавици, нищо не помага. Би ли могъл да дадеш съвет от гледна точка на хомеопатията? И ако е възможно да ни препоръчаш класически хомеопат в София, за да се обърне към него за лечение (ако не е удобно тук, то на ЛС).

Благодаря!

Здравейте!

Не е учудващо, че:

"...посети различни лекари, прави си изследвания, пи лекарства, витамини, купи си какви ли не ръкавици, нищо не помага..."

Сега остава да опитаме последното, хомеопатия... защо ли пък да е последна? ;)

Добре, я да видим... за студени ръце имаме ни повече, ни по-малко от 233 различни хомеопатични лекарства!...

Май работата няма да стане така: хоп - Хари Потър с вълшебната пръчица!

И наистина, дори и на най-добрия хомеопат са нужни най-малко 2 (два) часа напрегната работа по снемане на конкретния случай, търсене на индивидуалните Ментални, модалности и общофизически особености, тоталност на симптоми, централно нарушение и накрая анализ и ДД - Диференциална диагноза между десетки хомеопатични лекарства.

Следователно по интернет, дори и при най-добро старание - не става.

Оставяме настрана и това, че правилата на никой форум, вкл. и нашия, не позволява предписването на лекарства по интернет.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам за лекарство срещу хронично дългогодишно безсъние. Безсъние от типа нормално заспиване, но събуждане около 3 часа и сякаш кликване в режим на будност. Има ли реални подобрения при такъв тип инсомния? С кои лекарства? Къде да се намерят? Наистина ли действат? Питам за себе си.

Питам това, при положение, че за справяне с безсънието е опитано много: медитация, автохипноза и хипноза, автогенен трениг и релаксация, дишане и визуализация. Отделно себеразбиране и т.н. Постига се пълна физическа и умствена релаксация, умът може да няма и една мисъл с часове и да си в режим на интуиране, но блокировката сякаш идва от самия мозък и просто не се повлиява... Безсъние, което е в огромна степен неврогенно, не и психогенно...

Здравей Орлин!

За мен е огромно предизвикателство да излекувам това безсъние.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, в България е разпространена една фирма (най-много), като производител на хомеопатични лекарства.

Интересувам се от леспедеца (мисля, че така се пише). Доколкото зная влияе добре на електролитността на кръвта, особено на функциите на бъбреците и на възрастни хора. Дали повлиява и невродермити?

Мона, аз не съм чувал за такова хо л-во. А можеш ли да го изпишеш на Латински.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами супер - остава да се уговорим. Тъкмо имаме повод да се запознаем. Вики предложи да и идем на гости...

Поздрави: орлин

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Ами супер - тъкмо имаме повод да се запознаем. Вики предложи да и идем на гости...

Поздрави: орлин

Да, чудесно! . :feel happy:

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, в България е разпространена една фирма (най-много), като производител на хомеопатични лекарства.

Интересувам се от леспедеца (мисля, че така се пише). Доколкото зная влияе добре на електролитността на кръвта, особено на функциите на бъбреците и на възрастни хора. Дали повлиява и невродермити?

Аз се сещам за три фирми - Боарон, Хийл и Хелиос

Линк към коментар
Share on other sites

До колко време влияе едно хомеопатично лекарство? Може ли скоро след неговото приемане да се приемат и други лекарства?

Зависи от много фактора, като: негативна поддържаща причина, сила на потенцията, степен на жизнената сила и дълбочина и сила на централното нарушение и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, в България е разпространена една фирма (най-много), като производител на хомеопатични лекарства.

Интересувам се от леспедеца (мисля, че така се пише). Доколкото зная влияе добре на електролитността на кръвта, особено на функциите на бъбреците и на възрастни хора. Дали повлиява и невродермити?

Мона, аз не съм чувал за такова хо л-во. А можеш ли да го изпишеш на Латински.

