Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам шуслеровите соли и хомеопатично лечение съвместими ли са, защото много често така лекуват детето ми, а това малко ме притеснява?! 

Здравейте,

Въпроса Ви е правилен - не, не са съвместими, понеже и шуслеровите соли, въпреки името си, са хомеопатични по начина на произвеждане и въздействие, въпреки че са с много ниска "D" потенция и съдържат и материално вещество.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Моля за вашата помощ. Дъщеря ми в момента е на 2,6м.,боледува често.От 1г и 10м започна със скарлатина,чести вирусни инфекции прерастващи в бактериални,ангини, конюнктивит,стомашен вирус,бронхопневмония, за капак ларингитен спазъм .90% от случаите е лекувана с АБ, от което е и отслабения и имунитет.Опитвах бабешки методи,често без успех.Има 3та увеличена и  секретираща  сливица ,която влошава състоянието и. Надявам се  помощта на класически хомеопат да  обърна страницата..

Моля , да ми посочите добър хомеопат, към когото да се обърна!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Моля за вашата помощ. Дъщеря ми в момента е на 2,6м.,боледува често.От 1г и 10м започна със скарлатина,чести вирусни инфекции прерастващи в бактериални,ангини, конюнктивит,стомашен вирус,бронхопневмония, за капак ларингитен спазъм .90% от случаите е лекувана с АБ, от което е и отслабения и имунитет.Опитвах бабешки методи,често без успех.Има 3та увеличена и  секретираща  сливица ,която влошава състоянието и. Надявам се  помощта на класически хомеопат да  обърна страницата..

Моля , да ми посочите добър хомеопат, към когото да се обърна!

 

   Здравейте Милена,

           Правилно отбелязвате, че имунитета и е отслабен, бих добавил - жизнената сила, която включва и имунитета. Според мен има и много други фактори, които влияят върху тази слабост, но това ще Ви го каже класическия хомеопат.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander.Изключително съм заинтересувана от класическата хомеопатия.Чета с интерес всяка информация на тази тема и се радвам че попаднах тук.Занапред искам да се лекувам с хомеопатия.Моят проблем е свързан с прескачане на сърцето-крайно неприятно и некомфортно.Имам си го от 8 години.Посетила съм двама кардиолози и са ми правени много ЕКГ-та.Всичко е нормално.И двамата ми изписаха Конкор.Е,въпреки Конкора-проблема си го има.Не желая повече да пия химии.Аз съм от Русе,но тук няма класически хомеопати.Другата седмица ще ходя към Пловдив за няколко дни,та ако може да ми препоръчате хомеопат,когото да посетя.От всички Ваши мнения,които прочетох дотук,първата консултация трябва да е лична.Моля за мнение.Благодаря.

  Здравейте Хризантема,

И хомеопатията може да облекчи състоянието Ви, но без странични ефекти, нежно и трайно. Дори може и да го излекува, тъй като това прескачане на сърцето не е вродено, а от преди 8 години. Хомеопат може да намерите и във Варна, защото доколкото и аз знам, в Русе няма класически хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте Alexander.Изключително съм заинтересувана от класическата хомеопатия.Чета с интерес всяка информация на тази тема и се радвам че попаднах тук.Занапред искам да се лекувам с хомеопатия.Моят проблем е свързан с прескачане на сърцето-крайно неприятно и некомфортно.Имам си го от 8 години.Посетила съм двама кардиолози и са ми правени много ЕКГ-та.Всичко е нормално.И двамата ми изписаха Конкор.Е,въпреки Конкора-проблема си го има.Не желая повече да пия химии.Аз съм от Русе,но тук няма класически хомеопати.Другата седмица ще ходя към Пловдив за няколко дни,та ако може да ми препоръчате хомеопат,когото да посетя.От всички Ваши мнения,които прочетох дотук,първата консултация трябва да е лична.Моля за мнение.Благодаря.

  Здравейте Хризантема,

И хомеопатията може да облекчи състоянието Ви, но без странични ефекти, нежно и трайно. Дори може и да го излекува, тъй като това прескачане на сърцето не е вродено, а от преди 8 години. Хомеопат може да намерите и във Варна, защото доколкото и аз знам, в Русе няма класически хомеопат.

