Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Здравейте, моля кажете може ли артрит, ревматизъм и подагра да бъдат излекувани с хомеопатия, или поне състоянието им да бъде подобрено?

Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, моля кажете може ли артрит, ревматизъм и подагра да бъдат излекувани с хомеопатия, или поне състоянието им да бъде подобрено?

Благодаря предварително.

Здравейте,

Може поне състоянието им да бъде подобрено! Първите две са прояви на автоимунно заболяване, а такива състояния ако изобщо могат да бъдет излекувани, то е с помоща на хомеопатията.

При подагра, първото и неотменимо правило е, стриктна диета: Без никакъв алкохол, карантии, мазни меса, оцет и т.н.

И тук хомеопатията може много да помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Бих искала да попитам защо когато се приемат хомеопатични лекарства против алергия,не трябва да се приема противоалергичен чай?Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Бих искала да попитам защо когато се приемат хомеопатични лекарства против алергия,не трябва да се приема противоалергичен чай?Благодаря!

Защото нищо друго не може наистина да лекува алергия, освен индивидуално подбраното хомеопатично л-во.

Останалото е палиация и потискане на симптоми.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,

Имам точно същата молба като Данита. Синът ми е също с асматични проблеми, а прегледът при един от т.нар. най- добри класически хомеопати в града беше просто смешен - 15 минути, една торба с лекарства и главозамайваща такса за преглед, предвид чакането и вниманието, което ни отдели.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,

Имам точно същата молба като Данита. Синът ми е също с асматични проблеми, а прегледът при един от т.нар. най- добри класически хомеопати в града беше просто смешен - 15 минути, една торба с лекарства и главозамайваща такса за преглед, предвид чакането и вниманието, което ни отдели.

Здравейте и добре дошла! :feel happy:

За съжаление и това го има... Хората се натискат при някой, при който има голям наплив, но понякога тази логика е погрешна... защо?

Ето една обективна информация, как да разпознаем добрия хомеопат:

Как да разпознаем добрия хомеопат?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за посрещането. За съжаление във Варна няма много голям избор от класически хомеопати. Боаронски - да, но класическите на мен ми бяха известни 2. Единият го отхвърлих, като вариант и отидохме при другия. Ако можете да ме насочите към друг класически хомеопат, който ще ни отдели повече време и ще започне да ни лекува от астмата, ще бъда благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за посрещането. За съжаление във Варна няма много голям избор от класически хомеопати. Боаронски - да, но класическите на мен ми бяха известни 2. Единият го отхвърлих, като вариант и отидохме при другия. Ако можете да ме насочите към друг класически хомеопат, който ще ни отдели повече време и ще започне да ни лекува от астмата, ще бъда благодарна.

Пращам Ви информация на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Имам дете, което е на 1 годинка и 5 месеца. От септември ходи на ясла, а от края на октомври е с непрестанна кашлица! Средата на ноември прибягнах до хомеопат, които за 2 дни успя да премахне кашлицата. За съжаление,не след дълго на детето започнаха да му текат сополи и на 24.11 хомеопатът изписа 2 гранулки Калкареа Фосфорика 1М. Три дни след това беше с температура, отново с кашлица, оправи се, но отново само за 2 дни. Сега пак е болна- започва със сополи и стига до кашлица. Въпросът ми е следният: нашият хомеопат каза,че,ако не се подобри до 10.12/този петък/ детето ще трябва да повтори дозата Калкареа в потенция 1М. Според Вас удачно ли е в такъв кратък срок да се повтори такава потенция? Страх ме е, че детето не се подобрява и след повторен прием отново ще се влоши.

Предварително Ви благодаря за помощта!

П.С. По време на пристъпите с кашлица давам Кокус Какти 9CH и Антимониум Тартарикум 9CH!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор! Може ли да ми препоръчате някой хомеопат, при който да заведа детето за второ мнение. Вие къде практикувате?

Успещен ден и всичко най-хубаво!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор! Може ли да ми препоръчате някой хомеопат, при който да заведа детето за второ мнение. Вие къде практикувате?

Успещен ден и всичко най-хубаво!

