Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Ще съм благодарна за координати на хом. , за който казвате. При мен нещата се ограничават до силно възпалено гърло. Хремата беше само един ден. Каката обаче ме притеснява. На моменти говори пресипнало, хремата стана страшно гъста. Втечняваме секрета синхалатор и с физ. разтвор, а след това с помпичката с прахосмукачката го чистим. Кашлицата е давеща и суха. Вече трудно убеждавам таткото да продължим с хом.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Не знам дали е мястото тук да попитам,но се надявам,че съм улучила!В края на миналата година започнах да посещавам хомеопат поради проблем със задна хрема.След проведеното интервю ми изписа 1 гранула SEPIA 200 CH, като ми даде рецепта за три гранули и ми обясни да си прибера останалите.След това престанах да ходя при въпросният хомеопат,защото при мн сериозно влошаване тя отказа среща или телефонен разговор и ме остави да се оправям сама.Така за този момент приключих с хомеопатията.Преди 2 месеца обаче,поради мн силни болки в стомаха и ред др симптоми се обърнах отново към хомеопат.Беше ми изписано лечение от 3 дни по 3 гранули SEPIA 30 CH.Имаше подобрение,но краткотрайно за около 10 дни и проблемите се завърнаха.20 дни след първия прием отново ми беше изписано лечение 3 дни по 3 гранули SEPIA 30 CH.Отново имаше подобрение за около 10 дни и вс проблеми преди два дни се върнаха с нова сила.за съжаление не мога да се свържа от 1 седмица с хомеопата и на своя глава снощи взех една гранула SEPIA 200 CH.Напълно разбирам колко опасно и глупаво е самолечението,но понякога човек когато изпитва силна болка не може трезво да разсъждава.Въпросът ми е - последният прием който съм направила на SEPIA 200 CH може ли сериозно да ми навреди?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Не знам дали е мястото тук да попитам,но се надявам,че съм улучила!В края на миналата година започнах да посещавам хомеопат поради проблем със задна хрема.След проведеното интервю ми изписа 1 гранула SEPIA 200 CH, като ми даде рецепта за три гранули и ми обясни да си прибера останалите.След това престанах да ходя при въпросният хомеопат,защото при мн сериозно влошаване тя отказа среща или телефонен разговор и ме остави да се оправям сама.Така за този момент приключих с хомеопатията.Преди 2 месеца обаче,поради мн силни болки в стомаха и ред др симптоми се обърнах отново към хомеопат.Беше ми изписано лечение от 3 дни по 3 гранули SEPIA 30 CH.Имаше подобрение,но краткотрайно за около 10 дни и проблемите се завърнаха.20 дни след първия прием отново ми беше изписано лечение 3 дни по 3 гранули SEPIA 30 CH.Отново имаше подобрение за около 10 дни и вс проблеми преди два дни се върнаха с нова сила.за съжаление не мога да се свържа от 1 седмица с хомеопата и на своя глава снощи взех една гранула SEPIA 200 CH.Напълно разбирам колко опасно и глупаво е самолечението,но понякога човек когато изпитва силна болка не може трезво да разсъждава.Въпросът ми е - последният прием който съм направила на SEPIA 200 CH може ли сериозно да ми навреди?

Не, не може да Ви навреди но ще си объркате нещата с неаргументирана смяна на потенции.

Проблема е, че по принцип не е правилно да се приемат само сухи гранулки (с изключение на първия път). Втория път и нататък хо л-вото трябва да е течно. Ето повече информацияпо въпроса: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8159

Линк към коментар
Share on other sites

Синът ми е на годинка, от както се е родил пишлето му е зачервено.От около шест месеца насам му излизат бактерии в урината( klebsiella pneumoniae).Хомеопатичката ни, му даде "phos'' 10M(конституционалното му лекарство), но бактериите все още си ги има.Според хом няма нищо притеснително, от там изпуска парата. Нефроложката смята че бъбреците са добре и няма нужда от някакво лечение,защото инфекцията е външна. Аз се притеснявам да не тръгнат нещата нагоре към бебреците, последно излязаха и нитрити в урината. Другото което, ме притеснява е една влажна и дълбока кашица, която продължава вече втори месец.Преди две седмици направи бронхит, който изчистихме със ''Sulf'' 200C.Продължава да кашля, нашата хом е в отпуск и започнах ''Проспан''. Знам че е грешно ,но се притеснявам от усложнения, а нямам връзка с хом.

