Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте ,

синът ми е на година и почти 5 месеца, има алергия към мляко ,АБКМ, която се опитваме да преборим , и често вдига температура, при изникване на всички зъби .

Но сега съм много съм притеснена, 6 дена вдига 38,5-39 градуса , също така много го втрисаше и трепереше,  най вече следобед и презноща, последните 2 дни спадна на 38.

От 3тия ден на високата температура му излезе херпес на устата, и на другия ден забелязахме че венците и зъбите са много възпалени и подути , дори има бели образувания около самите зъби който кървят ,като рани , и много го болят , предписаха му антибиотик Цефаклор, сирон Изопринозин,  шустлерови соли 3,4 , калкареа фосфорика , да мажем с афтекс, камилия и гранофолин., каза че е наложителен антибиотика , но засега подобрение не се вижда, дори имам чувстовото че белите рани се увеличават.. зъбите му при най малкия допир кървят.., нощно време много се поти, целия става мокър. Докторката , която е и хомеопаат и общо практикуващ лекар, каза че има херпесна инфекция с гингивит.

От 4 дена пие само мляко Фризо АЦ заради алергията,  не иска да яде, и също го боли стомаха , последната нощ много се будеше с плач , свива се , и постоянно има газове точно като колики.

Преди 20 дена също вдигна температура 39 за 2 дена, и на третия през ноща се появи лаещо дишане и на другата сутрин ни приеха в спешното заради остър ларингит. и се наложи пак лечение с АБ и инжекции урбазон заради трудното му дишане.

Много се притеснявам за състоянието на венците и последствията за зъбите, няма подобрение вече 4ти ден, мислите ли че пие правилните лекарства?

Ще съм ви много благодарна да ми отговорите!

 

Здравейте, 

                            За лекарствата не мога да кажа, понеже не познавам случая в детайли. Но цели 6 дни с Т. 39С не показва излекуване. Хомеопатията не лекува на парче, а цялостно, целия човек с неговата индивидуалност и тогава резултатите не закъсняват. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, може ли да ми препоръчате класически хомеопат в Младост? Искам да се консултирам във връзка с дъщеря ми, която е на 3 годинки, а също и за мен. Благодаря предварително

 

    Здравейте,

 

Ако търсите боаронски хомеопат, може да намерите във всеки подрайон на Младост, но класически?!...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Поради продължителен прием на медикаменти бих желала да проведа детоксикация на организма си. Възможно ли е това да стане с хомеопатия и кои биха били подходящите за случая хомеопатични лекарства? 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Поради продължителен прием на медикаменти бих желала да проведа детоксикация на организма си. Възможно ли е това да стане с хомеопатия и кои биха били подходящите за случая хомеопатични лекарства? 

 

  Здравейте,

Може но трябва да се знаят конкретните медикаменти, реда на техния прием и страничните симптоми които са провокирали.

  Не по малко важна е и т.н. индивидуална хомеопатична Конституция.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам астма и алергия към кандидин, която се проявява с хрипове и кашлица. Пия dulcamara 9 ch  и cuprum metalicum 9 ch. Смятате ли, че лечението ми е правилно. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Темата не е за размяна на адреси, за това е Личната поща!

 Съжалявам, но ще изтривам подобни въпроси в тази тема. Моля ви да се съобразите с това и да пишете на Лична поща.

 

