Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте Александър,

Възможно ли е след еднократен прием на хо л-во миналата събота и днес първи прием по предписаната схема - да се проявяват най-разни болки, каквито не съм имала никога досега ? Първите дни ниско в корема, след това 2-3 дни в жлъчката и сега сутринта се събудих с ужасна болка от средата на гърба нагоре - до степен да ме боли като дишам? И работата ми на бюро може би е допринесла за гърба, но никога не се е случвало в такава степен.. и се притеснявам да не се усили още :( Ако е реакция от лекарството след колко време трябва да отшуми.. ? Въобще мога ли нещо да направя?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Моля за съвет от вас!Майка ми е на 64г. и има проблем с костите и шипове.По препоръка ни казаха да приема Остеоцинезин и rhus toxicodendron 9ch.Бихте ли ни посъветвали това добра комбинация ли е,по колко да приема на ден и колко време и дали може да се добави още нещо?Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Моля за съвет от вас!Майка ми е на 64г. и има проблем с костите и шипове.По препоръка ни казаха да приема Остеоцинезин и rhus toxicodendron 9ch.Бихте ли ни посъветвали това добра комбинация ли е,по колко да приема на ден и колко време и дали може да се добави още нещо?Благодаря ви!

Разбирам Ви, но нито мога, нито е редно да заместя хомеопата, който ви ги е предписал.

Освен това Класическият хомеопат не предписва според медицински диагнози, а строго индивидуално спрямо конкретния човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

аз съм от Варна и имам ПР.Посещавала съм психиатър,но той ми изписа антидепресанти,а аз сякаш неискам да ги пия.Четох много негативи за тях.Въпросът ми е може ли с хомеопатия да се помогне и да ми препоръчате хомеопат във Варна.Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

аз съм от Варна и имам ПР.Посещавала съм психиатър,но той ми изписа антидепресанти,а аз сякаш неискам да ги пия.Четох много негативи за тях.Въпросът ми е може ли с хомеопатия да се помогне и да ми препоръчате хомеопат във Варна.Благодаря ви предварително.

Здравейте,

Тези мн. неприятни състояния се лекуват с голям успех с помоща на индивидуално подбраното за всеки отделен конкретен случай хомеопатично лекарство. Понякога лечебният ефект е много бърз, понякога изисква повече време, но дори и тогава, подобрението е видимо и най-важното при този метод на лечение е, че няма т.н. "странични ефекти", тъй като хомеопатичните лекарства не потискат симптоми, а хармонизират психиката.

Линк към коментар
Share on other sites

Моят въпрос е свързан с кортикостероида преднизолон. Какво е действието на ХЛ ако се приема преднизолон?

Здравейте Маша,

Преднизолон е синтетичен хормонален препарат от групата на кортикостероидите и се използва при тежки възпалителни процеси.

Имаи обаче и много т.н. странични ефекти, като болки в стомаха, панкреаса а при продължително приемане може да увреди черният дроб, води до повишаване на кръвното налягане, потиска действието на надбъбречните жлези.

Също води и до агресивност и напълняване, особено при деца и предразположени към напълняване.

Подходящо предписаното хомеопатично лекарство, може да тушира и предпази от всички тези изброени странични ефекти.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Александър, но мисълта ми беше дали ако съм пила конституционално и същия ден и преднизолон той ще блокира хомеопат.лекарство или няма да повлияе?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Александър, но мисълта ми беше дали ако съм пила конституционално и същия ден и преднизолон той ще блокира хомеопат.лекарство или няма да повлияе?

Нищо не може директно да блокира хомеопатичното лекарство, освен друго хо л-во.

Може обаче да въздейства върху жизнената сила в посока обратна на въздействието на конституционалното хо л-во и така индиректно да намали или дори спре ефекта му.

Линк към коментар
Share on other sites

Още един въпрос- какъв е шанса за напълно излекуване /в проценти/ на алергия от влага и студ, изразяваща се в риносинуити, а вече и в спастични бронхити с класическа хомеопатия?

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Още един въпрос- какъв е шанса за напълно излекуване /в проценти/ на алергия от влага и студ, изразяваща се в риносинуити, а вече и в спастични бронхити с класическа хомеопатия?

Благодаря!

Не може да се твърди със сигурност, но практиката показва че при деца, лечението е по-благоприятно и стига до над 90%, като лечението изисква по-кратък или по-дълъг период на лечение, обикновено от няколко месеца, максимум до година.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Ако детето не иска да ходи на градина, обаче ходи. На 4-я ден започва хрема, на 5-я става като чешма, на 6-я започва и суха кашлица, на 7-я става спастична :)

Какво лекува класическия хомеопат - хремата и кашлицата или състоянието на детето? И ако е второто как ще го "накара" да иска да ходи на градина?

