Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте и поздравления за изключително полезния подфорум :)

Имам здравословен проблем и ще се радвам, ако ми дадете съвет. Имам продължителен мен. цикъл. АГ лекарят настоява за хормонално лечение. Въпросът ми е свързан с това - има ли друга алтернатива в хомеопатията?

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла!:feel happy:

Всекидневно лекуваме такива проблеми и ще Ви кажа, че този метод - хомеопатичния, е много по-ефикасен, щадящ , безвреден и без странични ефекти.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Радвам се, че темата става все по-интересна и се включват все повече хора. Много е приятно усещането за споделяне и взаимопомощ.

Да споделя и аз нещо. Този следобед, след като закуси, дъщеря ми падна и си удари устата имаше малко кръв, но постояхме малко на студената вода и спря. Устата започна да се подува и аз дадох арника /от комплекта за първа необходимост/. Не съм сигурна обаче, дали ще има някакъв ефект, тъй като точно преди това беше яла. Не посмях да давам повторно. Алекс, ще съм ти благодарна ако ни посъветваш как да действаме за в бъдеще при подобни ситуации.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Арника трябва да се даде колкото се може по-бързо след инцидента и може да се повтори още 2 - 3 пъти през 2 часа.

Надявам се сте го направили.

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander,може ли да помогне хомеопатията при коксартроза,при положение че кракът с болната става е по-къс от другия с 4,5 см?Възможно ли костта да се възстанови?

Какво лечение е най-удачно при този случай?

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander,може ли да помогне хомеопатията при коксартроза,при положение че кракът с болната става е по-къс от другия с 4,5 см?Възможно ли костта да се възстанови?

Какво лечение е най-удачно при този случай?

За съжаление патологията е необратима, но процесът може да бъде забавен и дори спрян.

Разбира се болката може да бъде редуцирана с помоща на подходящо индивидуално за конкретния случай хомеопатично лекарство. Това заболяване е само една видима проява на една обща предиспозиция, и докато тя не бъде излекувана, не може да има истински лечебен прогрес.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, както бях писала по-горе, веднага дадох арника. Притесни ме фактът, че беше много скоро след храненето /15мин./ и не знаех дали ще подейства. Сега обаче е добре, подуването отшумя в рамките на същия ден. Благодаря!

Здравейте!

Арника трябва да се даде колкото се може по-бързо след инцидента и може да се повтори още 2 - 3 пъти през 2 часа.

Надявам се сте го направили.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте всички!

И аз много се радвам, че открих този форум.

Отдавна се интересувам от хомеопатия и за разни дребни, инцидентни или остри състояния се оправям добре. всъщност много чета и винаги съм пред въпроса да изкарам ли курса по хомеопатия, защото освен всичко друго, изпитвам почти страстен интерес към хомеопатията. но сега всъщност ще питам Александър нещо конкретно, а за курса - в по-подходяща тема.

Моят син е на 6 год. и преди 2 месеца падна от около метър и си удари челото. Стана голяма синина и подутина. Веднага започнах с арниката и за около 10-тина дена намаля, а синината изчезна малко по-късно. Но напипвама сега на челцето му една малка и твърда подутинка, колкото грахово зърно, твърда като кост, не се вижда, само ако се опипва челото, тогава се "вижда". Мисля си че можеби е било пукнато и така е зараснало. Иначе той е в прекрасно състояние и много се вбесява като започна да му опипвам челото. Та, Александър, да предприема ли нещо, според теб? И ако може, на лични, телефон на добър хомеопат в Стара Загора! Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Керана, съжалявам че съм пропуснал въпроса, но проблема не е спешен. Всъщност и аз имам такава малка бучка от... детството. Ако не се разсее до една година след инцидента, може да си остане така, освен ако не го отстранете оперативно.

Детето с право се ядосва, не го правете често, защото това може да го травмира психо-емоционо. Защо не го тествате, докато спи?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам спешна нужада от помощ и съвет - преди около час детето ми /на 3 год/ изяде около 15 хапчета Инфлуцид и не знам как да противодействам. Педиатърката ме посъветва да направим промивка на стомаха, но ако може да се мине без това би било по-добре. Знам, че Инфлуцида не е типично /класическо/ хомеопатично лекарство, но предполагам, че все пак ще можете да ме посъветвате как да постъпя.

Дадох му да пие топло прясно мляко с мед, за да го разхлабя и вече ходи до тоалетната, но не съм сигурна, че това е достатъчно.

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам спешна нужада от помощ и съвет - преди около час детето ми /на 3 год/ изяде около 15 хапчета Инфлуцид и не знам как да противодействам. Педиатърката ме посъветва да направим промивка на стомаха, но ако може да се мине без това би било по-добре. Знам, че Инфлуцида не е типично /класическо/ хомеопатично лекарство, но предполагам, че все пак ще можете да ме посъветвате как да постъпя.