Благодаря Ви за отговора Alexander.Искам да споделя,че в крайна сметка ходих на хомеопат в Пловдив.Интервюто продължи към два часа и половина.Не съм обаче напълно убедена,че съм била при класически хомеопат в смисъла,в който Вие го обяснявате и по-точно за начина и вида на изписване на ХЛ.Даде ми шест гранулки да ги изпия по две през десет дена и успоредно ми изписа друго ХЛ за всеки ден по пет гранулки за един месец.Междувременно се чувахме по телефона,като ми каза да продължа с друго ХЛ през ден по пет гранулки.И първите,които приемах,и вторите са на Боарон.НО постепенно започнах на психо-емоционално ниво да се чувствам по-добре,а от една седмица и сърцето не ме мъчи.С две думи се чувствам ЧОВЕК.Разбира се съчетавам ХЛ с гимнастика,релаксация и т.н.Твърдо съм решена да се лекувам по този начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Дано не съм прав, но от толкова много гранулки с неизменна потенция, обичайно се постига доказване с потискане на симптомите, а не решаване на проблема. Вижте тук: http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/8604-как-да-разпознаем-добрия-хомеопат/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравйте, искам да попитам възможно ли е да се излекува нервно разстройство чрез хомеопатия ? Заслужава ли си да посетя хомеопат ? Симптомите ми са изпотяване на крайниците, главоболие отзад в главата и стягане в слънчевия сплит както и по-рядкоо но се е случвало сърцебиене.

П. С. Забравих да кажа ,че имам тези симптоми от 2-3 месеца ходих на невролог и той ме диагностицира с "Нервно разстройство на вегетативната (автономната) нервна система"

Не знам как и защо са Ви дали тази диагноза, но е трябвало да Ви насочат не към невролог, а към психотерапевт. Имате типичните симптоми при ПА, и чрез хомеопатия ще бъде излекувана причината, а не потискане на последиците.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравйте, искам да попитам възможно ли е да се излекува нервно разстройство чрез хомеопатия ? Заслужава ли си да посетя хомеопат ? Симптомите ми са изпотяване на крайниците, главоболие отзад в главата и стягане в слънчевия сплит както и по-рядкоо но се е случвало сърцебиене.

П. С. Забравих да кажа ,че имам тези симптоми от 2-3 месеца ходих на невролог и той ме диагностицира с "Нервно разстройство на вегетативната (автономната) нервна система"

Не знам как и защо са Ви дали тази диагноза, но е трябвало да Ви насочат не към невролог, а към психотерапевт. Имате типичните симптоми при ПА, и чрез хомеопатия ще бъде излекувана причината, а не потискане на последиците.

Благодаря за отговора, но не Ви разбрах психотерапевт или хомеопат ми препоръчвате ?

Редактирано от Glarus88
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Благодаря за отговора, но не Ви разбрах психотерапевт или хомеопат ми препоръчвате ?

  Извинете че чак сега Ви отговарям - бях извън България. Който си изберете, а аз като хомеопат Ви препоръчвам  хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Нова съм в този форум. Въпросът ми е за цветните есенции. В България се продават основно тези на Бах, но има също калифорнийски и австралийски. Това, което ми прави впечатление е масово се пише, че са предназначени за самолечение и навсякъде по сайтовете има тестове за самоопределяне на комбинации. Аз, обаче, съм малко скептична. А ги предлагат хомеопати, някои от тях класически. Моля за малко разяснение, ако може. Наистина ли са за самолечение и ако да, дали в комбинации или само по една есенция в даден момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Цветните есенции на д-р Бах, се различават от хомеопатичните по начина на приготвянето им. Те се правят само от цветовете на разцъфнали цветя брани в определен час на деня . Имат и няколко десетични разреждания, но с коняк. Разликата във въздействието е основната разлика от хомеопатичните лекарства. Въздействието им е изключително психо-емоционално. От тях сякаш струи позитивна енергия, но това трае от минути да часове. Затова и се приемат често. Може да се правят и комбинации, букет от позитивни енергии, бих го нарекъл, но и тук въздействието е индивидуално, затова и при комбинациите е много ценно мнението на експерта.

