Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Въпроси към класически хомеопат

В тази тема може да зададете въпрос към класически хомеопат относно здравословен проблем, който ви вълнува.

Alexander, който е модератор на форума, при възможност ще ви отговори... или някой от няколкото други класически хомеопати, които участват при нас.

Добре е преди да зададете въпрос да се информирате накратко за това какво представлява хомеопатията. Ето няколко примерни линка:

Какво представлява хомеопатията

Десет причини, за да ползвате хомеопатия

Информативно за хомеопатията

Моля имайте предвид, че в темата ще бъдат допускани само въпроси, относно конкретен здравословен проблем за вас или ваш близък. Има достатъчно други теми за обсъждане на теорията.

Линк към коментар
Share on other sites

правило: “§9 В здраво състояние духовната (самоуправляема) жизнена сила, този двигател, одухотворяващ материалното тяло (организма), властва неограничено и поддържа всички негови компоненти във възхитителен, хармоничен жив порядък както по отношение на усещанията, така и по отношение на функциите, тъй че нашият вечен, надарен с разсъдък дух може свободно да се разпорежда с този жив, здрав инструмент, за да постигне по-висшите цели на нашето съществуване.”

"Органон на лечебното изкуство" (VI), Самуел Кристиян Ханеман /бащата на хомеопатията/

**************************************************

Здравейте приятели! Казвам се Александър Папанчев и съм завършил V-ти курс към the London International College of Homeopathy и за мен е огромна чест, задължение и същевременно отговорност, да бъда модератор в сайта на Учителят!

Ще вложа цялото си знание и сърце в това!

Очаквам вашите, по конкретен повод свързан с хомеопатията, въпроси. :feel happy:

И едно правило, към което вярвам ще проявите разбиране:

- Не коментирам предписваните от колеги хомеопатични л-ва , и не се бъркам в работата им.

Важно уточнение: Темата не е за предписване на хомеопатични лекарства, с едно изключение - само при оказване на първа помощ.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам, че има такава тема. Добре дошъл! :)

Ето сега съм с хрема и ми се иска до утре да я облекча, защото съм на важна среща вечерта.

Има ли начин да се справя?-Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_041: Здравей, радваме се, че си сред нас!!!

При криза след поемане на ХЛ децата ми твърде често вдигат температура 39.5 -40.2 градуса. Това ме притеснява и винаги им давам антипиретици.

До колко е допустимо това и при каква температура?

Има ли общовалидни насоки?

Скоро малкото ми дете имаше гнойна ангина и при кризата така виеше от болка в ушите, имаше т 39.6 и не се сдържах - дадох му нурофен.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Мого е хубаво това, че ще има такава връзка и могат да се задават въпроси към специалист! Браво!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също приветствам идеята за такава тема и мисля, че би била от полза за много хора! Аз и детето ми се лекуваме само с хомеопатични лекарства от около 7-8 години. И като казвам "лекуваме", разбирам точно това, защото наистина съм се разделила с болестите, а не само с техните симптоми благодарение на хомеопатията. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам в лечебната сила на хомеопатията и съм приятно изненадана от това,че ще имам достъп до хомеопат тук във форума.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_041: Здравей, радваме се, че си сред нас!!!

При криза след поемане на ХЛ децата ми твърде често вдигат температура 39.5 -40.2 градуса. Това ме притеснява и винаги им давам антипиретици.

До колко е допустимо това и при каква температура?

Има ли общовалидни насоки?

Скоро малкото ми дете имаше гнойна ангина и при кризата така виеше от болка в ушите, имаше т 39.6 и не се сдържах - дадох му нурофен.

Благодаря на всички ви, за радушният ми прием при вас! :feel happy:

и ще се постарая да ви бъда полезен.

Viki3

Тук е възможно да има предиспозиция, която принуждава жизнената сила да продуцира тази група болестни симптоми и която предиспозиция, разбира се не може да бъде излекувана с Анти-биотици, най-малкото пък с Анти-пиретици. Те обаче, при липса на хомеопатично лечение, могат да се използват като палиативни средства.

С помощ на хомеопатията, тази предразположеност може до голяма степен да бъде излекувана.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Лекувам следтравмена мозъчна слабост от 3 дни с Арника 10М...В началото беше чудесно - дойде ми мисълта и енергията и вървях към оправяне докато не си самовнуших в състояние на Октава(по метода на Норбеков) че белега от главата ми изчезва...тогава цялата енергия и изтръпване се концентрира в това място и вече 3ти ден стои там...Останалата част от главата ми в момента смятам че не се лекува...Някакви предположения...и въобще има ли заместител Арника ако съм скапал действието ?

