Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

В 5.12.2017 г. at 11:56, stelyana каза:

 Възможно ли е организмът ми да не понася хомеопатичните лечения?

Здравейте. Не, не е възможно. Проблемът е в неправилно преценените лекарства,потенции, дози... Хомеопатичното лекарство не съдържа материален субстрат (освен млечна захар, която лечебен ефект няма). То действа енергийно, накратко казано. Всеки човек подлежи на намеса в енергията, без това да го убива. Така, както един разговор повлиява психо-емоционалното ни състояние понякога, така и правилното лекарство ще повлияе на вашата енергия, която тялото ви, с неговата вродена способност да се самолекува, ще използва позитивно. (Впрочем нито една платина, нито една игнация биха говорила по начина, по който се изразявате. Така че подозирам симптоматично предписание, което е в разрез с принципите на класическата хомеопатия... Един вид - боли ме глава, ето ви хапче за глава. Боли ме корем, ето ви хапче за корем. И понеже и двете хомеопатични лекарства имат афинитет към женска полова система, вероятно на база това са ви и изписвани. Само че не е важен ПМС, важен е човекът, който има ПМС, тоест индивидуалност. )

Линк към коментар
Share on other sites

В 10.12.2017 г. at 21:28, Nina Nikolova каза:

Здравейте. Не, не е възможно. Проблемът е в неправилно преценените лекарства,потенции, дози... Хомеопатичното лекарство не съдържа материален субстрат (освен млечна захар, която лечебен ефект няма). То действа енергийно, накратко казано. Всеки човек подлежи на намеса в енергията, без това да го убива. Така, както един разговор повлиява психо-емоционалното ни състояние понякога, така и правилното лекарство ще повлияе на вашата енергия, която тялото ви, с неговата вродена способност да се самолекува, ще използва позитивно. (Впрочем нито една платина, нито една игнация биха говорила по начина, по който се изразявате. Така че подозирам симптоматично предписание, което е в разрез с принципите на класическата хомеопатия... Един вид - боли ме глава, ето ви хапче за глава. Боли ме корем, ето ви хапче за корем. И понеже и двете хомеопатични лекарства имат афинитет към женска полова система, вероятно на база това са ви и изписвани. Само че не е важен ПМС, важен е човекът, който има ПМС, тоест индивидуалност. )

Благодаря много за разяснението и че отделихте време да ми обясните. Проблемите при мен имат дълбок корен, така е. Страхлив човек съм, това е в основата вероятно на повечето ми симптоми.

 

Приятна вечер.

Линк към коментар
Share on other sites

При всички нас, включително и мен, проблемите имат дълбок корен. Както и всички ние носим страховете си и ги проявяваме по различен начин, но реално страхът и любовта движат този свят, всъщност по-точно са Танатос и Ерос импулсите, но страховете са в основата. Така че всъщност страхът е в основата на всичко. Опитвам се да ви кажа, че няма нищо страшно в това да имаме страхове, въпросът е когато те започнат да определят битието ни, постъпките ни. Тогава вече търсим помощ.

Редактирано от Nina Nikolova
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

може ли да ми препоръчате класически хомеопат в Плевен?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, от 4 месеца се боря със синузит. След много антибиотици и пункция на десен максиларен синус, няма особено подобрение. Няма обилни секрети, но и малкото са много миризливи и горчиви на вкус. Главоболие нямам, има само лек оток в дясно до носа над челюста. Секретът се стича в гърлото, рядко през носа, имам хипертрофирала лигавица на синуса която искат чрез операция да премахнат. Не се наемам, тъй като съм чувала че водят до рецидиви. Общото ми състояние е добро, нямам температура, СУЕ в началото беше 80, сега е 20. Единственото което ме тормози е този неприятен миризлив секрет. Моля ви за вашето мнение и координати на добър класически хомеопат. 