Детето ми е здраво родено, доносено и кърмено бебе, а все нещо боледува. Има два бронхита, един отит, направи уртикария, все нещо е хремав или кашля и тази бактерия. А пък според личната му лекарка е прекарал и рахит, тъй като ребрата му в края си са леко извити навън. Защо не можем да се преборим с бактерията и наистина ли това състояние е безобасно?

Благодаря, за това че ви има! :)

Редактирано от Йоана
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Прекалено се страхувате от бактерии... :) Нормално в човек има милиони, все пак живеем на планетата ЗЕМЯ.

Не познавам случая, но може би детето има нужда от друго хо л-во, след като продължава да кашля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте! може ли да ми препоръчате хом. лекарство против стрес, безсъние, панически атаки, нервност, неврастения, невъзможност за съсредоточаване при възрастен и хиперактивност, разсеяност, неврастения при дете. Благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! може ли да ми препоръчате хом. лекарство против стрес, безсъние, панически атаки, нервност, неврастения, невъзможност за съсредоточаване при възрастен и хиперактивност, разсеяност, неврастения при дете. Благодаря предварително

Да, може, но след обстойно двучасово хомеопатично интервю и подробен задълбочен анализ, за да се открие най-подходящото индивидуално хомеопатично лекарство.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, писах и на друго място, кпирам поста си, ако може да ми отговорите :)

Здравейте, дали можете да ми помогнете със съвет? Синът ми се разболя преди 3 дни – в събота вечер легна със запушен нос, вдигна Т>39гр. и на сутринта след мн. неспокойна нощ беше с лаеща кашлица, без глас и дишаше като Дарт Вейдър.

Дотук му бях дала панадол и веднъж олинт в носа.

През деня (неделя) отново вдигна Т 39,5, имаше и треска. След тел.разговор с педиатърката му дадох нурофен и капки фенистил (антихистамин). Вечерта (след ровене в гугъл) му дадох Апис Мелифика 9СН 3х3 през 10мин. и му сложих компрес, в 23часа отново нурофен

В понеделник беше вече росна китка с губещ се глас и запушен нос, но активен. Заведоха до педиатърката, изписа му антибиотик “за всеки случай”. Не му го дадох, тъй като очевидно се подобряваше и нямаше Т, но след още хаотично ровене в гугъл купих още “бонбонки” на боарон и му дадох вечерта Спонгиа тоста 9СН 5 гр. и след 15 мин. Поумон хистамине 15СН, тази сутрин отново същото

Днес отидохме за консултация със специалист УНГ, отмени Аб, даде рецепта за капки назекс/олинт и антихистамин(фенистил).

Междувременно прочетох тук повече за хомеопатията и не му дадох нищо сега, ама абсолютно нищо, само една лъжица калциев глюконат. Явно голям бъркоч съм направила.

Въпросът ми е, дали не съм навредила с нещо, и, ако може тук да ми дадете съвет, какво да му давам идните дни?

Той още е със запушен нос, но не много, успява да диша; бистри сополи, малко задна хрема, губещ се глас. По принцип спокоен, наблюдателен (днес бе непривично нервен, дали не съм го фърлила у гъбите с тази спонгиа..?). Трудно понася жеги, обича водата. Едър, но слаб. Яде малко, но като огладнее изпада в истерия.

Нямам личен хомеопат, тази, която съм харесала в момента не е в БГ, след 2 седмици ще ида при нея за интервю, затова не искам сега да търся друг, затова пиша тук. Много ще съм благодарна, ако някой се отзове

Пропуснах да добавя важен факт - мин. седмица му беше първата на детски ясли. Първият ден го взех с продран от рев глас, следващите три (започна от вторник) изглеждаше по-спокоен, но още плаче. Сега е в къщи, но другата седмица трябва пак да иде, и се притеснявам ако е недоизлекуван да не се повтори или задълбочи проблема. Иначе досега (2г.4м.) не е боледувал, само 2 пъти вдигна Т за по един ден. Също така го кърмя още, но само за заспиване

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Става въпрос за майка ми, която е на 62 г. Вече повече от половин година е по болници като не може да се установи диагнозата. Правили са й безброй изследвания. Проблемът е, че вдига висока температура почти всеки ден без други симптоми. Съмняваха се за лимфом, левкемия, но изследванията го отрекоха. Съмняваха се за ендокардит - няма. Не знам още за какво се съмняваха, но така и не откриха причината за температурите. Има и уголемен далак, което твърдят, че е в следствие от температурите. От едната болница установиха, че има апластична анемия и почти непрекъснато е с ниски левкоцити (около 1-2). Не знам дали се предполага, че като е със слаба имунна система може би се разболява от всяка една бактерия или вирус, който мине покрай нея, но факт е, че температурите понякога продължават седмици.