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо не разбирам... да не би да се самолекувате?

Защото след като настъпи подобрение, хомеопатично л-во не се повтаря. Особено пък 10М!

Разбира се, има и някои редки изключения, но те се използват само от професионален хомеопат, който знае какво прави.

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо не разбирам... да не би да се самолекувате?

Защото след като настъпи подобрение, хомеопатично л-во не се повтаря. Особено пък 10М!

Разбира се, има и някои редки изключения, но те се използват само от професионален хомеопат, който знае какво прави.

самолекувам се но главата по принцип не трябва да се пипа...хомеопата ми даде 10М...взех го и в рамките на няколко часа започна ефективно подобрение...просто реших и малко самовнушение да добавя за по цялостна работа върху организма ми и явно това беше грешката - в рамките на 30 минути след случката с белега всичко (а именно премахването на вътречерепното налягане и вестибуларните нарушения) се скапа...остана само чувството на изтръпване зад и върху белега което се засилва няколко часа след прием на Арника....

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, но попитайте лекуващия Ви хомеопат, който най-добре познава случаят Ви.

Това е пример за това, че не биване да се мешат не само две хомеопатични л-ва, но и два енергийни метода.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, но попитайте лекуващия Ви хомеопат, който най-добре познава случаят Ви.

Това е пример за това, че не биване да се мешат не само две хомеопатични л-ва, но и два енергийни метода.

а лошо ли е ако разтвора е направен в контейнерче което сега разбирам че има вкус на дезинфектант?

Линк към коментар
Share on other sites

При приготвянето на хо л-ва, трябва да се съблюдава абсолютна хигиена и чистота.

Всякакви химически и енергийни източници могат да повредят хомеопатичното л-во, главно да отслабят действието му.

И пак повтарям- не се самолекувайте! Това не са билки, а информационно/енергийни лекарства.

Линк към коментар
Share on other sites

При приготвянето на хо л-ва, трябва да се съблюдава абсолютна хигиена и чистота.

Всякакви химически и енергийни източници могат да повредят хомеопатичното л-во, главно да отслабят действието му.

И пак повтарям- не се самолекувайте! Това не са билки, а информационно/енергийни лекарства.

благодаря много за отговорите...

самолекуването става по схемата на самовнушението, за другото си имам хомеопат, но и той не знаеше дали може да съм променил картината...

глупавото е че след 6 месеца мъка най-накрая се получи с арниката и сега пак...

дали има заместител ?

Линк към коментар
Share on other sites

При всички енергийни методи, лечението трябва да става под вещото ръководство на много опитен водач - Гуру, който знае във всеки момент, какво става и какво евентуално може да се очаква. :thumbsup:

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: И ето, че дойдоха празниците, а с тях и много гости, хапване и пийване...

.....кой колкото и каквото му е на душата... :)

И по този повод имам няколко въпроса:

1. Как алкохолът влияе на хомеопатичното лечение?

2. Може ли с хомеопатия да се повлияват зависимости от кафе, алкохол, компютри?

Допускам, че може.

И моля, ако имаш време и желание по-детайлно да обясниш защо се стига до такива зависимости от гледна точка на хомеопатията.

3. А има ли "вълшебно лекарство" при преяждане?

Много хора преяждат, става им зле и аз се чудя какво е това - глад, мързел да станат от масата, нервност, лакомия....

4. Може ли и до колко се повлияват проблеми с очите като астигматизъм?

Линк към коментар
Share on other sites

Ахааа, алкохол, преяждане... не е лошо в аванс да знаем, нали.

1. Алкохола, след първата чашка не пречи на хомеопатичното лечение, даже отпуска "нервите", поприспива съзнанието, но след това... започва да пречи, особно ако се напием!

Тогава това е стрес за целият организъм, който се мобилизира да изхвърли този токсин, който поразява първо мозъка, започваме да "преплитаме" език, губиме преценка за околната обстановка, при някои води до агресия и автоагресия и т.н.

- ако пък лекуваме човек с проблеми на черният дроб - алкохола директно го тласка към влошаване.

2. За компютри не съм мислил, но човек може да бъде освободен от всякакви зависимости, стига да вземе решение за това. Без воля не става.

