Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, имам син на 5 години, който все още се напишква. Би ли могло да се повлияе с хомеопатия на този проблем и ако може координати за София на класически хомеопат. Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

В 29.03.2016 г. at 14:41, mm22 каза:

Здравейте, свекърът ми е с диагноза полиомиелит и напоследък свали нивото на хемоглобина на 50 единици, поради което все по-често му преливат кръв. В комплект с това му заболяване е с диабет тип "Б", подагра, камъни в жлъчката, високо кръвно, много отлагания по ставите на ръцете и краката на кристали на пикочната киселина и силни възпаления. Човечецът не желае да пие повече тоновете лекарства (и аз не бих ги пила), но изпитва страшни болки в ставите и вече не спи изобщо, на ръба на силите си е от болки. И сами установихме, че лекарствата, които пие за облекчаване на болките му водят до още по-рязкото спадане на хемоглобина, но пък с болка не се живее, дори да знаеш, че до час ще си идеш от този свят ти се иска да не те боли поне. Тъй като е на 71 години и му казват, че за него друго лечение няма освен да пие шепите лекарства и да му преливат вече на три месеца кръв, а пък сега се присетиха и проба от костният му мозък да взимат, а той едва ли би издържал и това Ви питам най-наивно - хомеопатията може ли да му помогне по някакъв начин? Казвам наивно, защото съм пълен лаик по темата, просто се ловя вече като удавник за сламка, и предварително благодаря за вниманието и отговорът Ви!

 

  Здравейте,

Веднага Ви отговарям, че с хомеопатия може безвредно да бъдат облекчени ставните болки.

Линк към коментар
Share on other sites

В 28.04.2016 г. at 9:01, Камелия Павлова каза:

Здравейте, имам син на 5 години, който все още се напишква. Би ли могло да се повлияе с хомеопатия на този проблем и ако може координати за София на класически хомеопат. Предварително благодаря!

 

   Здравейте Камелия,

Да, с хомеопатия се лекува причината, а тя може да е многообразна. Лекувайки причината, трайно лекуваме и последицата.

Пиша Ви и на Лични. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! 
На 25 години съм и наскоро получих възпаление на ставите (предишното бе преди 2 години). За втори път причинителят не е установен, но лекарите изпитват съмнения за диагнозата "артрит", заболяване, което се предава генетично от моя баща. Бих искала, ако е възможно да ме насочите към класически хомеопат в София. 
Благодаря Ви предварително! 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам такъв въпрос: например искам да си направя ацетизал чрез вербална хомеопатия на какво разреждане съответно отговаря ацетизал 500мг или 200мг и т.н. ? Може ли винаги да се използва разреждането 200Ц за всеки медикамент?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 17.05.2016 г. at 15:49, nora.florova каза:

Здравейте! 
На 25 години съм и наскоро получих възпаление на ставите (предишното бе преди 2 години). За втори път причинителят не е установен, но лекарите изпитват съмнения за диагнозата "артрит", заболяване, което се предава генетично от моя баща. Бих искала, ако е възможно да ме насочите към класически хомеопат в София. 
Благодаря Ви предварително! 

 

  Здравейте Нора,

Така е, ревматизъм, артрит, артроза са различни степени на едно и също наследствено заболяване. Понякога има и поддържащ причинител, който причинява гонартроза. Всичко това е лечимо, в смисъл, че хомеопатията лекува до дам - докъдето патологията е обратима. Минимум може да забавим и дори спрем болестта, а колкото за болките и сковаността, там хомеопатията е почти на 100% ефективна и забележете, без никакви т.н. странични ефекти..

Линк към коментар
Share on other sites

В 31.05.2016 г. at 16:49, dounbein каза:

Ако имам възпаление на гърлото и носа какви хомеопатични мерки мога да взема?

