Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Арника се предписва като "лекарство за първа помощ"

Ами аз питах кое е лекарството за първа помощ за гърлото, така да се каже. Обясних, че го възприемам като остро състояние, защото наистина досега не ми се е случвало и т.н. Дори да не го взема, защото това, че питам не значи, че ще тръгна да се лекувам, но просто исках да знам Хистаминиум, поумон хистамин ) или Поленс е за предпочитане при алергии от този тип.

Защо сте толкова праволинеен не разбирам, това е форум и тук си общуваме като хора, обменяме мнения... моето защо го изтрихте?Аз доста съм чела за класическата хомеопатия и не е като да не съм съвсем наясно, освен това.

Редактирано от Ina Ina
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам да не превръщаме темата в ЧАТ, затова ако желаете ми пишете на лични. Освен това по интернет каквито и да са лекарства не се предписват.

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам да не превръщаме темата в ЧАТ, затова ако желаете ми пишете на лични. Освен това по интернет каквито и да са лекарства не се предписват.

Мисля, че темата е полезна и за други.

Ок, ето един различен въпрос. При предписан Антихистамин от лекар, може ли той да бъде спокойно заменен с хомеопатичния му еквивалент Хистаминум и това по-безвредно ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

Ina Ina

Мисля, че темата е полезна и за други.

Ок, ето един различен въпрос. При предписан Антихистамин от лекар, може ли той да бъде спокойно заменен с хомеопатичния му еквивалент Хистаминум и това по-безвредно ли е?

Не, тъй като хомеопатичният "Histaminum" има друго действие, различно от химическият алопатичен препарат, има т.н. хомеопатична "картина" по която може да бъде предписан, а не като анти-хистамин.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Ina Ina

Мисля, че темата е полезна и за други.

Ок, ето един различен въпрос. При предписан Антихистамин от лекар, може ли той да бъде спокойно заменен с хомеопатичния му еквивалент Хистаминум и това по-безвредно ли е?

Не, тъй като хомеопатичният "Histaminum" има друго действие, различно от химическият алопатичен препарат, има т.н. хомеопатична "картина" по която може да бъде предписан, а не като анти-хистамин.

Мерси този път за конкретния отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Ina Ina

Мерси този път за конкретния отговор.

Хомеопатичния "Histaminum" се използва и като антидот на алопатичният Анти-Хистамин, и за елиминиране на вредните му странични ефекти.

Както и хомеопатичния "Cortisonum" се използва като антидот на алопатичния Cortison, Diprophost, Урбазон, като също тушира и елиминира негативните им странични ефекти.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам въпрос - кое е най-подходящото хомеопатично лекарство за деца (6-7-годишна възраст) при силна кашлица със секрети от гърлото, които трудно се изхвърлят? Използвала съм Тартефедрил на капки, Коризалия на таблетки, които бяха изписани. Трябва ли да ги сменя след като вече повече от 2 години ги ползвам при нужда, организмът привиква ли? Подходящи ли са Бриония, Пулсатила? Прочетох, че две хомеопатични лекарства не трябва да се смесват. Кое да избера? Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бях на път за 2 дни и сега имам възможност да Ви отговоря.

Разбирам вашата тревога като майка, но трябва да Ви кажа че хомеопатията не предписва спрямо Медицински диагнози или един симптом, какъвто е - кашлица, а върху цяла гама от физически и ментални характеристики и модалности.

А те и при кашлица са стотици. И всяко неточно, в смисъл по-близко или по-далечно от най-подобното предписание, може да има обратен ефект. Не случайно това отнема не по-малко от два часа хомеопатично интервю.

Бриония, Пулсатила според мен не са подходящи при кашлица, освен ако не са му конституционални, но това няма как да се знае.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Александър,

Искам да попитам как може чрез хомеопатични средсва да се помогне при лечението на Лаймска болест, кактво е подходящо да взима пациента с констатирана диагноза като подпомагащо при лечението средство, както и за подсилване на имунитета, тъй като доста дълъг период трябва да се приемат и антибиотици.