Линк към коментар
Share on other sites

В 23.01.2018 г. at 20:55, Ваня Йорданова каза:

Здравейте, от 4 месеца се боря със синузит. След много антибиотици и пункция на десен максиларен синус, няма особено подобрение. Няма обилни секрети, но и малкото са много миризливи и горчиви на вкус. Главоболие нямам, има само лек оток в дясно до носа над челюста. Секретът се стича в гърлото, рядко през носа, имам хипертрофирала лигавица на синуса която искат чрез операция да премахнат. Не се наемам, тъй като съм чувала че водят до рецидиви. Общото ми състояние е добро, нямам температура, СУЕ в началото беше 80, сега е 20. Единственото което ме тормози е този неприятен миризлив секрет. Моля ви за вашето мнение и координати на добър класически хомеопат. 

  Здравейте,

Този метод - пункции в синусите, последвано от... отстраняване на лигавицата е остарял и доколкото знам не се прилага на Запад. Защо? - защото вместо да лекува - задълбочава проблема потискайки следствието без да се лекува причината. А с отстраняването на лигавицата, лишават синусите от защитната и функция. С помоща на хомеопатията синусите може успешно да бъдат излекувани.

Линк към коментар
Share on other sites

Другата причина е оповестена още през Март 2012 година от СЗО: "СЗО: Съвременната медицина е обречена."

Цитирам текста: "Светът се намира на прага на криза, предизвикана от устойчивостта на микробите към антибиотиците, заяви на конференция в Копенхаген шефката на Световната здравна организация (СЗО) Маргарет Чен. Съобщението е на вестник The Telegraph, предаде БЛИЦ. Човечеството сега има работа с такова равнище на антибиотикоустойчивост, че ситуацията може да означава „край на медицината, каквато я познаваме”. Ние навлизаме в „пост-антибиотиковата епоха” – подчертала Чен. Всеки разработен някога антибиотик във всеки момент може да стане безполезен. Според Чен, лекарите се лишават от така наречените „антибиотици от първи ред”. В резултат предишните рутинни манипулации стават просто невъзможни. Това еднакво се отнася за лечението както на инфекции като туберкулоза и малария, така и на баналната хирургическа обработка на порязване. В замяна на загубилите своята активност антибиотици се налага използване на все по-скъпи препарати, а курсовете за лечение стават все по-продължителни. "Такива обикновени неща като ангината или раничка на коляното на детен отново стават смъртно опасни” – казала Чен. Смъртността на пациентите, инфектирани от антибиотикоустойчиви щамове на микроорганизми в някои страни, се увеличава с 50 процента. При това използването на малкоразпространени антибиотици не рядко налага хоспитализиране. Условията за тази криза, според Маргарет Чен, са се формирали с десетилетия. Основните причини за нея е некоректното използване на антибактериални препарати, които се подбират неправилно, приемат се твърде често или прекалено продължително. СЗО призовава правителствата на страните в света да подкрепят изследванията на антибиотикорезистентността. „Недостатъкът от средства в арсенала на лекарите изисква иновации” – се казва в съобщението."
© Actualno.com"

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Бихте ли ме насочили към добър хомеопат в Северна България или в София, тъй като съм от Русе. Четох мнения за доста хомеопати във Варна, Търново, но не все пак ще се радвам да ми препоръчате някой. Става въпрос за гинекологични проблеми. Имам проблем с бяло течение, опитах с лекарства и други методи, но ефектът е  временен и проблемът продължава. Освен това правя и кисти на жълтото тяло, гинеколожката ми каза, че това се дължи на възрастта ми - 39 г., но за мен това не е обяснение, хормоните са ми в норма. Четох, че някои момичета са намерили спасение с боаронска хомеопатия, но сега чета,че най-добрия вариант е класическата. Знам, че проблемът може да се разреши с хомеопатия и ако е удобно да получи някакви насоки и лекар, към който да се обърна, защото опитах различни методи, но резултатите са временни.Благодаря предварително!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички, които търсят класически хомеопат с молба за препоръка. Моят опит сочи, че не е етично да се препоръчват хомеопати от хомеопати. Тоест оставате да разчитате единствено на пишещи тук пациенти на определени хомеопати. От друга страна имайте следното предвид. За всеки един хомеопат могат да се кажат и добри отзиви, може и лоши. Има колеги, които не работят с определен вид пациенти. Има проблеми, които НЕ могат да се решат хомеопатично, тъй като, отново от опит го казвам, личен, всичко е въпрос на психика. Има споразумения, които дори активираната хомеопатично жизнена сила не може да разруши, тъй като те лежат дълбоко в несъзнаваната психика и чрез които споразумения човек е живял цял живот. Първо трябва да се осъзнаят. Затова понякога хомеопатичното лечение има само временен ефект. Няма как да правим нещата по един и същи начин всеки път и да очакваме различни резултати, нали така?  Тук изключвам неумелото предписание. Говорим за правилното предписание с временен ефект.