Естествено това на дали е достатъчна информация, но като за начало искам да попитам дали хомеопатията би могла да помогне в случая като дори няма поставена диагноза? Тъй като не сме от София, а предполагам, че в София са повечето добри хомеопати, но не можем да пробваме тук и там докато улучим добър хомеопат, затова пиша тук с молба да ми препоръчате или да се включи хомеопат, който би се заел с нашия случай.

Линк към коментар
Share on other sites

tilia Докато го кърмите, няма опасност от нещо сериозно за сина Ви. Изчакайте спокойно хомеопатичката си, която сте си избрала.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Става въпрос за майка ми, която е на 62 г. Вече повече от половин година е по болници като не може да се установи диагнозата. Правили са й безброй изследвания. Проблемът е, че вдига висока температура почти всеки ден без други симптоми. Съмняваха се за лимфом, левкемия, но изследванията го отрекоха. Съмняваха се за ендокардит - няма. Не знам още за какво се съмняваха, но така и не откриха причината за температурите. Има и уголемен далак, което твърдят, че е в следствие от температурите. От едната болница установиха, че има апластична анемия и почти непрекъснато е с ниски левкоцити (около 1-2). Не знам дали се предполага, че като е със слаба имунна система може би се разболява от всяка една бактерия или вирус, който мине покрай нея, но факт е, че температурите понякога продължават седмици.

Естествено това на дали е достатъчна информация, но като за начало искам да попитам дали хомеопатията би могла да помогне в случая като дори няма поставена диагноза? Тъй като не сме от София, а предполагам, че в София са повечето добри хомеопати, но не можем да пробваме тук и там докато улучим добър хомеопат, затова пиша тук с молба да ми препоръчате или да се включи хомеопат, който би се заел с нашия случай.

Здравейте,

Сама виждате, че след като досега не могат да се справят с проблемите и, трябва да се насочите и към алтернатива.

Писах Ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте.от почти 2 седмици синът ми,който е на 2 год и 5 месеца има кашлица,която е непостоянна,нощем го атакува понякога за половин час,и после си заспива.през деня кашля от време на време,има храчки.иначе е активен,храни се.няма други симптоми.водих го на лекар,казаха ,че няма зачервено гърло,гърдите му са чисти.прави му кръвни изследвания,каза че има анемия,но не тежка.искам да ползвам хомеопатия,но тук в сливен не съм чувала за истински добър хомеопат.ще се радвам ако ми помогнете,защото съм се отчаяла от лекарите тук,които предписват само антибиотици.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте.от почти 2 седмици синът ми,който е на 2 год и 5 месеца има кашлица,която е непостоянна,нощем го атакува понякога за половин час,и после си заспива.през деня кашля от време на време,има храчки.иначе е активен,храни се.няма други симптоми.водих го на лекар,казаха ,че няма зачервено гърло,гърдите му са чисти.прави му кръвни изследвания,каза че има анемия,но не тежка.искам да ползвам хомеопатия,но тук в сливен не съм чувала за истински добър хомеопат.ще се радвам ако ми помогнете,защото съм се отчаяла от лекарите тук,които предписват само антибиотици.

Вярче, добре дошла! :feel happy:

На Лични ще ти изпратя координати на д-р и добър Класически хомеопат в Сливен. После чакаме отзиви за лечението, ок?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

от 2 години лекуваме детето си с хомеопатия.

От 5-6 месеца наблюдавам едно странно за мен нещо и бих искала да чуя мнение на специалист и/или други които са имали подобно явление. Започва кашлица. Суха, картки изкашляния. На втория ден зачестява - кашля примерно през минута - 2-3 изкашляния, но често . Може да се каже, че постоянно кашля, но не задушаваща кашлица да не може да си поеме дъх,а просто така 2-3 кашляния.Не се оплаква от болки в гърло. В по-тежките случаи на третия ден започват да се чуват свиркания в гърдите, което ме притеснява много. Слушан е от педиатър и от хомеопата, и двамата казват - "да има леки свиркания". НО това състояние продължава не повече от една нощ. После кашлицата става влажна и изчистваща и изчезва за ден-два. При по-леките случай пропускаме момента със свиркането в гърдите. Всичко това преминава за 3-4 дни без никакво лечение - нито стандартно, нито хомеопатично.

Та това ,което ме тревожи е

1. Дали имунната му система се е засилила и преодолява леко вирусите или

2. Има някаква алергична реакция, която предизвиква тези кашлици и свиркания.