На латински се пише Lespedeza Capitata. Оказва се, че повечето фирми имат това лекраство, но в България май не го внасят, не знам всъщност. Намерих и лекарство - Lespenephryl, което обаче не е хомеопатично, а на основата на растението Леспедеза.

Lespedeza%20capitata%20-%20N.jpg

:)

Това е и самото растение. Поразтърсих се да видя какво е това чудо и се оказва, че по българските земи растението е известно като Храстова детелина

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Lespedeza Capitata го има, но е от т.н. "малки" хомеопатични л-ва, сиреч още няма потвърдени излекувания и твърдо доказани в хомеопатичната практика симптоми.

В моята хомеопатична програма - Radar Synthesis 10 е показано само при уремия, и то в 1-ва степен, докато в същата рубрика има други хо л-ва в 3-та степен, което означава много силно показано хо л-во.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

досега не съм се лекувала по методите на хомеопатията, но това горещо ми беше препоръчано от добра приятелка.

На 23 години съм и преди около година ми поставиха диагноза поликистозни яйчници - симптомите бяха нередовен цикъл, уголемени яйчници, коремна болка ниско долу, много болезнена менструация. Гинеколога ми каза, че най-добрия вариант за лечение е с противозачатъчни, които естествено са хормонални препарати. През няколкото месеца, в които пих хапчетата се чуствах доста зле и емоционално и физически. Лекарствата повлияха на повечето симптоми, но размера на яйчниците остана непроменен, промени се само формата.

Тъй като от известно време симптомите се повтарят, искам да попитам възможно ли е пълното изклекуването на това заболяване чрез хомеопатията и без прилагането на хормони?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, напълно е възможно и то без странични ефекти.

Всяко Хормонално лечение "бърка" много дълбоко и опасно и не случайно сте се чувствала зле.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересува ме как всъщност може да се приема хомеопатията от животни, т.е. под каква форма, и дали лечението трябва да се постави след задължителен преглед от хомеопат, първо трябва ли да има поставена диагноза от ветеринар?

Хомеопатите не поставят Медицински диагнози нито на хора нито на животни, а и тези диагнози често са противоречиви или се оказват неверни, но това е друга тема.

Ние си имаме други критерии по които безпогрешно лекуваме повече от 200 години. :)

Разбира се при животните също е нужен преглед от хомеопат и беседа със собственика му.

Хомеопатичното л-во се слага в малко вода и се дава на домашният любимец да пие.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, определено може да се лекува с хомеопатия и това е доказателство, че лечебното в хомеопатичното л-во не е самовнушението.

Алекс, а как ще ми обясниш следното:

Мой много близък приятел във Варна е единственият ветеринар-хомеопат тук. Имам му пълно доверие за всичко и водя любимците си само при него - от дребни неразположения, до операции... стигало се е и до евтаназия на премазани кучета и котета... въобще - той е Моят Ветеринар. Той е и единственият, който не ме гледа "умно", когато заговоря за биолокационна диагностика и всякакви мои "чудатости". Кръстосвали сме "шпаги" неведнъж и по отношение ефекта на хомеопатията. Свидетелка съм колко го търсят и колко успешно помага на пухкавите си и пернати пациенти, че даже и на хора.

На моите, обаче, не може. Обяснявам си го с това, че при хомеопатията е важна вярата, както и при всичко друго. При лечението на животни - важна е вярата на стопанина, както и при бебетата и децата - вярата на поръчителя. (Впрочем, то и при магията е така biggrin.gif

Доказателство е следното: Допреди година-две, постоянно пътувах и прекарвах много време в София. Случвало се е една моя приятелка (дълбоко вярваща в хомеопатията и активно прилагаща я за себе си, близките си и домашните си любимци) да заведе мое животинче (домашно или улично) при Радослав. И хомеопатията е помагала. Същото животно съм водила и аз, пили сме и същото лекарство понякога - ефект не е имало. Даже Радо е настоявал да ходя при него за приема на лекарствата - за да е сигурен, че няма нещо да "го изпортя".

