Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, пиша с молба да ми изпратите координати на класически хомеопат в София, за детенцето ми, което е на 5 год. и от 3 седмици кашля, водихме го на 2 лекари, но досега никой не можа да ни помогне. Много искам да ни консултира хомеопат, защото детето доста боледува. Ще съм Ви много благодарна за съдействието! Оставам с уважение към Вас Alexander!

Здравейте "'temptation" и добре дошла при нас! :feel happy:

Писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Радвам се, че успях да се регистрирам в сайта и имам въпрос към Вас. Страдам от хроничен синузит и херпес, който ми избива на носа, понякога и в носа. Искам да изчистя тези проблеми, защото съм на 32 години и имам намерение да забременявам, но се притеснявам от тези проблеми, особено херпеса, който освен всичко друго е и много нелицеприятен, тъй като носа ми се зачервява като камба, после мехури, коричка и много ми е неудобно когато ходя на работа. Много . Последният път ми изби преди около месец и сега съм настинала и оттогава носът ми е зачервен. Въпросът ми е как да се справя със синузита и херпеса и трябва ли първо да мина на хомеопатично лечение за определен период и след това да почна с бебеправенето? Само искам да вметна че се опитвам да живея здравословно от известно време насам- месо употребявам много рядко по изключение, освен риба риба хапвам, млечни употребявам кози продукти най-вече и кисело мляко но предвид синузита мисля временно да ги спра. За синузита капя мед в ноздрите и разредена кислородна вода. Правила съм си пречиствания на дебелото черво с помощта на клизми. Правила съм и пречиствания на черния дроб няколко пъти, но нямах излизане на камъни. Въпреки това след последното пречистване /юни месец/ мисля че имаше резултат, тъй като рязко се подобри настроението ми , а и няколко дни след това виждах в тоалетната камъчки в изпражненията ми, които надявам се са били от дроба.Херпесът мажа с кислородна вода, елексир- 3 и клеева тинктура. Ще ви бъда много благодарна,ако ми предложите някакво лечение за проблемите ми. Само да вметна, че херпесът ми съм забелязала избива или при стрес, преумора или след някакво пречистване на организма.Благодаря Ви!

Здравейте Сабинка и добре дошла в нашия фоум! :feel happy:

Проблемът Ви е решим с помоща на хомеопатията, имам предвид истинско излекуване, но трябва да направите обстойно и задълбочено интервю при Класически хомеопат, който за съжаление в Русе няма.

Найблизо до Русе където може да ги намерите са Добрич и Варна и ако желаете ще Ви свържа с тях.

Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Как бихте третирали хронична рефлуксна болест?

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Как бихте третирали хронична рефлуксна болест?

Предварително благодаря!

Здравейте Тетрабиблос

Хомеопатията не "третира" последствията, а се стреми, след обстойно и задълбочено хомеопатично интервю да открие причината и нея да излекува.

Освен това хомеопатията не лекува по Медицински диагнози, а и те не винаги са точни. Например Рефлукс за нас може да е както причина така и следствие от друго заболяване.

Много сте лаконична, не се разбира за кърмаче ли става въпрос или за възрастен човек?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново :) искам да благодаря на Alexander за помоща да се свържа с класически хомеопат в Сливен.Наистина ми помогна.Детето се оправи.Разминахме се с антибиотика.Смятам и занапред да се възползвам от хомеопатия ако ми се налага.БЛАГОДАРЯ

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте радвам се че намерих вашия сайт имам един въпрос .Детето ми е на 6 годинки и боледува от астма /не уточнена /кашлица с чести пристъпи и спазми за сега овладявам положението с хомеопатията .Въпроса ми е вчера изпита силна емоция /голяма радост /беше изпаднала в невиждано състояние на радост започна кашлица с леко пресипнал глас възможно да ли стигне до това състояние /имали връзка радоста,силната емоция /предложете ми какво да и дам или ще премине сама след успокоение на организма Благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте радвам се че намерих вашия сайт имам един въпрос .Детето ми е на 6 годинки и боледува от астма /не уточнена /кашлица с чести пристъпи и спазми за сега овладявам положението с хомеопатията .Въпроса ми е вчера изпита силна емоция /голяма радост /беше изпаднала в невиждано състояние на радост започна кашлица с леко пресипнал глас възможно да ли стигне до това състояние /имали връзка радоста,силната емоция /предложете ми какво да и дам или ще премине сама след успокоение на организма Благодаря предварително

О, да, разбира се че има връзка. Имаме цяла глава в Реперториума (главният ни справочник) озаглавена: Болести от радостна възбуда. Може да се получи от астматичен до сърдечен пристъп. Но това е в краен случай и при протичащо хронично заболяване, в случая при вас - астматични прояви.

Съответно има и съобразено с цялостната индивидуална "картина" хомеопатично лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бих искала да знам какво ви е мнението за мазилата по време на хомеопатично лечение. Дъщеричката ми (1 год.) е с Атопичен дерматит и от няколко месеца сме на хомеопатия. Хомеопатът ни не каза нищо за мазането, някак не му обърна особено внимание, но напоследък чета, че някои хомеопати забраняват козметиката, защото пречела на оздравяването. Може ли малко повече яснота?

