Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, Александър!

Какво мога да давам за притисната и раздробена фаланга на пръст на ръката на дете? Травмата е преди 20 дни. До тук давах Арника и Симфитум, защото имаше и счупване. Сега фалангата на пръстчето е леко изкривена и подута. Може би рута гравеоленс и рус токсикодентрон? За да не се наложи по-нататък коригираща операция.

Здранейте radhika,

"Какво мога да давам за притисната и раздробена фаланга на пръст на ръката на дете?..."

Въпроса Ви е добре зададен, само че ... с 20 дневна давност. Ако тогава го бяхте задала щях да ви кажа подходящото за този случай хо л-во, а то не е Арника нито Симфитум.

Сега?... сега разликата е, че състоянието вече не е Спешно а по-скоро хронично, следователно не би могло да се каже така, по интернет.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Майка ми има шипове във врата получава световъртеж,когато се наведе и когато трябва да стане от леглото.Има ли хомеопатично лекарство което да помогне в случая?Благодаря ви!

Здравейте Славена,

За разлика от случаите при спешно състояние изискващи хомеопатични л-ва за първа помощ, при майка Ви се касае за хронично състояние, а при него се предписва индивидуално хо л-во след двучасово т.н. хомеопатично интервю. Класическата хомеопатия не предписва спрямо 2-3 симптома или спрямо медицинска диагноза.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Александър,съществува ли хомеопатично лекарство което да укрепва имунитета?

Да Пламъче, същесвува и това е Симилимума, хомеопатичното л-во с най-близко подобие, което е индивидуално при всеки отделен човек. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър,

от половин година лекуваме (с класически хомеопат) острите състояния на детето ми (на 2 год.) - грипове и т.н. с Calc. phosp., Pulsatila i Phosp - 200CH, 1M. Имам чувството, че след всеки прием детето се променя неузнаваемо като поведение за седмица-две - изцяло променен режим, истерични пристъпи, не търпи дрехи и др. изключително нетипични неща (чувствам се все едно е друго дете). Нормално ли е това при хомеопатията (примерно да проявява засилени характеристики на лекарството) или знак за някакво несъответствие в потенцията? Или е просто някакво съвпадение?

Линк към коментар
Share on other sites

Много зависи и от това, по каква схема са му давани тези различни хомеопатични л-ва.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали има смисъл да уточнявам, доста е сложно, явно че по принцип е възможно. Иначе са давани еднократно всяко според случая - 1 случай: Пулсатила при висока темп. и съответните Пулсатила симптоми, Калк. фосф. като конституция след излекуването, 2 случай при кашлица Фосфорика 200 и веднага след това 1М, тъй като 200 повлия по-зле. Всичко предписвано помага на самите остри състояния добре. Притеснява ме обаче да не повлияе отрицателно на детето на по-дълбоко ниво като нервна система и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом едно хомеопатично л-во помага при Остро или хронично състояние, няма вероятност да повлияе негативно на нервната му система. Предполагам че сте имала предвид Психиката му.

Може да повлияе в смисъл детето да реагира, като по-бурно изразява гняв например, това означава че изкарва гнева си навън, а не го потиска, което е мн. добре за здравето на детето, но не и за околните... :)

Линк към коментар
Share on other sites

ЕДНО СЪОБЩЕНИЕ: Довечера ще съм Онлайн, в случай на спешно състояние на някой форумец или детето му, ще помагам. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За много години на Alexander.Бих искала да го попитам,какво би ми препоръчал да приемам по време на мигренозни кризи.Получавам от 1до3 такива кризи годишно,които траят от 3до5дни.Повръщанията ми носят известно облекчение,не съм правила изследвания,не ми е предписвано лечение.Стоя на тъмно и без шум,пия Аолин в такива случаи.Вие какво бихте ме посъветвали?

Линк към коментар
Share on other sites

За много години на Alexander.Бих искала да го попитам,какво би ми препоръчал да приемам по време на мигренозни кризи.Получавам от 1до3 такива кризи годишно,които траят от 3до5дни.Повръщанията ми носят известно облекчение,не съм правила изследвания,не ми е предписвано лечение.Стоя на тъмно и без шум,пия Аолин в такива случаи.Вие какво бихте ме посъветвали?

Първият съвет - не пийте повече Аулин, много е вреден, пише го и в листовката.

В рубриката "мигрена" има показани 576 хомеопатични лекарства, а в подрубриката повръщането облекчава - 26 и т.н.

А и, за да се открие симилимума, който ще излекува тази мигрена, трябва сериозен хомеопатичен анализ. Все пак хомеопатията не предписва по диагноза а според индивидуалната особеност на отделния човек.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

Искам да помогна на моя приятелка по конкретен повод - обструктивен бронхит и бронхоспазъм след всяка хрема.

Досега лечението и се състои от Вентолин на килограм, венозен АБ- беше наистина страшно!

Въпроса ми е, хомеопатията може ли да помогне и как?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

Искам да помогна на моя приятелка по конкретен повод - обструктивен бронхит и бронхоспазъм след всяка хрема.

Досега лечението и се състои от Вентолин на килограм, венозен АБ- беше наистина страшно!