В моят случай не действат.

И друг пример. Аз също съм пила лекарства - минавайки по нужния ред както трябва. Нямало е даже доказване на лекарството. Лекарите са били независими един от друг, но са били абсолютно точни и коректни в диагностиката си - гарантирам! Също така (предполагайки, че "умната ми тиква" играе ролята на антидот) без да зная - са ми давани лекарствата и тайно. Пак нямаше ефект.

От това аз заключавам, че: 1. Човек трябва да Иска да се лекува с хомеопатия. 2.Трябва да Знае, че пие лекарството, да е ангажиран в ритуала. И най-важното - 3. Трябва да Вярва, че тя ще му помогне.

Следователно: Ключът е в сугестията и автосугестията.

Въпреки това, намирам хомеопатичното лечение за най-хуманният съществуващ физикален метод!

Абсолютно не съм съгласен че "ключа" за успеха или неуспеха на хомеопатичното лечение е в сугестията и автосугестията!

Да, те влияят но до 15 - 20%

Не знам кой и какво Ви е давал, но от моята практика нямам човек на който хо л-вото да не е въздействало, ако не първото, то второто или третото.

Да, вярно е, че особено мъжете се съпротивляват и казват "нищо не почувствах", но после на проследяването, когато преглеждам оплакванията им, те за изненада и на себе си откриват, че голяма част от оплакванията им просто ги няма...

Един татко беше се обидил, когато му направих забележка, че забранява на 3 годишното си детенце да плаче и с това усложнява лечението на заекването му.

И дори когато детенцето му вече не заеква - не си признава?!...

Хубаво е човек да подхожда към всичко ново с известна доза скептицизъм.

Но, когато фактите ясно говорят, а той на инат си остава скептик и невярващ, това какво е? Кажете ми?

Линк към коментар
Share on other sites

A как ТОЧНО действа хомеопатията?

Щото това подобното на подобното, симптомите и т.н. са малко нещо доста общи и нестабилни като аргументи. Уж, разбираш ли, всеки е различен, пък когато една група доброволци приеме примерно хинин или нещо друго, в по-голяма доза, без да са болни, всички те развиват еднакви симптоми и от тях правим заключения за веществото - така едно лекичко противоречие се забелязва, ако се вгледа човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Простичко:

Хомеоп. лекарство въздейства чрез фината енергия на аурата на съответното вещество, избрано за лекуващо.

Затова е нужно мисленото съгласие на пациента - фината енергия на мисълта може да неутрализира тази на лекарството.

Принципът е като при екстрасенси, рейки-лечители и др.

Фина енергия с хармонична структура ( съответстваща на представата ни за здраве и още ред добри неща) променя структурата на "болната" енергия по своята матрица.

Не, не е точно така.

Мисленето е само малка част от Жизнената ни сила.

Като вълничките по повърхността на водата. Повърхността.

А отдолу са дълбоките води на Подсъзнанието и Психиката.

А и не става въпрос за Матрици още по-малко за промяна на структури и болна енергия! :D

Спрете се бе хора! :feel happy:

Не това е същината на лечебната хомеопатична Парадигма.

Линк към коментар
Share on other sites

A как ТОЧНО действа хомеопатията?

Щото това подобното на подобното, симптомите и т.н. са малко нещо доста общи и нестабилни като аргументи. Уж, разбираш ли, всеки е различен, пък когато една група доброволци приеме примерно хинин или нещо друго, в по-голяма доза, без да са болни, всички те развиват еднакви симптоми и от тях правим заключения за веществото - така едно лекичко противоречие се забелязва, ако се вгледа човек.

Хайде, започнахте ме! :dancing yes::D ... очаквах го и... добре дошли! :feel happy:

Доказването на симптоми е едно, а близко подобие до картината на даден човек, съвсем друго.

За да е лечебно, картината на хомеопатичното л-во трябва да е възможно най-близко подобна, на картината, на даден индивид.

