Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Привет, Александър :)

Моя позната (27г.) има хистиоцитома/дерматофиброма от около 2 години. Моля, ще споделиш ли дали хомеопатията би помогнала в случая?

Предварително благодаря!

Привет Анита,

Това са доброкачествени образувания, а причините за появата им може да са различни. Хомеопатията приема, че тъй като са в периферията - кожата, значи са "изтласкани" там от Жизнената сила, от по-дълбоки нива: от органи и системи, следователно всякакво потискане, вкл. и оперативно, би върнало проблема обратно навътре, което не е добър вариант. Ако е единично и е на такова място, където е подложено на ежедневно търкане и дразнене от обувки или дрехи, тогава се допуска пемахването му.

Хомеопатията се стреми да открие причината за появата им, а тя може и да е резултат от стрес.

Но не казваш как това да се махне без операция!

Не казвам, тъй като няма универсално хомеопатично лекарство, има само индивидуално предписване за всеки отделен конкретен случай.

Линк към коментар
Share on other sites

Около мен няма хомеопати, аз живея в Турция.

В Турция вече има хомеопати,познавам лично такъв.Идва на международните семинари в Бг.

Живее в Измир,ако се интересуваш,ще ти дам координати.

Бих се радвала да ми дадеш координати :) Измир ми е далече, но ще се свържа с него. Аз пътувам често до България и мислех там да си ангажирам интервю с някого, но нека да имам и тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ! Дъщеря ми има хронично уголемени сливици , ако има такъв термин , в момента не са възпалени , но са огромни и и пречат да преглъща и да диша , в момента обаче и е възпален венеца , най - отзад , където трябва да са мъдреците , в началото си помислих , че и растат зъби , но тя е само на 6 ... Можете ли да ми препоръчате нещо , което да помогне ? Явно прилича на мен , защото моите ги извадиха на 8 год .

Благодаря предварително !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Дъщеря Ви, а изглежда и Вие имате тежка предиспозиция, предразположеност и докато тя не се оправи, ще се въртите в порочния кръг на възпаления/ антибиотици. Съвет или предписване по интернет няма как да се направи, тъй като в хомопатията се предписва не според диагнози, а според индивидуалните особености на всеки отделен човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Александър , благодаря за отговора !

правила съм 2 опита при хомеопати за интервю, но за жалост без успех , дъщеря ми е с аутизъм и издържа до 15 мин в кой да е кабинет , започва да нервничи и да пищи и аз нищо не мога спокойно да обясня на човека ...

Вината е моя , защото , съм я подлагала на какви ли не процедури , упойки и т.н и е много уплашена ....

Искам да те помоля нещо , ако може да ми препоръчаш , някаква литература да чета за проблемите ни с гърлата ....Не са само сливиците при нас , дъщеря ми постоянно има проблем и с задавянията , непрекъснато преживяваме инцидент , един от които беше много сериозен , също така и не говори изобщо и постоянно си бърка в гърлото сякаш иска да изплюе нещо , дори , когато няма причина , При мен нещата са по добре , но аз когато преживявам напрежение , буквално си загубвам гласа и дни наред си ходя с "буца " в гърлото ...

Моля те , препоръчай ми нещо , да прочета , за да се опитам да открия причината ..Вчера пак имахме инцидент със задавяне и съм в стрес !

Линк към коментар
Share on other sites

Пак повтарям, хомеопатията не лекува "на парче" а Холистично, сиреч цялостно, целият човек.

Ето от къде може да добиете първоначални познания за хомеопатията:

Основни принципи на хомеопатията въведение в хомеопатията

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, много благодаря за отговора :) Момичето, за което попитах е вече отговорило :huh:

Здравей Анита,

Slunce ли имаш предвид, че ми е отговорила?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Искам да ви попитам за хомеопатично лекарство след вадене на зъб. Вчера ми се наложи да извадя един зъб, тъй като венците около него доста често се възпаляваха и ми се подуваше бузата. След поредния абсцес отидох и извадих зъба. Проблемът е че оттока остана, а аз отказах да приемам антибиотици, тъй като кърмя, с надеждата днес оттока да спадне сам, което за съжаление не се получи. Иначе нямам никаква болка, освен като отварям уста и бузата ми е леко по-топла от другата. Ако можете да помогнете с нещо, ще съм ви много благодарна:)

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander, да точно нея имах предвид. Повече няма да питам за други хора :sleeping:

Нали знаеш - "Никое непоискано добро, не остава ненаказано"