  Индивидуалните и то лекуващи конкретната причина за това възпаление. Другото е Йо-йо ефект или по-лошото, потискане на симптоми и вкарването им на по-дълбоко ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

В 4.06.2016 г. at 18:49, Penka Arachieva каза:

Sinyt mi e na 5 godinki i ima kapsuliran echemik,za koito lechenieto e operativno.Mojeli da se mahne chrez homeopatichno lechenie?

  

Здравейте Пенка,

Не или много трудно, но спокойно може да се елиминира причината за ечемика, така че да се предотврати той да рецидивира в бъдеще.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, синът ми е на 10 години и всяка сутрин около 5-6 часа се събужда от кихане, обилни сополи и запушен нос. Така е около половин един час и след това през целия ден си е добре. Това продължава вече месеци и мисля че е алергия защото става по-зле когато времето е влажно. Може ли да ми препоръчате някакво хомеопатично лекарство. Благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Снежана,

Постоянно отговарям във форума на подобни въпроси. Хомеопатията не предписва според диагнози, а индивидуално. Затова се прави първоначално хомеопатично интервю, което първия път трае час и половина - два, с последващ анализ.  И чак тогава се предписва индивидуалното хомеопатично л-во.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

синът ми е почти на 3г. и има проблеми с третата сливица. Отказахме се от яслата и го оставихме вкъщи, но от скоро тръгна на детска градина и проблемите започнаха. Разболя се, нослето се запуши, има секрети и похърква. Въпреки, че вирусът бързо се размина, нослето се оправя много бавно. Иска ми се да го заведа на класически хомеопат - бихте ли ми дали координати на такъв в гр. Ямбол?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

В 26.06.2016 г. at 15:00, hausi каза:

Zdraveite bih iskala da popitam za homeopatichno lechenie na kondilomi.Nqkolko pati sam hodila da gi mahat, priemah i lekarstva,no prodaljavat da izlizat

Здравейте,

Да, има хомеопатично лечение на кондиломи чрез класическа хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,след операция на анална фистула-нещата си останаха същите,даже се влошиха.Кой хомеопат ще ми препоръчате от Варна.Надявам се че има надежда за лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

В 13.07.2016 г. at 14:27, варна каза:

Здравейте,след операция на анална фистула-нещата си останаха същите,даже се влошиха.Кой хомеопат ще ми препоръчате от Варна.Надявам се че има надежда за лечение.

Здравейте,

Лични данни само на Лична Поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Приемането на боров прашец, за подсилване на организма и нервната система, както посочва http://borovprashec.net/, противоречи ли на методите на хомеопатията?

Редактирано от dounbein
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, дъщеря ми е на 2г. и от април ходи на ясла, в момента пие вече трети антибиотик... Положението е трагично. Ние сме от Плевен, но тъй като тук няма класически хомеопат, ще ви помоля да ме насочите към такъв в София или Велико Търново, Габрово... Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

В 19.07.2016 г. at 12:58, dounbein каза:

Приемането на боров прашец, за подсилване на организма и нервната система, както посочва http://borovprashec.net/, противоречи ли на методите на хомеопатията?

  Не. Едното е на А-лопатичен принцип с био-химически продукти с цел палиация /облекчение/ а при хомеопатията принципа на лечение е: "Подобното - подобното лекува! " и има енергийно-информационно въздействие.

Линк към коментар
Share on other sites

В 19.07.2016 г. at 14:27, forum1 каза:

Кажете ми как се приема "Calcarea sulfurica 15CH" ? Смуличи ли се или директно се гълта с вода?

 

 

Хомеопатичните лекарства не се гълтат нито се пият! Ако са в течна форма се капват няколко капки под езика, а ако са на гранулки се смучат 2 - 3 гранулки под езика.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 7/4/2016 at 4:24, Alexander каза:

Здравейте,

Да, има хомеопатично лечение на кондиломи чрез класическа хомеопатия.

moje li da mi prepora4ate dobar klasi4eski homeopat  v Sofiq, koito moje da mi pomogne s problema s kondilomite

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...