По детайлно, ще се опитам да обясня в следващ пост. :)

3. Зависи от модалностите на преяждането. Ако корема е мн.твърд и мн. подут от храна и газове, и сърцето е притиснато от тях, човек е отпаднал със студена пот, иска да отворят прозорца, за да диша свеж въздух, или пък да му веят пред лицето с нещо, тогава едно от най-успешните хо л-ва е Carbo-v (Carbo vegetabilis) чието действие при горните симптоми е почти мигновенно. :thumbsup:

Ако е препил и му е много лошо, но не може да повърне въпреки позивните за това, вълшебното хо л-во е Nux-v (Nux vomica).

Ако го дадете на такъв "пациент", внимавайте тоалетната чиния да му е "под ръка", защото следва внезапно повръщане последвано от рязко облекчение.

"Хубавото" е, че алкохолното опиянение остава, така че не му се налага пак да се напива. :v:

Най-много толкова да се успокои, че..... да заспи и пропусне празника, затова бъдете готови с чаша горещо кафе. Няма да го антидотира.

Астигматизма е част признаците на наследствена предиспозиция, която мн. добре би се повлияла от хомеопатично лечение, главно психо/емоционално, оздравително за жизненоважни органи и системи и профилактично, но астигматизма по-скоро е в "периферията" и предпоследен би се повлиял. Все пак всичко е възможно, особено в по-ранна възраст би предотвратило развитието му, (на астигматизма) или би спряло влошаването му.

А човека за който говориш, има ли проблеми с белодробни заболявания или ангини, сега или в миналото?

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговорите! :)

Много се замислих как ще реагират милите ми далечни роднини, ако започна да им раздавам хомеопатични "бонбонки". :lol:

Замислих се защо изобщо хората приемат така този свят празник. ...

От вътрешно тайнство е бърнат на освинване, да ме прощават животинките...

И понеже аз все отказвам, а и започвам някакви коментари, че независимо от деня/празника, човек си има само един стомах... и започвам някакви напомняния за храносмилането и оливането (е-е, деликатни), та се замислих дали не ми трябва за мен някакво лекарство да оставя хората на мира и спокойно хем да уважа голямата фамилия, хем да не им напомням, че тялото е тленно, а празникът - духовен ...

Замислих се и за друго нещо - празниците са голям стрес за жените.

Започва се голямото чистене, готвене, миене, подреждане, пазарувне, подреждане, нареждане...

Не случайно има такъв термин даже и в западната психология.

Има ли универсално лекарство против този стрес?

И в рамките на шегата, ама не съвсем ;)

Има ли вълшебно лекарство, което да накара хората да станат от препълнените маси и да идат на планина, например?

А сега един по-сериозен въпрос:

Моля би ли разказал за живота на Ханеман и как се е стигнало до откриването на хомеопатията???

Линк към коментар
Share on other sites

Много се замислих как ще реагират милите ми далечни роднини, ако започна да им раздавам хомеопатични "бонбонки".

Принципът, който спазвам е: Никое непоискано добро, не остава ненаказано. А и нали чрез страданието, стигаме до познанието. Затова внимателно и без убеждаване, само информираме, тъй като нямаме право грубо да прекъсваме някой процес, бил той и страдание.

Линк към коментар
Share on other sites

И понеже аз все отказвам, а и започвам някакви коментари, че независимо от деня/празника, човек си има само един стомах... и започвам някакви напомняния за храносмилането и оливането (е-е, деликатни), та се замислих дали не ми трябва за мен някакво лекарство да оставя хората на мира и спокойно хем да уважа голямата фамилия, хем да не им напомням, че тялото е тленно, а празникът - духовен ...

Поне преди голямто ......, ядене, им прочети "Отче наш..."

Линк към коментар
Share on other sites

Замислих се и за друго нещо - празниците са голям стрес за жените.

Започва се голямото чистене, готвене, миене, подреждане, пазарувне, подреждане, нареждане...

Не случайно има такъв термин даже и в западната психология.

Има ли универсално лекарство против този стрес?

Стреса е продукт на мисълта ни. Затова не се замисляй - прескочи този етап, и... направо пристъпваш към уреда, в случая мивката. Опитай се да въвлечеш някой, хем да ти помага, хем да влезнете в интересен разговор, и няма да усетиш, кога работата е отметната. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...