Благодаря за съветите предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Първо трябва да се отиде при специалист в болница, който професионално да отстрани кърлежа. Ако кърлежа се разкъса заразяването е сигурно, затова не го правете сами.

Ако е дете, първото хомеопатично л-во е Arnica, още повече, че допълнително ще бъде травмирано при отстраняването на кърлежа!

Ако има силна алергична реакция с опасност от анафилактичен шок, едно много ефикасно л-во е Apis.

Лошото е, че няколко седмици след ухапването от кърлеж няма симптоми, няма температура, единствено да се наблюдава мястото около ужилването и ако се появи разширяващ се кръг зачервяване, това е единственият външен признак за проникващата инфекция.

И веднага да се потърси квалифицирана лекарска помощ!

Най-доброто имуностимулиращо лекарство е индивидуалното за всеки отделен човек Конституционално хомеопатично лекарство.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам заболяване, което наподобява себореен дерматит. Преди 5 години опитах лечение при хомеопат, д-р Младенова, иначе лекар педиатър от 22-ра поликлиника, която опита за тези 6 месеца 4 различни лекарства. Те много промениха характера на заболяването ми, като го повлияха добре, и то стана контролируемо, до някаква степен, но не ме излекуваха. Класическата медицина го приема за хронично и нелечимо, затова търсех помощ от хомеопатията. Бих искал да продължа с опитите да намеря по-пълно лечение. Препоръчайте ми, моля Ви, дали да потърся отново д-р Младенова и продължа опитите, или ако знаете лекар хомеопат с успехи при лечение на себореен дерматит, моля да ми дадете някакъв контакт. Благодаря и хубав ден! Виктор

Линк към коментар
Share on other sites

Имам заболяване, което наподобява себореен дерматит. Преди 5 години опитах лечение при хомеопат, д-р Младенова, иначе лекар педиатър от 22-ра поликлиника, която опита за тези 6 месеца 4 различни лекарства. Те много промениха характера на заболяването ми, като го повлияха добре, и то стана контролируемо, до някаква степен, но не ме излекуваха. Класическата медицина го приема за хронично и нелечимо, затова търсех помощ от хомеопатията. Бих искал да продължа с опитите да намеря по-пълно лечение. Препоръчайте ми, моля Ви, дали да потърся отново д-р Младенова и продължа опитите, или ако знаете лекар хомеопат с успехи при лечение на себореен дерматит, моля да ми дадете някакъв контакт. Благодаря и хубав ден! Виктор

Изпращам Ви на Лични. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много се радвам, че съм сред Вас.Вярвам в лечебната сила на хомеопатията и знам, че ще получа ценни съвети от класически хомеопат. Здравето няма цена, то е безценно!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много се радвам, че съм сред Вас.Вярвам в лечебната сила на хомеопатията и знам, че ще получа ценни съвети от класически хомеопат. Здравето няма цена, то е безценно!

Волга здравейте! И добре дошла при нас! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс, сърдечно ти благодаря за поканата в тази тема. Току що се регистрирах и още не съм изчела подробно страниците назад, но мисля, че бързо ще се ориентирам в обстановката. Малкото, което видях обаче, много ми хареса. :thumbsup: Ще направя някои настройки и "скачам". Още веднъж, благодаря. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам дали хомеопатията може да помогне при язва на дванадесетопръстника. Или за някакви билки, които могат да окажат положително въздействие - имам предвид за спиране на окултните кръвоизливи и повишаване на хемоглобина. Ако да - бихте ли ме насочили към някой лекар-хомеопат в Бургас или София.

И още един въпрос - може ли да се помогне с хомеопатия при хроничен хепатит В? АЛАТ и АСАТ са доста над нормата - 66 при норма до 42, и 78 при норма 41.

