Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам малко различен въпрос от обичайните за лечение на текущо заболяване.
Преди 2г. изкарах тежка пневмония. Нещата излязоха извън контрол заради грешна диагноза и неправилно лечение. В последствие се наложи да изпия 4 антиботика за по-малко от 20 дни. Това беше и възвратен момент да се откажа от традиционната медицина. Оттогава лекарства не съм пила повече.

След това боледуване забелязвам, че при настинка колкото и лека да е, започват веднага да се образуват храчки и чувствам бодежи в дробовете (по-скоро в левия, където беше пневмонията).


Скоро се наложи да направя снимка на белите дробове и ми казаха, че все още имам т.н. петна!?
Искам да знам, въпреки че е минало време могат ли тези петна да се изчистят и да се възстанови дробът на 100%?

 

Благодаря Ви!

Редактирано от cantare
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

От фактите, които излагате е видно, че не сте получили адекватно лечение, а само потискане на симптомите.

След правилно хомеопатично лечение, белите ви дробове ще бъдат наистина излекувани и жизнената сила хармонизирана.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор. Ще взема необходимите мерки.

До сега не съм се дори и замисляла, че е възможно симптомите да са подтиснати и то за такъв период от време, но има резон в думите Ви.

Помислих, че пневмонията остава белези за цял живот и това е нещо, с което трябва да свикна... Истината е, че не съм говорила с моя хомеопат по този въпрос, което е моя грешка.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,
детето ни е на 2,2г. Преди 2 седм. го лекуваха от грип, като след контролният преглед и потвърждението от доктора, че е здрав остана един “малък” недостатък – уголемената трета сливица със затрудненото дишане, хъркане нощем, запушен нос и свистене, и периодичните оплаквания на сина ни, че има нещо в устата, което го кара постоянно да преглъща и видимо го дразни. За първи път се случва така,  досега винаги, когато е бил болен след лечението не е имал гореспоменатите от мен проблеми, ПОНЕ ВИДИМО за нас, а и според мен, като усещане при него.
Какво мога да направя, за да му помогна и да”смаля” сливицата …
В случай, че е необходимо, най-кратко бих описала сина си така : не мисля, че е хиперактивен, но определено е обичащ движението, скачането, бягането ( твърдо го предпочита пред кротките и задълбочени занимания ), според баща си има шило в дупето; мн обича да танцува, рита топка ( не подхвърляне ), да се премята а ла каскадьор. Спорд мен е весел , живичък, като бебе започна да се усмихва сякаш късно, но от рано беше с мераци да стъпва и скача. Въпреки, че спорд всички даваше вид да проходи рано, изчака да стане на 1г и тогава смело потегли. Така направи и с проговарянето – силно изразено и по много в момента, в който чукна 2г ( сякаш изчаква да се “ошлайфа на сухо” и тогава стартира ). Роди се едро бебе – 4,150кг – 54см. Кърмен е до 2г, т.е до скоро. В момента е 92см – 12,5кг. Обича мн плодове и зеленчуци ( това изумява всички, всеки път ), като отказва да яде за сега само пипер по какъвто и да е начин. Не е вегетарианец , но сякаш повече му харесват суровите неща и то от растителен произход, а не готвено; обича торти и сладкишчета, сокове и вода – нормално. Определено не е злояд. Освен ясно изразената страст към музика и танци, другата е ходенето бос. От края на лятото вкъщи се преследваме, защото иска да ходи съвсем бос ( мисля, че ходи облечен, за да не бие на очи защото след 6мес. и обличането не му е слбост, оттогава не е много навит да се преоблича ; прохожането му беше лятото и стана бос ). Като цяло е гледан като човек, който може и да не може да обясни защо прави/иска нещо, но е добре да му се има доверие и преди да мислим за отхвърляне  се стараем да го разберем.
Доста изписах, извинявам се много, въобще не съм кратка. Ще съм ви благодарна, ако ни посъветвате как да действаме с новопоявилия се проблем – уголемената 3-та сливица и подсказка за това, кое го кара да ходи бос посред зима. Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

...Какво мога да направя, за да му помогна и да”смаля” сливицата …

 

Здравейте,

 

Дала сте много информация за сина си, но за 2 часа интервю при класически хомеопат се обработва много повече специфична информация. Задават се и много въпроси, изобщо написаното не може да замени едно интервю при класически хомеопат, а и никъде не се предписват лекарства по интернет, още по малко хомеопатични.

 Съвета ми е да потърсете класически хомеопат по местоживеене.

 Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, един процедурен въпрос - как се става класически хомеопат в България, какво е необходимо освен желание, има ли изисквания относно възраст, образование, владеене на чужд език или нещо друго, колко време продължава и колко струва, приблизително разбира се, придобиването на базисни познания за предписване  на ХЛ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, един процедурен въпрос - как се става класически хомеопат в България, какво е необходимо освен желание, има ли изисквания относно възраст, образование, владеене на чужд език или нещо друго, колко време продължава и колко струва, приблизително разбира се, придобиването на базисни познания за предписване  на ХЛ.