Линк към коментар
Share on other sites

Позицията на Класическата, Ханеманова хомеопатия, позиция подкрепена с неоспорими факти още от древността, та до наши дни е, че всякакво мазане и алопатично третиране на обриви по кожата (с изключение на това, причинено от паразити) е просто потискане на симптоми и вкарване на проблема към вътрешни органи и системи, чак до най-дълбокото ниво - психиката. Вкарване, връщане на проблема там, откъдето е бил изтласкан от жизнената ни сила. "Лекуване" на следствието, а не на причината. Хомеопатията търси причината и я лекува и тогава обрива постепенно сам изчезва.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

МИНАЛАТА СЕДМИЦА ПРИ ИЗСЛЕДВАНЕ НА КРЪВТА ПОНЕЖЕ ИМАМ ДИАБЕТ ТИП 2 И ЛЕЖАХ В БОЛНИЦА ПРЕЗ ОКТОМВРИ РЕШИХ ДА СИ НАПРАВЯ И ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА ХЛАМИДИЯ И СЕ ОКАЗА ПОЛОЖИТЕЛЕН ОТКРИХА ХЛАМИДИЯ ТРАХОМАТИС 68,0 ПОЛ + ПРИ РЕФЕРЕНТНИ СТОЙНОСТИ <11 ,6

ИМАМ БОЛКИ В СТАВИТЕ И САМ ОТПАДНАЛ И ЗАМАЯН ОТ ГОДИНИ А КРЪВНИТЕ ПОКАЗАТЕЛИ С ИЗКЛ.ЗА ЗАХАРТА КОЯТО БЕШЕ 7,6 ЕНДОКРИНОЛОЗИТЕ КАЗВАТ ЧЕ НЕ МОЖЕ ОТ ДИАБЕТА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ТАКА !

ПОНЕЖЕ НЕ СЪМ ФЕН НА АНТИБИОТИЦИТЕ ИМАМ АВСТРАЛИЙСКИ АНТИГЕН + И ПРОБЛЕМИ СЪС СТОМАХА И НЕ СЪМ ПИЛ ОТ ГОДИНИ СЕ РАЗРОВИХ В НЕТА И ПОПАДНАХ НА МЪЖ КОЙТО СЕ Е ИЗЛЕКУВАЛ С ХЛАМИДИУМ 200 СН СМУЧА ПО 2 КАПСУЛИ 7 ДЕНА ДНЕС Е 4 ДЕН И КОГА ТРЯБВА ДА УСЕТЯ ЕФЕКТ ?СПОРЕД ВАС КОЛКО ДЕНА ДА ГО ВЗИМАМ И ДАЛИ ЩЕ ИМА НУЖНИЯ ЕФЕКТ ?ЛЕКАРСТВОТО КУПИХ ОТ ХОМЕОПАТИЧНАТА АПТЕКА НА УЛ.ЧАТАЛДЖА 13 ДО ИСУЛ !

Линк към коментар
Share on other sites

teowestbg

Трябва Ви класически хомеопт, който да знае принципите на хомеопатията и да ги прилага.

Не е ефективно, да се приема повече от един път хо л-во в суха форма. следващото приемане л-вото трябва да е течно.

Във форума не се предписват хо л-ва.

Линк към коментар
Share on other sites

В края на октомври изкарах грип, като едновременно с това се увеличиха два лимфни възела на шията от лявата страна. След спадане на температурата (след 2-3 дни) лимфните възели не намаляха, така продължи близо седмица, после пак вдигнах температура, и единият лимфен възел (поне така ми се стори, може да са били двата) се поду много, на другия ден (5-и ноември) още повече (почти като яйце). Зъболекар ми каза, че не е от зъбите, и оттам отидох направо в Спешното отделение на ИСУЛ. Приеха ме веднага във 2-а УНГ клиника (д-р Стоянов/ д-р Аврамов, д-р Тодорова, ...). Направиха ми кръвни изследвания, кардиограма. Пет дни бях на венозни антибиотици (медаксон). Възелът спадна значително, но не съвсем, и ме изписаха на 10-и ноември, но не можаха да ми кажат точната причина. Последният ден ми направиха някакви изследвания на гърлото, като преди това ми впръснаха много неприятна упойка в ноздрите и гърлото и ми вкараха някакъв маркуч в ноздрата – крайно неприятно.

Казаха, че вероятно е зъб. Направих си панорамна зъбна снимка по препоръка на зъболекаря ми, но на нея той не можа да види очевиден проблем. Сега утре ще правя изследване в Централна стоматология за потенциални фокални инфекции под мъртвите зъби, които биха могли да са причина.

5 дни след като ме изписаха, т.е. от 10-15 ноември в къщи пих антибиотик на хапчета (Аксеф), но възелът си стои същия по размер (колкото голяма джанка) и не намалява. Иначе се чувствам нормално. Четох някъде, че спадането на лимфен възел може да продължи и месеци. Повече антибиотици няма да пия.