Давам пример с несъществуващ  пациент с кисти в яйчниците. Кисти, кисти.... Минават, после пак се появяват. Все по-трудно и дълговременно изчезват, потенциите се вдигат постепенно... Да, но докога, потенциите не са безкрайни. След посещение при терапевт се разрушава споразумението, което жената е сключила със себе си, че сексът е нещо зло и т.н. Жената започва да води нормален полов живот и да му се радва. Нещата с кистите приключват. Давам го като  пример. Не мога да си позволя да дам реални примери, дори без да цитирам имена, не е етично. Идеята ми беше, че например при описания от мен случай, ако тази жена е хваната от родителите си да "изследва" тялото си в една ранна възраст, изяла е боя, наговорени са й куп глупости... и травмата остава вовеки. Това хомеопатията НЯМА да реши. С две думи, има травми, които се нуждаят от по-дълбинна работа. Това обаче е добре да прецени хомеопатът, който е добре и да има психодинамични познания. Защото в един момент, колкото и лекарства да сменя, колкото и миазми да опитва да руши (блокажи), вижда, че нещата не се получават и се влиза в един кофти порочен кръг, а Ханеман не позволява това. Лечителят на ПЪРВО място трябва да открие и отстрани причината за заболяването.

Редактирано от Nina Nikolova
корекция
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
В 11/17/2017 at 23:45, feckilka каза:

Здравейте

На 40 г съм с две хлапенца 11г. и 6 г. и преди 6 месеца ми казаха че имам фиброаденом 2 см.Казаха ми да си направя ехограф след още 6 и той си седеше там 2см. Прегледа ми е декември...но доколкото разбрах ще го махат.Интересувам се, дали е възможно да се смали и изчезне?Мога ли да избегна операцията?Благодаря предварително, ако някой може да ме посъветва.

Здравейте, задали сте въпрос дали може да се махне полип на матката без операция, но немога да намеря отговор. Помогна ли ви нещо за да не се стига до операция

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, Alexander!

Вече няколко години се боря с акне, като освен него имам и разширени вени и хронично, интимно, гъбично възпаление.

Предо около 2 години ходих при класически хомеопат (който работи по методът на усещанията).  Направих там две посещение (в продължение на два месеца), тъй като прегледите продължаваха около два часа и за мен беше доста дискомфортно (даже леко неприятно), тъй като ми е много трудно да опиша усещането на усещането на нещо. Въобще ми е трудно да усещам нещата. Но, като цяло , лекарката много се стараеше и полагаше огромни усилия да изкопчи необходимата и информация. Двата пъти ми изписа различни лекарста, които взех само веднъж. (mg-g 1М и naja 200).  След тези два прегледа спрях да ходя. Но имах периоди на голямо подобрение на кожата си. Дори имах периоди в които си мислех, че съм се оттървала. Също така, започнаха да ми изникват забравени спомени, случки и емоции. Относно другите два проблема нямаше никаква промяна. В началото на тази зима, лицето ми рязко се влоши и обостри а, на емоционално и психично ниво си оставам все така объркана и лутаща се. Реших отново да търся помощ от хомеопат и отидох преди около 2 седмици отново посетих класически хомеопат, този път друг лекар. ИНтервюто протече съвсем по различен начин, беше доста уюутно и премина под формата на приятен разговор. За мое огромно съжаление, на края на прегледа, лекарката ми предписа 1 боаронско лекарство "пулсатила", препарат на име "Guna" (който съдържа в себе си около 20 препарата, за прием всеки ден) и две шуслерови соли. Веднага ми стана ясно, че тук не става въпрос за класическа хомеопатия и останах доста разочарована.