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да ви попитам за хомеопатично лекарство след вадене на зъб. Вчера ми се наложи да извадя един зъб, тъй като венците около него доста често се възпаляваха и ми се подуваше бузата. След поредния абсцес отидох и извадих зъба. Проблемът е че оттока остана, а аз отказах да приемам антибиотици, тъй като кърмя, с надеждата днес оттока да спадне сам, което за съжаление не се получи. Иначе нямам никаква болка, освен като отварям уста и бузата ми е леко по-топла от другата. Ако можете да помогнете с нещо, ще съм ви много благодарна:)

Здравейте Елена, вземене Arnika - 3 пъти през 2 часа и отока ще спадне, а болката почти ще изчезне. Може да жабурите, без да пиете, сребърна вода.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам въпрос, свързан с овладяване на алергичен астматичен пристъп. От доста време се опитвам да се боря с алергията с класическа хомеопатия с променлив резултат - вероятно и поради пропуски от моя страна. В момента нямам връзка с хомеопата си и затова бих искала да ви попитам - има ли хомеопатично средство, което да има добър ефект върху остър пристъп? Предстои ми да ходя на планина, а много често по хижите има котки, към които съм алергична. За съжаление, в подобни случаи нямам много варианти за изход, така че обикновено изтърпявам задуха и това, че на следващия ден се задъхвам при ходене. Не ми се иска да прибягвам до алопатични средства в такъв момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Моят проблем е слънчевата алергия - от доста години, появяват ми се обриви по врата и деколтето, ситни и сърбящи, но винаги са изчезвали до ден-два след като започна да се пазя от слънцето. 6 месеца след като родих ходихме на море и от тогава (около 7-8 месеца вече) обрива не изчезва, само избледнява, става почти незабележим и като ме понапече слънце пак се зачервява; дори и когато не е зачервено, сърби неприято. Кожната лекарка, при която ходих, смята че не е слънчева алергия, а от препарати, но аз не съм убедена - заради детето не използвам почти никакви препарати - предимно бебешки сапуни.

Какво бихте ми препоръчали?

Благодаря предварително за отделеното внимание,

Лек ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Freudiana

Здравейте,Ако от доста време се лекувате при класически хомеопат, от доста време да сте забравили че някога сте имали задух!

Една от възможните причини при Вас да не се получава излекуване, вижте тук: Как да разпознаем добрият Хомеопат

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Моят проблем е слънчевата алергия - от доста години, появяват ми се обриви по врата и деколтето, ситни и сърбящи, но винаги са изчезвали до ден-два след като започна да се пазя от слънцето. 6 месеца след като родих ходихме на море и от тогава (около 7-8 месеца вече) обрива не изчезва, само избледнява, става почти незабележим и като ме понапече слънце пак се зачервява; дори и когато не е зачервено, сърби неприято. Кожната лекарка, при която ходих, смята че не е слънчева алергия, а от препарати, но аз не съм убедена - заради детето не използвам почти никакви препарати - предимно бебешки сапуни.

Какво бихте ми препоръчали?

Благодаря предварително за отделеното внимание,

Лек ден.

Здравейте,

Тялото Ви дава много ясен сигнал - Не се излагайте на слънце! Просто послушайте съвета му. :) .

Обрива може да се редуцира дори до излекуване чрез подходящото за Вас индивидуално хомеопатично лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам въпрос, свързан с овладяване на алергичен астматичен пристъп. От доста време се опитвам да се боря с алергията с класическа хомеопатия с променлив резултат - вероятно и поради пропуски от моя страна. В момента нямам връзка с хомеопата си и затова бих искала да ви попитам - има ли хомеопатично средство, което да има добър ефект върху остър пристъп? Предстои ми да ходя на планина, а много често по хижите има котки, към които съм алергична. За съжаление, в подобни случаи нямам много варианти за изход, така че обикновено изтърпявам задуха и това, че на следващия ден се задъхвам при ходене. Не ми се иска да прибягвам до алопатични средства в такъв момент.

Здравейте,

Ако от доста време се лекувате при класически хомеопат, от доста време да сте забравили че някога сте имали задух!

Една от възможните пичини при Вас да не се получава излекуване, вижте тук: Как да разпознаем добрия хомеопат?

Да, вероятно имате право. В момента обаче трябва да взема някакво бързо решение - да си купя инхалатор за всеки случай, или да разчитам на хомеопатичен препарат.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Моят проблем е слънчевата алергия - от доста години, появяват ми се обриви по врата и деколтето, ситни и сърбящи, но винаги са изчезвали до ден-два след като започна да се пазя от слънцето. 6 месеца след като родих ходихме на море и от тогава (около 7-8 месеца вече) обрива не изчезва, само избледнява, става почти незабележим и като ме понапече слънце пак се зачервява; дори и когато не е зачервено, сърби неприято. Кожната лекарка, при която ходих, смята че не е слънчева алергия, а от препарати, но аз не съм убедена - заради детето не използвам почти никакви препарати - предимно бебешки сапуни.

