Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте!

От около десетина дена получих разтежение на аддуктора и в момента нямам възможност да ходя по доктори. Това ми е второ разтежение, като първото беше в началото на май. След първото разтежение, почивах около двадесет дена, но вероятно почивката ми е била малко. След първото разтежение, болката отмина на третия ден, защото използвах силата на студения и горещия компрес и противовъзпалителни. Сега вече девети ден, но все още като разтегна крака си усещам остра болка. Тя отшумява, но незнам защо този път толкова бавно. Също така се пренася надолу по самия мускул. Прилагам различни гелове, правя масажи и така малко по малко болката отшумява, но съм сигурен, че дори след месец, ако отново започна да играя футбол болката ще се появи пак. Искам да се възстановя бързо за да тренирам отново. Бих си дал около три месеца почивка и се надявам да е достатъчна. Въпроса ми към вас е за две определени хомеопатични лекарства, които лекоатлети, футболисти и други спортисти ми препоръчаха. Те са Arnica Montana 15CH и Ruta Graveolens 15CH комбинирани с Арника гел, който е за травми. До колкото четох, трябва да използвам по-големите разреждания, защото травмата ми не е толкова скорошна. Целта ми е да се възстановя по-бързо, но това все пак никой не може да го предвиди.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

дъщеричката ми е на 1г и 8 месеца и от вчера поддържа 37,7-38,7 вследствие на това че я водих на плаж. Може би реакцията е комплицирана от слънцето, течението, настинката и прорязване на кучешките зъби. След плажа заспа с влажна коса и се събуди с рев и зачервена кожа и температура 38,7 Дадох веднага Beladonna 30 Ch в 18.00 ,полунощ и 6,00 сутринта. Цяла вечер се въртя в леглото, отказваше да пие вода, кожата и беше суха и пламтеше, но не се потеше.Поддържаше 38,7 вечерта а се събуди с температура 38,1 През деня температурата спадна до 37,7, отказваше храна и вода и гледа да си легне. По принцип е много подвижна и не спира да се движи дружелюбна е и не дели хора, но сега е много плачлива и иска да я гушкам, когато идват хора в къщи. Боли я цялото тяло ,краката и са горещи и когато я попиташ къде я боли, посочва гърлото. Гърлото и е зачервено от двете страни и езика е бял и обложен, когато се разплаче потича струйка безцветни сополки. На обяд и намазах гърлото с Гранофурин, капки клеева тинктура в носа и започнах да давам през 2 часа Mercurius solubilis 30 ch.Когато стана в 18.00 часа лицето и е отново червено, а температурата и е 38,7 , но вече е по-жизнена , пие вода и малко се храни. Не мога да се свържа с нашия хомеопат д-р Джеджев и затова ви моля за консулт. Благодаря предварително! П.С Често пъти лечението е завършвало с Pulsatilla , което може би е нейното конституционно лекарство

Редактирано от nepoznat
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Според мен е вирусно заболяване. Следете краката и да са топли.

Не мажете сливиците с нищо - това не е лекуване а потискане на симптом.

Хомеопатичните лекарства никога не се капят в носа, а в устата под езика!

Меркуриус може би е добра идея, но знайте, че след него е обичайно и полезно температурата да се покачи.

Ако не е течно, разтворете 3 гранулки в 0,500 л. мин. вода Девин. Топли крака и прохлада, без течение за лицето и тялото. До утре и Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От около десетина дена получих разтежение на аддуктора и в момента нямам възможност да ходя по доктори. Това ми е второ разтежение, като първото беше в началото на май. След първото разтежение, почивах около двадесет дена, но вероятно почивката ми е била малко. След първото разтежение, болката отмина на третия ден, защото използвах силата на студения и горещия компрес и противовъзпалителни. Сега вече девети ден, но все още като разтегна крака си усещам остра болка. Тя отшумява, но незнам защо този път толкова бавно. Също така се пренася надолу по самия мускул. Прилагам различни гелове, правя масажи и така малко по малко болката отшумява, но съм сигурен, че дори след месец, ако отново започна да играя футбол болката ще се появи пак. Искам да се възстановя бързо за да тренирам отново. Бих си дал около три месеца почивка и се надявам да е достатъчна. Въпроса ми към вас е за две определени хомеопатични лекарства, които лекоатлети, футболисти и други спортисти ми препоръчаха. Те са Arnica Montana 15CH и Ruta Graveolens 15CH комбинирани с Арника гел, който е за травми. До колкото четох, трябва да използвам по-големите разреждания, защото травмата ми не е толкова скорошна. Целта ми е да се възстановя по-бързо, но това все пак никой не може да го предвиди.