Обръщам се към вас с молба за съвет, тък като искам да продължа лечението си. Обмислям отново да потърся първия лекар, с метода на усещанията, но там интервютата бяха доста трудни и объркващи за мен. Бихте ли ми препоръчали някакъв начин по който по - добре да описвам и усещам или някой друг добър лекар - класически хомеопат. При нужда мога да дам и имената на двете лекарки, които посетих. И при двете отзивите са много добри.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

  имам следният проблем, носителка съм на вируса HPV16, който към момента не ми е създавал проблеми и цитонамазките са ми били с нормални находки. От 2017 година, имам коренна промяна в тялото си. Напълнях скоростно, промених се като личност, усещах хронична умора, апатия , вечно раздразнение. Януари тази година, цитонамазката ми рязко се влоши и се наложи конизация. Бях в предраково състояние. Цялосто се усещах болна, имам сега проблеми и с гърлото и фарингса, най-вероятно HPV-то е поразило и там. Започнах ударно лечение с корилиус и усещам промяна към добро. Корилиуса мога да го пия 3 месеца, след което се прави почивка, но все още не се усещам напълно закрепена в имунитета си и се притеснявам, че спра ли го , ще се върнат отново проблемите. Взех си и едномесечен отпуск от работата, защото усещах как ми повлия в лоша насока. Започнах нова работа 2016 година и всъщност от тогава започнах да се влошавам здравословно. Проблема е, че работя в офис с почти липса на естествена слънчева светлина, 8 часа неподвижна на компютър, а съм човек който обича движението и простора. Следва да помисля и как да реша този проблем, тъй като върна ли се отново там, най-вероятно ще се влоша отново, но към момента нямам голям избор. 

Моля, за съвет какви хомеопатични продукти мога да ключа като прием, за подкрепа на имунитета и борбата с този вирус, Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Функцията на един хомеопат (холистик, терапевт и т.н.) не е да гали ушите на човека, потърсил помощта му, а да ги отваря. Сблъсъкът с това, което е вътре в нас и ни разболява, почти винаги е болезнен, свързан с отричане, дискомфорт и подобни усещания. Аз смятам, че е чудесно да се връщат стари неотработени случки, събития, емоции. Това означава, че човекът навлиза по-дълбоко в себе си и е готов да се изправи срещу потиснати проблеми (това важи за физика и психика абсолютно по еднакъв начин; както могат да се появят стари потиснати обриви от алопатия, така и могат да се върнат емоции потиснати и неотработени). Човек върви винаги по пътя на най-малкото съпротивление и избягва неудобните въпроси, които го карат да влиза в себе си! Ако това се осъзнае и пациентът се отвори към това влизане навътре, колкото и да е първоначално болезнено, той вече е стъпил на пътя на оздравяването. Случките ще се върнат, емоциите ще се върнат, ще се осмислят, отработят и вече няма да тровят пациента. Защото всичко потиснато продължава да работи вътре със абсолютно същата сила, тоест изчерпва енергиен ресурс, необходим ни за пълноценен живот.

Линк към коментар
Share on other sites

В 20.03.2018 г. at 10:00, Timeline каза:

 Бях в предраково състояние. Цялосто се усещах болна, имам сега проблеми и с гърлото и фарингса, най-вероятно HPV-то е поразило и там. Започнах ударно лечение с корилиус и усещам промяна към добро. Корилиуса мога да го пия 3 месеца, след което се прави почивка, но все още не се усещам напълно закрепена в имунитета си и се притеснявам, че спра ли го , ще се върнат отново проблемите. Взех си и едномесечен отпуск от работата, защото усещах как ми повлия в лоша насока. Започнах нова работа 2016 година и всъщност от тогава започнах да се влошавам здравословно. Проблема е, че работя в офис с почти липса на естествена слънчева светлина, 8 часа неподвижна на компютър, а съм човек който обича движението и простора. Следва да помисля и как да реша този проблем, тъй като върна ли се отново там, най-вероятно ще се влоша отново, но към момента нямам голям избор. 