Дадох му да пие топло прясно мляко с мед, за да го разхлабя и вече ходи до тоалетната, но не съм сигурна, че това е достатъчно.

Благодаря Ви предварително!

Здравейте,

Първо успокойте се, надявам се да се оправи, може обаче да го позаболи стомаха.

Лошото е, че това е т.н. "хомеопатична боза"- смеска от 6 полу-хомеопатични л-ва в D-1 до D-3 потенция, което означава леко разредена Майчина тинктура. Разреждането е 1:10 до 1:1000 което означава все пак доста химическо съдържание от посочените химически субстанции:

Състав:

1 таблетка (250 mg) съдържа:

Aconitum trit D3 25 mg

Bryonia trit. D2 25 mg

Eupatorium perfoliatum trit. Dl 25 mg

Gelsemium trit. D3 25 mg

Ipecacuanha trit. D3 25 mg

Phosphorus trit. D5 25 mg

Класическите хомеопати само в изключително редки случаи работят с такива ниски потенци и то забележете - само с едно единствено л-во, което е принцип на истинската Хомеопатия!

Препоръчвам ви топла солена вода и повръщане, а после Sulphur - 15 или 30 - еднократно.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам спешна нужада от помощ и съвет - преди около час детето ми /на 3 год/ изяде около 15 хапчета Инфлуцид и не знам как да противодействам. Педиатърката ме посъветва да направим промивка на стомаха, но ако може да се мине без това би било по-добре. Знам, че Инфлуцида не е типично /класическо/ хомеопатично лекарство, но предполагам, че все пак ще можете да ме посъветвате как да постъпя.

Дадох му да пие топло прясно мляко с мед, за да го разхлабя и вече ходи до тоалетната, но не съм сигурна, че това е достатъчно.

Благодаря Ви предварително!

Здравейте,

Първо успокойте се, надявам се да се оправи, може обаче да го позаболи стомаха.

Лошото е, че това е т.н. "хомеопатична боза"- смеска от 6 полу-хомеопатични л-ва в D-1 до D-3 потенция, което означава леко разредена Майчина тинктура. Разреждането е 1:10 до 1:1000 което означава все пак доста химическо съдържание от посочените химически субстанции:

Състав:

1 таблетка (250 mg) съдържа:

Aconitum trit D3 25 mg

Bryonia trit. D2 25 mg

Eupatorium perfoliatum trit. Dl 25 mg

Gelsemium trit. D3 25 mg

Ipecacuanha trit. D3 25 mg

Phosphorus trit. D5 25 mg

Класическите хомеопати само в изключително редки случаи работят с такива ниски потенци и то забележете - само с едно единствено л-во, което е принцип на истинската Хомеопатия!

Препоръчвам ви топла солена вода и повръщане, а после Sulphur - 15 или 30 - еднократно.

Много Ви благодаря за бързия отговор. Честно казано оставих нещата както си бяха, защото детето се чувстваше добре. Надявам се, че няма да има последствия или късни реакции, но ако има ще потърся това лекарство /предполагам, че се предлага само в хомеопатичните аптеки/.

Вие приемате ли пациенти? Отдавна имам желание да заведа сина ми при хомеопат, но все нещо ме е спирало. Но определено предпочитам този вид лечение пред блъскането с антибиотици. За щастие до сега не е боледувал сериозно /лекувам го с т.нар. от Вас "хомеопатични бози" и винаги сме се справяли без по-сериозни лекарства/ ,но ми се иска да имам алтернатива на традиционната медицина, в случай на по-сериозно заболяване.

Линк към коментар
Share on other sites

Много Ви благодаря за бързия отговор. Честно казано оставих нещата както си бяха, защото детето се чувстваше добре. Надявам се, че няма да има последствия или късни реакции, но ако има ще потърся това лекарство /предполагам, че се предлага само в хомеопатичните аптеки/.

Вие приемате ли пациенти? Отдавна имам желание да заведа сина ми при хомеопат, но все нещо ме е спирало. Но определено предпочитам този вид лечение пред блъскането с антибиотици. За щастие до сега не е боледувал сериозно /лекувам го с т.нар. от Вас "хомеопатични бози" и винаги сме се справяли без по-сериозни лекарства/ ,но ми се иска да имам алтернатива на традиционната медицина, в случай на по-сериозно заболяване.

Философията на лечение е коренно различна при истинската хомеопатия и другото, наричано от някои боаронско - на името на една фабрика за лекарства и което се мъчи да използва хомеопатични лекарства като АНТИ-симптоматични, както впрочем е и при алопатичната медицина.