Благодаря предварително!

Вижте, хомеопатията е лечебно изкуство и без задълбоченото и познаване и практикуване, не само няма да има успехи, но и съществува реална опасност човек да си навреди. Добре, Арника като средство при първа помощ при травми е ок, особено взето непосредствено след травмата, но самолекуването на хронични травми съвсем не е проста работа. Затова за да не си навредите, съвета ми е да се обърнете към специалист.

Линк към коментар
Share on other sites

откъс от едно писмо

...започнах да давам beladonna 30 CH на всеки час но температурата не променяше, лицето продължаваше да е червено, не се потеше но пиеше вода. Към 3.00 се притесних и почнах да свалям че започна да подритва и включих оцета като температуропонижаващо, но температурата си остана 39,5...

Вижте, всеобща заблуда е, че Беладона е температуро-понижаващо. По принцип хомеопатичните лекарства дават информация, но Жизнената сила е тази, която взема крайното решение, вземайки предвид и тази информация.

Слагането на оцетни кърпички по китките и глезените на краката е абсолютно неправилно и много опасно, тъй като така се нарушава циркулацията на кръвта и тя се изтласква в главата с всичките произтичащи от това неблагоприятни последици.

Използването на Парацетамоло-съдържажи и други химически антипиретици само временно могат химически да измамят организма и по-точно хипофизата, давайки по такъм начин "зелена" светлина за безпрепятственото размножаване на вирусите. Вижте повече ТУК: http://www.beinsadou...?showtopic=8133

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

В какъв период от време се регистрира ефекта от хомеопатичното "лекарство"?

и ако няма ефект кога да считаме, че не е подходящо?

Това зависи от много фактори, като индивидуалната чувствителност на всеки от нас към хомеопатичните лекарства, състоянието на жизнената сила, потенцията на лекарството, скоростта с която се развива болестта, при остро състояние както болестното състояние, така и скоростта на въздействие на хомеопатичното л-во са бързи. Също дали приема е еднократен или многократен и през какъв промеждутък се приема и т.н.

Периода от време когато вече се вижда ефекта на хомеопатичното лекарство, което аз съм наблюдавал е от 1 секунда до 2 денонощия, максимум до 1 седмица.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам пшроблем за който имам нужда от съвет, и от глупост или не пия хомеоипатичните гранулки които бяха изписани от педиатъра който е голям привържених на хомеопатията. Първо детето преболедува, доктора изписа Borax, Mercurius solubilis i aurum thiphyllum и трите 9CH. Детето беше с висока температура, след това и с авти в гърлото. Пиеше по 5 от всяко 3пъти на ден. ЗА три дни детето вече нямаше авти. Имаше три четири пъпчици по ръчичките, като от ухапване но вътре пълно с течност. КОито вече завехват. Проблема е че при мен се появи същото, Т, болки в гърлото от вчера също автио в гърлото, реших на своя глава ( и вероятно рпоявих огромна глупост ) да пия тези но вместо 3 -6 пъти на ден. Т спря точно като при детето, но обривчето което при детето беше от 3-4 пъпчици при мен се появиха по дланите и по стъпалата, като при разчесване се появява пъпчицата с течност. А ако не се разчесва, е просто болезнено, сякаш са забити трески в кожата. Притеснява ме дали не съм предозирала с някое от лекарствата. Или това е част от вируса който изкара и детето, но при мен е в по-тежка форма.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

не само е предозирано, но и не е предписано според законите на хомеопатията, за едно единствено лекарство. Така приемани 3 различни хомеопатични л-ва в един и същ ден, дават противоречиви сигнали, които объркват жизнената сила.

