Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Имам диабет от стрес, обида 3 месеца почти не съм спал.Има ли шанс да се вкара поне в нормите.Стигам стойности над 27 и някога са 10 друг път 16.При HI не падам долу само много уринирам.И да гладувам все  глюкомера  си знае 9.6 ,8.Знам че трябва да простя но не мога да забравя ,. И осъждам .

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

здравейте аз съм от варна може ли да ми препоръчати  класически хомеопат имам син на 9м. и ни откриха бактериа псевдомонас аеругиноза възможмо ли е лечение с хомеопатиа благодаря

 

 

  Здравейте,

Да, напълно възможно е излекуването.

За Варна Ви изпращам на Лични.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Имам диабет от стрес, обида 3 месеца почти не съм спал.Има ли шанс да се вкара поне в нормите.Стигам стойности над 27 и някога са 10 друг път 16.При HI не падам долу само много уринирам.И да гладувам все  глюкомера  си знае 9.6 ,8.Знам че трябва да простя но не мога да забравя ,. И осъждам .

 

 

  Здравейте mihailo,

 

Много точно сте разбрал причината за отключването на диабета, а точно лечението на причината може да подобри многократно последствията - високата кръвна захар. И това е, към което е насочена класическата хомеопатия - да лекува причината, а не последствията, а тогава и резултатите са чудесни!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, от седмица и половина съм със поставена диагноза себореен дерматит по лицето и тялото. Има ли хомеопатично средство за лекуване и ако може да ми кажете как да се справя с проблема. От Кърджали съм и незнам тук дали има добър хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от седмица и половина съм със поставена диагноза себореен дерматит по лицето и тялото. Има ли хомеопатично средство за лекуване и ако може да ми кажете как да се справя с проблема. От Кърджали съм и незнам тук дали има добър хомеопат.

 

 Здравейте,

 

В Кърджали не знам да има класически хомеопат, но в Пловдив със сигурност има.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам при проблем с панически атаки дали може да помогне хомеопатията.В момента се посещава психотерапия при психолог,възможно ли е паралелно да се ползва и хомеопатия. Също се интересувам за препоръка на хомеопат в Пловдив. Надявам се да има хора .който са успяли успешно да се излекуват с хомеопатия. Ще се радвам ако някой сподели как се е отразило хомеопатичното лечение при този проблем.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!
изчетох една част от темата, включително съветите, които давате за това на какъв специалист-хомеопат да се доверим.

Аз не познавам такъв, а от известно време търся и питам свои познати, но получавам противоречива информация.

Имам периодични оплаквания, които лекарите не могат да диагностицират, защото ги разглеждат по отделно - "на парче".

Искрено вярвам, че хомеопатията може да ми помогне.

Моля, препоръчайте ми класически хомеопат от Варна.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам при проблем с панически атаки дали може да помогне хомеопатията.В момента се посещава психотерапия при психолог,възможно ли е паралелно да се ползва и хомеопатия. Също се интересувам за препоръка на хомеопат в Пловдив. Надявам се да има хора .който са успяли успешно да се излекуват с хомеопатия. Ще се радвам ако някой сподели как се е отразило хомеопатичното лечение при този проблем.Благодаря предварително!

 

 

  Опитът показва, че с хомеопатията може да се отключи случая, да се даде поддържащо хомеопатично лекарство и паралелно да продължи психотерапията при специалист. Вижте и тук:  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=2

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

изчетох една част от темата, включително съветите, които давате за това на какъв специалист-хомеопат да се доверим.

Аз не познавам такъв, а от известно време търся и питам свои познати, но получавам противоречива информация.

Имам периодични оплаквания, които лекарите не могат да диагностицират, защото ги разглеждат по отделно - "на парче".

Искрено вярвам, че хомеопатията може да ми помогне.

Моля, препоръчайте ми класически хомеопат от Варна.

Благодаря!