 

Здравейте Леваро,

 

Относно възраст? не, но трябва да имате завършено средно образование, английски езика е предимство, продължителност 3 години плюс 2,5 години Медицина по 17 медицински дисциплини, повече подробности тук:  http://bghomeopathy.org/bg/news_bg.php

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Наталия,

 

Добрите класически хомеопати не а толкова много, дори и в София, ще Ви пиша на Лични, не тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

И аз ще съм много благодарна, ако препоръчате (на Лични разбира се) добър класически хомеопат в София. От дълги години имам кожни проблеми с разни екземи, от близо две години започнах да кашлям сутрин през известни периоди, появи се и някакъв неврологичен проблем, и искам да започна с хомеопатия.

Редактирано от tedie
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,искам да попитам хомеопатията може ли да се предозира?Моето дете има проблем с зъбоникненето.Няма 1 г. още и нямаме нито едно зъбче.Давам Калкареа карбоника 5 гранули и Пулсатила 5 гранули във водата му за деня.От няколко дена слагам и Апис 5 гранули пак във водата,защото се разболя,има хрема.От днес слагам и Арсеникум йодатум за суха кожа.Много му е суха кожата зад ушите и на главата.На главата става на люспи.Освен това ни изписаха и Шуслерови соли.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам хомеопатията може ли да се предозира?Моето дете има проблем с зъбоникненето.Няма 1 г. още и нямаме нито едно зъбче.Давам Калкареа карбоника 5 гранули и Пулсатила 5 гранули във водата му за деня.От няколко дена слагам и Апис 5 гранули пак във водата,защото се разболя,има хрема.От днес слагам и Арсеникум йодатум за суха кожа.Много му е суха кожата зад ушите и на главата.На главата става на люспи.Освен това ни изписаха и Шуслерови соли.

 

  Здравейте,

Кой ви е казал, че е безопасно да се самолекувате с хомеопатия? Безразборното даване на хомеопатични лекарства може да е по-опасно, от даването на алопатични л-ва. Прочетете повече тук и намерете класически хомеопат, който ще излекува детенцето ви:

 

      http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8325

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам хомеопатията може ли да се предозира?Моето дете има проблем с зъбоникненето.Няма 1 г. още и нямаме нито едно зъбче.Давам Калкареа карбоника 5 гранули и Пулсатила 5 гранули във водата му за деня.От няколко дена слагам и Апис 5 гранули пак във водата,защото се разболя,има хрема.От днес слагам и Арсеникум йодатум за суха кожа.Много му е суха кожата зад ушите и на главата.На главата става на люспи.Освен това ни изписаха и Шуслерови соли.

 

  Здравейте,

Кой ви е казал, че е безопасно да се самолекувате с хомеопатия? Безразборното даване на хомеопатични лекарства може да е по-опасно, от даването на алопатични л-ва. Прочетете повече тук и намерете класически хомеопат, който ще излекува детенцето ви:

 

      http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8325

Здравейте,лекарят на детето ми се занимава и с хомеопатия и ни изписа тези лекарства.Не знам дали е класически хомеопат,но досега сме излекували вирусна инфекция и стафилококова инфекция с лекарства изписани от нея.Според вас могат ли да се комбинират всички тези лекарств заедно калкареа,пулсатила,апис и арсеникум?Блягодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,лекарят на детето ми се занимава и с хомеопатия и ни изписа тези лекарства.Не знам дали е класически хомеопат,но досега сме излекували вирусна инфекция и стафилококова инфекция с лекарства изписани от нея.Според вас могат ли да се комбинират всички тези лекарств заедно калкареа,пулсатила,апис и арсеникум?Блягодаря предварително!

 

 Посочените хомеопатични лекарства са коренно различни, дори антиподи и могат да объркат жизнената сила вкл. и имунната система на детенце, с всички произтичащи от това последици. Вижте тук :Как да познаем класическия хомеопат" http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам проблем с детето си ,което е на почти 5 месеца. От както се е родил има 7 дни в който е мълчал.Това неговото е непрекъснат плач от сутрин до вечер.Цял ден се носим на ръце и пак не спира. нищо не може да го занимае, не стой сам секунда,не се интересува от играчките и не се заиграва с нищо.Мислех си  на моменти , че е капризничене  манупулация и какво ли още не.Нямам обяснение какво му е че да реша проблема.Коликите минаха рано още на 2 месеца и  половина. Според педиатърката реве защото бил такъв.Не мога да се съглася с това но повечето хора така ми обясняват. Много съм се интересувала от хомеопатията и от резултатите , който се постигат с нея, но така и не намерих класически хомеопат в Стара Загора при когото да отидем. Знам че за да се получи по конкретна картона на случая трябва информация  свързана с бременността раждането и първите месеци на детето.Раждането и бременноста минаха напълно нормално без никакви проблеми. След като се роди се оказа че нямам кърма и се наложи да се храним с АМ. Тук почнаха проблемите.За два месеца сменихме 5 вида и нито един не му понасяше . Запека беше редовен проблем.Но се оказа че най големия проблем е непоносимост към едното мляко в резултат на което детето плачеше ужасно много до посиняване, спираше да диша на моменти и това винаги когато се изакваше.А това се случваше по 7-8 пъти на ден. след тези проблеми се научи да го държа на ръце . Според специалиста при който го водих млякото имало някакви власинки който дразнят дебелото черво и лигавицата на стомаха и понеже бил по чувствителен го боли много като ходи по голяма нужда . Сменихме млякото и този проблем отмина и се надявах че вече ще има спокойствие но  НЕ. . Отчаяна съм Не знам как да го накарам да спре да плаче.другите деца на неговата възраст играят смеят се  а моя син само пищи .Така се надявам на някаъв съвет от вас и евентуално да има някаква промяна в положението ни.