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам молба към хомеопатите във форума. Германски приятели ми подариха наборчета за първа помощ в които има гранулки, ампулки, неща от които не разбирам а упътването е на немски. Тук където живея нямаме хомеопати но може би по наименованията на отделните контейнерчета с лекарства ще можете да ме упътите как да ги ползвам... и кое за какво е.

И още един въпрос - хомеопатичните лекарства ако се приемат по време на лечение с антибиотик например, има ли взаимодействие и какво.

Ето и наличността на моите комплектчета:

(ако е нужно ще изпиша и упътването на немски)

Acontium

Apis

Arica

Arsenicum album

Belladonna

Carbo vegetabilis

Cocculus

Hepar sulfuris

Mercurius solubilis

Nux vomica

Pfosphorus

Rhus tox.

Предварително благодаря...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако детето не иска да ходи на градина, обаче ходи. На 4-я ден започва хрема, на 5-я става като чешма, на 6-я започва и суха кашлица, на 7-я става спастична :)

Какво лекува класическия хомеопат - хремата и кашлицата или състоянието на детето? И ако е второто как ще го "накара" да иска да ходи на градина?

:)

Класическия хомеопат лекува състоянието на детето. Но преди да го лекува, трябва да разбере, какво стои зад това състояние, кои видими или несъзнавани страхове, любов, страх от загуба на любовта и вниманието на най-любимото същество - майката, парализиращият страх от изоставяне... на които детето първоначално реагира с неутешим плач, а когато той не помогне, за да си върне мама, детето може да вдигне температура, дори да развие ангина или отит. Подсъзнателно.

Тук постижимия стремеж на хомеопата е да хармонизира психо/ емоционалното състояние на детето, така че то да приеме като нещо нормално, временната раздяла с родителите.

Или прозаичните вируси и бактерии, които са част от планетата ЗЕМЯ и които са необходимото зло за изграждане на имунната система на децата.

Децата си ги "менкат" в детската градина и при тези от тях, които са податливи, предразположени към лесно възпаление на респираторния тракт, болестта бързо и безпрепятствено прониква в белите дробове и се проявява като бронхити, пневмонии или упорита кашлица.

При тях антибиотиците имат само временен, палиативен ефект, до следващия бронхит. Защото те понякога са животоспасяващи, когато инфекцията е бактериална, но лекуват следствието, не причината.

Докато добре подбраното хомеопатично лекарство се стреми да излекува и причината, която на хомеопатичен език се нарича Миазъм, (на медицински език - предиспозиция, а на разбираем език - предразположеност)

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Имам молба към хомеопатите във форума. Германски приятели ми подариха наборчета за първа помощ в които има гранулки, ампулки, неща от които не разбирам а упътването е на немски. Тук където живея нямаме хомеопати но може би по наименованията на отделните контейнерчета с лекарства ще можете да ме упътите как да ги ползвам... и кое за какво е.

И още един въпрос - хомеопатичните лекарства ако се приемат по време на лечение с антибиотик например, има ли взаимодействие и какво.

Ето и наличността на моите комплектчета:

(ако е нужно ще изпиша и упътването на немски)...

Предварително благодаря...

Acontium - При силна, внезапна уплаха. Внезапен много силен страх от смърта, вследствие животозастрашаващ инцидент, катастрофа.

Apis - Може да предотврати Анафилактичен шок придружен с оток на Квинке - ларингоспазъм и задушаване, напр. вследствие ужилване от пчела, оса

Arica - Хомеопатично л-во номер 1 при травми. Предотвратява хематоми, кръвонасядания, комоцио. Да се даде възможно най-бързо след инцидент, операция, раждане!

Arsenicum album - При хранителни отравяния.

Belladonna - При слънчев удар придружен с мн. силно главоболие и широки зеници. При внезапна висока Т. и ледени крайници, червено лице, мн. силно главоболие.

Carbo vegetabilis - При задушаване от пушек. При крайно изтощени пациенти с подут от газове корем, бледи и със студена пот.

Cocculus - При морска болест, световъртеж, повръщане.

Hepar sulfur - При гнойни абсцеси

Mercurius solubilis - При възпалени сливици. Ангини.

Nux vomica - При чернодробни и жлъчни проблеми и болки

Pгosphorus - може да се използва при всякакви възпаления на белите дробове

Rhus tox. - При коремен тиф. Остра форма на ревматизъм

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Моля, препоръчайте ми добър хомеопат в Габрово. Лекувам дъщеря си /на 1 год и 9 мес./ с хомеопатия вече няколко месеца. Нашият хомеопат се справя, но живее във В. Търново и ми е трудно да пътувам, а понякога не мога да го намеря по телефон при спешна нужда, както е в момента. И става така, че започвам сама лечение или се доверявам на джи-пи, което работи с хомеопатия,а така не се прави.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, препоръчайте ми добър хомеопат в Габрово. Лекувам дъщеря си /на 1 год и 9 мес./ с хомеопатия вече няколко месеца. Нашият хомеопат се справя, но живее във В. Търново и ми е трудно да пътувам, а понякога не мога да го намеря по телефон при спешна нужда, както е в момента. И става така, че започвам сама лечение или се доверявам на джи-пи, което работи с хомеопатия,а така не се прави.