 

  Здравейте Мария,

 

Интелигентно сте забелязала, че работата "на парче" не винаги е добра идея. Затова и алтернативните методи залагат на холистичния подход, от Whole = цял, цялостен, когато човека се разглежда като единна система, симбиоза между сома и психика, която ние хомеопатите наричаме Жизнена сила.

  Пиша Ви и на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Дайте някакви бебени съвети за профилактика слрещу истинки? Благодаря предварително!

 

 

  • Грип - план за действие на жизнената ни сила. Високата Т.: възможни причини. Какво да правим, и какво – Не!
  • При вирусни и бактериални инфекции ние имаме готов план за действие, даден ни от Твореца /природата или Бог – кой както го разбира/, и от нас се иска да не правим погрешни действия, а да "четем" правилно езика на тялото си:

    1. точка първа - загуба на апетит. Целта е да не товарим стомаха, сърцето, бъбреците и черният дроб с тежка "странична дейност", а биоенергията ни да се концентрира в основното - борба срещу нашественика.

    2. точка втора: Отпадналост - за да не губим енергия в излишни действия, а да си седнем, легнем, но при всички случаи, задължително "да пазим стая".

    3. точка трета: Вдигане на висока Температура, като за по-бързото и вдигане се предшества от втрисане - това е бърза контракция и отпускане на мускулните влакна вследствие на което най-бързо се отделя топлина.

  • При новородени и до 10 месечни не се допуска Т. над 38.5С!

    Високата Т. 39 - 39.5С забавя и дори може да спре размножаването на вирусите и бактериите, докато след няколко дни...... дойде Специфичният имунен отговор, който унищожава вирусите и бактериите. Изработването му при човек – след пуберитета, обикновено става за 1 до 3 денонощия, докато при малките, от бебета - до началото на пуберитета, периода е по-дълъг - до 3 - 5  дори 7 денонощия.

    - През този период единствената им защита с-у вирусите и бактериите е високата Температура!         Високата температура , не е болест сама по себе си, а има много важна защитна функция, изработва се от организма и всяко насилствено сваляне, без да има сериозно основание за това води до хронифициране на вирусната или бактериална инфекция.

Първото което наблюдавате при вдигане на Т. са краката. Ако са студени трябва да ги затоплим, чрез потапянето им в гореща вода, за да се хармонизира кръвообращението. Слагането на оцетни кърпички на ръцете и краката е противопоказно! – защото така се нарушава циркулацията на кръвта. Не препоръчваме и хладни душове, защото болния ще го втресе в опит отново да вдигне защитната бариера - високата Т. и след няколко такива процедури, организма може да бъде изтощен!

В цивилизованите страни, Т. до 39С не се сваля 3 (три) денонощия а в някои държави като Австрия, Швейцария и САЩ и до 39.5С Хомеопатията също приема за допустимо - 39.5С и три денонощия без температуро понижаващи, освен при лица с тежка сърдечна, чернодробна, бъбречна и др. патология.

Температура над 39 - 39.5С трябва да се сваля плавно, например чрез 1 мл. Нурофен или 2 капки течен аналгин или хексалгин в с.л. вода. Целта е Т. да варира около 38.5 – 39С . Ако я свалим рязко до 36.6С, детето ще се оживи, но... за кратко. Ще последва втрисане и ново покачване на Т. и ако това се повтори няколко пъти, се стига до пълно изтощение!

 Който има предиспозиция - предразположение към правенето на фебрилен гърч, може го направи и при 38С! Това най-често става при рязко сваляне на Т. и /или/ последващо рязкото и повишаване.

Това предразположение - фебрилнят гърч, успешно се лекува с помоща на хомеопатията.

 Бебета и малки деца, понякога лесно вдигат висока Т. до 39 – 39,5С дори до 40С така, без видима на пръв поглед причина и я поддържат дори до 3-4 денонощия?!... При тях това е универсална защитна реакция. Може да няма вирусна или бактериална причина . Тогава?  - тогава се търси причината, а тя може да е както психичен Стрес, така и пробиване на млечни зъбки, особено кътниците и "кучешките", колики и др. и тогава се дава съответстващото показано индивидуално хомеопатично л-во.