Образно казано (виждам че обичате образността) Хомеопатичното л-во изправя Жизнената сила пред собствения и проблем, за който самата тя знае приблизително 50% - 60%, иначе сама би си го решила, а останалото, неизвестното, образно казано е в "сянката" и.

Спомнете си "Болестта като път" на Торвалд Детлефсен и Рюдигер Далке.

И едновременно с това, хомеопатичното л-во дава на Жизнената сила огромен обем информация, как да реши проблема, "осветявайки" информационно тази сянка.

Така че става въпрос само за Хармонизиране а не за матрица. Защото хо л-вото не слага нищо в матрица,не манипулира, както впрочем го правят Психотропните л-ва, а е само един много ценен информационен помощник спомагащ Жизнената ни сила сама да се хармонизира.

Линк към коментар
Share on other sites

...Щото това подобното на подобното, симптомите и т.н. са малко нещо доста общи и нестабилни като аргументи....

Не знам колко са нестабилни, но вчера една щастлива майка ми се обади, за да съобщи, че детенцето и вече не заеква...

... а преди това, с месеци са опитвали "какво ли не"

Линк към коментар
Share on other sites

...Уж, разбираш ли, всеки е различен, пък когато една група доброволци приеме примерно хинин или нещо друго, в по-голяма доза, без да са болни, всички те развиват еднакви симптоми и от тях правим заключения за веществото - така едно лекичко противоречие се забелязва, ако се вгледа човек...

Не е вярно че всички доброволци доказват едни и същи симптоми. Иначе защо ще ни е нужна група от 40 - 50 човека, като само един ще ни е достатъчен? :P

Съобразно индивидулните особености на всеки един от групата, един доказва една група симптоми, към които той е индивидуално чувствителен, друг -съвсем друга група симптоми, а трети и четвърти съвсем други симптоми, които обаче включват, припокриват и част от доказаните от други доброволци симптоми. На някои се дава плацебо, което е известно само на ръководителя на групата!

И така всеки ден, професионални хомеопати "снемат картината" на всеки отделен доброволец, като накрая, след около месец и половина, резултатите се анализират и подреждат по различни критерии.

Но работата след това продължава с години, като симптомите се добавят и потвърждават в клиничната практика. И скалата на сила и интензивност на отделните симптоми е от 1 до 4.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бих искала да попитам дали хомеопатията действа успешно при двойки, които имат проблем със зачеването. В смисъл - различните направени изследвания не показват конкретен проблем(нито при мъжа, нито при жената), но все пак не могат успешно да заченат детенце. Имате ли подобни случаи с които сте се справяли успешно и хомеопатичното лекарство от двамата ли трябва да се приема?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бих искала да попитам дали хомеопатията действа успешно при двойки, които имат проблем със зачеването. В смисъл - различните направени изследвания не показват конкретен проблем(нито при мъжа, нито при жената), но все пак не могат успешно да заченат детенце. Имате ли подобни случаи с които сте се справяли успешно и хомеопатичното лекарство от двамата ли трябва да се приема?

Да, действа успешно, защото първото въздействие на хо л-вото е върху най-дълбокото ниво - Психичното.

И при положение, че няма физически препятствия, проблема най-вероятно се крие там!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много! :feel happy:Интересувам се заради мои много близки роднини, така че ще им предложа да опитат и хомеопатията като метод! Предполагам,че трябва да отидат на консултация при лекар хомеопат за да им каже кои точно "лекарства" да приемат.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

имам питане.. при закъснение на цикъл, ако се пие ХЛ за това, а се окаже бременност, ХЛ как ще се отрази на бременността..

Хомеопатичното л-во не решава вместо жизнената сила, а само я подпомага с информация във вземането на правилното решение.

След като яйцеклетката е оплодена и това по безспорен начин вече се знае от жизнената сила, последната не би направила нещо срещу новият живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...