Пиша Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, ако вече е писано, но не можах да прочета всичко, каква е разликата между гранулките и течното хомеопатично лекарство в шишенце?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Бих искала да попитам кога пациента ще разбере,че е напълно здрав,за да продължи живота си без хомеопатията?Благодаря ви!

Интересен въпрос. Понякога и на десетата секунда след една капка хомеопатично лекарство, понякога след месец... но най-често след второто или третото хо л-во, което ще рече след няколко месеца.

А понякога, хомеопатичното л-во се приема години, ако патологията е необратима.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, ако вече е писано, но не можах да прочета всичко, каква е разликата между гранулките и течното хомеопатично лекарство в шишенце?

Майче, добре дошла във форума!

Когато се приема за първи път, хо л-вото може да е както на гранулки, така и течно. Но втория и следващи приеми хо л-вото трябва да е течно, в шишенце и преди всеки прием шишенцето да се удря 5 - 10 пъти в дланта на другата ръка или в книга с меки корици.

По този начин потенцията (силата му) всеки път малко се усилва. Това е нужно, за да може всеки път, то да стимулира жизнената сила на човека към действие, раекция на този усилващ се стимул.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Синът ми е на 12 год. и преди година се установи, че има висок АСТ (антистрептолизинов титър) - 800, при норма 200. Проведохме лечение с Ретърпен (Пеницилин) и го смъкнахме до 200. НО тази есен при контролен преглед се установи, че пак го е вдигнал - първо беше 400, а за месец и половина стана отново 800. Моля ви, препоръчайте ми добър хомеопат във Варна. Вчера опитахме да влезем при д-р Михаил Костадинов, но без резултат - пред кабинета му е буквално лудница, а часовете са записани до края на януари. Важно уточнение - синът ми почти не е боледувал - два пъти през живота си е вземал антибиотици (един път на 4 год. и втори път - на 7 год., поради кашлица, най вероятно вирус). Правя това пояснение понеже ни идва като гръм от ясно небе този висок АСТ - просто никой не може да ни каже каква е причината.

Линк към коментар
Share on other sites

П.С. По време на пристъпите с кашлица давам Кокус Какти 9CH и Антимониум Тартарикум 9CH!

Синът ми, не само че няма кашлица, но и нито гърло го боли, нито има температура - с една дума здрав е, НО показателят е висок - както писах по-горе по незнайна причина. Ето затова моля, ако някой може да ми препоръча добър хомеопат от Варна, бих била благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво става с този форум - никой не влиза... Админ, мога ли да разчитам на отговор от класически хомеопат, както се казва форума?

Здравейте,

Казано Ви е да чакате до края на Януари, а тук проявявате нетърпение в рамките на един ден?...

Отговарям Ви на Лични.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Какво става с този форум - никой не влиза... Админ, мога ли да разчитам на отговор от класически хомеопат, както се казва форума?

Здравейте,

Казано Ви е да чакате до края на Януари, а тук проявявате нетърпение в рамките на един ден?...

Отговарям Ви на Лични.:)

Благодаря ви много за координатите! Извинявайте за нетърпението, но освен че съм притеснена от високия показател и от невъзможността да се смъкне с лекарства, бих искала да заведа сина си преди празниците, а те съвсем наближиха. Надявам се, че ще ме разберете.

Също бих искала да ви помоля да ми кажете своето собствено мнение на практика с хомеопатия нашия проблем може ли да се разреши (във вашата практика имали ли сте такъв случай)?

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, когато изучавах медицина, ни учеха, че лабораторните данни имат важно скринингово значение, но само 10-15% за опеделяне на точната диагноза.

И това е напълно вярно. Например чрез натривка откриват високо съдържание на Стрептококи в устата, но детето е клинично здраво и сливиците са си ОК!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Майка ми има шипове във врата получава световъртеж,когато се наведе и когато трябва да стане от леглото.Има ли хомеопатично лекарство което да помогне в случая?Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

Какво мога да давам за притисната и раздробена фаланга на пръст на ръката на дете? Травмата е преди 20 дни. До тук давах Арника и Симфитум, защото имаше и счупване. Сега фалангата на пръстчето е леко изкривена и подута. Може би рута гравеоленс и рус токсикодентрон? За да не се наложи по-нататък коригираща операция.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...