Sulphur препоръчах, като "почистващо" в дадената ситуация хо л-во.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

Нямах време да изчета цялата тема, затова се извинявам предварително, ако някъде има отговро на въпроса, който задавам. Молбата ми е да ми прпоръчате добър класически хомеопат в София, който може да ми помогне да излекувам шум в ушите. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

Нямах време да изчета цялата тема, затова се извинявам предварително, ако някъде има отговро на въпроса, който задавам. Молбата ми е да ми прпоръчате добър класически хомеопат в София, който може да ми помогне да излекувам шум в ушите. Благодаря предварително.

Здравейте

Хомеопатията би могла да премахне или поне намали шумът в ушите.

Писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Вече лекувам при класически хомеопат сина ми на 5 г. А проблема ни е бронхит който цяла зима не минава и по цели нощи кашля. Ханеман е починал от бронхит. Та много често през тези нощи сам се паникьосвала- ами ако и с моя син стане фаталното. Щом и Ханеман не е успял да си излекува бронхита... и процетох за уринотерапията. Допадна ми че винаги е под рика, но все пак се доверявам на клсически хомеопат и мнението ви за мен е ресаващо. Все пак незнам дали лекува или подтиска болестта. Връзката с нашия хомеопат е по-трудна и затова разчитам на вас .

Линк към коментар
Share on other sites

Само че има една маааалка подробност, която Ви е убегнала...

Кристиян Фридрих Самуел Ханеман е роден на 10 април 1755 и умира на 2 юли 1843 , което значи че е починал на 88 г. като имате предвид че средната продължителност на живот по това време е била 40 - 45 години!.

Уринотерапия? хм, мерси! А и защо да пиете урина, от която може да си навлечете някоя инфекция, след като хомеопатията ви лекува с чиста дестилирана вода на принципа: Подобното, подобното лекува.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

ТРЯБВА ЛИ ДА СИ НАПРАВИ ЧОВЕК ИЗСЛЕДВАНЕ С АПАРАТ ОБЕРОН И СЛЕД ТОВА ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПОДХОДЯЩОТО ХОМЕОПАТИЧНО ЛЕЧЕНИЕ?

Изобщо не!

Той е добър за сомата - органи и системи, но няма как да ти премери душевноста, психиката, делюзиите и страховете и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!:)

Моят проблем е следният,задавам въпрос тук,защото мисля,че ще можете да ми дадете отговор.Детето ми е почти на 9г.От няколко години,около 5 синът ми е с главоболие.Отначало се появяваше веднъж,два пъти на два,три месеца,постепенно с времето всеки месецЛятото на .2008г. ходихме до София за изследвания и установиха диагноза мигрена с неизяснен произход.Казаха,че няма нужда от лечение и само може да се дава Парацетамол при болка,но никакви лекарства не помагат.При по-силно главоболие синът ми прижълтява,повръща,лошо му е,изпитва нетърпима болка.Главоболието винаги трае поне 2 дена един след друг,вече това се случва всяка седмица.Извинете за дългия увод.Та въпросът ми е дали в хомеопатията има лекарство,което би помогнало на синът ми да не изпитва това главоболие,което с времето се задълбочи?Ако има такова бих потърсила хомеопат в Търново.Знам,че тук в града ни имаме такава клиника.Благодаря ви предварително?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, с помоща на класическата хомеопатия се лекуват т.н. "неличими" мигрени!

Гарантирано, поне досега нямам неизлекувано главоболие, дори и наследствена мигрена.

Гарантирано се лекува и ПМС, където болката е толкова силна, че жените трябваше да вземат по два Аулина на ден! След проведеното хомеопатично лечение, болката намалява толкова, че става съвсем приемлива.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,

имам 3 деца с астматични проблеми. Препоръчайте ми хомеопат от Варна, който ще ни помогне. Да уточня, че при хомеопати с километрични опашки пред кабинетите няма да си заведа децата - прегледите там(включително първият) траят максимум по 15 минути, цените са от 70 лв нагоре и там освен за печалбарство и дума не може да става за хомеопатия, за грижа за здравето или нещо подобно. Търся дори хомеопат, който да не е лекар, заради подобни причини.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,

имам 3 деца с астматични проблеми. Препоръчайте ми хомеопат от Варна, който ще ни помогне. Да уточня, че при хомеопати с километрични опашки пред кабинетите няма да си заведа децата - прегледите там(включително първият) траят максимум по 15 минути, цените са от 70 лв нагоре и там освен за печалбарство и дума не може да става за хомеопатия, за грижа за здравето или нещо подобно. Търся дори хомеопат, който да не е лекар, заради подобни причини.

Данита, първо добре дошла при нас! :feel happy:

Разбрах, пиша Ви на "Лични".

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...