  Благодаря за разбирането.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, интересува ме хомеопатията помага ли при тежка депресия и силни тревожни състояния. Възможно ли е да измести приема на антидепресанти и успокоителни?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имаме здравословен проблем с 3г. момиченце, който се състои в уголемена сливица и постоянна хрема, с която не можем да се преборим. Сливиците не са толкова голям проблем, освен това, че диша повече през устата и хърка, докато спи и от време на време има намален апетит, но там вече на моменти си е и лигавене. По-големия проблем е постоянната хрема, заради която ни я връщат от време на време от яслата. Преди е лекувана и с антибиотици, но подобрението е само временно и сега вече не искаме и да чуваме за антибиотици. Последните няколко месеца опитваме с хомеопатия. Ползвали сме енгистол, цинабсин, меркуриус солубилис 15ch, еуфорбиум капки в носа, сребърна вода, клеева тинктура + физиологичен разтвор като капки за нос, клеева тинктура за укрепване на имунната система, сироп септилин и други. Естествено тези неща не са давани накуп. Последната седмица опитваме с Коризалия за съжаление без особен резултат. Да уточня, че според мен хремата не е задна и нямаме никакви други симптоми като кашлица, температура, проблеми с ушите. Единственото по-сериозно беше, че имаше 2 пъти ангина, но сега през последните 2 месеца детето видимо си е здраво, весело, игриво.

  Взимаха и секрет от носа и се оказа, че има стрептококи и по-точно STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE. Имаме стрептококцинум 15ch вкъщи, но не смеем да го даваме понеже не се давал при остри състояния и така общо взето сме наникъде. За сливиците сме давали лимфомиозот и мисля, че имаше ефект, но както казах по-големия проблем ни е хремата, която сутрин е по-гъста и към жълто зелена, а през дена се поизбистря. Дали проблема с хремата е само от стрептококите или и от сливиците и двете неща заедно ли да лекуваме или поотделно. Точно този вид стрептококи всеки ли си ги носи и като е слаба имунната система  се проявяват тези неща или просто са си заразни?

Моля за някакви насоки за справяне с проблема.

Редактирано от tihogr
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, интересува ме хомеопатията помага ли при тежка депресия и силни тревожни състояния. Възможно ли е да измести приема на антидепресанти и успокоителни?

 

 Да, възможно е, но това трябва да става много плавно и постепенно, а спирането на антидепресанти зависи само от преценката на назначилият ги лекар.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Паническите разстройва могат ли да се повлияят от хомеопатията? Има ли нещо, което би могло да се взема при кризисни ситуации - по-конректно при силни панически атаки, които са съпроводени от изтръпване на крайниците, студени и горещи вълни, пот по ръцете и силно стягане в областта на тила и задната част на глава, сърцебиене и т.н. Потърсих в темата, но не намерих конкретни отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

Отправих моите въпроси на лично съобщение. Радвам се, че има форма за директна връзка с Вас и ще дочета темите от портала. На някои свои въпроси вече намерих отговорите там.

Благодаря предварително за съдействието.

Грета

Линк към коментар
Share on other sites

...Дали проблема с хремата е само от стрептококите или и от сливиците и двете неща заедно ли да лекуваме или поотделно. Точно този вид стрептококи всеки ли си ги носи и като е слаба имунната система  се проявяват тези неща или просто са си заразни?

Моля за някакви насоки за справяне с проблема.

 

 

  Здравейте,

Проблема не са бактериите, вируси или гъбички, а състоянието на жизнената сила, способността и да се справя с тях. Има обаче по-упорити бактерии, т.н. "продукт на вътреболнична инфекция" при които понякога се налага по-друг подход.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Паническите разстройва могат ли да се повлияят от хомеопатията? Има ли нещо, което би могло да се взема при кризисни ситуации - по-конректно при силни панически атаки, които са съпроводени от изтръпване на крайниците, студени и горещи вълни, пот по ръцете и силно стягане в областта на тила и задната част на глава, сърцебиене и т.н. Потърсих в темата, но не намерих конкретни отговори.

 

  Да, в темите няма да намерите нищо конкретно, защото хомеопатичните лекарства се предписват индивидуално, а не спрямо медицински диагнози. Това което описвате са типичните симптоми при СТРЕС, но освен тях е нужна още много, много информация, последващ анализ и още много допълнителни въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте,

 

Паническите разстройва могат ли да се повлияят от хомеопатията? Има ли нещо, което би могло да се взема при кризисни ситуации - по-конректно при силни панически атаки, които са съпроводени от изтръпване на крайниците, студени и горещи вълни, пот по ръцете и силно стягане в областта на тила и задната част на глава, сърцебиене и т.н. Потърсих в темата, но не намерих конкретни отговори.