Ако не са зъбите, то каква може да е причината?

Имам хроничен фарингит, тонзилит, афти, вероятно и синузит, ...

Възможно ли е причината да е физическо пресилване (тази година имах няколко такива, а съм на 47 г.), и при понижен имунитет и слаб организъм да е "избило"?

Някои препоръчват да ида в болница "Света Анна" (Окръжна) - там има клиника по лицево-челюстна хирургия (проф. Радомир Угринов)?

Чудя се ако не спадне до 1-2 месеца, дали да не го оперирам, т.е. да го извадя (така най- добре могат да го изследват). Не знам зали ще е удачно, защото в лимфните възли се произвеждат левкоцити (бели кръвни телца), които са основата на имунитета. Може би ще останат още много лимфни възли, където ще се произвеждат достатъчно левкоцити.

Ще съм благодарен на всякакви компетентни съвети.

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, пак съм аз :)

По въпроса за мазането - ясно, не трябва, но за почистване на бузките мога ли да използвам сребърна вода или розова вода? Стават мокри екземи, от които тече лимфа, а ги чеше и разранява, та се чудя дали чешмяната вода е достатъчно подходяща?

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, пак съм аз :)

По въпроса за мазането - ясно, не трябва, но за почистване на бузките мога ли да използвам сребърна вода или розова вода? Стават мокри екземи, от които тече лимфа, а ги чеше и разранява, та се чудя дали чешмяната вода е достатъчно подходяща?

Да, със сребърна вода може, но без да се разчесват и нараняват, за да не се получи т.н. вторичва бактериална инфекция.

Линк към коментар
Share on other sites

В края на октомври изкарах грип, като едновременно с това се увеличиха два лимфни възела на шията от лявата страна. След спадане на температурата (след 2-3 дни) лимфните възели не намаляха, така продължи близо седмица, после пак вдигнах температура, и единият лимфен възел (поне така ми се стори, може да са били двата) се поду много, на другия ден (5-и ноември) още повече (почти като яйце). Зъболекар ми каза, че не е от зъбите, и оттам отидох направо в Спешното отделение на ИСУЛ. Приеха ме веднага във 2-а УНГ клиника (д-р Стоянов/ д-р Аврамов, д-р Тодорова, ...). Направиха ми кръвни изследвания, кардиограма. Пет дни бях на венозни антибиотици (медаксон). Възелът спадна значително, но не съвсем, и ме изписаха на 10-и ноември, но не можаха да ми кажат точната причина. Последният ден ми направиха някакви изследвания на гърлото, като преди това ми впръснаха много неприятна упойка в ноздрите и гърлото и ми вкараха някакъв маркуч в ноздрата – крайно неприятно.

Казаха, че вероятно е зъб. Направих си панорамна зъбна снимка по препоръка на зъболекаря ми, но на нея той не можа да види очевиден проблем. Сега утре ще правя изследване в Централна стоматология за потенциални фокални инфекции под мъртвите зъби, които биха могли да са причина.

5 дни след като ме изписаха, т.е. от 10-15 ноември в къщи пих антибиотик на хапчета (Аксеф), но възелът си стои същия по размер (колкото голяма джанка) и не намалява. Иначе се чувствам нормално. Четох някъде, че спадането на лимфен възел може да продължи и месеци. Повече антибиотици няма да пия.

Ако не са зъбите, то каква може да е причината?

Имам хроничен фарингит, тонзилит, афти, вероятно и синузит, ...

Възможно ли е причината да е физическо пресилване (тази година имах няколко такива, а съм на 47 г.), и при понижен имунитет и слаб организъм да е "избило"?

Някои препоръчват да ида в болница "Света Анна" (Окръжна) - там има клиника по лицево-челюстна хирургия (проф. Радомир Угринов)?

Чудя се ако не спадне до 1-2 месеца, дали да не го оперирам, т.е. да го извадя (така най- добре могат да го изследват). Не знам зали ще е удачно, защото в лимфните възли се произвеждат левкоцити (бели кръвни телца), които са основата на имунитета. Може би ще останат още много лимфни възли, където ще се произвеждат достатъчно левкоцити.

Ще съм благодарен на всякакви компетентни съвети.

"...Ако не са зъбите, то каква може да е причината?

Имам хроничен фарингит, тонзилит, афти, вероятно и синузит, ..."

Здравейте,

Горният Ви въпрос, крие и възможния отговор, хроничен фарингит, тонзилит, афти, вероятно и синузит... - ифекцията е търсете отляво.

Всяко поотделно или в комбинация, би могло да е причина, огнище на инфекция, а оттам и подуване налимфния възел.

Лимфният възел не произвежда левкоцити, те се произвеждат на друго място - в костния мозък на гръбначния стълб, в далака, в тимуса.

Не го режете, а се обадете на най-близкия до Вас класически хомеопат, който ще Ви излекува.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...