Въпроса ми е, хомеопатията може ли да помогне и как?

Здравейте Мая,

Въпреки и оскъдна, дадената информация ни насочва към тежка предиспозиция, предразположеност, която в хомеопатията наричаме Миазъм. И докато този Миазъм не бъде отстранен, каквито и "външни" мерки да се вземат, като АБиотици, хранителни добавки, билки и т.н. не може да се стигне до истинско излекуване.

Практиката показва, че хомеопатията има много висок процент излекувани деца, при които след като започне хрема и зачервено гърло, възпалението остава там за няколко дни, но не слиза в белите дробове.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам къде мога да го намера в България ?Поприцип знам,че го няма и потърсих в Англия,Гърция и Белгия,но за жалост, не успяха да ми помогнат :(

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам къде мога да го намера в България ?Поприцип знам,че го няма и потърсих в Англия,Гърция и Белгия,но за жалост, не успяха да ми помогнат :(

За Lespenephryl говоря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам къде мога да го намера в България ?Поприцип знам,че го няма и потърсих в Англия,Гърция и Белгия,но за жалост, не успяха да ми помогнат :(

За Lespenephryl говоря :)

Здравейте,

Това е форум за класическа хомеопатия и такова хомеопатично лекарство няма,поне не и в реперториума.

Вижте тук: Lespenephryl

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Аlexander, имам странен проблем, с който традиционната медицина не успя да се справи. Обръщам се към вас с надеждата Вие да успеете да ми помогнете. След като забременях с третото ми дете, започна едно постоянно хълцане и оригване. Всички казваха, че е от бременността, но след като родих нещата не се промениха много. По-малко хълцам, но е през целия ден (почвам,спирам, след няколко минути пак почвам)и така дори и през нощта. Събуждам се от хълцането си и не мога да спя спокойно. Така е вече три години. Ходих на гастоентеролог, правиха ми ренген, гастроскопия, ехограф на вътешни органи и нищо - всичко ми било наред. Ходих на невролог, пих 3-4 месеца успокоителни, никакъв резултат. Най-лошото е че всеки се чуди и не знае от какво хълцам, на практика нищо ми няма, здрава съм, но не мога да живея нормално. Не минава и час без поне веднъж да не хлъцна и така три години.Тези дни ходих на лекар хомеопат от нашия град. За хълцането ми предписа няколко лекарства и определена схема на пиене:

magnesia phosphorica 5 ch -5 зр.

asa foetida 5 sh - 5 зр,

ignatia amara 5 ch - 5 зр.

cuprum metalicum 5 sh- сутрин 5 зр.

cuprum metalicum 15 sh - обед 5 зр.

cuprum metalicum 200 sh- вечер 10 зр.

Това е всеки ден като трябва да продължа 2-3 месеца така.Моля кажете ми правилно ли е назначено лечението ми, защото доколкото разбирам трябва само с едно лекарство да се лекува, а тук са ми предписани толкова много.Благодаря ви предварително и ще чакам с нетърпение отговора ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте didi p,

Във всеки случай класическата хомеопатия не предписва повече от едно хо л-во в едно и също време, а факт е че нямате и ефект от приложената Ви "схема".

В Рубриката "Хълцане" има 232 хомеопатични л-ва и кое ще Ви излекува зависи и от много друга, индивидуална само за Вас информация. Информация правилно прочетена и въведена на езика на Реперториума и в съгласие с "Органона на лечебното изкуство" завещани ни от Ханеман.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Alexander за отговора Ви! Как да намеря истински хомеопат, който да ме излекува, ако изобщо може да помогнат тук хомеоп. л-ва.Аз съм от Русе и доколкото знам в града нямаме класически хомеопат.Ако ме насочите към някого, ще Ви бъда много благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Alexander за отговора Ви! Как да намеря истински хомеопат, който да ме излекува, ако изобщо може да помогнат тук хомеоп. л-ва.Аз съм от Русе и доколкото знам в града нямаме класически хомеопат.Ако ме насочите към някого, ще Ви бъда много благодарна.

И аз не знам да има хомеопат във Вашия град.

Ще Ви пиша на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Lespedeza capitata е хомопатичният вариант на Lespenephryl. Ако може да ми кажете за него къде да го открия :)

Да, така написано го има като хомеопатично л-во, ето тук: Helios Homoeopathy Ltd

Все пак при Уремия има и мн. по-ефикасни хомеопатични лекарства.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви много Alexander.Бих искала да Ви обясня подробно историята, а Вие ако може да ми помогнете.През август съпругът ми беше опреран,при което се наложи да му извадят единия бъбрек.Операцията обаче не беше сполучлива, получи кръвоизлив и се наложи втора операция.От многото преливания на кръв дргугия бъбрек му отказа.Беше на хемодиализа (15-20 пъти) благодарение на която креатининът му спадна до 400 и го спряха от процедурата.Сега в момента креатининът му е 150 и в момента пие NEORENAL и докторката му предписа допълнително lespedeza capitata или lespenephryl.Ако може д ми дадете съвет или препоръка какво хомопатично лекарство да пие . благодаря предварително и Господ здраве да Ви дава :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...