Моля, за съвет какви хомеопатични продукти мога да ключа като прием, за подкрепа на имунитета и борбата с този вирус, Благодаря!

Отговорите са във вашите думи и смятам, че ги знаете.

(няма кой да ви предпише хомеопатия във форум, особено при активни малигнени процеси. Хомеопатията е наука със свои изисквания, принципи, а симптоматично предписание по няколко думи не принадлежи към правилата на добрата хомеопатична практика)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
В 16.12.2009 г. at 18:50, Иво каза:

Въпроси към класически хомеопат

В тази тема може да зададете въпрос към класически хомеопат относно здравословен проблем, който ви вълнува.

 

Alexander, който е модератор на форума, при възможност ще ви отговори... или някой от няколкото други класически хомеопати, които участват при нас.

 

Добре е преди да зададете въпрос да се информирате накратко за това какво представлява хомеопатията. Ето няколко примерни линка:

 

Какво представлява хомеопатията

Десет причини, за да ползвате хомеопатия

Информативно за хомеопатията

 

Моля имайте предвид, че в темата ще бъдат допускани само въпроси, относно конкретен здравословен проблем за вас или ваш близък. Има достатъчно други теми за обсъждане на теорията.

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, преди три седмици започнаха да ми отичат краката. В началото не беше много фрапиращо, но започна да се задълбочава и сега в края на деня дори ми е малко трудно да ходя. Кожата е опъната и ходилата са болезнени. При натиск с пръст върху отеклата част остава ямичка известно време. След сън отокът е разпространен по цялото тяло и до вечерта е спаднал до краката. Имам постоянно усещане за тежест в цялото тяло. 

Много ще ви бъда благодарна, ако ми кажете какви хомеопатични  лекарства е най-добре да взема. 

Редактирано от BlueFairy
Допълване на информация
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

По това което описвате, първо трябва да отидете на кардиолог и специалист по Венозната система. А дотогава когато можете, дръжте краката по високо от таза. По интернет никой сериозен специалист няма как и не е редно да ви предписва каквото и да е л-во.

  Александър

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, моля за съвет. Детенцето ми, което е на 3.8м започна да заеква. Преживя една уплаха от едно куче, но незнам дали това е причината. Иначе е много комуникативен, търси да играе с деца, не е агресивен,но сякаш много бърза да изкаже мисълта си. Заеква обикновено на първата думичка, удължава гласните букви, например казва. Дали хомеопатията би могла да ни помогне? 

Линк към коментар
Share on other sites

В 24.09.2018 г. at 6:42, Bobi85 каза:

Здравейте, моля за съвет. Детенцето ми, което е на 3.8м започна да заеква. Преживя една уплаха от едно куче, но незнам дали това е причината. Иначе е много комуникативен, търси да играе с деца, не е агресивен,но сякаш много бърза да изкаже мисълта си. Заеква обикновено на първата думичка, удължава гласните букви, например казва. Дали хомеопатията би могла да ни помогне? 

Здравейте Боби,

Напълно е възможно това да е причината! Другата, както сама сте забелязала, че не смогва да изкаже това, което бързо мисли. С помоща на хомеопатията това може напълно да се оправи.

Линк към коментар
Share on other sites

В 29.09.2018 г. at 21:56, Bobi85 каза:

А може ли да ни изпишете някакви хомеопатични лекарства, имате ли нужда от повече информация или евентуална лична среща с детенцето? 

Здравейте,

По интернет не се изписват каквито и да е лекарства, дори и хомеопатични.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...