 

  Да, в темите няма да намерите нищо конкретно, защото хомеопатичните лекарства се предписват индивидуално, а не спрямо медицински диагнози. Това което описвате са типичните симптоми при СТРЕС, но освен тях е нужна още много, много информация, последващ анализ и още много допълнителни въпроси.

 

Благодаря за отговора ви! Писах ви на лични съобщения преди няколко дни. Надявам се, че ще имате възможност да ми отговорите.

Линк към коментар
Share on other sites

ima li le4enie na kondilomi s xomeopatiq I molq da mi prepora4ate klasi4eski v Plovdiv

 

 

  Да Красен87, има лечение с помощта на класическата хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Темата не е за размяна на адреси, за това е Личната поща!

 Съжалявам, но ще изтривам подобни въпроси в тази тема. Моля ви да се съобразите с това и да пишете на Лична поща.

 

  Благодаря за разбирането.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам астма и алергия към кандидин, която се проявява с хрипове и кашлица. Пия dulcamara 9 ch  и cuprum metalicum 9 ch. Смятате ли, че лечението ми е правилно. Благодаря предварително!

 

Здравейте mimsss,

 

Няма как да зная, тъй като не познавам картината, а класическата хомеопатия не предписва само върху един, два, три симптома, още по-малко върху медицински диагнози. Освен това не коментираме колеги. Вие сама ще разберете, дали горните хо л-ва Ви помагат или не.

Линк към коментар
Share on other sites

  "Хроничните болести, тяхната особена природа и тяхното хомеопатично лечение" от Самуел Ханеман

 

Преводът на български език е извършен от моята колежка Цветана Коджабашева, която благородно я предостави безплатно за всички ползващи и практикуващи класически хомеопати. 2014 година. Всички права запазени.

 

Затова давам само линк към книгата:

 

             http://chronicdiseases.homeopathyunbound.com/

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Много се радвам,че попаднах на вашия сайт. Има много хубави и полезни неща. Всъщност  попаднах тук,търсейки нещо,което би унищожило Псевдомонас аерогиноза и видях,че някои от вас могат да го постигнат. Става въпрс за дете на 10 години с муковисцидоза ,което е прихванало псевдомонас,а знаете че за този род болни това е много,много опасно и дори животозастрашаващо. Моля кажете  бихте ли се справили с този проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бихте ли казали добър класически хомеопат в София?Моето болно мясно е цистит,който не мога да излекувам от 4 месеца.А в същото време, ако дадете и някакви съвети, ще бъда безкрайно благодарна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Много се радвам,че попаднах на вашия сайт. Има много хубави и полезни неща. Всъщност  попаднах тук,търсейки нещо,което би унищожило Псевдомонас аерогиноза и видях,че някои от вас могат да го постигнат. Става въпрс за дете на 10 години с муковисцидоза ,което е прихванало псевдомонас,а знаете че за този род болни това е много,много опасно и дори животозастрашаващо. Моля кажете  бихте ли се справили с този проблем.

 

  Здравейте Мария,

С първия проблем, Псевдомонас аерогиноза хомеопатията може да се справи на 100%. Втория проблем обаче е генетично вродено нарушения и там би могло да се действа палиативно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Брат ми страда от хронична бъбречна недостатъчност, поради поликистоза на двата бъбрека. От около месец е на хемодиализа. Възможно ли е да се излекува с класическа хомеопатия напълно, като отпадне необходимостта от хемодиализа.

Редактирано от Мерина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Брат ми страда от хронична бъбречна недостатъчност, поради поликистоза на двата бъбрека. От около месец е на хемодиализа. Възможно ли е да се излекува с класическа хомеопатия напълно, като отпадне необходимостта от хемодиализа.

 

 Здравейте Мерина,

 Тъй като от скоро е на хемодиализа, надежда още има! Но трябва да се действа бързо и да попаднете на много добър класически хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...