вижте повече тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8159

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Новичка съм във форума.

Имам си един проблем, с който се боря от години - пърхот :3d_077: .

Бихте ли ми казали дали хомеопатията би повлияла положително борбата с пърхота и дали лекува такова състояние.

Бихте ли ми препоръчали и добър хомеопат в София.

Извинявам се, ако темата е била коментирана.

Благодаря предварително :)

Поздравии!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла "Среднощно слънце"! :)

Не знам дали ще ви изненадам, като кажа че и тук проблема в повечето случаи е както психо-соматичен, така и наследствен. Опита показва, че с хомеопатия се постигат много добри и по-важно трайни резултати. Пращам Ви и на "лични".

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

<p>Здравейте,</p>

<p> </p>

<p>Моля да ми препоръчате класически хомеопат от София. По възможност /но не непременно/ да е и лекар.</p>

<p>Става въпрос за сина ми, който е на 3 години и за втори път тази година получава бронхиолит.</p>

<p>В болниците &quot;закрепват&quot; положението, до следващия пристъп. /а те случват някакси много бързо - от</p>

<p>първите симптоми - лека кащлица - до задушаващия пристъп няма и едно денонощие/.</p>

<p>Знам, че след третия пристъп официално ще го обявят за &quot;астматик&quot; и ще му предпишат Сингулер</p>

<p>целогодишно + кортикостероиден инхалатор.</p>

<p>Ходиме при хомеопат, но последния път не успяхме да овладеем положението /по телефона/.</p>

<p>Освен това, мисля че не сме попаднали на класически хомеопат, което може би също е проблем.</p>

<p>Ще очаквам отговор на Лични.</p>

<p>Предварително благодаря :)</p>

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, става въпрос за синът ми, който е на 2 години и 10 месеца и се лекува хомеопатия, последните 2 пъти когато боледува в процеса на лечението се случваше да вдига и да поддържа температура, първия път около 39.5-39.7 за около денонощие и половина, а втория път температурата беше 39.4-40.2 за около 2 денонощия при положение че правехме компреси с вода и оцет, въпросът ми е до колко градуса температурата може да се смята за безопасна при деца на такава възраст и колко време е безопасно да се поддържа такава температура.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

За няколко часа може, а безопасната Т. е до 39 - 39.5 до 3 денонощия, което е възприето в цивилизованите страни, като гледате да не се обезводни. Оцетни кърпички около глезените и китките е груба грешка, тъй като така нарушавате кръвообращението.

Рязкото сваляте на Т. последвано от рязко качване е опасно. Вижте повече тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8133&st=0

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

От доста време обмислям да ида на хомеопатичен преглед, но поради липса на достатъчно информация за това кои са добри специалисти досега не съм се решавал. Затова искам да помоля да ми препоръчате добър специалист или да ми дадете ваши координати за връзка.

Болежките които ме мъчат са целогодишна хрема (от много време) и ечемици по клепачите (от 3-4г).

Благодаря предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , имам следният въпрос. Знам че след прием на хомеопатични лекарства , симптомите се засилват ( в моя случай приемам Monilia albicans при кандидоза ) , но възможно ли е симптомите да отшумят , и след седмица - две отново да се появят. Това означава ли че хомеопатичните лекарства действат или точно обратното ? Благодаря !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,схемата ми представляваше: 1-ва седмица 3 дни - зпъти по 5 гранули , след което всяка седмица 2 дена 3 пъти по 5 гранулии така поне месец. Възможно ли е да съм предозирала и затова да ми се е влошило състоянието , (защото първите две седмици от приема всичко беше наред) , и съществува ли така наречената "лечебна криза"

Благодаря Ви предварително !!

Линк към коментар
Share on other sites

имам шизофрения какво да пия

Съжалявам, но ей така, по интернет никой и никъде не предписва лекарства! Освен това в хомеопатията не се предписва според медицински диагнози, а индивидуално, според тоталността на симтомите, психо-емоционални, общофизически и модалности след обстойно двучасово хомеопатично интервю.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...