Редактирано от kak1947
Линк към коментар
Share on other sites

Алекс, сърдечно ти благодаря за поканата в тази тема. Току що се регистрирах и още не съм изчела подробно страниците назад, но мисля, че бързо ще се ориентирам в обстановката. Малкото, което видях обаче, много ми хареса. :thumbsup: Ще направя някои настройки и "скачам". Още веднъж, благодаря. :feel happy:

Кали_ина Добре дошла при нас! :feel happy: Много се радвам че си тук! Очаквам въпроси. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам дали хомеопатията може да помогне при язва на дванадесетопръстника. Или за някакви билки, които могат да окажат положително въздействие - имам предвид за спиране на окултните кръвоизливи и повишаване на хемоглобина. Ако да - бихте ли ме насочили към някой лекар-хомеопат в Бургас или София.

И още един въпрос - може ли да се помогне с хомеопатия при хроничен хепатит В? АЛАТ и АСАТ са доста над нормата - 66 при норма до 42, и 78 при норма 41.

Добре дошла как1947 :feel happy:

И двата проблема са разрешими за хомеопатията. На Лични Ви изпращам координати на много добра колежка, която често посещава Бургас. :)

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Моля за съвет отосно моя случай.Аз съм родила преи близоо 3 месеца и от 2 седм.насам имам съмнения,че съм в депресия.Мисля за смърта и това какво е след нея.Дали е възможно да е от депресията и може ли моя проблем да се реши с хомеопатия?Сега от няколко дни насам съм по добре,но пак се замислям.Може ли и добрели е да се изчака,за да се види дали ще мии мине от самосебе си или е добре да се потърси помощ?При мен проблема е,че с малката не мога да отида никъде,а нямам на кой да я оставя.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моля за съвет отосно моя случай.

Аз съм родила преди близо 3 месеца и от 2 седм. насам имам съмнения,че съм в депресия. Мисля за смърта и това какво е след нея. Дали е възможно да е от депресията и може ли моя проблем да се реши с хомеопатия? Сега от няколко дни насам съм по добре, но пак се замислям. Може ли и добре ли е да се изчака, за да се види дали ще ми мине от самосебе си или е добре да се потърси помощ? При мен проблема е, че с малката не мога да отида никъде,а нямам на кой да я оставя.

Благодаря предварително!

Здравейте Галя! и добре дошла! :feel happy:

Проблеми като Вашия не са рядкост и успешно се разрешават с подходящото за всеки индивидуален случай, хомеопатично лекарство.

Щом вече сте по-добре и не можете да излизате, защо да не изчкате малко.

Бих Ви препоръчал и да четете мисли на Учителя, които са заредени със силна позитивна енергия и оптимизъм:

Мисли от Учителя по теми

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много!А колко време ,ако продължавам да имам мисли е нормално?В смисъл до колко време ,ако не ми мине е добре да потърся помощ от хомеопат?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много!А колко време ,ако продължавам да имам мисли е нормално?В смисъл до колко време ,ако не ми мине е добре да потърся помощ от хомеопат?

Не бих могъл да се ангажирам със срокове, зависи от интензитета им и от това което преживявате, но ми се струва че една - две седмици са доста.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросче: От доста време имам проблем с кожата на ръцете и до сега взимах арника. Тъй като особен ефект няма, хом. л-р ми каза да пробвам с друго лекарство, но забравих точното наименование, звучеше нещо като стафилококи. Ще съм много благодарна за едно малко подсещане.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросче: От доста време имам проблем с кожата на ръцете и до сега взимах арника. Тъй като особен ефект няма, хом. л-р ми каза да пробвам с друго лекарство, но забравих точното наименование, звучеше нещо като стафилококи. Ще съм много благодарна за едно малко подсещане.

Да нямаш предвид Staphylococcinum?

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросче: От доста време имам проблем с кожата на ръцете и до сега взимах арника. Тъй като особен ефект няма, хом. л-р ми каза да пробвам с друго лекарство, но забравих точното наименование, звучеше нещо като стафилококи. Ще съм много благодарна за едно малко подсещане.

Да нямаш предвид Staphylococcinum?

Уухх, точно това беше! Мерси много!:3d_046:
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...