Единственото което съм м давала досега е Chamomila Vulgaris CH9 за предполаемите зъби, които никакви ги няма.

Благодаря ви предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Стойчето,

 

Разбирам притесненията Ви, а отчасти и проблема. Трябва Ви класически хомеопат за Ст. Загора или околността, който да разреши проблема и ще Ви изпратя предложения на лични. Проблема с кравето мляко, пък било то и адаптирано е, че лактозата и казеина в нето, а не въображаеми власинки дразнят червата - алергизиращ фактор са. Дано проблема ви скоро се разреши.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Alexander, извинявам се за наивния въпрос, дали е подходящо да посетим хомеопат, когато сме болни или трябва да сме здрави?

 

   За класическия хомеопат не би трябвало да е проблем да приеме и болен и тогава по правило се изписва или хо л-во за остро състояние, за хронично или за обострено хронично състояние, като разликата между тях е съществена, съответно и подхода диференциран.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте Alexander,

Бих искала, да ви помоля за координатите на добър хомеопат в гр.София.

Предварително благодаря за отговора и вниманието.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

Бих искала, да ви помоля за координатите на добър хомеопат в гр.София.

Предварително благодаря за отговора и вниманието.

 

Здравейте SilentAngel,

 

  Пращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте Alexander,

при случайни кръвни изследвания ми откриха висок холестерол - 10.2. Не съм с наднормено тегло, кръвното ми е по -скоро ниско, радителите ми нямат проблем с холестерола. В момента съм на симвакор, но тези лекарства са нож с две остриета. Въпросът ми е: може ли чрез хомиопатия да ми се помогне? Вече опитах, по предписание, с calcarea carbonika /всеки ден/ и lycopodium clavatum /веднъж седмично/, но няма резултат - нивото е 9.2. Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

ЗДРАВЕЙТЕ, ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМА ЛИ ХОМЕОПАТИЧНИ ЛЕКАРСТВА, ЧРЕЗ КОИТО ДА СЕ ЛЕКУВА АУТИЗЪМ ПРИ МАЛКО ДЕТЕ НА 4-5 ГОДИНИ? ТОВА Е КРАЙНА ДИАГНОЗА СЛЕД НАПРАВЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ. ДЕТЕТО НЕ ГОВОРИ, САМО ЗВУЦИ ИЗДАВА.
МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА, АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

при случайни кръвни изследвания ми откриха висок холестерол - 10.2. Не съм с наднормено тегло, кръвното ми е по -скоро ниско, радителите ми нямат проблем с холестерола. В момента съм на симвакор, но тези лекарства са нож с две остриета. Въпросът ми е: може ли чрез хомиопатия да ми се помогне? Вече опитах, по предписание, с calcarea carbonika /всеки ден/ и lycopodium clavatum /веднъж седмично/, но няма резултат - нивото е 9.2. Благодаря Ви!

 

  Здравейте,

 

Да, може ако попаднете на класически хомеопат, който си разбира от работата и освен това ползва най-съвременни методи на изследване и решаване на проблемите.

Линк към коментар
Share on other sites

ЗДРАВЕЙТЕ, ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМА ЛИ ХОМЕОПАТИЧНИ ЛЕКАРСТВА, ЧРЕЗ КОИТО ДА СЕ ЛЕКУВА АУТИЗЪМ ПРИ МАЛКО ДЕТЕ НА 4-5 ГОДИНИ? ТОВА Е КРАЙНА ДИАГНОЗА СЛЕД НАПРАВЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ. ДЕТЕТО НЕ ГОВОРИ, САМО ЗВУЦИ ИЗДАВА.

МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА, АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

 

  Здравейте Ивелина,

 

Има, но между 4 хиляди хомеопатични лекарства, след двучасово интервю и последващ щателен анализ и допълнителни въпроси се определя хомеопатичното л-во с най-близко индивидуално подобие, което да започне лечебния процес. За да не бъда голословен, вижте тук поста на notes: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=2

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...