За съжаление не познавам класически хомеопат в Габрово. Преди време идваше хомеопатичка от София всеки месец и приемаше в Дома на Хумора - попитайте там.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за отговора. Междувременно ми препоръчаха д-р Вражилова. Тя е общопрактикуващ лекар, но работи и само с хомеопатия,ако пациента пожелае.

Прочетох вашите съвети и като проучих разбрах, че когато лекува само с хомеопатия много рядко изписва по повече от едно лекарство, което ме обнадеждава че може би лечението й се доближава до класическото.

Моля, кажете ми редно ли е класически хомеопат да изпише чисто симптоматично лекарство и кога е допустимо това?

Класическите хомеопати използват ли само боарониски препарати пък били те и в потеция 200 или1М?

И ако въпросът не е тъп - кога лечението трябва да е симптоматично и кога конституционно?

Къде и как майктие могат да се пообразоват в тази сфера, просто за да се ориентират по-лесно, кога лечението действа, кога е погрешно, за да насочат по-добре лекуващия, особено когато става дума за малки деца,които трудно обясвяват състоянието си и дори намогат да кажат ако имат някакви облаквания.

Простете ако съм досадна, просто искам да знам токова много неща че ...59.gif !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Един въпрос и от мен.

Имам позната (на средна възраст), която страда от артроза на коленете. Дали съществуват някакви хомеопатични средства, които биха могли да и помогнат? Най-малкото да облекчат болките и?

(разбира се, сме на ясно че е нужна консултация, просто мисля че би склонила по-лесно ако и бъде казано със сигурност, че съществуват методи, чрез които може да и се помогне)

Предварително благодаря за иформацията!:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Acontium - При силна, внезапна уплаха. Внезапен много силен страх от смърта, вследствие животозастрашаващ инцидент, катастрофа.

Apis - Може да предотврати Анафилактичен шок придружен с оток на Квинке - ларингоспазъм и задушаване, напр. вследствие ужилване от пчела, оса

Arica - Хомеопатично л-во номер 1 при травми. Предотвратява хематоми, кръвонасядания, комоцио. Да се даде възможно най-бързо след инцидент, операция, раждане!

Arsenicum album - При хранителни отравяния.

Belladonna - При слънчев удар придружен с мн. силно главоболие и широки зеници. При внезапна висока Т. и ледени крайници, червено лице, мн. силно главоболие.

Carbo vegetabilis - При задушаване от пушек. При крайно изтощени пациенти с подут от газове корем, бледи и със студена пот.

Cocculus - При морска болест, световъртеж, повръщане.

Hepar sulfur - При гнойни абсцеси

Mercurius solubilis - При възпалени сливици. Ангини.

Nux vomica - При чернодробни и жлъчни проблеми и болки

Pгosphorus - може да се използва при всякакви възпаления на белите дробове

Rhus tox. - При коремен тиф. Остра форма на ревматизъм

О, много благодаря!

И в тези случаи се приема по една гранулка ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за отговора. Междувременно ми препоръчаха д-р Вражилова. Тя е общопрактикуващ лекар, но работи и само с хомеопатия,ако пациента пожелае.

Прочетох вашите съвети и като проучих разбрах, че когато лекува само с хомеопатия много рядко изписва по повече от едно лекарство, което ме обнадеждава че може би лечението й се доближава до класическото.

Моля, кажете ми редно ли е класически хомеопат да изпише чисто симптоматично лекарство и кога е допустимо това?

Класическите хомеопати използват ли само боарониски препарати пък били те и в потеция 200 или1М?

И ако въпросът не е тъп - кога лечението трябва да е симптоматично и кога конституционно?

Къде и как майктие могат да се пообразоват в тази сфера, просто за да се ориентират по-лесно, кога лечението действа, кога е погрешно, за да насочат по-добре лекуващия, особено когато става дума за малки деца,които трудно обясвяват състоянието си и дори намогат да кажат ако имат някакви облаквания.

Простете ако съм досадна, просто искам да знам токова много неща че ...59.gif !

Много въпроси... първо ще Ви помоля да прочетете: ТУК и Как да разпознаем добрия хомеопат? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Един въпрос и от мен.

Имам позната (на средна възраст), която страда от артроза на коленете. Дали съществуват някакви хомеопатични средства, които биха могли да и помогнат? Най-малкото да облекчат болките и?

(разбира се, сме на ясно че е нужна консултация, просто мисля че би склонила по-лесно ако и бъде казано със сигурност, че съществуват методи, чрез които може да и се помогне)

Предварително благодаря за иформацията!:rolleyes:

Разбира се че може да и се помогне, като задължителна информация е: Общофизически, характер и Модалности на болката и индивидуални Ментални особености.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...