   При децата се случва и подсъзнателно манипулативно вдигане на Т. дори и без изброените по-горе причини. "Идеята" е, мама да остане цял ден при него, да го гушка, да му дава така жадуваната любов и внимание...  Висока Т. не се допуска при много възрастни и хора с тежка патология, като порок на сърцето и др. под. Разбира се, следим да не се обезводни, давайки му по глътка, но често, вода или подсладен чай. В краен случай може да се стигне и до венозно преливане на физиологичен разтвор, който е дестилирана вода, натриев хлорид и медицинска глюкоза.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

дъщеря ми е на 4г. получава тежки пристъпи на задушаване, като се  стига до лилав цвят на кожата и неистово мятане в леглото. Първият пристъп на задушаване получи преди година, в 1ч. посреднощ, без видима причина, съпроводен с лаеща кашлица. Приеха ни в детско отделение, с диагноза алергичен ларингит. След лечение с 3 различни антибиотика се появи алергия от третия /медоклав/. Тази година след почивка на море и престой във водата започна тежка кашлица и вече няколко месеца е постоянно сополива. Не вдига температура. Джи пи-то ни изписа флексотид и ефира, но след дългия списък от странични ефекти търся алтернатива. Моля, помогнете!

Линк към коментар
Share on other sites

моля за координати на добър хомеопат  в Сливен

 

 

  Здравейте,

 

 На Лични Ви изпращам координати на хомеопат за Сливен.

 Моля Ви после да споделите впечетленията си от хомеопатията. Казвам това, тъй като съм сигурен че колегата много бързо и окончателно ще се справи с този иначе комплициран проблем - алергия плюс ларингоспазъм.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте имам въпрос от доста време съм със себореен дерматит по скалпа и лицето. Ходил съм при различни лекари сменяват ми непрекъснато лечебната козметика и мазила която струва безбожно много, но ефектът е почти равен на 0. От Google разбрах за този форум и реших да пиша за да получа някакъв отговор. Интересувам се имали хомеотерапия за моя проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, дъщеря ми е на 5г., миналата година изкара около 13 ангини. Сливиците й са огромни, на всеки две седмици боледува, като симптомите винаги са едни и същи. Започва с оплакване за болки в крачетата и ръчичките, подуто вратле и до края на деня вече е с 40 градуса Т. Правили сме десетки изследвания на гърлен секрет, лекували сме с всички познати антибиотици. Януари месец след тежко прекарана ангина се получи усложнение и се стигна до болница с 15 дневен престой и диагноза Болест на Кавазаки. Водили сме я при народен лечител за дърпане на ушите, лекували сме с хомеопатия, но никакъв ефект досега. Това което ми прави впечатление е, че нощем се поти обилно по главичката и гърба. Днес доктора ни изписа Респивакс за повишаване на имунитета, но ние сме изпили такива около 20 на вид, така че нямам особени надежди. Какво да сторя, което още не съм???????

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте имам въпрос от доста време съм със себореен дерматит по скалпа и лицето. Ходил съм при различни лекари сменяват ми непрекъснато лечебната козметика и мазила която струва безбожно много, но ефектът е почти равен на 0. От Google разбрах за този форум и реших да пиша за да получа някакъв отговор. Интересувам се имали хомеотерапия за моя проблем.

 

 Сега ще избегна сухото обяснение, че хомеопатията ще Ви помогне и ще ви нарисувам една елементарно опростена картина, която съм си измислил, за да онагледя, какво става в тялото и психиката ни. Представете си тялото ни като една къщичка с двор и ограда. В къщата освен хубавите неща се събира боклук, някоя храна се разваля и става токсична и всичко това събираме в един плик, който не мятаме през прозореца в двора, а изнасяме извън оградата. Оградата образно казано е кожата ни. Факт е, че всеки вътрешен орган има около 400 миниатюрни, по тънки от човешки косъм тръбички, чрез които изхвърлят токсините си. Хомеопатията е обяснила и доказала че жизнената ни сила се стреми да изтласка болестта от жизненоважни органи - към периферията и ако успее в кожата. Следователно, всяко мазане на обриви и други проблеми по кожата е тежко потискане, което вкарва изтласкания навън проблем - обратно навътре с всичките произтичащи от това негативни последствия. Например при многократно мазане и потискане на външен обрив, накрая жизнената сила отстъпва и обрива изчезва. Ура!... но след една седмица пациента внезапно отключва астматични пристъпи. Хомеопатията се стреми да реши проблема, а не да лекува следствието.