Според мен до голяма степен са съвместими с хомеопатичните лекарства, тъй като при последните "подобното - подобното лекува", а при есенциите действието е директно позитивно, сиреч палиативно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам има ли начин да се затвори херния на бедрото с хомеопатия или някъкви упражнения или изобщо с нешо без операция. Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам има ли начин да се затвори херния на бедрото с хомеопатия или някъкви упражнения или изобщо с нешо без операция. Благодаря

намерих една картинка в гугъл която показва видовете херния обаче незнам как да я прикача.  Моят въпрос е конкретно за бедрената херния. Благодаря

 

 

Редактирано от Чубака
Опитах да прикача картинка но незнам как да го направя
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам има ли начин да се затвори херния на бедрото с хомеопатия или някъкви упражнения или изобщо с нешо без операция. Благодаря

намерих една картинка в гугъл която показва видовете херния обаче незнам как да я прикача.  Моят въпрос е конкретно за бедрената херния. Благодаря

 

 

Здравейте,

Нарича се ингвинална херния. С хомеопатия има известен шанс да се излекува, като зависи колко е голяма,  фигурата, наднормено тегло или не, големината на корема, от колко години е и други.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, може ли да ми препоръчате лекар хомеопат за град Плевен. Дъщеря ми е на 1и 3 месеца и има хемангиом, който лекуваме с тимолол, но преди 3 дни го разчопли и от тогава кърви доста често. Благодаря предварително!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, може ли да ми препоръчате лекар хомеопат за град Плевен. Дъщеря ми е на 1и 3 месеца и има хемангиом, който лекуваме с тимолол, но преди 3 дни го разчопли и от тогава кърви доста често. Благодаря предварително!

   Здравейте,

  Този случай е за кожен специалист, хирург. След овладяване на спешното състояние, може да се обърнете към хомеопат, но за съжаление аз лично не познавам такъв в Плевен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 Детето ми е на 6 години и в момента е болно от отит. Има перфорирано тъпанче и изтича гной. Температурата му на моменти достига до 39 градуса. Какво ще ме посъветва те за неговото лечение.Може ли да се излекува с класическата хомеопатия.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора! И аз след лично проучване разбрах, че няма, но реших да Ви попитам за всеки случай! ;)

 Още един въпрос- арниката мислите ли, че  ще повлияе? Благодаря Ви! Хубав ден!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 Детето ми е на 6 години и в момента е болно от отит. Има перфорирано тъпанче и изтича гной. Температурата му на моменти достига до 39 градуса. Какво ще ме посъветва те за неговото лечение.Може ли да се излекува с класическата хомеопатия.Благодаря предварително!

  Здравейте,

Съжалявам, бях в провинцията и не можех да Ви отговоря, но бих Ви казал същото което и сега. При такова остро състояние, тепърва да търсите хомеопат е неприемливо. Трябва УНГ специалиста да излекува състоянието, а след това с помощта на класически хомеопат профилактично да предотвратите подобни състояния.

Здравейте,

Моля за информация за лечение на фиброаденом към кой хомеопат можете да ме насочите в гр.София. Благодаря :)

   Здравейте, пиша Ви на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте отново. Моля за вашето мнение относно зъбните импланти. Моят стоматолог смята, че трябва да ми постави един имплант за да олекотим конструкцията, а именно мост. Първото ми притеснение е, че това все пак е чуждо тяло и организмът ми може да го отхвърли. Освен това трябва да се пият антибиотици, а може и други лекарства и то не еднократно, ами периодично. Аз самата от 2 - 3 години не съм пила лекарства, на 52 години съм. Имам хронични заболявания алергии и екзема, които лекувах при класически хомеопат, но не се излекуваха. Трябва да призная, обаче, че имам положителна промяна в общото ми състояние и самочувствие. С едно поставяне на имплант, няма ли да върна нещата назад и да влоша общото си състояние. От друга страна възможността е привлекателна да имам естетични и почти нормално изглеждащи зъби, с които да мога да си служа. Изобщо какво смятате как е правилно да постъпя.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,лекувам се с хомеопатия от 4 години имах проблеми изразяващи се в следното:изтръпване на глава и крайници чувство за страх, мислех си,че ще умра. Всичко беше отминало до преди две седмици пак започнаха симптомите не са толкова страшни като в самото начало,но са достатъчно мъчителни.Въпросът ми е днес взех cenchris 10 m  защото предната нощ не можах да спя и пак се бях паникьосала.Кога би трябвало да усетя подобрение? 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...