Почти всеки месец изкарваме по 3-4 дни в кашляне.Други разболявания не е имал от година... Хомеопата ми е изказал едно становище,

но бих искала да съм сигурна. Може би има някакви изследвания, които трябва да се направят?

До колкото четох в нета, хроничните кашлици се изразяват в 2-3 месеца кашляне нон стоп, а не в често повтярящи се. Не знам вече, какво да мисля....

Надявам се някой ако е минал по този път да сподели.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,Александер!

Човек съм който уважава нетрадиционната медицина.А по професия съм медик.

От 3 г.се сдобих с това прекрасно заболяване Хашимото-хипо ф-я на щитовидна жлеза На л-е със Еутирокс съм,но не искам да продължавам хормонално напомпване.2 месец съм го ограничила като доза-даже има дни в които не го пия.напълно съзнателно.Не бихмогла да не споделя,че прилагам уринотерапия-засега клизми,катаплазии-много по добре ми е.През септември уважаемия цикъл реши че може да ме пропусне.Бяхпри АГ-познай-още хормони защото май ранен климакс било ;)

Та въпроса ми към теб е моля посъветвай ме-НЕ ИСКАМ ДА ПИЯ ХОРМОНИ.РАНО МИ Е ЗА МЕНОПАУЗА.

КАКВО ДА СТОРЯ?ХОМЕОПАТИЯТА ще помогне ли ,но мисля да си продължа и уринотер.-най добре е да не пия л-ва ако искам да постигна резултат.

С моите пожелания за здраве и усмихнати дни очаквам отговора ти :D :D :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

от 2 години лекуваме детето си с хомеопатия.

От 5-6 месеца наблюдавам едно странно за мен нещо и бих искала да чуя мнение на специалист и/или други които са имали подобно явление. Започва кашлица. Суха, картки изкашляния. На втория ден зачестява - кашля примерно през минута - 2-3 изкашляния, но често . Може да се каже, че постоянно кашля, но не задушаваща кашлица да не може да си поеме дъх,а просто така 2-3 кашляния.Не се оплаква от болки в гърло. В по-тежките случаи на третия ден започват да се чуват свиркания в гърдите, което ме притеснява много. Слушан е от педиатър и от хомеопата, и двамата казват - "да има леки свиркания". НО това състояние продължава не повече от една нощ. После кашлицата става влажна и изчистваща и изчезва за ден-два. При по-леките случай пропускаме момента със свиркането в гърдите. Всичко това преминава за 3-4 дни без никакво лечение - нито стандартно, нито хомеопатично.

Та това ,което ме тревожи е

1. Дали имунната му система се е засилила и преодолява леко вирусите или

2. Има някаква алергична реакция, която предизвиква тези кашлици и свиркания.

Почти всеки месец изкарваме по 3-4 дни в кашляне.Други разболявания не е имал от година... Хомеопата ми е изказал едно становище,

но бих искала да съм сигурна. Може би има някакви изследвания, които трябва да се направят?

До колкото четох в нета, хроничните кашлици се изразяват в 2-3 месеца кашляне нон стоп, а не в често повтярящи се. Не знам вече, какво да мисля....

Надявам се някой ако е минал по този път да сподели.

Поздрави!

Здравейте ivafire и добре дошла и в нашия хомеопатичен форум. :feel happy:

Директно на въпросите: 1. Не, не е признак че имунната му с-ма се засилва, напротив.

2. Не е алергична реакция - това заключение се дава, когато не може да се разберат дълбоките причини за дадено хронично заболяване.

Хомеопатията не се интересува от медицински диагнози, а и те често са противоречиви... Класическия Хомеопат анализира и пристъпва към лекуване на дълбоката причина, а не на следствието, симптомите, каквато във вашия случай е кашлицата.

Намерете си Класически хомеопат, който да реши проблема. Ето и малко информация как :

"Как да разпознаем добрия хомеопат?" http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,Александер!

Човек съм който уважава нетрадиционната медицина.А по професия съм медик.

От 3 г.се сдобих с това прекрасно заболяване Хашимото-хипо ф-я на щитовидна жлеза На л-е със Еутирокс съм,но не искам да продължавам хормонално напомпване.2 месец съм го ограничила като доза-даже има дни в които не го пия.напълно съзнателно.Не бихмогла да не споделя,че прилагам уринотерапия-засега клизми,катаплазии-много по добре ми е.През септември уважаемия цикъл реши че може да ме пропусне.Бяхпри АГ-познай-още хормони защото май ранен климакс било ;)

Та въпроса ми към теб е моля посъветвай ме-НЕ ИСКАМ ДА ПИЯ ХОРМОНИ.РАНО МИ Е ЗА МЕНОПАУЗА.