  Следователно, не хвърляйте боклука, който е зад оградата, обратно през прозореца - в къщата. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Да това е така казано като в приказка, а в действителност как да постъпя. Какво да направя за да не изглеждам като непочистен двор зад ограда на къща.

Линк към коментар
Share on other sites

Да това е така казано като в приказка, а в действителност как да постъпя. Какво да направя за да не изглеждам като непочистен двор зад ограда на къща.

 

 

  Да се опитате да лекувате причината с класическа хомеопатия и тогава следствието, обрива постепенно сам ще си изчезне, без дори да бъде мазан с какво ли не. Ще изисква обаче известно технологично време.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,търся координатите на класически хомеопат от Пловдив.По-точно Ралица Трифонова.Може ли да ми помогнете с информация?Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Детето ми е на 3 години, в момента е с остра ларингитна кашлица, правя инхалация с лайка и сода, и с вентолин.

Доктора го преслуша каза, че е с чисти гърди, гърлото не е червено, но кашлицата е ужасна. Моля за съвет какво да му дам и лекар хомеопат в София, който да го прегледа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Детето ми е на 3 години, в момента е с остра ларингитна кашлица, правя инхалация с лайка и сода, и с вентолин.

Доктора го преслуша каза, че е с чисти гърди, гърлото не е червено, но кашлицата е ужасна. Моля за съвет какво да му дам и лекар хомеопат в София, който да го прегледа.

 

  По това което описвате, наистина прилича на ларинго-спазъм и ако Ви предпишат подходящото индивидуолно хомеопатично лекарство, детето бързо ще оздравее. Трябва да е индивидуално подбрано, иначе може вместо подобрение, да се стигне до още по-голямо влошаване.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! 31г. мъж 76кг. от Бургас От 5год. страдам от стафилококи, които са се настанали в каналчетата на миглите. Предизвикват  така наречения "блефарит" който не мога да излекувам от горепосоченото време след изпити над 7 вида антибиотик по антибиограми, всякакви имуностимулиращи и имуномодулиращи препарати, посещения при десетки най-добри професори светила и доценти офталмолози в страната - ефект нулев. До сега положението се влошава с всеки изминал месец - просто е плачевно! След последно и при хомеопати тук в Бургас ефект няма никакъв. Скоро разбрах че има и "класически хомепати" които обаче липсват такива в моя град. Може ли да ми препоръчате посещение при такъв специалист който да помогне защото вече незнам накъде да се насоча ? Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,
не знам дали все още някой отговаря на въпросите тук.

Бих искала да попитам какво се препоръчва за тотален хаос в хормоните - завишен тестостерон, завишен пролактин, поликистоза, липса на цикъл /забавяне с по 4-5 месеца/, Хашимото лекувано с хормон. Досега са ми изписвали само противозачатъчни, които отказвам да пия, ходила съм при 3-ма различни ендокринолози, дори с престой в болница за изследване - не могат да ми кажат кое от кое следва и при 2-ма гинеколози, които пък ме прехвърлят при еднокринолозите....така до безкрай от 2 години насам. Вече имам и завишено окосмяване, което ме е страх да не се увеличи. Нямам 30 години и нямам деца все още, не съм правила и опити от страх с тези показатели, тъй като последния ендокринолог ми каза, че ще трябва да пия противозачатъчни, ако не ми подействали друг хормон, ако не трети, пети и така докато не стана един прост химичен продукт:((( В момента пия само хормона за Хашимотото и нищо друго. Чай от джоджен ще има ли ефект??
Благодаря! Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...