Какво бихте ми препоръчали?

Благодаря предварително за отделеното внимание,

Лек ден.

Здравейте,

Тялото Ви дава много ясен сигнал - Не се излагайте на слънце! Просто послушайте съвета му. :) .

Обрива може да се редуцира дори до излекуване чрез подходящото за Вас индивидуално хомеопатично лечение.

Да, смятам да посетя хомеопат, но този месец няма да успея, а и ще трябва да се ориентирам и да избера хомеопат ... какво можете да ме посъветвате за Natrum muriaticum? Ще ми помогне ли докато си уредя среща с хомеопат, или да изчакам прегледа?

Линк към коментар
Share on other sites

Изчакайте какво ще Ви предпише специалиста. Опасно е да се самолекувате, защото може да получите обратен на очаквания ефект.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да се консултирам относно предписаните ми хо л-ва от моя хомеопат. Имам клаустрофобия, страх от пътуване далече от познати места, нервност, раздразнителност, понякога тревожност, безсъние преди изпити. Изписани са ми: Argentum nitricum 30 ch, Staphysagria 15 ch, Hyoscyamus niger 15 ch за всеки ден, а един ден в седмицата Lycopodium clavatum 9 ch. Имам нужда от трето мнение за лично успокоение, защото все пак тези състояние са деликатна материя.Дали това е най-подходящото за моето състояние.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да се консултирам относно предписаните ми хо л-ва от моя хомеопат. Имам клаустрофобия, страх от пътуване далече от познати места, нервност, раздразнителност, понякога тревожност, безсъние преди изпити. Изписани са ми: Argentum nitricum 30 ch, Staphysagria 15 ch, Hyoscyamus niger 15 ch за всеки ден, а един ден в седмицата Lycopodium clavatum 9 ch. Имам нужда от трето мнение за лично успокоение, защото все пак тези състояние са деликатна материя.Дали това е най-подходящото за моето състояние.

Здравейте Криса,

Вместо отговор Ви давам полезна и от независим източник информация затова Как да разпознаем добрия хомеопат?

а Вие сама си направете изводите.

Само ще кажа, че по принцип един Класически хомеопат никога не изписва повече от едно единствено хо л-во за даден период от време.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да се консултирам относно предписаните ми хо л-ва от моя хомеопат. Имам клаустрофобия, страх от пътуване далече от познати места, нервност, раздразнителност, понякога тревожност, безсъние преди изпити. Изписани са ми: Argentum nitricum 30 ch, Staphysagria 15 ch, Hyoscyamus niger 15 ch за всеки ден, а един ден в седмицата Lycopodium clavatum 9 ch. Имам нужда от трето мнение за лично успокоение, защото все пак тези състояние са деликатна материя.Дали това е най-подходящото за моето състояние.

Алекс е отговорил,

само ще допълня,че са ви забъркали медицински коктеил,в който нито едно от лекарствата не е вярното.

Идете на класически хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Стана ми ясно,че ще трябва да се ходи при друг хомеопат май.Ох, защо се изписват тези лекарства така.Тъкмо бях решила,че всичко ще се нареди и сега пак трябва да го мисля.Надявам се скоро да оправя проблемите си.По най-правилния начин.Благодаря ви все пак.Важно е човек да се косултира с повече специалисти. :) На лично съобщение ще добавя само още някои въпроси.Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здраве Александър.

Искам да те попитам каква е първата помощ про неспиращо повръщане, причинено от лоша храна. Снощи ядох пържено, което по принцип не консумирам и сега не мога да се спра да ...говоря с тоалетната чиния. Досега не задържах и вода, сега малко се пооправих, но още имам позиви за повръщане. Нямам хомеопаични лекарства оствен Апис 200 и АНТ-тарт 15, които са за детето ми. Иначе имам и хидратин алфа.

Мога да отида до Варна и да потърся хомеопатична аптека, защото не ми се пият гадните прахчета.

Линк към коментар
Share on other sites

Здраве Александър.

Искам да те попитам каква е първата помощ про неспиращо повръщане, причинено от лоша храна. Снощи ядох пържено, което по принцип не консумирам и сега не мога да се спра да ...говоря с тоалетната чиния. Досега не задържах и вода, сега малко се пооправих, но още имам позиви за повръщане. Нямам хомеопаични лекарства оствен Апис 200 и АНТ-тарт 15, които са за детето ми. Иначе имам и хидратин алфа.

Мога да отида до Варна и да потърся хомеопатична аптека, защото не ми се пият гадните прахчета.

Здравейте Ясмин,

Първото хо л-во при описаното състояние е Arsenicum album. Успех! :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...