КАКВО ДА СТОРЯ?ХОМЕОПАТИЯТА ще помогне ли ,но мисля да си продължа и уринотер.-най добре е да не пия л-ва ако искам да постигна резултат.

С моите пожелания за здраве и усмихнати дни очаквам отговора ти :D :D :D

Здравейте KIQRA и добре дошла при нас! :feel happy:

Както знаете, Хашимото е едно тежко Автоимунно заболяване и подхода трябва да е много внимателен и лечението много отговорно предписано, а това не са хормонално вмешателство, още по-малко уринотерапия. Синтетичните хормони са като мечка в бижутерски магазин, а с уринотерапия, може да си докарате токсично отравяне.

С хомеопатия би могло да се постигнат добри резултати, но лечението ще е продължително и без гаранции за 100% -но излекуване, тъй като в основата на това заболяване лежи т.н. Карцинозинов Миазъм.

Надежда има, така че кураж!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,

благодаря за отговора, но ми се струва, че не ме разбрахте правилно. Всъщност ние не лекуваме тази кашлица (даже когато се прояви я оставяме да си отмине от самосебе си). Просто изведньж детето започна да боледува по нов за нас начин. Хомеопатът ни е класически, един от малкото във Варна.Чуденката ми е, защо започнаха да протичат заболяванията по този начин. Не бих го определила като хронично заболяване, но може и да греша...По -рано като хване вирус,вдига температура, червено гърло, пада тонус. Сега 3 дни кашля и край. Опасението ми за алергия е породено от мислите ми да не е направено някакво потискане и да е предизвикана такава реакция...

Редактирано от ivafire
Линк към коментар
Share on other sites

...Хомеопатът ни е класически, един от малкото във Варна....

Те са двама, и ако е един от двамата, досега да Ви е решил проблема... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,Александер!

Благодарност за отговора Ви.Куражлийка съм -поне така си мисля,затова съм готова да опитам и хомеопатия и всичко на което мога да се доверя.

Овен всичко което правя и в момента-промяна на начина по който се хранех,мисловно усъвършенстване,трудното изкореняване на стари начини на

разсъждения и тн.

От Добрич съм-ще ми препоръчате ли хомеопат качествен не печалбар.

Благодаря Ви

Усмихвайте се повече :D :D :D

ПП Може хомеопати от Варна

Редактирано от KIQRA
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, пиша с молба да ми изпратите координати на класически хомеопат в София, за детенцето ми, което е на 5 год. и от 3 седмици кашля, водихме го на 2 лекари, но досега никой не можа да ни помогне. Много искам да ни консултира хомеопат, защото детето доста боледува. Ще съм Ви много благодарна за съдействието! Оставам с уважение към Вас Alexander!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Радвам се, че успях да се регистрирам в сайта и имам въпрос към Вас. Страдам от хроничен синузит и херпес, който ми избива на носа, понякога и в носа. Искам да изчистя тези проблеми, защото съм на 32 години и имам намерение да забременявам, но се притеснявам от тези проблеми, особено херпеса, който освен всичко друго е и много нелицеприятен, тъй като носа ми се зачервява като камба, после мехури, коричка и много ми е неудобно когато ходя на работа. Много . Последният път ми изби преди около месец и сега съм настинала и оттогава носът ми е зачервен. Въпросът ми е как да се справя със синузита и херпеса и трябва ли първо да мина на хомеопатично лечение за определен период и след това да почна с бебеправенето? Само искам да вметна че се опитвам да живея здравословно от известно време насам- месо употребявам много рядко по изключение, освен риба риба хапвам, млечни употребявам кози продукти най-вече и кисело мляко но предвид синузита мисля временно да ги спра. За синузита капя мед в ноздрите и разредена кислородна вода. Правила съм си пречиствания на дебелото черво с помощта на клизми. Правила съм и пречиствания на черния дроб няколко пъти, но нямах излизане на камъни. Въпреки това след последното пречистване /юни месец/ мисля че имаше резултат, тъй като рязко се подобри настроението ми , а и няколко дни след това виждах в тоалетната камъчки в изпражненията ми, които надявам се са били от дроба.Херпесът мажа с кислородна вода, елексир- 3 и клеева тинктура. Ще ви бъда много благодарна,ако ми предложите някакво лечение за проблемите ми. Само да вметна, че херпесът ми съм забелязала избива или при стрес, преумора или след някакво пречистване на организма.Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...